Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kāpēc vegāni ir tik kaitinoši?

 
Reitings 70
Reģ: 17.12.2014
Hey!
Ieeju feisbukā, redzu - kārtējā dāma no draugu loka atkal izdomājusi mēģināt pievērsties veselīgam dzīves veidam. Katru dienu šēro visādu sūdu par vegānisma kultu, cik vegāni ir labi un topošie ilgdzīvotāji un to, cik nevegāni cilvēki ir slikti, nogalina dzīvnieciņus un dzer ''pretīgo'' pienu... cik cūciņas esot piemīlīgas un tās taču nedrīkst nokaut un ēst!!! Un tā katru dienu, viens un tas pats. Labi, varbūt es pārspīlēju nedaudz, bet tā ir! Tas kaitina, ka ir indivīdi kas uzskata, ka viņu uzskati un dzīves veids ir vispareizākais ever. Ok, feisbukā var atsekot šiem cilvēkiem. Tas pats attiecas uz youtubi, kur vegāni kameras priekšā trako un bļaustās par to, cik gaļa ir slikta un piens ir pilns ar '' govju mēsliem'', strutām un vēl sazin ko. Atzīšos, dažreiz ēdu vistiņu vai dzeru jogurtu (piena jogurtu) (l) un paskatos šos video intereses pēc un brīnos, cik tomēr tie vegāni ir psihopāti. Daudzi nemāk savu domu izteikt bez pretīgām piezīmēm un gaļēdāju noniecināšanas. Spilgts piemērs youtubē ir freelee the banana girl, kas vispār ir psycho, es atvainojos, bet nopietni.
Es saprotu, esot vegānam, gribās to izkliegt visai pasaulei, jo pie sevis laikam paturēt nav iespējams, tāpēc ir jāpied*rš sociālie tīkli ar savu viedokli. Nekad neesmu nosodījusi vēgānus, katram ir tiesības dzīvot pēc saviem ieskatiem un ēst ko sirds kāro. Bet kāpēc vairākums vegānu nosoda visēdājus? Vienkārši, kāpēc? Kur ir viņu problēma?
Atvainojos, ja aizskāru kādu vegāni, bet man gribējās izteikt savu domu 8-)
22.02.2016 16:32 |
 
Reitings 70
Reģ: 17.12.2014
22.02.2016 16:37 |
 
Reitings 161
Reģ: 18.08.2015
Vegānisms jau ir parādījies kā modes lieta. Tas pats, kas ēst suši vai dzert Starbucks kafijas.:-P
Es arī nenosodu vegānus un veģetāriešus, taču arī man nepatīk, ka visiem citeim tas jāsmērē sejā. Jādzīvo pēc principa - dari kā gribi, bet nespied otru darīt tāpat. Bez tam cilvēks ir dzimis gaļēdājs un gaļā ir tādas vērtīgas aminoskābes, kuras nevar atrast nevienās pupiņu olbaltumvielās (īpaši vērtīgas ir zivis, un vista, tītars), tāpat arī pien produkti ir ļoti nepieciešami veselībai! Esmu par dabai draudzīgu dzīvošanu, veselīgu uzturu, bet ne uzmācību un propagandu.:-|
P.S. Paturi jebkuru vegānu dažas dienas badā un ēdīs gaļu, pienu kā mīļie... :D
22.02.2016 16:44 |
 
Reitings 2684
Reģ: 13.01.2016
Man ir vienalga, kā kurš ēd, kaut vai lai vispār neēd, kamēr mani liek mierā un necenšas par ko pārliecināt. Man arī starp Fb draugiem ir daži vegāni, dažas viņu ieliktās receptes ir interesantas, nav nekas pret to, kamēr nesāk aģitēt un bļaut - Fui, kā Tu tā vari!
22.02.2016 16:47 |
 
10 gadi
Reitings 1288
Reģ: 29.01.2009
Kāpēc Tu tai dāmai nevari beigt sekot? Būs tavai psiholoģiskajai veselībai labāk.

Man pašu tas nesatrauc. Neuzstādu citiem diagnozi- psyho
22.02.2016 16:48 |
 
Reitings 70
Reģ: 17.12.2014
uzmācību un propagandu
varbūt ar sava viedokļa smērēšanu citiem sejā viņi vismaz kaut kā nomāc kāri pēc, piemēram, picas, piena šokolādes vai cita garduma. :-D
22.02.2016 16:50 |
 
Reitings 70
Reģ: 17.12.2014
Kāpēc Tu tai dāmai nevari beigt sekot? Būs tavai psiholoģiskajai veselībai labāk.

Es šīm dāmām jau sen nesekoju, to arī jau minēju - ka feisbukā var vienkārši atsekot :-)
22.02.2016 16:51 |
 
Reitings 70
Reģ: 17.12.2014
Neuzstādu citiem diagnozi- psyho

Manuprāt, tas ir psycho uzbāsties citiem ar savu viedokli, pacelt balsi un viebt ģīmi redzot citus cilvēkus ēdam gaļu. Man viena draudzene tievēšana nolūkos nolēma pievērsties vegānismam, divus mēnešus noturējās un vēl paspēja mani nosodīt, ka dzeru kafiju ar PIENU, tas taču esot fui :-D Tagad pati atgriezusies pie visa ēšanas un pamatīgi štopē iekšā, godīgi sakot. Laikam atgūst pa to divu mēnešu visu zaudēto prieku par ēdienu :-D
22.02.2016 16:56 |
 
Reitings 43
Reģ: 26.11.2015
Mana draudzene - vegāne izmeta torti, ko biju izcepusi, jo pildījumā bija želatīns. Tas tiešām bija kaitinoši. Bet vispār man ir vienalga, ko pārējie ēd.
22.02.2016 16:56 |
 
10 gadi
Reitings 2594
Reģ: 08.03.2013
Mana draudzene - vegāne izmeta torti, ko biju izcepusi, jo pildījumā bija želatīns



Vot šis gan ir fui. Viens ir kliegt par savu dzīvesveidu, ok. Bet kūku izmest, kuru otrs cilvēks cepis. :-O
22.02.2016 16:59 |
 
Reitings 4224
Reģ: 26.09.2009
Laikam atgūst pa to divu mēnešu visu zaudēto prieku par ēdienu


jo mazāk par to cepsies, jo mazāk ievērosi. Vienkārsi pieņem, ka citiem varbūt neliekas, ka gaļa ir prieks par ēdienu :)

Neseko, neskaties - kur problēma?

Vienkārši kārtējā provokatīvā diskusija.
22.02.2016 16:59 |
 
10 gadi
Reitings 1288
Reģ: 29.01.2009
Cilvēki, kuri uzspiež savu viedokli ir visur. Vajag vienkārši neņemt viņus galvā.
22.02.2016 17:00 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Cilvēkiem patīk ar kaut ko izcelties, ar ko varētu pārsteigt citus, paziņot ka es dzīvoju un visu daru gudrāk un pareizāk.
Lielākā daļa to dara sabiedrības dēļ, lai pazīmētos.

Ja darītu sevis, savas veselības dēļ, tad nekladzinātu visai pasaulei.
22.02.2016 17:03 |
 
Reitings 70
Reģ: 17.12.2014
Ja darītu sevis, savas veselības dēļ, tad nekladzinātu visai pasaulei.

exactly! Pilnīgi taisnība!!
22.02.2016 17:05 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
man ļoti nepatīk, kad vegāndraugi posto visādus pret dzīvniekiem vardarbīgus video. liekas jocīgs hobijs.
22.02.2016 17:05 |
 
Reitings 965
Reģ: 14.08.2015
Ne jau vegāni ir psyho, bet vienkārši ir tāda cilvēku šķira, kuriem šķiet, ka viņi ir pasaules nabas. Viss chill, tādus arī vajag. Tu esi atkal citā šķirā, šķiet. "Par ko man šodien pacepties?" šķirā, domāju.
22.02.2016 17:06 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Tāda uzvedība acīmredzot ir šīs veselīgās ēdienkartes pozitīvais rezultāts.
22.02.2016 17:12 |
 
Reitings 844
Reģ: 11.08.2011
Vegānisma pamatā ir nevis sava veselība, bet tie ir dzīvnieki. Viņi vienkārši grib parādīt pārējiem, ka var dzīvot veselīgi un laimīgi arī nenodarot nevienam ļaunu. Tas ir dzīvesveids. Tāpat kā mūziķu profilos ir pilns info par mūziku, sportostiem par sportu, tāpat vegāniem par vegānismu. Pamanīju, ka mani draugi raksta, cik briesmīgi, ka rīko suņu ēšanas festivālu, cik briesmīgi, ka tūristi nogalina delfīna mazuli, lai selfiju uztaisītu, bet, kad es ieliek postu par govīm, tad visi mani ienīst. :D
22.02.2016 17:17 |
 
Reitings 939
Reģ: 14.09.2012
Vegānisms ir tā pat kā ar kristietību, viņi uzksata ka dzīvo pareizāk un tad uzspiež savu viedokli citiem.

Man kamēr neuzspiež savas dzīves izvēles ir pilnībā vienalga kā citi dzīvo.
Ja uzspiež, es izvairos ar tādiem cilvēkiem kontaktēties.
22.02.2016 17:17 |
 
Reitings 211
Reģ: 29.11.2015
Kas tur kaitinošs? Dienā tu apmeklē 100 portālus un vienā no tiem - feisbukā - viena sieviete raksta par vegānismu. TAS tev šķiet par daudz un nepieņemami? Kā pati atzinies - youtubē tos video meklē pati. Neviens tev nekur neuzbāžas, mīļā sirds. Tas, ka viens cilvēks vienā no miljoniem tevis apmeklētu portālu raksta par vegānismu nav ''agresīva propaganda un viedokļa uzspiešana.'' Man piemēram nepatīk, ka mana feisbuka lenta ir pilna ar šērotiem meikapa, attiecību un lupatu rakstiem un bildēm. So? Katrs šēro, ko grib. Nepatīk - atseko, nelasi, rullē tālāk.

Tas, ka cilvēki izsakās nicīgi par pārējiem un neprot savu viedokli paust respektabli nav jaunums. Palasi šo forumu. Cik bieži te ir pilns ar rupjībām? Kašķiem, kas izceļas no tēmām par attiecībām, darbu, modi, bērniem, nu pilnīgi visu? Palasi pati savu tēmu - vegānus sauc par psihopātiem, kas visu piedirš ar savu viedokli. Tavuprāt tas ir piemērs, kā izteikt savu viedokli argumentēti un bez citu nosodīšanas? Vegāni ir tieši tādi paši cilvēki, kā jebkurš cits, tai skaitā arī tu.
22.02.2016 17:19 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Man arī ir žēl dzīvnieciņu, lai gan ēdu gaļu. Bet to es nesaprotu - kāpēc slikti ir, piemēram, apēst olu? Ja ola nav apaugļota, tā tāpat aizies bojā. Piens arī. Es saprotu, ka it kā sanāk govs izmantošana, bet ko darīt? Palaist visas govis, vistas un pārējos mājlopus savvaļā? Tur kāds par viņiem rūpēsies? Nē. Apēdīs citi plēsoņas, bet dzīve nebūs nodzīvota tik kvalitatīvi kā pie cilvēka saimniecībā.
22.02.2016 17:21 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits