Rēķina pārmaksa, ko darīt?

 
Reitings 903
Reģ: 26.03.2009
Sveikas.
Radusies neliela problēma, varbūt te ir kāda gudrāka par mani šajā jomā un var palīdzēt?
Pirms 1,5 gada nopirkām mammai dzīvokli (dzīvoklis uz mana vārda un es apmaksāju rēķinus), viss kārtība, katru mēnesi maksājam komunālos. Tad decembrī īsi pirms Ziemīšiem mammai zvana mājas pārvaldniece un saka, ka mums ir pārmaksāti vairāki simti eur komunālos, ka mums esot 1 diena, kad ir iespējams naudu atgūt atpakaļ, fiksi jāraksta iesniegums, utt. Mamma zvana man, es pārskatu visus rēķinus, nekur nekādas pārmaksas nav. Zvanu atpakaļ mammai, viņa sazinās ar nama pārvaldnieci un tā pasaka, ka nē, tomēr viss kārtībā, laikam esot pārmaksājusi vecā īpašniece, jo viņa maksāja rēķinus par dzīvokli uz priekšu. Mamma piedāvā sazināties ar to sievieti, lai viņa var dabūt atpakaļ savu naudiņu, pārvaldniece saka, ka nē, nevajagot viņai zvanīt, ka viņa pati visu nokārtos.
Nu ok, tagad janvārī mamma saņem kārtējo rēķinu un tur rakstīts, ka summa par mēnesi 90.00 eur, pārmaksāts 300.00, Kopā samaksai EUR : 00.00.
Zvana atkal mājas pārvaldniecei un jautā, vai ir jāmaksā vai nav, jo rakstīts ka summa apmaksai 00.00 eur? Un kas vispār notiek ar pārmaksu, tā saka, ka mums nevajagot skatīties, ka tur rakstīts PĀRMAKSĀTS, lai tik maksājam to, kas norādīts rēķinā. Viņa ar to tikšot galā :D Nu ok, šomēness tieši tas pats - joprojām stāv tā Pārmaksa un summa samaksai 00.00 eur.
Pērkot šo dzīvokli, iepriekšējā īpašniece tā arī teica, ka esot samaksājusi jau uz vairākiem mēnešiem uz priekšu komunālos, tikai nezina cik tieši un tā tas arī palika. Un visu iepriekšējo gadu mums rēķinos nekāda pārmaksa netika norādīta. Un cik mamma zina, mājas pārvaldniece tā arī nav sazinājusies ar to iepriekšējo sievieti, kam piederējis dzīvoklis.
Vispār, īsti nesaprotu, vai mums tagad ir jāmaksā vai nē? Kā ir pēc likuma? Ko tieši darīt?(t)
15.02.2016 18:10 |
 
Reitings 2215
Reģ: 26.01.2011
Es maksātu to summu, par kādu ir pats rēķins, nevis to, kas ir apmaksai (0.00). Jo ja iepriekšējai saimniecei pārmaksu atgriezīs, tad uzrādīsies parāds. Rēķins ir rēķins, tur var būt kaut tehniskas kļūdas. Vini spēs pierādīt, ka apmaksu konkrētajā periodā neveicāt par konkrēto mēnesi.
Un tici man, saku pēc pieredzes - taisnību vari nemeklē,t šādos gadījumos tiek piesaistīti parādu piedzinēji. Un fakts paliek fakts - x periodā apmaksa no Jums nav saņemta un viss. A parādu piedzinējiem neko neiestāsīsi, ka tur rēķinos uzrādījās pārmaksa. Jo šajā gadījumā būs lūgums - pierādiet ka pārmaksājāt. Jūs to nevarēsiet. A ja pārmaksa = sveša nauda, tad paši vainīgi

Es arī šādus gudriniekus lieku uz inkasso kaudzēm un lai maksā vēl par piedzīšanu. Un maksā ar'.
15.02.2016 19:57 |
 
Reitings 903
Reģ: 26.03.2009
amazing, diemžēl vai par laimi, bet mūsu ģimenē pieņemts cīnīties par taisnību. Bet paldies par info
15.02.2016 20:31 |
 
Reitings 2215
Reģ: 26.01.2011
Unique. To tu vari, ja pārmaksa tava. Sveša nauda nav tava. Fakts nemainīgs - jus neko neesat parmaksajusi. Tur ir nianses kas un ka un kapec iespejams tā parmaksa neradijas agrak. Gari jāstāsta. Bet tas nemaina lietas gutibu - rekins bija par x periodu par konkretu pakalpojumu par ko tiesi jus neko neesat samaksajusi. Un ieprieksejai saimniecei ir visas tiesibas sanemt naudu atpakal. Un tad bus parads. Es ieteiktu versties pie saimnieces.
15.02.2016 22:20 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Tak pasakat, ka sazinasieties ar iepriekshejo saimnieci un vienosieties par parmaksu. Viss. Domaju, ka tad vinja ko citu "dziedas".
15.02.2016 22:27 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits