Kāpēc vegāni ir tik kaitinoši?

 
Reitings 70
Reģ: 17.12.2014
Hey!
Ieeju feisbukā, redzu - kārtējā dāma no draugu loka atkal izdomājusi mēģināt pievērsties veselīgam dzīves veidam. Katru dienu šēro visādu sūdu par vegānisma kultu, cik vegāni ir labi un topošie ilgdzīvotāji un to, cik nevegāni cilvēki ir slikti, nogalina dzīvnieciņus un dzer ''pretīgo'' pienu... cik cūciņas esot piemīlīgas un tās taču nedrīkst nokaut un ēst!!! Un tā katru dienu, viens un tas pats. Labi, varbūt es pārspīlēju nedaudz, bet tā ir! Tas kaitina, ka ir indivīdi kas uzskata, ka viņu uzskati un dzīves veids ir vispareizākais ever. Ok, feisbukā var atsekot šiem cilvēkiem. Tas pats attiecas uz youtubi, kur vegāni kameras priekšā trako un bļaustās par to, cik gaļa ir slikta un piens ir pilns ar '' govju mēsliem'', strutām un vēl sazin ko. Atzīšos, dažreiz ēdu vistiņu vai dzeru jogurtu (piena jogurtu) (l) un paskatos šos video intereses pēc un brīnos, cik tomēr tie vegāni ir psihopāti. Daudzi nemāk savu domu izteikt bez pretīgām piezīmēm un gaļēdāju noniecināšanas. Spilgts piemērs youtubē ir freelee the banana girl, kas vispār ir psycho, es atvainojos, bet nopietni.
Es saprotu, esot vegānam, gribās to izkliegt visai pasaulei, jo pie sevis laikam paturēt nav iespējams, tāpēc ir jāpied*rš sociālie tīkli ar savu viedokli. Nekad neesmu nosodījusi vēgānus, katram ir tiesības dzīvot pēc saviem ieskatiem un ēst ko sirds kāro. Bet kāpēc vairākums vegānu nosoda visēdājus? Vienkārši, kāpēc? Kur ir viņu problēma?
Atvainojos, ja aizskāru kādu vegāni, bet man gribējās izteikt savu domu 8-)
22.02.2016 16:32 |
 
Reitings 1877
Reģ: 21.05.2011
Reliģiju nomainīt pret jebkuru "stilīgo" ēšanu( vegānisms, svaigēšana u.c.)
22.02.2016 17:22 |
 
Reitings 211
Reģ: 29.11.2015
bet ko darīt? Palaist visas govis, vistas un pārējos mājlopus savvaļā? Tur kāds par viņiem rūpēsies? Nē. Apēdīs citi plēsoņas, bet dzīve nebūs nodzīvota tik kvalitatīvi kā pie cilvēka saimniecībā.

Šis arguments varbūt attaisno esošo dzīvnieku izmantošanu, taču nekādā veidā ne turpināšanu viņus pavairot arvien lielākā daudzumā, lai entās viņu paaudzes turpinātu izmantot arī nākotnē.

Vegāne neesmu, veģetāriete arī ne. Reiz biju, gadus 5 varbūt. Argumenti tam ir ļoti labi, bet man personīgi pēdējā laikā trūkst gribasspēka. Jāpiebilst, ka gaļu ēdu varbūt 1-2 reizes nedēļā. Pienu un tā produktus ļoti reti, jo negaršo.
22.02.2016 17:25 |
 
Reitings 1224
Reģ: 11.05.2010
dzīve nebūs nodzīvota tik kvalitatīvi kā pie cilvēka saimniecībā.

Tici man, tikt apēstam no plēsoņas savvaļā dažkārt būtu daudz kvalitatīvāk, nekā tam lopiņam mocīties dažā labā saimniecībā..
man neliekas normāli kā govis tiek turētas lielajās saimniecības, nekustīgas, ar galvu iemauktas dzelžos, no otras puses pielikti piena atsūcēji, kas rada sāpes, jēlumus, iekaisumus utt.. vispār, negribas pat domāt par to..
22.02.2016 17:29 |
 
Reitings 264
Reģ: 29.06.2014
Vegāni ir parasti cilvēki, kuri zinot informāciju par dzīvnieku produktu lietošanu nespēj piedalīties kopējā dzīvnieku izmantošanā. Viņi zin vairāk informācijas par šo tēmu, kas ir šokējoša un tāpēc vēlas padalīties ar šīm zināšanām ar citiem, lai palīdzētu arī citiem saskatīt patiesību.
22.02.2016 17:30 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Varbūt Tev ir problēmas ar nerviem, ja sociālo tīklu posti ir tik kaitinoši? :D

Mana draudzene - vegāne izmeta torti, ko biju izcepusi, jo pildījumā bija želatīns
Šis gan ir nepatīkami :(
22.02.2016 17:31 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Lai tie vegāni aiziet uz mežu un pamāca vilkus :) Dabas kārtību nevar tā vienkārši izmainīt. Tāpēc piekrītu, ka nav jēgas to visu bāzt citiem acīs un likt justies vainīgiem, ka ēd gaļu.
22.02.2016 17:31 |
 
Reitings 5629
Reģ: 20.06.2010
fuj, es nesaprotu kaa vispaar var eeest kkadu cuku vai govi :D es neesmu nekaada vegaane, bet iedomaajoties vien,ka eedu govi, slikti paliek :D
22.02.2016 17:32 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Esmu metusi miskastē rafinēto cukuru saturošus produktus- brokastu pārslas, cepumus, vafeles ar vārīta krēma pildījumu. Arī laikam esmu psyho :D
Vegani ir kaitinoši ar savu pašdarbnieku zinātni un debilajam fotokolāžām, bet paldies Dievam viniem var vienkārši atsekot. :D
22.02.2016 17:32 |
 
Reitings 48
Reģ: 18.01.2016
Cilvēku uzmanību vienmēr vairāk piesaista sliktās ziņas, ja vegāni dalītos tikai ar shematiskiem zīmējumiem par kaitējumu dabai un dzīvniekiem vai zinātniskiem pētījumiem, pieļauju, ka daudz mazāk cilvēku zinātu, kas ir vegānisms. Mani arī atgrūž agresīvi izpausts viedoklis par jebkuru tēmu, jo nav jau viss tikai balts vai melns. Ne jau visi vegāni ir traki un ne jau visi bēgļi izvaro sievietes, bet diemžēl ir cilvēki, kas rada negatīvu iespaidu par visu grupu.
Un nesaprotu - kā raksta/bildes/video nošērošana FB skaitās viedokļa uzspiešana? Ne jau viņa Tev gaļu rauj no mutes ārā. :-D
22.02.2016 17:34 |
 
Reitings 1717
Reģ: 24.05.2013
Viñi ir psycho, jo ir mûžïgá badá. Lai nebûtu jādomā par normālu èdienu, viñi uzgrauž kártèjo zāles stiebru un izgāž dusmas uz citiem. Būtu paèduśi, tad arï būtu mierîgāki. :-D:-D:-D
22.02.2016 17:34 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Tici man, tikt apēstam no plēsoņas savvaļā dažkārt būtu daudz kvalitatīvāk, nekā tam lopiņam mocīties dažā labā saimniecībā..

Te jau runa par sliktiem apstākļiem lopiem. Bet, ja ir labi apstākļi - govs visu dienu ir ganībās, gremo zāli un ne par ko neuztraucas - tā ir daudz kvalitatīvāka dzīve nekā stunda mežā pirms nāves.
22.02.2016 17:35 |
 
Reitings 844
Reģ: 11.08.2011
Viñi ir psycho, jo ir mûžïgá badá. Lai nebûtu jādomā par normālu èdienu, viñi uzgrauž kártèjo zāles stiebru un izgāž dusmas uz citiem. Būtu paèduśi, tad arï būtu mierîgāki.

Tāpēc ari labi, ka liek rakstus par vegānismu, lai nebūtu šādas tumsonības :-/
22.02.2016 17:41 |
 
Reitings 211
Reģ: 29.11.2015
Te jau runa par sliktiem apstākļiem lopiem. Bet, ja ir labi apstākļi - govs visu dienu ir ganībās, gremo zāli un ne par ko neuztraucas - tā ir daudz kvalitatīvāka dzīve nekā stunda mežā pirms nāves.

To, vai tev ir vai nav taisnība, var izgūglēt 5 minūtēs. Kas liecina, ka tu to darījusi nekad neesi, un vienkārši saviem apgalvojumiem ''tici,'' bez jebkāda iemesla.

Domestic cows can live to 20 years; however, those raised for dairy rarely live that long, as the average cow is removed from the dairy herd around age four and marketed for beef.


Cattle Life Span: 14 to 25 years in the wild, up to 30 in zoos, depending on species


Kvalitatīvāka un vieglāka dzīve kā piena govij? Fakti liecina par pretējo.
22.02.2016 17:43 |
 
Reitings 70
Reģ: 17.12.2014
Vegani ir kaitinoši ar savu pašdarbnieku zinātni un debilajam fotokolāžām,
sasmējos :-D:-D:-D

Ne jau viņa Tev gaļu rauj no mutes ārā
būšu pa visam atklāta - gaļu personīgi praktiski needu, negaršo. Reizi vai divas reizes mēnesī gadās apēst kaut ko no gaļas, vai kaut ko kur iekšā ir gaļa. Tā nav mana dzīves nostāja vai tamlīdzīgi, bet gluži vienkārši - man gaļu neprasās, neēdu to. Bet tāpēc jau nepostoju pilnu feisbuku ar ''hey draugi, ES NEĒDU GAĻU un esmu labāka par jums. Es lietoju piena produktus un olas! Bez tiem nevaru.
22.02.2016 17:45 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Par konkrēto tēmu nav, ko teikt, bet esmu FB atsekojusi vairākiem cilvēkiem, kuri mani kaitina ar saviem šērojumiem. Viņi jau pat nezina, ka tu neseko, jo var nevis spiest unfriend, bet unfollow.
22.02.2016 17:46 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Es runāju par to, kas būtu, ja atbrīvotu tos, kas dzīvo pie cilvēkiem! Viņi taču nav pieraduši meklēt ēdienu un bēgt no plēsoņām. Tu domā, ja vista aiziet uz mežu, viņa izdzīvos? Lapsa apēdīs.
22.02.2016 17:46 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
LAI KATRS DARA KO GRIB! Nepatīk tas ko viņi rāda un skatās? Tad nesaties! Neseko viņiem, nerunā par to un dzīvo savu dzīvi! Velns, neizmanto tik daudz internetu ja traucē.
22.02.2016 17:48 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Mani noteikti nekaitina!Es sen jau esmu sapratusi,ka var tikai kaut ko no savas puses ieteikt,bet katrs lai dara,kaa pats grib-eed ko grib.Cilveeks pats laikam juut,ko veelaas ieguut no taas savas eesanas metodes!Man vajag muskulus-man jaaeed gala.Cits nevar ateikties no kaut kaa,jo loti garso,cits veelas buut mieriigaaks-tad noteikti labi darbojas vegetaariesu dieeta utt
Taadiem cilveekiem ,kuri grib aktiivi kusteeties-skriet utt ar vegetariesu eedienu laikam ir gruuti uztureet sevi.Katram savs!
22.02.2016 17:51 |
 
Reitings 431
Reģ: 17.03.2013
Vegāni ir parasti cilvēki, kuri zinot informāciju par dzīvnieku produktu lietošanu nespēj piedalīties kopējā dzīvnieku izmantošanā. Viņi zin vairāk informācijas par šo tēmu, kas ir šokējoša un tāpēc vēlas padalīties ar šīm zināšanām ar citiem, lai palīdzētu arī citiem saskatīt patiesību.

TIEŠI TĀ!
Painteresējaties, kas notiek ar dzīvajām radībām, kādos apstākļos dzīvnieki tiek turēti, ko viņi izcieš, kā tiek spīdzināti, nevis kaucat, cik vegāni slikti. Tie feisbuka posti nav "uzspiešana", bet gan izglītošana.
Pirms nākamreiz bāžat mutē līķus, noskatieties šo. Pietiks dzīvot ar klapēm uz acīm, ka gaļa aug veikalā.
https://www.youtube.com/watch?v=ZE2svQFH_q0
https://www.youtube.com/watch?v=kK_KEQb_YVA
22.02.2016 17:54 |
 
Reitings 844
Reģ: 11.08.2011
Nezinu, kas būtu, ja VIENĀ dienā visi pārstātu leitot dzīvnieku produktus, bet jebkurā gadījumā, ja pieprasījums samazinātos, jaunus dzīvniekus vairs nevairotu, ko darīt ar vecajim - tas paliktu katra paša saimnieka ziņā. Kāds noslaktētu, kāds palaistu mežā, kāds uzņemtos rūpes par visiem bez pajumtes palikušajiem lopiem. Tā arī palikušie nodzīvotu savu mūžu, līdz tādu mājas govju, cūku, kazu, vistu suga vispār izzustu.
22.02.2016 17:54 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits