Kāpēc vegāni ir tik kaitinoši?

 
Reitings 70
Reģ: 17.12.2014
Hey!
Ieeju feisbukā, redzu - kārtējā dāma no draugu loka atkal izdomājusi mēģināt pievērsties veselīgam dzīves veidam. Katru dienu šēro visādu sūdu par vegānisma kultu, cik vegāni ir labi un topošie ilgdzīvotāji un to, cik nevegāni cilvēki ir slikti, nogalina dzīvnieciņus un dzer ''pretīgo'' pienu... cik cūciņas esot piemīlīgas un tās taču nedrīkst nokaut un ēst!!! Un tā katru dienu, viens un tas pats. Labi, varbūt es pārspīlēju nedaudz, bet tā ir! Tas kaitina, ka ir indivīdi kas uzskata, ka viņu uzskati un dzīves veids ir vispareizākais ever. Ok, feisbukā var atsekot šiem cilvēkiem. Tas pats attiecas uz youtubi, kur vegāni kameras priekšā trako un bļaustās par to, cik gaļa ir slikta un piens ir pilns ar '' govju mēsliem'', strutām un vēl sazin ko. Atzīšos, dažreiz ēdu vistiņu vai dzeru jogurtu (piena jogurtu) (l) un paskatos šos video intereses pēc un brīnos, cik tomēr tie vegāni ir psihopāti. Daudzi nemāk savu domu izteikt bez pretīgām piezīmēm un gaļēdāju noniecināšanas. Spilgts piemērs youtubē ir freelee the banana girl, kas vispār ir psycho, es atvainojos, bet nopietni.
Es saprotu, esot vegānam, gribās to izkliegt visai pasaulei, jo pie sevis laikam paturēt nav iespējams, tāpēc ir jāpied*rš sociālie tīkli ar savu viedokli. Nekad neesmu nosodījusi vēgānus, katram ir tiesības dzīvot pēc saviem ieskatiem un ēst ko sirds kāro. Bet kāpēc vairākums vegānu nosoda visēdājus? Vienkārši, kāpēc? Kur ir viņu problēma?
Atvainojos, ja aizskāru kādu vegāni, bet man gribējās izteikt savu domu 8-)
22.02.2016 16:32 |
 
Reitings 555
Reģ: 22.04.2015
Niks1
Neprāts šādu komentāru uzrakstīt. Egoists!
Labi ka ir cilvēki, kuri aizdomājas par šajam problēmām nevis dzīvo tikai kā parastie patērētāji.
Vispār Tev būtu jakaunas par to ko te sarakstīji.... Tas ka cilvēks atsakās no gaļas dzīvnieku dēļ nav modes kliedziens, bet gan dziļāka sapratne, rakstura stiprinasana un galvenokārt netiek ēsti dzīvnieki, netiek atbalstīta tā briesmīgā masu industrija.
Kur prāts veģetārismu salīdzināt ar selfijiem. ??
23.02.2016 00:30 |
 
Reitings 158
Reģ: 31.10.2015
Amnile, tēma ir par vegāniem, un vegāni izvairās no visiem dzīvnieku produktu pirkšanas, tātād nepērk arī dzīvnieku ādas apavus, bet izvēlas apavus no citiem materiāliem, tai skaitā no dermantīna.
23.02.2016 00:32 |
 
Reitings 555
Reģ: 22.04.2015
Niks1

Un kādus postījumus nodara veģetārieši?
Vai tu vispār zini kādas nežēlības un mokas dzivniekiem nodara industrijā ?
23.02.2016 00:35 |
 
Reitings 555
Reģ: 22.04.2015
Amnile

Uzskatu, ka katrs solis ir svarīgs, pat ja kāds izvēlas būt tikai veģetārietis vai arī izvēlas nepirkt kosmētiku un kopšanas līdzekļus uz kuriem tika veikti eksperimenti ar dzīvniekiem.
23.02.2016 00:42 |
 
Reitings 796
Reģ: 09.08.2015
Uz manu jautājumu Tu neesi joprojām atbildējusi: Kādēļ Tu domā, ka atturēšana no kaitēšanas dzīvniekiem ir nosodāma, bet kaitēšana dzīvniekiem nav nosodāma?

Uz šo jautājumu es jau atbildēju - es neuzskatu un nedomāju, ka nosodāma ir atturēšana no kaitēšanas dzīvniekiem, nosodāms ir veids kādā tas tiek darīts. Līdz ar to mana atbilde sasaucas ar atbildi uz šo:
Viņš bija gļēvs, jo tā vietā, lai pievērstu uzmanību reālai problēmai, izvēlējās ērtāko risinājumu - klusē

Tieši viņš, atšķirībā no kliedzošajiem vegāniem, izdarīja vispareizāko soli - viņš ne tikai mani, bet arī citus dzīvokļa biedrus iepazīstināja ar savu dzīvesveidu, ar pārtiku, pamatojot to, kāpēc jau vairākus gadus nelieto dzīvnieku izcelsmes produktus. Tālāk viss palika katra paša ziņā - tie, kuri vēlējās, varēja aizdomāties, apdomāt dzirdēto, iepazīt cita veida ēdienus. Vai Tavā uztverē cilvēks, kurš visu spēj paskaidrot mierīgi, nemēģinot visus apkārtējos pārliecināt par savu vienīgo taisnību, ir gļēvs? Manā uztverē tas ir loģiski un saprātīgi domājošs cilvēks, kurš padalās ar savu viedokli, bet nenosaka kā tālāk rīkoties citiem. Šajā daļā arī atrodama atbilde uz pirmo jautājumu: atturēt cilvēkus no kaitēšanas dzīvniekiem, var visdažādākajos veidos. Ja kāds vaicā, paskaidro kāpēc neēd to vai to. Ja kāds vēlas uzzināt kaut ko vairāk - pastāsti, painformē. Bet nenorādi citiem ko viņiem ēst, ko neēst, necenties citu vietā izdarīt izvēles. Kā jau sen zināms, cilvēkiem vienmēr paticis rīkoties pretēji normām. Ja bērnībā vecāki aizliedza kaut ko darīt, gribējām izdarīt pretēji aizliegtajam. Šeit darbojas tas pats princips - jo agresīvāk, jo biežāk cilvēkam ar dažādu bilžu, rakstu un morāles lasīšanu palīdzību stāstīsi cik slikti un briesmīgi ir ēst gaļu, cilvēkam radīsies riebums vispār klausīties kādā vegānā vai veģetārietī, no kā arī rodas šādas diskusijas - cilvēkiem interesētu normāli izteikts viedoklis, nevis sava dzīvesveida apzinātā uzspiešana citiem.
23.02.2016 01:08 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Tieši viņš, atšķirībā no kliedzošajiem vegāniem, izdarīja vispareizāko soli - viņš ne tikai mani, bet arī citus dzīvokļa biedrus iepazīstināja ar savu dzīvesveidu, ar pārtiku, pamatojot to, kāpēc jau vairākus gadus nelieto dzīvnieku izcelsmes produktus.


Lūk tāda attieksme priecē un ar tādu cilvēku labprāt komunicētu un izmēģinātu viņa ieteikumus un padomus. Ja vairāk cilvēki pievērstos problēmām tā, tad daudz vieglāk un patīkamākā veidā varētu nonākt pie rezultāta.
Tomēr, ne tik ir jāttur no kaitēšanas dzīvniekiem, bet arī no kaitēšanas cilvēkiem sev apkārt.
23.02.2016 01:33 |
 
Reitings 158
Reģ: 31.10.2015
Ophelia
Uz šo jautājumu es jau atbildēju - es neuzskatu un nedomāju, ka nosodāma ir atturēšana no kaitēšanas dzīvniekiem, nosodāms ir veids kādā tas tiek darīts.

Es jau rakstīju, ka piekrītu, ka ir arī slikti veidi, kā mēģināt atturēt cilvēkus kaitēt dzīvniekiem. Lamāties, mētāties ar personiskiem apvainojumiem - tie ir slikti veidi. Es nepiekrītu tam, ka ir slikti mierīgi, nosvērti un argumentēti izteikt kritiku un nosodījumu par kaitēšanu dzīvniekiem, kā arī informēt cilvēkus par to, kā rodas gaļa viņu šķīvī. Tas būtu ļoti kaitīgi ne vien dzīvniekiem, bet arī cilvēku intelektuālajai pasaulei, ja mēs mēģinātu ierobežot brīvību izplatīt pamatotus uzskatus. Par laimi mēs nedzīvojam totalitārā valstī un šāda elementāra vārda brīvība ir arī vegāniem.

Turklāt - ja Tu saki, ka ir pieņemami nosodīt cilvēkus, kas nodarbojas ar sliktu vegānisma aizstāvību, tad ir nesakarīgi vienlaikus norādīt, ka nav pieņemami nosodīt kaitēšanu dzīvniekiem. Tev nešķiet, ka drīzāk ir nosodāms lielākais no ļaunumiem? Kaitēšana dzīvniekiem ir lielāks ļaunums par sliktiem mēģinājumiem atturēt cilvēkus no kaitēšanas dzīvniekiem, vismaz kamēr vegāni nemēģina dzīvnieku varmākas paverdzināt vai pārgreizt viņiem rīkles.

Piebildīšu arī, ka nav tādas dilemmas starp viedokļa izklāstīšanu un norādīšanu, kā dzīvot. Tu, piemēram, tagad izklāstīji savu viedokli, kā vajadzētu atturēt cilvēkus no kaitēšanas dzīvniekiem, un šis viedoklis līdz ar to arī ietver norādes vegāniem - kā dzīvot. Ja Tu patiešām ticētu, ka šādas norādes ir neefektīvas, tad droši vien pati šādas norādes nelietotu. Galu galā - ļoti dīvani, ka Tu māci un pat pavēli, kā atturēt citus no kaitēšanas dzīvniekiem, taču tajā pašā laikā nespēj pati sevi no tā atturēt. Laikam tomēr Tevis aizstāvētās metodes arī nav diez ko efektīvas, ja jau Tavā gadījumā nestrādā.
23.02.2016 01:47 |
 
Reitings 796
Reģ: 09.08.2015
Turklāt - ja Tu saki, ka ir pieņemami nosodīt cilvēkus, kas nodarbojas ar sliktu vegānisma aizstāvību, tad ir nesakarīgi vienlaikus norādīt, ka nav pieņemami nosodīt kaitēšanu dzīvniekiem.

Man brīžiem šķiet, ka vai nu es rakstu tik nesakarīgi, ka mani nevar saprast vai nu vienkārši nemāku izteikties. Es atkārtoju jau, šķiet, trešo reizi, ka neesmu teikusi, ka kaut ko vai kādu ir pieņemami nosodīt. Tas, ko es cenšos pateikt jau trešo reizi savā komentārā, ir tas, ka vispār nav pieņemami nosodīt nevienu. Varbūt izklausīšos rupja, nevēlos nevienu aizskart, bet kāpēc vispār kādam kāds būtu jāmāca dzīvot vai jāstāsta par nežēlību pret dzīvniekiem? Visi esam pieauguši cilvēki, ļoti labi zinām, ka steika gabals mūsu šķīvī nav no plastmasas un ka govis pirms nokaušanas netiek ieaijātas saldā miedziņā. Ja reiz cilvēki ēd gaļu, sieru un visu pārējo, viņi ļoti labi apzinās no kurienes tas ir nācis, kas tas ir, kādā ceļā nācis utt. ttjp. Tā ir mana apzinātā izvēle - es gribu ēst gaļu. Un es ēdu. Jo es negribu atteikties no tā, kas man garšo, neatkarīgi no tā, ka zinu kādā ceļā tas ir nācis. Bet es pieņemu citus un mani patiešām neinteresē tas, ko kurš ēd vai neēd. Kāpēc vegāniem vajag visiem stāstīt par nežēlību pret dzīvniekiem? Atkārtot to vēl un vēl? Ja es gribēšu kļūt par vegānu, es par tādu kļūšu, ja negribēšu, tad mani par to nepārliecinās ne video materiāli, ne stāsti par lopkautuvēm.
23.02.2016 02:30 |
 
Reitings 158
Reģ: 31.10.2015
Ophelia
Es atkārtoju jau, šķiet, trešo reizi, ka neesmu teikusi, ka kaut ko vai kādu ir pieņemami nosodīt.
Jā, Tu raksti nesakarīgi. Iepriekš rakstīji pilnīgi pretējo:

Jā, es nosodu tos, kuri noteiks man kā man dzīvot

es neuzskatu un nedomāju, ka nosodāma ir atturēšana no kaitēšanas dzīvniekiem, nosodāms ir veids kādā tas tiek darīts



bet kāpēc vispār kādam kāds būtu jāmāca dzīvot vai jāstāsta par nežēlību pret dzīvniekiem?

Tādēļ, ka pieredze rāda, ka klusēšana nedarbojas kā metode, kā kaut ko izmainīt. Visas lielās pozitīvās pārmaiņas vēsturiski notikušas pēc asām diskusijām (piemēram, vergu atbrīvošana) vai ļaunākā gadījumā ar klaju vardarbību (piemēram, Lielā Franču revolūcija).


Tā ir mana apzinātā izvēle - es gribu ēst gaļu. Un es ēdu.
Problēma ir tā, ka Tu nekādi nespēj pamanīt, ka šāds uzskats, ka jāļauj katram dzīvot, kā iegribas, atspēko pats sevi. Tev var vienkārši atbildēt Tavas retorikas stilā: "Vot ij tāpat vegāni saprot, ka Tev nepatīk, ka māca Tevi dzīvot, bet tā ir viņu izvēle. Viņi grib Tev ar varu uzspiest ēst zāli, un viņi to darīs. Ja nepakļausies viņiem, viņi tev pārgiezīs rīkli. Nafig tu vispār te atnāci uz diskusiju gānīties un mācīt vegānus dzīvot? Vegāni paši ir pieauguši cilvēki un kā gribēs, tā arī darīs! Nekādas tavas pamācības vegānus nepārliecinās rīkoties citādi."
23.02.2016 02:49 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Mana draudzene - vegāne izmeta torti, ko biju izcepusi, jo pildījumā bija želatīns. Tas tiešām bija kaitinoši.
Kaitinoši bija tāpēc, ka viņa tev par to atzinās. Tava attieksme provocē uz faktu slēpšanu. Tev nebija nekādu tiesību pat domu līmenī pieprasīt, lai viņa to torti ēstu.
23.02.2016 04:53 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Kaitinoši bija tāpēc, ka viņa tev par to atzinās. Tava attieksme provocē uz faktu slēpšanu. Tev nebija nekādu tiesību pat domu līmenī pieprasīt, lai viņa to torti ēstu.

Viņa varēja no tortes atteikties. Kāds ieguldīja darbu un pūliņus tajā, bet viņa nespēja to novērtēt un vienkārši izmeta. Tas ir nožēlojami un rupji.

Baigais vegāns viņa ir. Trakākais, kā es domāju, nav pat fakts, ka tiek nogalināti dzīvniekui, bet tas, ka tiek saražots vairāk, nekā patērē un pēc tam tiek izmests. Sanāk, ka šie dzīvnieki ir cietuši tikai tāpēc, lai tiktu izmesti miskastē.
23.02.2016 10:09 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Es visu nelasīju, bet par torti... izmest ārā cita cilvēka darbus? Da kaut ASV prezidents būtu, tā taču darīt nevar. Varēja pateikties par torti, noteikti viņai pašai visi draugi un radi nav vegāni, varēja pacienāt viņus. Bet tā vienkārši izmest miskastē...
23.02.2016 10:12 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Es tai banana girl uzdevu jautājumu, bet atbildi tā arī nesaņēmu: Kā tas ir iespējams būt vegānam Norvēģijas ziemeļos?
Kāds no lietotājiem man pastāstīja par diviem norvēģiem, kas ir vegāni, bet šī informācija bija absolūti bezjēdzīga, jo viņi par vegāniem kļuva tikai tad, kad pārcēlās uz Austrāliju. Tagad viņi ceļo pa Dienvidāziju. Vienā no saviem video viņi pat stāsta, kāpēc augļi, kas tiek audzēti vietēji siltajās zemēs ir labāki un tie, kas tiek eksportēti nesatur tādu vērtību. Tad no kā ziemeļdimensijā vegānam būtu jāpārtiek?
23.02.2016 10:13 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Kaitinoši bija tāpēc, ka viņa tev par to atzinās. Tava attieksme provocē uz faktu slēpšanu. Tev nebija nekādu tiesību pat domu līmenī pieprasīt, lai viņa to torti ēstu.


Kāpēc jāēd torti? Nu ok, neder tā torte tad neder. Varēja vai nu kādu draugu pacienāt, vai kādam aizvest. Velns kaut vai kaimiņam atdot. . .
Tas tak ir loģiski ka vegāns nespiedīs sev rīklē to ko viņš negrib ēst, bet tas nenozīmē ka ir jaizturas vienkārši nesmuki un jāmet cita darbs, kurš bija taisīts ar labiem nodomiem laukā.
23.02.2016 10:19 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
ssh tu izvairies arī no vilnas džemperiem? Ja jā, tad tu pērc mākslīgus, kas nepārstrādājas un piesārņo vidi - vidi kur dzīvnieki vairs nevar izdzīvot.
23.02.2016 10:21 |
 
Reitings 1274
Reģ: 23.09.2012
Nenormāli nepatīk karojošie veģitārieši un vegāni, esmu bijusi veģitāriete un vegāne vēlak jau attiecīgi 2.5 gadus - tad kad biju iekšā , patika, bet nekaroju nearvienu, tagad kad uzskatu sistēma mainijās esmu ārā :D bet arī nekaroju :D Domāju, ka tas ir atkarigs no paša cilvēka.. Ir redzēti neforši piemēri, kad tiek sludināti murgojumi un tiek atklāti izpausta sava agresija pret cilvēkiem, bet tados brīžos es uzskatu, ka cilvēkam pašam nav savas pārliecības, ja jau viņš tik izmisīgi ar "pārliecību" uzbruk citiem, pazemo citus utt.. Jo ja cilvēks ticētu sev, uztvertu Veģitārismu un Vegānismu pozitīvi, vins nenāktu virsū.
Bet par pašu tēmu runājot - barības ķēde pastāv, mums ka visēdājiem ( kaut vai pēc zobiem skatoties) ir izvēle ēst visu vai ēst selektīvi, bet tāpēc nav jāpiesedzās ar muļķīgu trendu, drīzāk, jāizdomā kāpec tu kaut kur esi vai neesi iekšā ;)
23.02.2016 10:27 |
 
Reitings 883
Reģ: 23.04.2014
Mani vegāni nekaitina,drīzāk aizskar to stīgu,kuru negribas kustināt. Klasesbiedrs ir vegans, regulāri liek visādas bildes un linkus par šo tēmu un brīžiem nāk vēmiens, jā. Bet ko es izvēlos? Izliekos neredzam šos salīdzinājumus ar cilvēkiem,kur karikatūrā sievieti četrāpus apsēklo kā govi un atņem viņai bērnus. Ak tad nepatīk? Bet tāda ir realitāte. Es neesmu tik drosmīga un nevaru pateikt,ka jā, man vienalga,kā lopi tiek mocīti, bet gaļa garšo.. un esmu vājš cilvēks, man garšo sieri un jogurti.
Apbrīnoju vegānus,goda vārds.

+hanna!
23.02.2016 10:47 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Viegli būt vegānam, kamēr dzīvo pilsētā un ir nauda. Ja vegāns nonāk mežā vai džungļos, kaut vai kara apstākļos... Nedēļas jautājums un viņš jau ēdīs tārpus. Ko es ar to gribu pateikt? No sevis neaizbēgsi.
23.02.2016 12:44 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
visu nelasīju, bet manā skatījumā vegānisms un veģetārisms darbojas līdz noteiktam brīdim :D man ir pazīstama meitene, baigā veģetāriete, kura apraud beigtos dzīvnieciņus un ko tik vēl nedara, - tiklīdz aizbrauca ceļojumā uz Kambodžu, un tur viņai parāva no zivju ēdieniem, ātri vien pārmetās uz gaļu :D
23.02.2016 12:55 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Nerea Tā jau ir situācija kura nav pašlaik un cerams ka tāda arī nebūs nekad. Kamēr ir iespējas tikmēr jau kāpēc gan lai nemēģinātu dzīvot tā lai pats justos harmonijā ar sevi. Piespiedu kārtas situācijas ir izņēmumi. Tādos apstākļos visi cilvēki mainās un pielāgojas lai izdzīvotu, bet kamēr tas nav pienācis, tikmēr par to arī nav jēga diskutēt.
23.02.2016 12:56 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits