vienmēr pārguris

 
Reitings 73
Reģ: 04.01.2016
Sveikas šajā piektdienas rītā!

Tātad - situācija ir šāda. Mans draugs ir strādājošs cilvēks, tāpat kā es. Kopumā viņš darbā pavada daudz stundu, mēdz strādāt arī bez brīvdienām. Mājās vidēji ir kādos 20-21, reizēm arī agrāk.
Es pati studēju un strādāju, arī reti esmu mājās ātrāk par 20iem, pēc tam vēl ir jāizmācās.
Bet problēma sekojoša - mans draugs vienmēr ir noguris un neko negrib darīt... Viss mājas solis ir uz manis, viņš pat bļodu pēc sevis nenomazgā.
Esmu noskrējusies kā suns, jo man pēc smagas dienas vēl ir jāizdara viss pa māju un es regulāri gatavoju.
Pēc sevis viņš atstāj haosu - uzskata, ka zeķe pati aizrāpo līdz veļasmašīnai, krūze no istabas palodzes teleportējas uz izlietni u.t.t. Par to, lai izsūktu grīdu vai gultu saklātu, es vispār neizteikšos.
Vai tas ir normāli? Kā es varu vismaz nedaudz ar to cīnīties? Esmu gatava darīt lielāko daļu mājas darbu, bet ne jau pilnīgi visu...
Ja tas kaut ko maina, tad finansiāli visu dalām uz pusēm.
26.02.2016 08:58 |
 
Reitings 733
Reģ: 25.02.2016
Nu bet tad tiesa tekstaa arii pasaki, ka neesi vinja maate un dirsu neslauciisi? Man pat lasot pretiigi paliek, tev no sevis nav pretigi??
26.02.2016 09:21 |
 
Reitings 73
Reģ: 04.01.2016
Rīdziniece
Nu, nav jau, protams, tā, ka cents centā dalām.
Viņš maksā īri, komunālos. (tam es arī šo to piemetu)
Es visu pārtiku, sadzīves preces un sedzu visus auto izdevumus, degvielu viņš arī nelej.
Varbūt problēma tajā, ka viņš uzskata, ja es ņemu mājas izdevumus, tad arī visi darbi automātiski pāriet uz mani?
26.02.2016 09:22 |
 
Reitings 73
Reģ: 04.01.2016
lindadada
Protams, ka man pašai nepatīkami ir. Labi vismaz, ka paldies viņš pasaka, par to vien laikam jāpriecājas. :D
26.02.2016 09:23 |
 
Reitings 674
Reģ: 21.12.2015
Tad mainieties lomām, ņem īri un komunālos uz sevi un visu savu viņam atdod, stipri šaubos, ka viņš tam piekritīs un tas ko mainīs, bet mēģināts nav zaudēts.
Tāpat tie pārtikas, sadzīves preces un auto izdevumi sastāda tikpat un pat vairāk nekā īre un komunālie.
26.02.2016 09:25 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
Es visu pārtiku, sadzīves preces un sedzu visus auto izdevumus, degvielu viņš arī nelej.


Viņš brauc ar auto, ēd uz Tava rēķina un taisa haosu, bet Tu par to visu maksā? Vai auto ir Tavs? :-O
26.02.2016 09:26 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Tas ir slinkums, atruna lai neko nedarītu, vairāk nekas.
Man ir bijis darbs 11 stundas + 2 stundas ceļā, 7 dienas pēc kārtas. Zinu kā tas ir, un nav jau tik traki.
Vīrietis, ja veselība ir normāla, var izturēt daudz.

Ja vien viņš nepārkrauj 30T dienā ar rokām un viņam nav + 50 gadi, tad nav tik traki.
Tas ir tikai psiholoģiskais nogurums, bet tas jau netraucē veikt darbus pa mājām.
26.02.2016 09:28 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
āpat tie pārtikas, sadzīves preces un auto izdevumi sastāda tikpat un pat vairāk nekā īre un komunālie.
tiesi ta!
26.02.2016 09:28 |
 
Reitings 73
Reģ: 04.01.2016
Agī
Mašīna ir mana, man tā nepieciešama, lai normāli tiktu līdz darbam.
Bet viņš ar to arī brauc, ja viņam nepieciešams.
Ja kaut kur braucam kopā, tad, protams, degvielu leju es.

Piebildīšu, ka Rīgā nedzīvojam. Bet es katru dienu braucu uz Rīgu, jo man te darbs un augstskola.
26.02.2016 09:29 |
 
Reitings 73
Reģ: 04.01.2016
Rīdziniece
Man jau bija doma, ka jāsaka, lai maināmies lomām, bet es zinu, kas tad būs ledusskapī - pelmeņi, fiksās pankūkas, picas, frī... Labākajā gadījumā kādu karbonādi uzceps...
26.02.2016 09:30 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
tavs vīrietis ir slinks, piedevām tu pati viņu esi arī izlaidusi - droši vien sākumā vāci aiz viņa, pievēri acis un noklusēji, kad viņš neko nedarīja, un viņš saprata, ka var ērti uzsēsties tev uz galvas. Tādas lietas jāizrunā jau pašā sākumā, nevis pēc gada vai pusgada, kad vīrietim, loģiski, būs šoks, ka sievietei pēkšņi kaut kādas pretenzijas uzradušās.
26.02.2016 09:34 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Jāmeklē tādi risinājumi kuri apmierinātu abas puses. Ok, viņš nespējs saņemties uz zeķes/drēbes aiznest nolikt veļas mašīnā, bet vai ir mājās piemēram veļas kaste kur likt tās? Ja nav, tad varbūt jāpadomā par tādas iegādi UN novietošanu tādā vietā kur viņam tas noģērbjoties būtu acu galā un piekodināt lai tad tur arī visas netīrās drēbes liek. Un tā arī katru reizi teikt. Nevajag vienmēr savākt aiz viņa, vajag ar laiku iemācīt pa mierīgam ka drēbes tur vienkārši jāliek un miers.
Manējam arī tas sākumā nepieleca un tad ej un meklē mistiskās vietas kur zeķes tiek liktas. Ok, sākumā uz atgādinājumiem par to ka drēbes ir jāliek veļas kastē nebiaj pozitīvas. Vai nu beigās pati izdarīju, vai arī gandrīz vai jauzrūc lai tas tiktu izdarīts. Tomēr jo vairāk to atgādināju, jo arī vairāk tas tika darīts, līdz nonāca pie tā ka vienkārši tas ir jādara un to dara bez teikšanas.

Par to ka sestdienās kad viņam ir brīvs viņš neko nedara, pirmais kas man nāk prātā ir viņam pa dienu atgādināt. Uzraksti viņam pa dienu sms vai uzzvani (manā gadījumā sms labāk līdz) ar to ka būtu jaui ka viņš izslaucītu grīdu,uztaisītu ēst/pasūtītu ko utt. (atkarībā no tā kas viņam jādara), ar piezīmi ka vienkārši būsi pārgurusi un nebūs spēka ko darīt. Nevajag gan katru reizi teikt ka būsi pārgurusi vai kaut kā tā, bet vienkārši atgādināt viņam par to ka arī viņam ir pienākumi kurus vajadzētu darīt.

Tas ka iesaka neko mājās nedarīt NEKO neatrisinās, jo ja viņam pašam tas netraucēja jau pirms tam, tad sadzīvos arī pēc tam.
26.02.2016 09:34 |
 
Reitings 53
Reģ: 24.02.2016
Meitenēm, kas uzskata, ka, ja maksā uz pusēm, darbi arī jādara uz pusēm- (pēc autores rakstītā spriežot) nu nedarīs vis viņš pusi darba! meita_kleita, protams, vari izteikt šādu piedāvājumu. Viņš piekritīs, bet tāpat nevāk aiz sevis, jo viņam jau netraucē. Netraucēs vienu dienu, nedēļu... bet tajā laikā jau Tu būsu visu novākusi un iztīrījusi. Un viņa pusē būs arguments- es taču taisījos to darīt sestdien/svētdien, pati vainīga, ka savāci ātrāk! :-D
Varbūt varat vienoties, ka Tu visu "piekārto" darba dienās (zeķes, trauki utt.), bet viņš veiks lielo tīrīšanu brīvdienās? Ja viņš to neizdara līdz pirmdienai, visa iepirkšanās nākošajā nedēļā ir uz viņa atbildību..
26.02.2016 09:34 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
bet tev nav jaapkalpo virietis faktiski par to vel piemaksajot. Nu izrunajaties. Padzivo kadu laiku bardaka un uz auzu putram. Ja reiz citadi nesaprot.
26.02.2016 09:35 |
 
Reitings 674
Reģ: 21.12.2015
meita_kleita es uzskatu, ja jau tagad mocies, tad vēlāk noteikti būs tikai trakāk.
Jādomā vai tas ir tā vērts. Ja vīrietis negribēs mainīties vai laboties, tad arī nekļūs labāk.
26.02.2016 09:36 |
 
Reitings 73
Reģ: 04.01.2016
Alazani
Es nevēlos visu dalīt uz pusēm, bet neuzskatu, ka savu bļodu vismaz reizēm nomazgāt nav iespējams.
26.02.2016 09:38 |
 
Reitings 73
Reģ: 04.01.2016
Miss Joker
Protams, ka veļas kaste ir, pat divas.
26.02.2016 09:40 |
 
Reitings 73
Reģ: 04.01.2016
Man vienkārši pēdējā laikā šķiet, ka viņš dzīvo un ir ar mani kopā tikai tāpēc, ka tā ir ērti un izdevīgi. :(
Esmu audzināta tādā ģimenes modelī, ka sieviete rūpējas par vīrieti, bet es vienmēr redzēju arī atdevi no otras puses - palīdzēšana vismaz brīvdienās, brokastis sestdienu rītos u.t.t.
26.02.2016 09:43 |
 
Reitings 1494
Reģ: 21.03.2009
Ierosini pārdalīt finanses. Ja Tev ir lielāka slodze viņa neizdarības dēļ, tad vajag vairāk naudas atpūtai.
26.02.2016 09:44 |
 
Reitings 73
Reģ: 04.01.2016
schoco
Runa nebija par naudu, + es zinu, ka viņam nav iespējas maksāt vairāk. Es nevēlos mainīt finanšu jautājumu, tas nav tas sliktākais.
26.02.2016 09:45 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
meita_kleita Nu tad vajag viņam visu laiku atgādināt to kur drēbes jāliek. Vispār tas jau bija jādara no sākta gala, jo tagad kad viņš ir jau izlaidies, savākt būs vel grūtāk.
Bet ar to tad arī vajag sākt, mierīgi palūdzot viņam lai novāc tās drēbes. Palūdz vienu reizi, palūdz otru reizi, velns kaut vai 10 reizes kamēr izdara. Sākumā tās būs tās 10 reizes, tad būs jālūdz tik 5 reizes, un pašās beigās vai nu tikai vienu reizi vai vispār nemaz.
Trakākajā gadījumā ja galīgi nedara pēc tam kad vairākas reizes esi palūgusi pa mierīgam to, tad aizej viņa priekšā savāc to netīro veļu un mierīgi pasaki viņam "Paldies ka savāci savu veļu". Tā lai tomēr drusku sajūtas vainīgs. Ar kašķēšanos tur neko nepanākt, vajag izrunāties un arī mainīt pieeju lai kas mainītos, ar kašķi tik vairāk iespītēsies un nedarīs principa pēc, jo tā pat agri vai vēlu to izdarīsi tu tad.
26.02.2016 09:45 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits