Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Epilepsija

 
Reitings 2031
Reģ: 21.02.2015
Uzreiz sākšu ar to, ka nevēlos dzirdēt google gudrības un tantiņu burvestības. Interesē līdzcilvēku pieredze :-)
Ar šo slimību slimo tuva cilvēka draudzene. Pēdējā laikā esam sadraudzējušās arī mēs. Ar to puisi viņa dzīvo kopā apmēram 2 gadus, viņš zināja, ka viņai ir šī slimība, bet viņa to pasniedza kā no big deal. Meitene katru dienu dzer zāles. Arī es vienu reizi nejauši biju aizgājusi līdzi, bet viņa īsti neteica, kāpēc iet pie ārsta. Teica, ka vajag recepti. Par slimību zināja tikai viņas draugs.
Šo 2 gadu laikā lēkmes viņai nav bijušas (it kā, jo puisim bieži komandējumi). Nedēļas nogalē tējas dzeršanas laikā pēkšņi viņai sākās lēkme, izsaucām ātros, it kā viss ok. Skats bija tiešām briesmīgs, jo man likās,ka viņa nomirs. Traki bija tas, ka pat puisis īsti nezināja, ko darīt, jo viņa nebija viņam neko stāstījusi par šo slimību. Teica tikai, ka dzer zāles un viss ok. Pēc pāris stundām atkal lēkme. :-| Un kādu laiciņu pirms lēkmēm un pēc viņa neko neatceras! Būtībā šoreiz pie lēkmēm viņa pati ir vainīga, bet tomēr.
Tātad. Man jautājums, kā ir ar autovadīšanu? Vai tas ir droši? Viņa saka, ka bez tiesībām paliks bez darba, bet man nešķiet, ka pat ar visām zālēm to slimību var kontrolēt tādā līmenī, lai vadītu auto. It īpaši, ka katru dienu pie stūres jāpavada 2 stundas, turklāt tās gaismas jau arī uz acīm spiež... Kā ar peldēšanu? Baidos tagad ar viņu iet uz baseinu.
Vispār man šķiet, ka es pēc tā gadījuma google par slimību uzzināju vairāk nekā viņa pati vai viņas draugs, kā varēja saprast pēc mūsu pēdējās sarunas.
25.01.2016 20:17 |
 
10 gadi
Reitings 2563
Reģ: 29.01.2009
Šausmas, manuprāt par epilepsiju ir jāmin kārtojot medicīnisko izziņu, bet nedomāju, ka cilvēki to dara tāpat kā arodapskatēs.
25.01.2016 20:28 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Viss, ko varu pateikt, ir tas, ka man klasesbiedrenei bija epilepsija - viņa auto nevadīja un peldēšanās stundās nepiedalījās. Nezinu gan, vai tas bija obligāti vai vairāk viņas izvēle.

Pirms kārto tiesības, ir jāiet medicīniskā pārbaude - ja nevar epilepsijas slimnieki vadīt auto, tad taču nemaz neļauto tiesības kārtot, nē?
25.01.2016 20:30 |
 
Reitings 2031
Reģ: 21.02.2015
Man piemēram medicīnisko izziņu taisīja, autoskolā samaksājot 15 latus (pirms pieciem gadiem) un līdzi dodot foto. Un viss. Nākamajā reizē atnesa jau gatavu. Tai autoskolai laikam bija sadarbības partneris kāds ārsts. :-D
Man viņas vietā būtu bail sēdēt pie stūres. Un man pašai arī ir bail tagad ar viņu braukt.
Un kā būtu ar bērniem? Pat ja bērns piedzims bez šīs slimības, ja nu viņai lēkme sākas, kad viņa tur mazo rokās? (t) Jo nevar jau just lēkmes tuvošanos, nav pat minūtes laika, lai sagatavotos. Vāks patiesībā! Pat zāles nedod 100% garantiju.
25.01.2016 20:32 |
 
Reitings 731
Reģ: 07.11.2015
Manai krustmātei ir epilepsija, bet nekad neesmu redzējusi, ka viņai būtu lēkmes. Auto viņa nevada, tas tiešām nav prāta darbs epilepsijas slimniekam, par peldēšanu - viss atkarīgs no slimnieka stāvokļa.

Bet vai tad jūs zinat, cik nopietni viņa attiecas pret medikamentu lietošanu? Ja zāles tiek lietotas regulāri un precīzi pēc ārsta norādījumiem, lēkmēm nevajadzētu būt. Ja slimnieks pats pret to attiecas vieglprātīgi, šad tad iedzer zāles un šad tad nē, protams, viss mainās un slimība var progresēt. Un ja zāles tiek lietotas un lēkmes tik un tā ir biežas, tad par to jārunā ar ārstu, iespējams, jāmaina ārstēšana.
25.01.2016 20:33 |
 
Reitings 1082
Reģ: 13.06.2015
man nešķiet, ka pat ar visām zālēm to slimību var kontrolēt tādā līmenī, lai vadītu auto
. tas nu gan tāds muļķīgs priekšstats izveidojies. Epilepsijai ir dažādi veidi, dažādas formas un izpausmes. tās var būt gan 2 sekundes, gan tādas lēkmes, kā Tu aprakstīji. Un tādēļ ļoti individuāls jautājums ir tas, kā strādā zāles un cik daudz drīkst darīt epilepsijas slimnieki.
Radinieks ir speciālists šajā jomā un diezgan daudz esmu par to uzzinājusi
25.01.2016 20:34 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Te mazliet par epilepsiju un automašīnas vadīšanu http://www.lvportals.lv/visi/skaidrojumi?id=220808

Kad taisa izziņas bez reālas ārstu apmeklēšanas, viņi laikam tikai paskatās informāciju par Tevi datu bāzēs, nedomāju, ka epilepsiju tur noslēps.
25.01.2016 20:34 |
 
Reitings 2031
Reģ: 21.02.2015
Viņa aizmirsa izdzert zāles vienu reizi, jo bija darba tusiņā un vēl izdzēra pusglāzi vīna. Un es kādreiz domāju, ko viņa ākstās, nekad nelietoja neko grādīgu. Pat jaunajā gadā šampja glāzi. Tagad saprotu.
25.01.2016 20:35 |
 
Reitings 1082
Reģ: 13.06.2015
tā kā ir cilvēki, kuri ar epilepsiju (tiesa gan "mazajām" epilepsijas lēkmēm) vada automašīnu un citas darbības, un tas ir atļauts. tiesa gan-zāļu uzraudzībā, bet nu, ja tās tiek regulāri dzertas, tad problēmu nav
25.01.2016 20:36 |
 
Reitings 2329
Reģ: 25.02.2011
Atceros,ka iepazinos ar simpātisku puisi.
Vārds pa vārdam un viņš man saka,ka nekad nevarēs vadīt auto. Turpinam sarunu un viņš man jautā-vai es satiktos ar puisi,ja viņam būtu kāds būtisks dzīves šķērslis darit daudzas lietas?
Beigās pateica,ka ir epilepsija,kā lēkmes izpaužas. Jā,es godīgi pateicu,ka es ar šādu cilvēku nespētu būt kopā....(s)
25.01.2016 20:39 |
 
10 gadi
Reitings 31
Reģ: 26.02.2012
Manam tētim ir epilepsija. Pēc mammas stāstītā zinu, ka sākumā bija līdzīgi, kā Tevis minētajai meitenei. Dzēra zāles, lēkmes bija reti un salīdzinoši vieglas, pat strādāja un vadīja auto, kaut gan tas nav atļauts (liekot tiesības kaut kā to noslēpa un padomju laikos arī nevienam īsti neinteresēja). Ar gadiem kļuva tikai sliktāk. Pieradums pie zālēm, visu laiku jāmaina, biežas un spēcīgas lēkmes, tagad ir 3. invaliditātes grupa, kaut gan mierīgi varētu dabūt 2., ja gribētu. Strādāšana un auto vadīšana, protams, ir izslēgta. Vispār ir diezgan briesmīgi, kad nākas ko tādu piedzīvot. Tētis nez cik reizes ir gājis uz veikalu un pa ceļam vienkārši sākusies lēkme, nokritis, sasities, pat policija saukta, jo tūlīt pēc lēkmes viņam ir tāds stāvoklis, kad nesaprot, kas notiek. Grib visur iet, nez ko darīt, liekas, ka citi viņu apdraud, pēc kādām 20 - 30 min atiet un neko neatceras. Kā bērns ļoti baidījos, it īpaši naktīs mēdza būt spēcīgas lēkmes ar gārkšanu, putām un pēc tam staigāšanu apkārt, nesaprotot, kas notiek. Nezinu, kāpēc tā ir, bet tētis vienmēr centās tikt ārā pa durvīm, ja nelaidām, tad lauza vaļā un kļuva dusmīgs tajā savā stāvoklī.
Katram tas, protams, var būt individuāli un ne tik smagi, kā šajā gadījumā, bet iesaku būt uzmanīgam, veidojot attiecības ar epilepsijas slimnieku. Tas ir ļoti smagi psiholoģiski gan otrai pusei, gan bērniem. Nesaku, ka šādi cilvēki nav pelnījuši mīlestību un attiecības, bet tam otram noteikti vajadzētu būt gatavam un informētam.
25.01.2016 20:45 |
 
Reitings 3450
Reģ: 06.06.2015
Audžu mātes vīram ir epilepsija, kad biju 13 gadus veca, es biju ciemos pie viņiem, audžu māte bija ceļā no darba, bet teica, lai sēžu gaidu, drīz būs. Nu tā arī sēdēju un gaidīju, ar viņas vīru sēdējām runājam,par lēkmēm biju tik dzirdējusi, bet nebija ne jausmas kā viņas izskatās, izpaužas. Tā nu runājamies, vis kārtībā, bet vienā mirklī viņš ļoti dīvaini sāka uzvesties , jautāt no kurienes es atnācu? Kā tiku iekšā? Vai sen te esmu? Nesapratu, kas notiek, zvanīju audžu mammai un jautāju kas ir noticis! ? Tad pastāstīja kas notiek, un kas būs, lai neuztraucos. Neomulīgi bija, bet neko darīt . Atceros, ka viņš pateica, ka ies pretīm mammai un piecēlās lai ietu,bet viņam nav vienas kājas, kad celā lai ietu, nokrita un kratījās. Brr, zināju, ka nedrīkst būt mēle uz āru, un jābūt sāņus .,pēc mirkļa piecēlās un nekā neatcerējās :-/
25.01.2016 21:01 |
 
Reitings 75
Reģ: 06.10.2015
Nu šie jau ir smagi gadījumi, ko stāstiet. Man paziņu lokā ir puisis, kam ir mazinssusurs pieminētā "mazā" epilepsija- 1-2 sekundes, īsti pat pamanīt nevar un visu pats saprot. auto vada, lieto homeopātiskās zāles, skaitoties mazāk kaitīgas un mazajām epilepsijām ideālas.
25.01.2016 21:05 |
 
Reitings 2031
Reģ: 21.02.2015
Jā, puiša arī žēl. Viņam viņas ir pārāk žēl, lai viņu pamestu, bet neteikšu, ka viņiem attiecības būtu ideālas, pat noņemot nost šo slimību. Viņa atkal izmisīgi baidās viņu pazaudēt. Un var jau saprast. :-|
25.01.2016 21:26 |
 
Reitings 1852
Reģ: 21.02.2010
Manai maasiicai ir epilepsija, diezgan briesmiigi. Vinai ir tikai pedejos paris gadus, ieprieks bijam labas draudzenes, bet tagad man bail ar vinu par runaat. zinu stulbi.
bet nu jaa, vina viena vispar nekur neiet, pat lidz veikalam ne. Par stradasanu nevar but ne runas.
25.01.2016 21:35 |
 
10 gadi
Reitings 1154
Reģ: 19.01.2010
Man bērnībā/pusaudžu gados bija epilepsija "mazajās" lēkmēs. Tiesības kārtot nedrīkstēju, kamēr ārsts neļāva, nemaz tādu domu neapsvēru kamēr ārsts neļāva. Epilepsija tika izārstēta, nu jau 8gadus lēkmes nav bijušas un zāles nelietoju, joprojām 1x gadā dodos uz elektroencefalogrāfiju.
Vistrakāk bija tas ka tajā laikā skolā no manis izvairījās un baidījās..tas bija sāpīgi.
Un jā salīdzinot ar mani, šeit aprakstītie gadījumi ir smagi.
25.01.2016 21:50 |
 
10 gadi
Reitings 6193
Reģ: 01.04.2009
Paziņai ir epilepsija. Atceros, kad iepazināmies, viņa man apstāstīja, ka viņai ir šī slimība un brīdināja, ja nu kādreiz manā klātbūtnē gadās, lai zinu, kas tas ir. Protams, auto viņa nevada.
25.01.2016 21:55 |
 
Reitings 36
Reģ: 18.08.2014
Agrāk nezināju, bet kaut kad nesen dzirdēju statistiku un izrādās, ka šī slimība diemžēl ir ļoti izplatīta, arī manam tuvam radiniekam tā ir.
viņa man apstāstīja, ka viņai ir šī slimība un brīdināja, ja nu kādreiz manā klātbūtnē gadās, lai zinu, kas tas ir

Tas gan ir ļoti apzinīgi no viņas puses, tiešam apsveicami. Jo no savas pieredzes varu teikt, ka man ir savā ziņā trauma no tā, ka man nekad netika stāstīts, kas un kā notiek, kas jādara utt, līdz ar to ir paniskās bailes atrasties ar to cilvēku vienatnē. Zinu, ka tas ir stulbi, bet neko nevaru ar to padarīt, tāda kā barjera jau kopš bērnības. Ģimenē nav pieņemts par to īpaši runāt, es pat teiktu, ka tas tiek apzināti slēpts, cik vien tas ir iespējams šajā situācijā.
Bet nu jā, viss atkarīgs no tā, cik smaga forma ir. Mana radinieka gadījumā, ir smagi, ļoti. Neesmu redzējusi lēkmi no sākuma līdz beigām (paldies Dievam), bet cilvēka stāvoklis pirms un īpaši pēc ir drausmīgs, nekādas sajēgas par to, kas notiek apkārt un arī nenormālas fiziskās sāpes.
25.01.2016 22:20 |
 
Reitings 1000
Reģ: 06.08.2015
Viņam viņas ir pārāk žēl, lai viņu pamestu, bet neteikšu, ka viņiem attiecības būtu ideālas, pat noņemot nost šo slimību. Viņa atkal izmisīgi baidās viņu pazaudēt.


Ko tur žēlot - vecene bez veča nepaliks.
26.01.2016 01:06 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
ļoti tuvam cilvēkam arī ir epilepsija. Principā dzeršana vispaŗ ir izslēgta, pat ne glāze vīna vai aliņa! Kā arī ja pat pareizi lietojot zāles rodas lēkmes tad jāiet pie ārsta lai izraksta citas zāles jo konkrētās acīmredzot nav gana spēcīgas!
Principā kamēr zāles tiek lietotas pareizi un ir pareizās zāles, problēmām nevajadzētu būt, līdz ar to lēkmēm arī un ar mašīnu var braukt. Ja lēkmes tomēr turpinās neatkarīgi no zālēm tad nedrīkst braukt.
Vispār epilepsijas slimniekam alko tiešām nedrīkstētu būt tuvumā un nedrīkst dzert jo tas visu nojauc!

Kā arī epilepsijas slimniekiem būtu labi laicīgi pārbaudīt aknas(ja pareizi atceros) jo šīs zāles pret epilepsiju var izraisīt aknu mazspēju. Laicīgi to pamanot tomēr ar to ir vieglāk cīnīties nekā tad kad jau ir trakāk, tad jālieto vel vairāk zāles un jāiet uz diētas pa lielam.
26.01.2016 01:18 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Lēkmes laikā cilvēks ir jāpagriež uz sānu lai neaizrijas ar saviem vēmekļiem/siekalām pa lielam un mutē ir jāieliek ciets priekšmets lai neiekož/nenokož mēli. Savādāk lēkmi nevar pārtraukt un tā vienkārši ir jaizdzīvo turot cilvēku vietā. Runāšana neko nelīdzēs. Pēc lēkmes beigām cilvēks būs apmulsis un vispar nesapratīs kas viņam apkārt notiek. Iestāstīt cilvēkam neko nevarēs un paskaidrot arī jo tajā mirklī viņš būs pilnībā apdullis.
Pa to laiku var izsaukt ātros, vai aŗi vienkārši jādzer zāles ja tās nav iedzertas laikā. Ātrie man liekas ka pat neko nevarēs izdarīt, tik cik nu vien aizvest uz pārbaudēm lai steidzīgi visu detalizēti noskaidrotu ko savādāk var nākties ļoti ilgi gaidīt rindā lai uzzinātu.
26.01.2016 01:24 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits