Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kāpēc vegāni ir tik kaitinoši?

 
Reitings 70
Reģ: 17.12.2014
Hey!
Ieeju feisbukā, redzu - kārtējā dāma no draugu loka atkal izdomājusi mēģināt pievērsties veselīgam dzīves veidam. Katru dienu šēro visādu sūdu par vegānisma kultu, cik vegāni ir labi un topošie ilgdzīvotāji un to, cik nevegāni cilvēki ir slikti, nogalina dzīvnieciņus un dzer ''pretīgo'' pienu... cik cūciņas esot piemīlīgas un tās taču nedrīkst nokaut un ēst!!! Un tā katru dienu, viens un tas pats. Labi, varbūt es pārspīlēju nedaudz, bet tā ir! Tas kaitina, ka ir indivīdi kas uzskata, ka viņu uzskati un dzīves veids ir vispareizākais ever. Ok, feisbukā var atsekot šiem cilvēkiem. Tas pats attiecas uz youtubi, kur vegāni kameras priekšā trako un bļaustās par to, cik gaļa ir slikta un piens ir pilns ar '' govju mēsliem'', strutām un vēl sazin ko. Atzīšos, dažreiz ēdu vistiņu vai dzeru jogurtu (piena jogurtu) (l) un paskatos šos video intereses pēc un brīnos, cik tomēr tie vegāni ir psihopāti. Daudzi nemāk savu domu izteikt bez pretīgām piezīmēm un gaļēdāju noniecināšanas. Spilgts piemērs youtubē ir freelee the banana girl, kas vispār ir psycho, es atvainojos, bet nopietni.
Es saprotu, esot vegānam, gribās to izkliegt visai pasaulei, jo pie sevis laikam paturēt nav iespējams, tāpēc ir jāpied*rš sociālie tīkli ar savu viedokli. Nekad neesmu nosodījusi vēgānus, katram ir tiesības dzīvot pēc saviem ieskatiem un ēst ko sirds kāro. Bet kāpēc vairākums vegānu nosoda visēdājus? Vienkārši, kāpēc? Kur ir viņu problēma?
Atvainojos, ja aizskāru kādu vegāni, bet man gribējās izteikt savu domu 8-)
22.02.2016 16:32 |
 
Reitings 484
Reģ: 15.01.2016
Nu nezinu, esmu veselības problēmu dēļ vairākus gadus bijusi gan veģetāriete, gan atteikusies vēl arī no piena un olām, un tas dzīvi īpaši nesadārdzināja. Tie paši dārzeņi taču nemaksā dārgāk kā gaļa... Patiesībā pārtikas izmaksas man pat samazinājās, jo nevarēju pirkt visādus našķus. Tagad reizēm ēdu gaļu - ja to grib ēst normālu, nevis kaut kādu masu produkciju ar antibiotikām piešpricētu, tas jau arī nekas lēts nav.
23.02.2016 22:46 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Būt vegānam nav lēti.

Ir jau atšķirība, vai vegāns pērk eko šmeko lietas.. vai arī meklē lētāko dārzeni/pākšaugu utt.

Arī gaļēdāja ēdienkarte var palikt krietni dārgāka, ja gaļu iegādāsies, piemēram, Zaļajā Govī :)
23.02.2016 22:52 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
latvietis to varētu atļauties - saldie kartupeļi, brokoļi, sparģeļi, spināti, rieksti, avokado, žāvēti augļi, pak čoi, utt.


Būdama visēdāja pērku visas iepriekšminētās lietas.
Ja vajadzētu taupīt naudu tad naktos no gaļas un jūras veltēm atteikties vai varētu atļauties retu reizi. Būtu jāpārtiek no pupām un lēcām, tās ir dirty cheap un satur arī olbaltumvielas. Gala un jūras veltes nebut nav lēti.
23.02.2016 23:01 |
 
Reitings 4183
Reģ: 06.05.2012
Var uzdot citādāku jautājumu - kāpēc TEV vegāni šķiet kaitinoši?Varbūt ir kāds vegāns, kas tev personīgi kā cilvēks nepatīk, līdz ar to visi citi vegāni arī. Tas pats ar tiem sportistiem, kas dalās ar saviem sasniegumiem, varbūt kādam viņi šķiet kaitinoši, jo paši nav spējīgi uz sevis disciplīnu? Vai pārīši, kas liek kopbildes? Varbūt kādam tas nepatīk, jo pats ilgu laiku jūtas vientuļš. Nu es nedomāju, ka tas ir normāli, ka otra uzskati tā satrauc! Jāpameklē sevis lietas, kas ir tas, kāpēc tevi tas kaitina.. Katram taču sava dzīve :)
24.02.2016 10:16 |
 
Reitings 4
Reģ: 25.01.2016
Neesmu vegāne, tāpēc rodas jautājums - no kā vispār taisa tos vegānu produktus, kas savā būtībā ir nevegāni? Ar to domāju visus tos vegānu sierus, ''gaļas izstrādājumus'', jogurtus un tā tālāk, ko var atrast veikalu plauktos. Nav baigā ķīmija?
24.02.2016 19:00 |
 
Reitings 555
Reģ: 22.04.2015
Skumji, ka mūsdienu sabiedrībā atrodas vienmēr kāds BET šajai tēmai... nabaga lauksaimnieki, industrija utt. Bet tas, ka cik morāli vispār ir nogalināt dzīvniekus pārtikai, kosmētikai, apģērbam? tiek mazāk diskutēts. Cilvēki jau baigi pārņem pasauli, atņem bieži vien dzīvniekiem dabu, ierīko kaut ko jaunu sev, domā tikai par sevi. Atceros bērnībā, ja kurmis iemitinājās dārzā tad uzreiz jānosit, jo redz "stulbais kurmis", bet tas ka kurmis arī drīkst dzīvot, drīkst tur kur grib dzīvot un tā ir viņa daba nevienu neinteresē. Cilvēki jūtas baigi pārgudrie.

Tāpēc šajā tēmā no manas puses nekad un ne par ko nebūs nekādi "Bet", jo tas ka visu laiku kaut kādām mūsus vajadzībām (kuras izdomāja cilvēki) tiek nogalināti ntie dzīvnieki ir vienkārši NENORMĀLI.
24.02.2016 20:48 |
 
Reitings 555
Reģ: 22.04.2015
Niks1

Neizprotu šo uzskatu pret vegāniem cilvēkiem: "visu vai neko!" Ir labi, ja cilvēks izdara vismaz kādu soli (piemēram, nepērk kažokādas).
24.02.2016 20:51 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Es domāju, ka visu vai neko pārmetumi parādās parasti situācijās, kad veģetārietis/vegāns sāk pārmest gaļēdājam to, cik nežēlīgs un amorāls cilvēks viņš ir.. kad pats kājas silda ādas apavos:-P :)
24.02.2016 20:55 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Droši vien Ameriku neatklāšu, bet nav jēgas šādām diskusijām. It kā saka, ka strīdā dzimst taisnība. Taču mūsdienās strīdā bieži vien taisnība netiek meklēta un viedokļi netiek uzklausīti un nopietni uzvērti, bet gan savas taisnības un sava vienīgā pareizā viedokļa uzspiešana. Rezultātā katrs paliks pie sava :)
24.02.2016 21:02 |
 
Reitings 790
Reģ: 08.11.2015
vegāniem nav dvēseles. BURN.
es biju vegāne kādu laiku, zinu, ka tad man nebija pilns rublis.
24.02.2016 21:13 |
 
Reitings 790
Reģ: 08.11.2015
un btw, manuprāt, gan vegānisms, gan pārlieku sportisks vai kaut kā citādi-galējību pārpildīts un kategorisks dzīvesveids ir tikai simptoms par pašpietiekamības problēmām.
cilvēki grib izcelties, justies īpaši vai pierādīt sev vai ciitiem, ka vinjiem ir raksturs un vinji spēj dzīvot pēc noteiktas diētas, grafika vai jebkāda cita margināla mehānisma.
ar to arī ir izskaidrojamaz ēdienu bildes, lopinju bildes, fitnesa zālju bildes, maratonu bildes, bildes ar labdarības darbiem un tā tālāk.
24.02.2016 21:34 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Pati tgd galu needu, bet nenosodu kadu kurs to dara - kas man nepatik, tad tas ir taas vegetariesu/veganu bildes kadi galedaji ir slikti ( parasti taa ir kada pretiga bilde).
24.02.2016 21:41 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits