Kameras

 
Reitings 27
Reģ: 07.03.2016
Vai kādai ir auklīte un kuras darbības ieraksta slēptajā kamera?
Domāju ņemt aukliti un nezinu likt kameru vai ne. Domāju vairāk ka ne. Bet kāda ir bijusi jūsu pieredze ar kamerām un vai jūs teicat auklitei, ka viņa tiks novērota.?
11.03.2016 13:27 |
 
Reitings 173
Reģ: 29.01.2009
Es pati neliktu slepeni kameru, ja vine nebūtu aizdomas, ka notiek kas nelāgs. Bet man radās jautājums. Kāpēc tās, kuras ir strādājušas par auklītēm saka, ka šausmīgu skandālu uzrīkotu, ja uzzinātu. Pirmkārt gan jau ka neuzzinātu, ja vien neko sliktu nedarītu. Mamma kas uzliktu to kameru, neies jau pēc tam stāstīt, ka cik tu forša auklīte, jo es skatījos slēptajā kamērā un viss ok :D Bet galvenais, kas mani interesē, kas ir tas tik drausmīgais, ko varētu nofilmēt, ka jūs esat sašutušas? Kā auklīte runā pa telefonu par kaut ko intīmu, svešu ausij nedomātu, ar draudzeni? Neviena mamma tak tajā neieklausīsies. Staigājat plikas vai pārģērbjaties tur visu laiku? Nē nu tiešām, es vēlos uzzināt, kuras ir tās darbības, kuras jūs tik ļoti negribētu lai nofilmē, bet jūs darat? Varbūt neskaidri pajautāju, bet mani ieniteresēja, jo iedomājos sevi auklītes vietā un nezinu par ko tieši es šūmētos, ka mani nofilmēju. Tikai par to, ka man neuzticās un pārbauda, bet nu tas arī ir saprotams, ka mammas uztraucās par saviem bērniem.
11.03.2016 15:41 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Es vsp nenemtu kkadu sludinajuma aukli. Mekletu pec pazinam, maminkluba atsauksmem. Par filmesanu - nu varbut kadu dienu uzliktu, lai redzetu vai ir okey, Bet taa patstavigi verot, nee.
11.03.2016 15:52 |
 
Reitings 751
Reģ: 02.12.2015
Es pazīstu dažas aukles, kuras normāli, forši cilvēki, bet ir atzinušās sarunās ar draugiem, ka ir auklējamam bērnam uzsituši pa dupsi, stiprāk parāvušas vai ko rupjāk paveikušas, ja nervi kādā brīdī netur. Protams, vecāki to nezina.
Nemaz nerunājot par tiem slimajiem cilvēkiem tepat Latvijā, kad savu urīnu lika dzert auklējamiem bērniem, par to kaut kad medijos bija rakstīts. Ja paskatās uz ārzemēm, kas notiek - nogriež bērnam galvu... Un nenotiek jau tas pirmajā strādāšanas dienā vai pat gadā, domāju, viņas arī iepriekš parādīja, ka ir it kā pietiekami adekvātas. Bet vēlāk notiek kaut kas tāds. Tas, ka aukle ir pirms tam pazīstama vai paziņu ieteikta vai rada labu iespaidu, neko nenozīmē, jo nevar zināt, kas viņai kaut kad var uznākt.

Tāpēc es liktu kameras, ja manam bērnam būtu aukle, jo īpaši, kad bērns vēl mazs, labi nerunā. Visdrīzāk auklei to pateiktu.

Daudzos darbos ir videonovērošana. Manuprāt, nekas īpašs tas nav. Vismazāk jau nu kādam interesē aukles privātās darīšanas.
11.03.2016 16:07 |
 
Reitings 751
Reģ: 02.12.2015
Turklāt kamera ne tikai kā preventīvs pasākums, bet arī būs kā pierādījums, ja kaut kas notiks.
11.03.2016 16:09 |
 
Reitings 942
Reģ: 04.11.2014
Es tā arī pateiktu, ka mājā ir kameras. Būtu iebildumi, tātad kaut ko nelabu gribēja darīt, ārā pa durvīm tādu aukli.
11.03.2016 16:17 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Bet daudzas darba vietas tiesi tapat ir kameras, kaut vai tajos pasos veikalos.:-) tiesi taa ja berns neprot rnat vel,tad it ipasi labak ka ta kamera ir.
11.03.2016 16:21 |
 
Reitings 421
Reģ: 18.11.2015
es nevarētu atstāt bērnus pie man nepazīstama cilvēka!! pārāk jau nu daudz esmu visa kā saklausijusies. Ar dārziņu ir savādāk!! Bet nu ja aukli vajadzētu,tad nu noteikti uz pirmo laiku kameru uzliktu, neteiktu neko. Protams nesmuki un nezolīdi, bet es gribu zināt,kas notiek manās mājās,un kā apietās ar bērnu!
11.03.2016 16:24 |
 
Reitings 523
Reģ: 22.02.2016
Ja es neuzticeetos, bet nebutu iespeeja sadabut citu aukli liktu kameru un ne vārda neteiktu auklei, kāpēc (?) Jo, ir iespēja, ka atrodoties iekštelpās viņa tēlos labo feju, izejot ārā kļūs par ļauno raganu. Gribētu vienkārši pārliecināties no sākta gala, ka viss labi.
Ja pati strādātu par auklīti būtībā vienīgais, kas interesētu, lai pēcāk šie video ierakstus izdzēš, nevis (kā jau minēja) noklausās telefonsarunas un iespeejams veel publicee internetaa visu cilveeku apskatei. Tas tiešaam butu bezkauniigi.
11.03.2016 16:26 |
 
Reitings 870
Reģ: 17.03.2015
esmu strādājusi par aukli, esmu auklējusi dažāda vecuma bērnus. sākumā patika ļoti, tgd vairs negribētu iet par aukli. kāpēc? pēc viena bērniņa man bez maz vai trauma palika. viņš mani vispār neklausīja, darīja ko gribēja, mēdza pat tiešām nievājoši izturēties(apmēra , ka es esmu kaut kāda kalpone) un bērnam bija tikai 3 gadi. acīm redzot kkā tas nāca no vecākiem. vecākiem tas viss tika teikts, bet viņi tikai jā , jā mūsu enģelīts un neko nedarīja lietas labā. beigs jau bērns sāka izdomāt visādas lietas, ko es viņam esot izdarījusi , kaut neko nebiju darījusi. sapratu, ka jo ātrāk , jo labāk iešu prom no šī darba. lieki piebilst, ka arī vecākus viņš neklausīja un kāpa uz galvas pēc pilnas programmas, bet tie taču vecāki. es laikam īsti ērti nejustos, zinot, ka mani filmē, bet no otras puses tieši šajā gadījumā es ļoti būtu gribējusi , lai vecākiem būtu bijusi kamera, lai viņi redz kā bērns uzvedās un kā aukle skrien nopakaļus visu laiku. es atbalstu, ka tiek nofilmēta kāda pirmā diena, vai pēc gadījumiem, kad vecākiem rodas kādas aizdomas,kad kaut kas nav kā vajag. bet visu laiku nē.

savam bērnam mēģinātu atrast auklīti, kam uzticētos, lai nebūtu jānovēro. ja nu kas uzliktu paskatīties, bet ne visu laiku.
11.03.2016 16:29 |
 
Reitings 2337
Reģ: 14.07.2014
Nu, kopš priekšniece pastāstīja stāstu, kā viņas bērnam (1,5 gadus vecam) ir radies galvaskausa lūzums, kamēr aukle bija blakus, bet tā neko nav jēgusi paskaidrot, kā tas noticis, tad - jā, liktu kameras un informētu par to aukli (ja sveša). Ja aukle būtu savējais cilvēks (vai ļoti labas atsauksmes no kāda, kam uzticos), tad neliktu.
11.03.2016 16:43 |
 
10 gadi
Reitings 2493
Reģ: 29.01.2009
Es, pirmkārt, domātu par sava bērna drošību (gan fizisko, gan emocionālo) nevis auklītes jūtām, domām un emocijām.

Diezgan zemiski. Auklīte ir kaut kāda bezemociju būtne, kuras tiesības nav jāievēro un ar kuru var izrīkoties kā ienāk prātā, pat, ja viņa nav devusi iemeslu viņai neuzticēties? Ar ko viņa ir sliktāka par tavu bērnu???
Manuprāt, tas vispār ir pretlikumīgi slepus likt novērošanas kameru. Ja sarunā, tad jā, tas ir ok, bet slepus - nu nav tā smuki. Es nekad tā nedarītu, jo pati arī negribētu, ka mani kāds tā novērotu, tas būtu pazemojoši.
11.03.2016 16:47 |
 
Reitings 1826
Reģ: 06.02.2016
Cik loti sevi nav jāciena,lai strādātu kad tevi visu darba dienu novēro?? Katru kustību... Nez, manuprāt normāls cilvēks uz ko tādu PRINCIPA pēc neparakstītos. Ja neuzticies- tavas problēmas. Bet likt kameras ir absurdi. Esmu strādājis darbā kur ir kameras visur un godīgi sakot, palika ekšēji pretīga sajūta ikkdeiz kad ieraugi to kameru..
11.03.2016 16:50 |
 
Reitings 1826
Reģ: 06.02.2016
+++Lovisa
11.03.2016 16:53 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
ja arī ir kameras, visu dienu taču neviens viņās neskatās. bet ja bērnam parādās aizdomīgi zilumi vai kaut kādas jocīgas iezīmes uzvedībā, vai pat briesmīgs gadījums kā Ieva294 stāstā - ar lūzumu galvaskausā, tad iespēja paskatīties materiālu un saprast, kas pie velna ir noticis, kamēr vecāki ir darbā, ir ļoti noderīga.
11.03.2016 16:56 |
 
Reitings 960
Reģ: 04.02.2016
Elmo, tad jau sevi necieni, ja tomēr strādāji telpā, kur tiec novērots ar kamerām? Kas tas par absurdu? :D Ir vietas, kuras pieprasa novērošanu un tam nav nekāda sakara ar sevis necienu! Zināji, ka arī veikalos un pat uz ielas tevi novēro?

Par tēmu, es varbūt arī liktu kameru, bet noteikti pateikti! Pat, ja arī tēlos kameru priekšā, vai tad no tā bērnamsliktāk?!
11.03.2016 16:58 |
 
Reitings 1826
Reģ: 06.02.2016
gabijagabija-Tapēc es no tā darba ātri aizgāju. Man tā nepatīk. Cilvēks drīkst būt savi principi. (Tas nebija galvenais iemesls) Ja neuzticies tā ir tikai tava problēma, bet likt kameru bez otra piekrišanas ir zemiskuma kalngals.
11.03.2016 17:09 |
 
Reitings 960
Reģ: 04.02.2016
Piekrītu, tās ir personas tiesības zināt, ka vinš tiek novērots, taču novērošanai nav nekādas saistības ar necienu pašampret sevi, ko tad teikt bankas darbiniekiem, cilvēkiem, kas strādā veikalos, valsts iestādēs?
11.03.2016 17:19 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Auklīte ...... Ar ko viņa ir sliktāka par tavu bērnu???


Viņa nav sliktāka par manu bērnu. Bet, atsķirībā no mana bērna, viņa nav mans bērns.

Es ta ari nesaņēmos auklei. Gribēju, bet... Neatradu sevī spēku uzticēt bērnu svešam cilvēkam. Sludinājumus palasīju (šausmu stāstus arī), bet kamēr briedu auklei, tikmēr pienāca bērnudārza rinda.

Ta ka es saprotu vecāku bailes un nespēju pilnībā uzticēties iesākumā pilnīgi svešam cilvēkam.

Ir tāda lieta kā rindas uz bērnudārzu, strādājoši vecvecāki, un sievietes, kas audzina bērnu vienas, un kuras pēc BKA beigām nevar atļauties neatgriezties darbā.

Uzskatu, ka par kameru jābrīdina. Tas gan.
11.03.2016 17:42 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Pirmkārt, tāpat tas ir viss nereāli - tad jau kamerām jābūt visās istabās/wc, koridors, vannas istaba;
Otrkārt, nocirtīs auklīte bērnam galvu - nocirtīs tāpat, bet nu jā - būs pierādījums un varēs atkārojumā skatīties visu laiku, kā tas darīts!
Treškārt, ja rodas jautājums par kameru uzstādīšanu - tad vēljoprojām neviens nav atbildējis - kāpēc pats nesēž mājās???
Ceturtkārt, kamerās redzēt vienu ir kas cits, bet zināt un saprast, kas patiesībā notika - vēl pavisam kas cits!
11.03.2016 17:45 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
tad vēljoprojām neviens nav atbildējis - kāpēc pats nesēž mājās???


Ir tāda lieta kā rindas uz bērnudārzu, strādājoši vecvecāki, un sievietes, kas audzina bērnu vienas, un kuras pēc BKA beigām nevar atļauties neatgriezties darbā.

Te tev atbilde. Es, sekojot tavam padomam, sēdēju pati mājās. JO vareju to finansiali atļauties.

Kamerās VAR redzēt, ka ar bērnu īsti nenodarbojas - kā jau teica, bērns pie TV visu dienu, aukle Cosmo. Vai pastaigas ārā nenotiek, vai arī ir ļoti īsas, pat ja ārā kolosāls laiks. Var redzēt, ka aukle, kura sludinājumos zīme, līmē, mācās burtiņus, izmanto Montessori metodiku un hvz ko vēl, dabā to nedara (nu nejau viņa tualete vai virtuvē piekopj Montessori). Tā ka apgalvot, ka kamerām vispār nav jēgas, nevar.
11.03.2016 17:55 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits