Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Ar kādu cilvēku saistīt savu dzīvi

 
Reitings 262
Reģ: 27.03.2012
Gribētos uzklausīt kādu pieredzējušākas sievietes viedokli...

Es "pa žizņi" esmu mainīga, t.i. - vienmēr esmu kaut kur tiekusies, braukusi, meklējusi labākas iespējas, interesējusies, mācījusies... Tagad ja godīgi tas ir apnicis, nu jau vecums sen vairs nav tīņu un vajadzētu stabilitāti, bet es no tās baidos kā no nāves. Bet ne par to stāsts.

Ir bijušas vairākas neveiksmīgas attiecības - esmu vairākkārt kaislīgi iemīlējusies, bet vienmēr ir bijušas kādas problēmas - te attālums, te citi cilvēki pa vidu, te dažādas intereses dzīvē, un citi apstākļi, kas vienmēr beidzās ar nepatīkamu šķiršanos. Tagad man ir draugs jau pāris gadus, kuru es "šķietami mīlu". Kāpēc šķietami, jo vairs netieku skaidrībā, kas ir mīlestība, kā to vajadzētu just. Bet šīs vīrietis - mīl mani, grib kopīgu nākotni, laulību, bērnus, ir pilnībā gatavs mani uzturēt un es varētu būt mājās, un dzīvot... nedomājot par naudu. Jā, viņam ir savi mīnusi, bet stabilitāte, ko viņš var piedāvāt, ir diezgan simpātiska.

Jautājums tātad jums - vai jūs jelkad varētu saistīt savu dzīvi (ne tikai emocionāli, bet arī tiesiski, ģimeniski un materiāli) ar cilvēku, mīlestības jūtās pret kuru jūs neesat 100% pārliecināta, bet viņš jūsos - ir? Negribētos to gluži saukt par aprēķina laulību, jo viennozīmīgi ir siltas jūtas, saikne un attiecības, bet šis elements nav absolūti izslēgts.

Esmu gatava uz nosodījumu arīdzan 8-)
18.02.2016 22:37 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Ja, ar nosacijumu ka berni jarada milestiba. Un vispar to tev pasai jajut. Ja jauta, tad tas nav tavs. ;-) Dzive ir isa, bet ari tai pat laika gara. Esi jauna, skaista un viss vel bus. Kur skriet? Tas attiecibas tev ko dos? Materiali, morali, garigi? ;-)
18.02.2016 22:41 |
 
Reitings 2051
Reģ: 29.01.2009
Atbildot uz tēmas pieteikumā uzdoto jautājumu (un izejot no savas pieredzes un tā, ko novēroju laulāto tuvinieku attiecībās) - ar tādu, pret kuru vari izjust cieņu. Ja vari par viņu ar lepnumu teikt - tas ir MANS vīrietis, tad preci tik nost. Arī tad, ja viss nav vienmēr lielisku un ideāli, kamēr spēj izjust cieņu un lepnumu par savu vīrieti, tikmēr viss ir un būs kārtībā. Un vēl vajag, lai humora izjūta saskan, tad uzreiz sadzīvē vieglāk. Vismaz tādi ir mani novērojumi pēdējo gadu laikā :-)
18.02.2016 22:48 |
 
Reitings 731
Reģ: 07.11.2015
Jā, varētu. Ar mani apmēram tā arī notika. Kad sāku satikties ar savu tagadējo vīru, nevarēju teikt, ka biju viņā iemīlējusies tādā ziņā, kā parasti iemīlēšanās tiek apzīmēta, ar tauriņiem vēderā, utt. Taču bija vairāki svarīgi dzīves aspekti, uz kuriem raudzījāmies vienādi un tas man nozīmēja ļoti daudz. Tagad mīlu viņu vairāk par visu un visiem.

Mīlestība nerodas momentāli, vienā mirklī, vismaz es tam neticu. Es nebūtu kopā ar kādu, kas man varētu piedāvāt tikai materiālos labumus, taču siltas jūtas un emocionālā saikne ar laiku noteikti varētu pāraugt par kaut ko lielāku un dziļāku.
18.02.2016 22:51 |
 
Reitings 87
Reģ: 21.12.2015
Nē, nevarētu saistīt. Es pat attiecības neveidotu, ja nebūtu pārliecināta par savām jūtām! Priekškam nodarīt otram sāpes? -Ja nav tad nav. Nevajag čakarēt svu un citu dzīvi. Es nekad nesapratīšu tās sievietes, kas uztur attīcības tikai, lai būtu ar kādu kopā, īsti nemīlot.
Tas būtu arī ļoti emocionāli smagi veidot ģimeni, ja nejustu izteiktu mīlestību pret vīrieti. Iznēsāt vīrieša bērnu, tā ir ļoti intīma lieta un kā Rīdzeniece teica, bērni jārada patiesā mīlestībā.
18.02.2016 22:51 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Manā skatījumā ir divi varianti - vai nu tev pret viņu tiešām īsti nekādu jūtu nav, vai nu arī tavs priekšstats par mīlestību atšķiras no tā, kāda tā patiesībā ir. Ja līdz šim esi bijusi kopā ar līdz galam "neiegūstamajiem" cilvēkiem, tad varbūt gaidi tos satikšanās taureņus vēderā, atšķirtības mokas, sirds lēkšanu pa muti laukā utt.?Harmoniskās, stabilās attiecības jau tomēr viss ir daudz piezemētāk, un tas ir tikai normāli.
18.02.2016 23:00 |
 
Reitings 4183
Reģ: 06.05.2012
Piekrītu katrai. Man arī mainījies viedoklis par to, kādam cilvēkam jābūt blakus. Uzskatu, ka galvenais ir abpusēja cieņa un uzticība. Arī drošības sajūta. Es izvēlētos drošību ar krietnu vīrieti, nevis kaislīgu mīlestību ar tādu, kas mīl iedzert, nejūtot mēru. Kad iemīlēšanās pazūd, paliek viss, kas veido mīlestību - draudzība, cieņa, uzticība, rūpes, atbalsts, dziļa intimitāte utt. Un, ja nekā no tā attiecībās nav un iemīlēšanās ir cauri, tad attiecībām pienāk gals. Es nedomāju, ka mīlestība ir nepārtrauktas domas par to cilvēku, tauriņi vēderā un aizmiglotas acis. Mīlestība ir divi cilvēki, kas rūpējas viens par otru.
19.02.2016 08:45 |
 
Reitings 4183
Reģ: 06.05.2012
Un man ir bijusi kaislīga mīlestība, ka likās nu vairs jau nav kur, lektu no tilta tā cilvēka dēļ. Es nekad to vairs negribu piedzīvot. Es nejūtu mīlestību pret sevi, kad jūtos tik emocionāli piesaistīta otram. Man mīlestība noteikti ir miers. Un vēl izvēlētos saistīt savu dzīvi ar cilvēku, kas man sevi liek mīlēt vairāk par viņu
19.02.2016 08:49 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Kopā būt, attiecības izveidot ar tādu vīrieti, protams, varētu, bet droši vien nevajadzētu, jo pazīstot sevi, es apzināti vai neapzināti tomēr meklētu to, ar kuru būtu tā lielā kaislības, rozā brilles, visu to, kas rauj nost jumtu. Nekas, ja tādu vīrieti nesatiktu, tad jau viss kārtība, dzīvotu droši vien, bet, ja satiktu un būtu tās stiprās jūtas, neticu, ka spētu no tā atteikties, tad visticamāk beigās sanāktu neglīta šķiršanās un sirdssāpes.
19.02.2016 08:51 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Īstais cilvēks ir jājūt.
Jāatmet visas emocijas, sabiedrības uzskati un stereotipi, draugu padomi un vērtējumi, ģimenes domas. Un ar vēsu prātu jāpadomā - vai tas ir tas cilvēks par kuru es varētu nostāties pret visu pasauli, arī pēc 10 vai 15 gadiem. Ja gadījumā viņš nepatiks ne tavai ģimenei, ne draugiem, ne tuviniekiem.

Un ja domās gribās skaitīt +/- salīdzinājumā ar citiem, tad tas nav īstais.
19.02.2016 09:02 |
 
10 gadi
Reitings 1368
Reģ: 03.01.2010
Pielnībā piekrītu zili_rudzi.

Esmu dzīvs piemērs. Man dzīvē ir bijušas vairākas bezprātīgas iemīlēšanās. Viena jau nu it sevišķi. Mīlēju, gribēju, alku pēc tā cilvēka. Tādas kaislības, tādas emocijas, sāpes un prieki. Gribēju apprecēties ar šo cilvēku vairāk par visu pasaulē, jo taču tik stipri mīlēju un mans sapņu princis. Drama queen 100% :D Un pie kā tas mani noveda? Ne pie kā!

Izbeidzu to visu, nomierinājos, sakārtoju savu sirdi un dvēseli. Iemantoju sirdsmieru, biju laimīga pati ar sevi.

Satiku cilvēku. Kas nebija mans sapņu princis. Pret kuru man nebija taureņu. Bija cieņa, draudzība, siltums. Un beidzot miers. Viņš mani ļoti iemīlēja un tas, kā viņš pret mani izturas, ar tādu mīlestību, maigumu, ka es tik ļoti labi ar to jūtos. Es tūlīt precēšos ar viņu un esmu ļoti laimīga par to.Tieši ar šādu cilvēku es beidzot varu izmveidot ģimeni.

Es vairs noteikti nekad dzīvē negribētu tik neprātīgi iemīlēties. Es gribētu nodzīvot mierpilnās un cieņpilnās attiecībās visu mūžu.
19.02.2016 09:05 |
 
Reitings 925
Reģ: 11.06.2012
Piekrītu katra un kordelia.
Jaunībā tauriņi un neprātīga iemīlēšanās, bet stabilitātei vajag, ko vairāk, ja ir viss kopā - ideāli. Bet tas ir reti.
Kā tanī stāstā par Edgaru un Kristīni (Purva bridējs). Tur tikai plika mīlestība.
19.02.2016 09:18 |
 
10 gadi
Reitings 1368
Reģ: 03.01.2010
Tieši tā. Jaunībā jau katra ir piedzīvojusi trako iemīlēšanos un visas tās sekas. Priekš laulības un ģimenes dzīves tas nav vajadzīgs, tur ir vajadzīgas citas pamatvērtības, cieņa, uzticība un drošības sajūta. Un gluži vienkārši, pienāk vecums, kad dzīvē jāsāk pieņemt gudri lēmumi, nevis uz emocijām balstīti
19.02.2016 09:22 |
 
10 gadi
Reitings 893
Reģ: 29.01.2009
Tik ļoti piekrītu Kordeliai :-);-)
19.02.2016 09:35 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
man arī dzīvē nācies nošķirt kas ir traka kaislība un kas ir cilvēks, ar ko es varētu būt ģimene. nedaudz sabruka bērnībā iedomātais iemīlēšanās scenārijs, kad ašais, interesantais, sliktais puisis kļūtu par mīlīgu kaķēnu mani satiekot :D tagad drīzāk, arī ja sākumā iztieku bez tauriņiem, dodu iespēju cilvēkam, kas ļoti labi attiecās pret mani un lēnām iemīlos.
19.02.2016 10:04 |
 
Reitings 1093
Reģ: 02.11.2011
Esmu bijusi gan tādās kaislīgās attiecībās, kad tiešām liekas, ka varētu no tilta lekt nost, gan arī mierīgās, cieņpilnās un stabilās. Pirmās gan es saistu ar jaunības dullumu, izšķīrāmies, kad man bija 20. Otrās.. Kad precējos, likās, ka jā, ir daži mīnusi, bet šie mīnusi atsver to miera un stabilitātes sajūtu. Es zināju, ka varēšu uz viņu paļauties jebkurā dzīves situācijā, ka viņš nekad pret mani pat balsi nepacels, vienmēr būs miers un saticība mājās. Tas arī bija iemesls, kāpēc beigās, pēc 8 gadu kopdzīves, izšķīrāmies. Pirmos gadus bija perfekti. Bet, jo ilgāks laiks pagāja, jo vairāk sapratu, ka ar to nepietiek. Lai attiecības spētu dzīvot ilgi, ir nepieciešama kaisle, emocijas! Un visu gammu emocijas - sākot no tauriņiem, beidzot ar dusmām. Mums bija tikai tās pozitīvās emocijas, nekad strīdi, nekad greizsirdība. Kāda varbūt teiks, ka esmu galīgi izlepusi :D Bet man nebija sajūta, ka viss ir pareizi. Un nekad vairs dzīvē šo kļūdu nepieļaušu un pat neuzsākšu attiecības ar kādu, ar kuru nav tā rauj nost jumtu sajūta.
Tagad esmu jaunās attiecībās un ir sajūta, ka viss ir pareizi. Kad ir gan milzīga kaisle, gan miers, cieņa, stabilitāte un sapratne. Neesam kopā ilgi, bet es zinu, ka es vairs nekad nesamierināšos ar ko mazāk.
19.02.2016 10:06 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Manuprāt, nevienam nebūtu jāsamierinās ar vienkāršu cieņu, draudzību un stabilitāti. Es pati nekad nevarētu būt kopā ar kādu bez mīlestības, bez aizrautības - attiecības miera un stabilitātes dēļ šķiet bezjēdzīgas, garlaicīgas un rutīnas pilnas.
Ja divi tādi stabilitātes meklētāji satiekas, pastāv risks, ka attiecības tāpat izjuks, tikko viens no viņiem satiks savu īsto un vienīgo, jo nav jau dziļu jūtu, pie kurām turēties :) Domāju, ka visi var satikt to īsto un vienīgo, ar kuru ir gan neprātīga mīlestība, gan ideāla saskaņa, vienkārši dažādu iemeslu dēļ cilvēki savus īstos neatpazīst vai palaiž garām. Es nepalaidu un novēlu arī citām to pašu :) Kā klaviatura uzrakstīja, zinu, ka es vairs nekad nesamierināšos ar ko mazāk. Nevajag man tikai uzticamu draugu un mierīgu dzīvesbiedru blakus, man vajag visu komplektu.
19.02.2016 10:27 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Un šim arī piekrītu - vai tas ir tas cilvēks par kuru es varētu nostāties pret visu pasauli, arī pēc 10 vai 15 gadiem
Ir jābūt tai sajūtai, ka divatā un viens otra dēļ var paveikt jebko, pat neiedomājamas lietas.
19.02.2016 10:32 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Varbūt jums jau kādu laiku ir pārāk liela rutīna, tāpēc sāk likties, ka tikai "škietami mīlu"???

Vai vienkārši nevajag kādu jaunu un traku piedzīvojumu vai ideju, lai saprastu, ka nē, viņš tomēr ir īstais?

Uzskatu, ka vajag visu to tevis nosaukto, bet kaut kādā mērā arī ir jāmīl, lai saistītu dzīvi nopietni. Vismaz ir jādomā, ka viņš ir tas īstais ar kuru tu nostāsies pret visu pasauli.

Iespējams, ka viss nav nemaz tik slikti kā liekas un beigās saistot dzīvi ar viņu sapratīsi, ka tas bijis labākais lēmums, jo lielākas jūtas var atnākt arī vēlāk vai atklāsme, bet pašai jau vien jāizlemj.
19.02.2016 10:40 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Man shkiet, ka nevareetu. Esmu peec dabas fataaliste un man liktos, ka, iespeejams, es palaizhu garaam kaut ko labaaku, kas man buutu paredzeets.
19.02.2016 10:48 |
 
Reitings 2494
Reģ: 29.01.2009
Nelasīju visus komentārus - tik autores rakstīto. Es teikšu tā, ka ir cilvēki, kam mīlestība ir tā dzirkstelīte, neprāts, kaisle, ir cilvēki, kam mīlestība ir ilgu gadu darbs, kopā būšana, bērni un ģimene - tā kopības, drošības un stabilitātes sajūta. Katram savs. Ja Tu ar viņu jūties ērti, labi, droši, stabili un nav domas prātā par mukšanu prom vai citiem vīriešiem, kas varētu bendēt attiecības. Jums nav nepārtrauktu kašķu un valda tas īpašais siltums (bet abām pusēm)... Ja Tu jūti, ka ir ok (varbūt ne super-izcili, bet Tev ar to pietiek)... to vari izlemt tikai Tu pati :)
19.02.2016 11:03 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits