Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Ataudzēt dabīgos matus

 
10 gadi
Reitings 2493
Reģ: 29.01.2009
Es jau kādu laiku domāju, ka gribētu ataudzēt savus dabīgos matus. Matus krāsoju jau vairāk kā 10 gadus un pat vairs neatceros īsti kāda tad man bija matu krāsa. :D Bet atceros, ka mati bija trīsreiz garāki un trīsreiz biezāki un, protams, daudz veselīgāki. Nu tāpēc gribās atkal tādus matus. Bet vai tas ir iespējams? Vai viņi atkal augs tikpat gari un biezi kā agrāk, vai arī krāsošana jau tos ir tā sabojājusi, ka vairs nekas nelīdzēs?
Labprāt dzirdētu pieredzi no meitenēm, kas ataudzējušas savu dabīgo matu krāsu.
25.01.2016 11:28 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
esmu ataudzējusi! tagad gan nokrāsoju sombre, jo apnika viena un tā pati krāsa, bet nu vismaz ar šo krāsojumu nesatraucos, ka ataugušās saknes katru mēnesi jāpiekrāso :) dabīgie ir spīdīgi un biezi (lai gan biezums man nemainījās arī, kad bija krāsotie)
25.01.2016 11:33 |
 
Reitings 4224
Reģ: 26.09.2009
Nepamēģināsi, neuzzināsi.
Katram tak savādak. Man arī krāsotie bija biezi un veselīgi. Dabīgie protams bišķīt veselīgaki, bet nav tas spīdums. Un taukojas super ātri. Vienīgie mīnusi. Bet pa lielam es priecājos, ka esmu gandrīz attaudzējusi. Nekādas krāsošanas un dabīgai krāsai ir smuks tonis un piestāv man vislabak :)
25.01.2016 11:35 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
nekrāso 5 gadus, nebojā un būs atauguši :)
25.01.2016 11:35 |
 
Reitings 90
Reģ: 24.11.2014
Es nekrāsoju kopš vasaras. Pēdējo reizi,kad krāsoju, ieliku tuvu dabīgajam tonim, bet ik pa laikam matos ielieku kādu tonējošo līdzeklīti. Domāju, ka kaut pēc pāris mēnešiem "vecajos matos" ielikšu ombri.
Pagaidām turos, lai gan nesen pāršķirstīju vecās fotogrāfijas un atkal iezagās doma, ka varētu nokrāsot kādā krāsā, esmu no tiem cilvēkiem, kuriem patīk eksperimentēt ar matiem. Un nevienam nelikās reāli,ka spēšu ataudzēt dabīgos. Iespējams es arī to neizdarīšu līdz galam :D bet vismaz sagaidīšu savu ombri, un vel kādu laiku izbaudīšu,ka nav jāuztraucas par ataugušām saknēm (l) :D
25.01.2016 11:49 |
 
Reitings 526
Reģ: 19.08.2010
Es tagad ataudzēju no tumši, tumši brūniem uz dabīgajiem gaiši brūnajiem. Nedaudz vairāk kā gadu audzēju, liekās, ka tiiik lēni aug. Sanāk šobrīd savdabīgs krāsojums un daudzi jautā, vai es krāsoju tumšakus matus galus :)
Visgrūtāk ir pašā sākumā, kādus pirmos trīs mēnešus, kad mati izskatās savā ziņā nekopti, jo ir tās ataugušās saknes. Pēc tam jau, kad paaugās garāki, tad ir vieglāk. Jā, un biju aizmirsusi, ka man dabīgie mati saulē saulē paliek gaišāki, sanāk tāds skaists dabīgs krāsojums :) Nevaru sagaidīt to brīdi, kad iepriekšējā krāsa būt pilnībā pazudusi. Nogriezu arī matus par lielu gabalu īsākus.
25.01.2016 11:51 |
 
Reitings 526
Reģ: 19.08.2010
Lindors - piekrītu par to, ka nav jāuztraucas par ataugušajām saknēm! :) Pēc ilgā matu krāsošanas perioda (kādi ~8 gadi) tā liekas pilnīgi atpūta!
25.01.2016 11:53 |
 
Reitings 237
Reģ: 19.05.2014
es arī jau kādu pusotru gadu neesmu krāsojusi matus. nekas īpaši daudz nav ataudzis, tā kā vēl ilgi vajadzēs, lai būtu pavisam nekrāsotie. it kā baigi daudz tās krāsas neatšķiras, vairāk pamanīt var, ja matu galus pieliek pie saknēm, tad liekas ļoti liela atšķirība. bet vispār viena friziere pajautāja vai man speciāli tie mati tā krāsoti. :) bet ik pa laikam jau rodas tāda doma, ka varbūt tomēr vajadzētu nokrāsot tos matus atkal. vēl neesmu izdarījusi, daļēji pat ceru, ka arī neizdarīšu. vismaz gribas redzēt to gala rezultātu, jo ja nu tiešām ļoti smuki būs īstie. un jā, daļēji tas bija arī tāpēc, ka mati bija diezgan sabojāti un ceru, ka kļūs stiprāki.
25.01.2016 12:11 |
 
10 gadi
Reitings 2493
Reģ: 29.01.2009
Es jau vairākus mēnešus matus krāsoju tonī, kas tuvs manai dabiskajai matu krāsai, tāpēc nebūs īpaši pamanāma tā pāreja no krāsotajiem uz dabīgajiem.
Par taukainumu es neuztraucos, jo vēl taukaināki viņi nevarētu būt, tā jau mazgāju katru vai katru otro dienu. Vienīgi baidos, ka kādā brīdī sagribēsies atkal nokrāsot, jo mēdzu ik pa laikam pamainīt toni. Ja vien zinātu, ka ir tā vērts, tad jau saņemtos.
25.01.2016 12:14 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Es ataudzēju dabīgos, kas, protams, ir krietni veselīgāki, spīdīgāki, mīkstāki :) Tieši to veselīgums attur ķerties pie krāsas (periodiski uznāk vēlme) :D
25.01.2016 12:16 |
 
Reitings 151
Reģ: 22.10.2015
ahh man bija tāpat,ka nevarēju atcerēties īsto matu krāsu :-D

krāsoju tumšus daudzus gadus... dabīgi ir gaiši, un tās bija mocības,jo vajadzēja balināt , lai ataudzējot izskatītos normāli,nevis tā,ka melni gali un gaišas saknes :-D

bet tagad esmu priecīga,mati tik biezi, un JAA tā ir atbilde tavam jautājumam, bet tas gan jau baigi individuāli.

vajag vitamīnus ēst,un vsp veselīgi ēst ,tas arī palīdz ātrāk un veselīgāk ataudzēt. ;-)
25.01.2016 12:19 |
 
10 gadi
Reitings 1925
Reģ: 02.07.2009
Man mati vienmēr auguši griezdamies - gan krāsoti, gan nekrāsoti. Pirms 3 gadiem es nogriezu krāsotos un sāku ataudzēt dabīgos. Domāju, ka mani mati ir normālā stāvoklī; ja es tos rūpīgāk koptu, būtu pavisam skaisti, bet esmu apmierināta tāpat. Nāks tuvāk pavasaris, iešu apgriezt galus.
Piekrītu tām, kuras teic - ja nepamēģināsi, neuzzināsi. Man gan liekas, ka matu stāvoklim vajadzētu ievērojami uzlaboties, pārtraucot krāsošanu.
25.01.2016 12:20 |
 
Reitings 2494
Reģ: 29.01.2009
Kādus gadus biju platīna blondīne. Tad atgriezos pie dabiski "tumši blondā". Atceros cik drausmīgs bija pirmais pusgads, kad tumšās saknes izauga ... ak ... Bet toties tagad tik forši. Vasarā mazliet gaišāka, ziemā mazliet tumšāka, bet no saulītes un vides ietekmes man tāds dabisks ombre, jo paši matu gali man kādu tonīti gaišāki.

Nedomāju krāsot vairs matus, jo tad nevar "atlaist" - visu laiku jākrāso, lai saknes necērtas acīs :D
25.01.2016 12:31 |
 
Reitings 1405
Reģ: 17.02.2012
Man blondas šķipsnas palikušas vien matu galos. Šobrīd mati ir ap pleciem. Vienā dienā izdomāju, ka apnicis regulāri doties uz frizētavu, ka vēlos savu toni. Vēl reizes 3 man notonēja matus tuvu dabīgajam tonim, bet turpmāk tos vairs nebalināju. Mati ir veselīgi, spīd, bet, jā, ļoti ātri taukojas. Matu tonis un struktūra ļoti apmierina.
25.01.2016 12:38 |
 
Reitings 4224
Reģ: 26.09.2009
Jā, un biju aizmirsusi, ka man dabīgie mati saulē saulē paliek gaišāki, sanāk tāds skaists dabīgs krāsojums


Šis ir iemesls kapēc es audzejot arī vēl krāsotajos galos ielaidu ombri, jo saulē pabalēja un saknes no galiem un balejušiem izskatījās pārak krāsaini.. :-|
25.01.2016 12:40 |
 
Reitings 934
Reģ: 08.09.2015
Nekrāsoju matus jau gadu - izauguši tikai 15 cm (tā nekrāsotā daļa ir tik gara - es pati redzu, citi saka, ka neredzot nekādu robežu, nokrāsoju pēdējo reizi maksimāli tuvu savam dabiskajm tonim) - tāpēc bail domāt, cik ilgam laikam gan būtu jāpaiet, lai dabiski mati būtu trīsreiz garāki kā tagadējie... Visādi citādi jā, mati ir veselīgāki.
25.01.2016 12:58 |
 
Reitings 4083
Reģ: 22.11.2013
es domāju, ka 15cm gadā ir labs rādītājs :)
Par tēmu runājot... kopš sevi atceros biju melnmate. Pagàjušā gada vasarā saņēmos tikt no melnās krāsas vaļā. Tiku pie smuki rižiem. Pēdējās dienas gan sāku apdomāt par dabisko matu ataudzēšanu. Tomēr krāsojot matus galvas āda ir saskarē ar krāsu un visām tām ķīmijām. Kaut kā vairs negribas.. Turklāt līdzekļi ar ietaupītos :)
25.01.2016 13:18 |
 
Reitings 3743
Reģ: 31.01.2009
Nekrāsoju jau kādus 10 gadus. Ir izauguši reāāāāli gari, spīdīgi, veselīgi. Sevišķi biezi gan man nekad nav bijuši, drīzāk kupli. Gribētos biezākus, bet īsti nezinu, ko darīt. Taukojas nenormāli. Kādreiz mazgāju 1-2x nedēļā, tagad jau otrās dienas vakarā ir speķis pie saknēm - tas arī ir visvairāk kaitinošais. Nekrāsošu, kamēr nebūs sirmi - man tas pie friziera aizņem 5h, neredzu tam jēgu, jo krāsa man ir smuka.
25.01.2016 13:34 |
 
10 gadi
Reitings 166
Reģ: 20.09.2012
mana draudzene 8 gadu laikā ataudzēja savus dabīgos (garums, protams, ir līdz dibenam). Es pašlaik cenšos ataudzēt, iepriekšējā matu krāsa bija tumši brūna - pabalēja līdz, es pat īsti nesaprotu kas tā par krāsu, kkāda gaiši brūni rižīga :D, bet no dabīgās (pelēcīga) īpaši tā neatšķiras. Ataugušo gabalu var pamanīt tikai tā rūpīgi ieskatoties. Kad uznāk vēlme nokrāsot matus, paskatos spogulī, un man šī vēlme momentā pazūd. Jo salīdzinot ar krāsotajiem, ataugušie ir spīdīgāki un gludāki, + kādu pusgadu neesmu viņus taisnojusi vispār.
25.01.2016 13:39 |
 
Reitings 59
Reģ: 14.06.2015
Es ari piebiedrojos pulciņam, kopś augusta nekrāsoju matus, krāsotie ir gaiši blondi, saknes ir tumšāk blondas, pagaidam izauguši kādi 7cm apmēram, saknes taukojas daudz vairāk, kā pārējie mati! Gaidu brīdi, kad neizskatīsies tik nekopts izskats matiem dēļ tām saknēm. ;)
25.01.2016 13:42 |
 
Reitings 461
Reģ: 05.02.2015
esmu blonda jau otro reizi. dabiski esmu tumša brunete. pirmajā reizē forši trāpīju uz savu matu toni, tāpēc pietika ar vienu reizi, lai varētu mierīgi ataudzēt savus matus. lietoju vienīgi biežāk maskas, krāsojamos šampūnus gaišā krāsā (ne krāsai, bet drīzāk spīdumam), jo tie nedod toni. mati aug aptuveni 1cm mēnesī. tā arī man sanāca, ka līdz lāpstiņām pilnībā mana matu krāsa atauga 3 gadu laikā (no pakauša augstākās vietas kādi 40cm). savi mati, protams, bija kuplāki un spīdīgāki, taču arī ne uzreiz. vēlāk vienalga ielaidu šķipsnas. un jā, uzreiz bija jāmaina arī matu kopšanas līdzekļi.

šobrīd atkal domāju par savu matu krāsu, taču ne pilnīgi, pie tam, tagad tas nav tik sarežģīti kā agrāk (pirms kādiem 10 gadiem), kad vēl nebija ombre modes un ataugušie mati tika uzskatīti par nekoptiem. jau gadu ataudzēju savu matu krāsu pakauša rajonā līdz ausīm. izlaistos matos nav redzams, taču, ja savāc astē, tad apakšpuse tumša. kādi 10 cm tur noteikti jau ir. kaut kas uz šo pusi, taču šādu rezultātu negribu.

jau 2 mēnešus nekrāsoju ataugušās saknes deniņu zonā, izņemot līniju gar seju. ataugušie mati, protams, labāki. un tagad visvairāk raustos par to, ka jāsāk atlaist saknes arī redzamā vietā. te visgrūtākais ir to pāreju izveidot. man prātā nāk šķipsnu tehnikā.
vienīgi noteikti gribu atstāt gaišu tieši zonu gar sejas kontūru (lai saņemot matus astē ir gaišo matu efekts) un visdrīzāk vienu celiņu sānos. nez, kā izskatīsies. laikam uzrakstīju tā, ka neko nevar saprast :) nevaru atrast piemērotu bildi, bet vistuvāk ir šī.
25.01.2016 15:32 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!