Spermatozoīdi iekļūst sievietes organismā. Kas notiek tālāk?
Vai visi spermatozoīdi apaugļo?
Pēdējie pētījumi tika veikti, izmantojot augstās tehnoloģijas. Proti, tika nofilmēts, kas notiek pēc sēklas ieplūšanas makstī. Materiāls uzskatāmi demonstrēja, ka ne visi spermatozoīdi traucas apaugļot olšūnu.
Izrādās, eksistē darba dalīšana arī mazo astainīšu starpā. Viena daļa izvērš «ķīmisko karu» pret svešiem spermatozoīdiem, kuri pieder citam sievietes partnerim. Svešinieki tiek sameklēti un iznīcināti. Citi, savukārt, ātri veido blokādi, lai svešinieki netiek klāt olšūnai, paši nebūt netiekdamies tur nokļūt.
Vai tas liecina par to, ka daudzie partneri vienai sievietei neļauj palikt stāvoklī?
Tieši otrādi — jo vairāk partneru, jo lielākas ģenētiskās variācijas un iespējas atrast ideālo bērna tēvu ģenētiskā ziņā.
Kas notiek, ja sperma nokļūst citās ķermeņa daļās? Piemēram, kuņģī. Vai arī tur notiek «bioloģiskais karš»?
Jebkurš bioloģiskais produkts, piemēram, kefīrs vai piens, ir līdzvērtīgs spermai. Arī tiem ir augsta enerģētiska vērtība, vitamīni, minerāļi utt., kas veicina organisma darbību. Kuņģī jebkurš olbaltums, arī sperma, pārtop par aminoskābēm, kuras uzsūcas asinīs.
Bet kas notiek, ja sēkla nokļūst taisnajā zarnā anālā seksa laikā?
Nekas kaitīgs nenotiek, būtībā viss tas pats, kas ar jebkuru farmokoloģisku līdzekli, kas tiek ievadīts svecīšu veidā taisnajā zarnā.
Un kas notiek (ja neskaita apaugļošanos) sievietes makstī, kad tur nokļūst sēklas šķidrums?
Vislielākais bioloģiskais efekts ir tieši tad, kad sperma uzsūcas sievietes organismā caur maksti. Apkopojot speciālistu viedokli, var droši apgalvot, ka sieviete, kas tādā veidā saņem vīrieša spermu, nodrošina sev līdzsvarotas hormonālās reakcijas. Tas, savukārt, stabilizē viņas nervu sistēmu. Vienkāršāk sakot, sievietei vairs nav iemesla būt neirotiskai.
Kas notiek, ja sperma nokļūst uz ādas?
Kā jau minēts — šis bioloģiskais šķidrums sastāv no vitamīniem, olbaltumiem, taukvielām utt. Tā ir bioloģiski aktīva dzīva masa. Āda to ātri uzsūc un tādējādi paaugstinās tās elastību. Iedarbība līdzvērtīga mitrinošiem krēmiem.
Tās sievietes, kas sava vīrieša sēklu ierīvē, piemēram, krūšu apvidū, apzināti vai neapzināti, saglabā vai uzlabo savu krūšu formu.
Cik ilgi dzīvo mazie astainīši?
Tas atkarīgs no vides, kurā tie atrodas. Iesaldēts spermatozoīds ambiozā stāvoklī ir mūžīgs. Skābā vidē tas ātri iet bojā, pārtraucot kustību. Šis apstāklis tiek izmantots, izstrādājot vienu kontracepcijas līdzekļu grupu.
Sārmainā vidē mūsu stāsta varonis dzīvo samērā ilgi. Vidēji sieviešu dzimumorgānos spermatozoīdi ir dzīvotspējīgi divas līdz trīs diennaktis. Kaut gan ir bijuši gadījumi, kad pat pēc trim nedēļām sievietes dzemdē ir konstatēti dzīvi spermatozoīdi.
Vai tas nozīmē, ka ieņemšana var notikt vairākas dienas pēc dzimumkontakta?
Ja abi partneri ir veseli, tad ieņemšana notiek diennakts laikā. Daba ir devusi rezervi, ļaudama spermai dzīvot ilgāk. Tā sacīt, katram gadījumam.
Vai daba ir paredzējusi zināmu sēklas daudzumu, ko viena vīrieša organisms savā mūžā saražo?
Nav tāda limita. Ja vīrietis aktīvāk dzīvo dzimumdzīvi, viņa organisms izstrādā vajadzīgo daudzumu. Šai gadījumā darbojas likumsakarība — jo vairāk atdod, jo vairāk iegūsti.
Kā alkohols ietekmē spermatozoīdus?
Tikai hroniska alkohola lietošana ietekmē vīrieša reproduktīvās spējas. Runa ir par hronisku alkohola intoksikāciju. Vienkāršāk sakot, ja vīrietis regulāri piedzeras līdz tādam stāvoklim, ka vairs nespēj kustēties, tad viņa organisms sāk izstrādāt nepilnvērtīgus un mazkustīgus spermatozoīdus. Nemaz nerunājot par to, ka viņa vēlme un dzimumspēja ir nulle.
Tad otrā reize pēc dušas sanāk tikpat droša kā pirmā?
NĒ!!!!
Jo var sanākt, ka nav nomazgāts viss, piem, kas ir iekšienē, bet var izspiesties ārā. Nu, ja otrā reize pārtrauktā, vai velko prezervatīvu, uc gadījumos.
"NĒ!!!!
Jo var sanākt, ka nav nomazgāts viss, piem, kas ir iekšienē, bet var izspiesties ārā. Nu, ja otrā reize pārtrauktā, vai velko prezervatīvu, uc gadījumos."
Ok, paldies, Anete, tādēļ tieši jautāju. :-)
Bet pēc stundas- pāris stundām un dušas jau visam vajadzētu būt kārtībā, vai ne?