Kā maigi ieriebt draugam, lai saprot, ka viņam arī ir kādi pienākumi?

 
10 gadi
Reitings 1735
Reģ: 24.08.2011
Čau meitenes! :)

Situācija sekojoša:
Ar draugu dzīvojam kopā gadu, no sākuma gāja grūti ar tādu lietu kā darbu dalīšana, jo viņš uzskatīja, ka viss ir jādara sievietei, kamēr viņš, piemēram, spēlē spēli, skatās TV. Ar laiku iemācīju, ka ir jāpalīdz mājas darbos, jo nevaru visa māju tīrīt un abas brīvdienas pavadīt tikai beržot/tīrot/mazgājot/gatavojot ēst...
Šo nedēļu viņam darbā ir otrās maiņas, darbs sākas 14:30, man darbs sākas 8, bet sarunāju, ka šo nedēļu nākšu 9 un iešu mājās attiecīgi 18. Situācija apmēram šāda: es no rīta pieceļos, uztaisu mums ēst abiem, apģērbjos un eju uz darbu. Viņam jāpabaro suns, jāieliek mazgāties drēbes (ne katru dienu), jāizņem no trauku mašīnas trauki (arī ne katru dienu), jāienes briketes un vienreiz nedēļā ūdens no blakus istabas. Situācija parasti ir, ka suns ir kaut kad pabarots, drēbes vai nu nav uzliktas mazgāties vai nav izkarinātas žāvēties, briketes ienestas, tad ja ir atcerējies, ūdens ienests nav.
Šodien prasīju, lai ienes ūdeni (tas pats, ko jau 2 dienas nevar izdarīt), un nomazgā pannu, kas ir uz plīts, kamēr ir virtuvē un taisa sev ēst, atbilde bija, ka esot auksti un ūdeni, nu kaut kad ienesīs.
Es saprotu, ka no mušas iespējams uzpūšu ziloni, un visas lietas es arī varu izdarīt, bet reāli ko var no 9-14 katru dienu darīt? Es saprotu, katram savs brīvais laiks, bet es nelieku darīt paranormālus darbus, tas ir tikai ikdienišķi. Viņš izmeta, kāpēc man liekoties, ka viņš to gribot darīt? Un man? Vai man katru dienu gribas taisīt aukstā virtuvē brokastis/vakariņas? vai man gribas šķūrēt sniegu, kas sasnieg? (ok, šo mēs daram uz pusēm, gan es šķūrēju, gan viņš). Vai tiešām cilvēks domā, ka varēs darīt tikai tās lietas ko vēlas?

Tad nu jautājums sekojošs, kā lai es viņam ar kādu darbību/mācību lieku saprast, ka dzīve nesastāv tikai no datorspēlēm, bet arī no pienākumiem? Ja viņam nebūtu tik dārga klaviatūra, man šķiet, ka es viņam vienkārši pārgrieztu USB vadu, jo savādāk nesaprot. Runāt man ir apnicis, jo nekas nemainas.
22.01.2016 13:23 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
Sophie. - diezvai tik traki būs, jo mums ir tā teikt...normālā misene un blakus misenei tā misene, kas jāiznes :D īsāk sakot - vēl viens kašķu iemesls, jo man besī, ka blakus misenei ir vēl kaut kas sakrāmēts... (t) bet nu tas jau ir cits stāsts...
22.01.2016 14:56 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
bijis tā, ka viņš pat vairākas reizes ejot ārā vienkārši aizmirst nu neko.
man ar medz aizmirst., Atrisinaju ta ka miskastes maisinu pilno nolieku koridora. Jo man ari nav pa celam, un eju agrak ara. Tagad gan tiek iznesta, un nekad netiek aizmirsta. :-D
22.01.2016 14:56 |
 
Reitings 854
Reģ: 07.03.2015
Es arī nolieku pie durvīm tā, lai, ejot pa durvīm ārā, nevar nepamanīt. :D
22.01.2016 14:59 |
 
10 gadi
Reitings 6211
Reģ: 01.04.2009
Ui... smagi. Domāju, ka neko pa lielam neizmainīsi, tikai sāks vainot Tevi, ka strīdies un esi nepamierināta. Pašam jāgrib palīdzēt un jābūt vēlmei palīdzēt savai sievietei, diemžēl daudzi to nesaprot un sapratīs tikai tad, kad reāli paliks vieni. Stāsts par manu bijušo - varēju gan maigi lūgt, lai palīdz, gan pavisam skarbi teikt, nekas nemainījās. Protams, uzskatīja, ka visi darbi jādara sievietei, jo viņa mamma taču darīja un kāpēc es nevarētu.
22.01.2016 14:59 |
 
Reitings 1852
Reģ: 21.02.2010
es nesaprotu no kurienes jums uudens jaanes? jums ir aka? uudens spaini ir smagi, logiski ka tas jadara virietim.
man praataa pat nepaveras,ka man virs taa vareetu riikoties. (t)
22.01.2016 15:00 |
 
10 gadi
Reitings 1735
Reģ: 24.08.2011
Mežāze- nav gluži, ka visi darbi, bet lielākoties...
pašā sākumā bija riktīgs strīds, ka gaidīja 2.5 h kamēr būšu mājās un uztaisīšu vakariņas, pēc tam gan saprasta, ka tā tās lietas nenotiks....
22.01.2016 15:01 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Nav jēga strīdēties vai spītēties vismaz ne pašā sākumā ja uzreiz neizdara, tas tik novedīs pie lieka niknuma un vel vairāk nepadarītiem darbiem.

Manējais gan ir ļoti paklausīgs tādā ziņā kad palūdzu viņam ko izdarīt, bet sākumā tāds arī nebija.

Kaut vai par šķīvīša aiznešanu uz virtuvi ja ēdis pie datora, es viņam pasaku vienu reizi lai lūdzu aiznes, protams viņš aizmirst to, tad pēc kāda laiciņa kad atkal pamanu to šķīvi, tā vel vienu reizi atgādinu lai aiznes, ja pēc tam vel nav tas izdarīts tad es saku tā "'Vīrišķi, lūdzu aiznes to šķīvīti uz izlietni, savādāk es palikšu nikna." Šo es saku pilnīgi mierīgā tonī pat ar joka pieskaņu, parasti pēc tā viņš arī visu izdara :D Ja protam neizdara, tad jau arī mēdzu saspītēties, bet tas bija pašā sākumā, tagad jau viņš lielākoties visu izdara ar pirmo lūgumu, ja nē, tad tālāk par kašķa brīdinājumu nav iets :D
22.01.2016 15:01 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
jo viņa mamma taču darīja un kāpēc es nevarētu

šausmīgs arguments :D tad lai arī dzīvo pie mammas :-D
22.01.2016 15:02 |
 
Reitings 731
Reģ: 31.10.2009
Nu, es skaidri un gaiši pateiktu, ka man ir noriebies, ka 100x jāatgādina, lai izdara to, ko esmu lūgusi. Un, ka netaisos ar viņu auklēties kā ar mazu bērnu. Bet nu es vispār nespēju iztēloties, ka ilgtermiņā spētu izturēt vīrieti, kurš nav spējīgs izdarīt elementāras lietas un vēl čīkst par to, ka virtuvē, redziet, esot auksti un, ka negrib darīt to un šito. (t)
22.01.2016 15:02 |
 
10 gadi
Reitings 1735
Reģ: 24.08.2011
Jasmīna Vāvere- nē, es par ūdens pudelēm runāju.
22.01.2016 15:02 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
jo viņa mamma taču darīja un kāpēc es nevarētu

lūk, spilgts piemērs, kā sievietes pašas izaudzina memļakus un pēc tam raud, ka normālu vīriešu nav pasaulē
22.01.2016 15:04 |
 
10 gadi
Reitings 6211
Reģ: 01.04.2009
Agi, jā, tādu argumentu bija daudz :D Tagad varu pasmieties, kad esmu tālēs zilajās, bet vispār bija traģiski.
22.01.2016 15:04 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Tad arī ir visādi argumenti, ne gan arī vīrieti bijuši, bet vienkārši dzīves saskarsmē.
Es palūdzu lai saliek traukus trauku mašīnā uz ko es saņemu atbildi "Kāpēc man tas būtu jādara?". Tad es vienkārši atbildu "a kāpēc man būtu vakariņas jātaisa?".. Lūdzu, vairāk iebildumi nav un viss tiek izdarīts. :-D
22.01.2016 15:05 |
 
Reitings 1323
Reģ: 04.03.2012
Prasi to kā palīdzību, jo tev grūti vai nesanāk.
Izsaki pateicību un atzinību ko viņš ir izdarījis. Tas visiem patīk.
Paprasi viņa padomi kā var labāk izdarīt to vai šo (lai gan pati zini).
Tā var radīt interesi par kādu darbu

Dionysus, tu to tā kā nopietni domā? Viņa runā par savu draugu - pieaugušu vīrieti, nevis jautā par bērnu, pusaudžu audzināšanu.

Mans draugs arī nav nekāds čaklītis un kopā nedzīvojam, bet tā kā viņš ir biežs viesis manās mājās, tad šādas problēmas tika atrisinātas jau pašā sākumā - viens taisa ēst, otrs nomazgā traukus, drēbes tiek mazgātas uz maiņām un tas, kuram ir lielāka nepieciešamība, pajautā vai otram arī ir kas mazgājams, bet pa lielam katrs pats ir atbildīgs par savu drēbju tīrību. Es noņemu palagus no gultas un izmazgāju, viņš saklāj gultu, jo man to nepatīk darīt, bet tīri palagi patīk abiem un tie tiek mazgāti vismaz reizi nedēļā. Citas lietas palūdzu garāmejot - iznes, lūdzu, miskasti, kad ej ārā -, ja viņš iet pirmais, tas pats ar grīdu tīrīšanu utt. Bet negaidu, ka viņš tūlīt metīs visu pie malas un darīs, ko esmu lūgusi, mums tas viss tā organiski notiek. Un vienmēr draugam pasaku paldies gan par lietām, ko esmu lūgusi izdarīt, gan par to, ko viņš izdara pēc savas iniciatīvas, neuzskatot to par pašsaprotamu lietu. Laikam jau cieņa vienam pret otru ir tā svarīgākā.
22.01.2016 15:06 |
 
Reitings 1852
Reģ: 21.02.2010
man draudzenei viirs ir mednieks, vins atstiepj tos zverus majas, piepilina visu virtuvi ar asinim un mierigi iet talak savos darbos, pat neuzskata ,ka vjaga kko savakt aiz sevis, jo ir tad sieva.
smiekligi vnk.
22.01.2016 15:06 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
Es arī nolieku pie durvīm tā, lai, ejot pa durvīm ārā, nevar nepamanīt.


Jap, es arī, bet es ielieku starp durvīm, lai nebojā skatu mājā + suns arī disciplinē, jo, mētājot miskasti kaut kur pa ceļam uz izeju, viņš, vienītī paliekot, ar to ātri vien tiktu galā tā, ka man pat negribētos kaut kur citur to likt. :-D
22.01.2016 15:09 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
Paldies Dievam, es no sava drauga nekādus salīdzinājumus ar mammu neesmu dzirdējusi... :D vienīgi, kad pirmo reizi kopīgi gājām uz veikalu pirkt pārtiku un es krāmēju iepirkumu maisu, tad izskanēja "Tu jau kā mana mamma krāmē - smagāko apakšā un vieglāko augšā" :D man likās, ka visi normāli cilvēki tā dara, nevis samet randomā preces un tad mājās brīnās, ka olu vietā omlete :-D
22.01.2016 15:09 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Pirmo reizi dzirdu ka mednieks ta dara.:-O Parasti jau visu smuki sadalitu maisinos atved maja. Mans pat zivis iztira un tikai tad nes majas.
22.01.2016 15:10 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
Jasmīna Vāvere, nu, acīmredzot viņš nes mamutu tiešā nozīmē..un domā, ka atnešana ir gana liels varoņdarbs. :-D
22.01.2016 15:11 |
 
Reitings 1852
Reģ: 21.02.2010
nu laikam gan. vina biezi par to sudzas, ka vins atstiepj tos zverus un vinai gribot negribot ir jasadala un janovaac, savadak tas zveers ilgi tur gulees un nevienam gar to nav daljas
22.01.2016 15:14 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits