Pumpu rašanās iemesli

 
Reitings 748
Reģ: 13.10.2015
Vai esi novērojusi, no kā Tev metas izsitumi?

Man visu laiku likās, ka cukurs pie vainas, bet nu jau kādu laiciņu šķiet, ka E vielas spēlē lielāku lomu. Crazy shitus neēdu, bet reizēm šķiet, ka pat guāra sveķi vainīgi. :D
21.01.2016 22:02 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Man vienu laiku baigi metās pumpas uz zoda, nedaudz arī uz vaigiem. Izstaigāju visādus dermatologus, dzēru zāles, gāju pie kosmetologa. Nekas nelīdzēja. Vienīgi naktssveces eļļas kapsulas palīdzēja nedaudz, bet arī ne līdz galam.
Bet pirms kādiem 3 mēn. palika mazāk tās pumpas un vairs īpaši nemetās, varbūt pa retam pa kādai. Pat nezinu, kā tas tā mainījās un no kā.
29.01.2016 17:16 |
 
Reitings 748
Reģ: 13.10.2015
Duac gelu bez pārtraukuma var lietot 12 nedēļas. Es paņēmu tikai mazu pauzīti un bija ļoti jūtams un saprotams, cik Duac gels ir efektīvs. Ar gelu pumpas noiet daudz ātrāk nost nekā bez. Tad nu domāju, ka ir tā, kā meitenes saka - kamēr lieto līdzekļus, tikmēr ir labi, kā nelieto - tā . . nekā. Šis būs viens no express jautājumiem, kuru uzdošu dermatoloģei. Nedzīvošu jau visu mūžu uz antibiotiķiem!
29.01.2016 20:59 |
 
Reitings 925
Reģ: 11.06.2012
Lasīju angļu valodā par pumpu iemesliem uz zoda, tur bija minēts, ka stress ir viens no galvenajiem iemesliem. Īsumā - stresojot cilvēka smadzenes izstrādā stresa hormonu, kas savukārt nojauc to sviedru dziedzeru darbību, kā rezultātā metas pinnes. Tas tā, vienkāršā valodā sakot :-P
Man dermatoloģe teica, ka šobrīd ir izplatīta tā sauktā Rietumreiropas akne, kad sievietēm, kurām pusaudžu gados nav problēmas ar sejas ādu, tās sākas pēc 20. Tas saistīts ar stresu, pārpūli, nepareizu dienas režīmu, nepietiekamu miegu utt.
Es arī lietoju Duac gēlu savlaik, bet palīdzēja tikai īslaicīgi.
29.01.2016 21:11 |
 
Reitings 748
Reģ: 13.10.2015
Man ir sejas ādas problēmas kopš pusaudžu gadiem. 8 gadus bija miers, jo lietoju pretapaugļošanās tabletes. Bet, tad pārtraucu un "draudzenes" atkal klāt!
30.01.2016 00:17 |
 
Reitings 16
Reģ: 30.01.2016
Man agrāk bija problēmas ar pumpām. Tagad ir ideāla sejas āda. Viss ko varu ieteikt:
1) Dzer ļoti daudz ūdens. Es pēc pamošanās no rīta izdzeru vismaz 2 krūzes ūdens. Un pusstundu pirms ēšanas vismaz vienu krūzi. Ūdens ir ļoti svarīgs veselīgai ādai. Ar ūdeni tu atbrīvo savu ķermeni no toksīniem. Un ja liekas ,ka no ūdens bieži jāskrien uz tualeti,tad tas jau vien parāda, ka esi ļoti dehidrējusies. Kad tu pierodi dzert daudz ūdeni tu vairs nesapratīsi kā var nedzert. Ūdens ir ļoti svarīgs- kāpēc tad modeles ar ideālu ādu dzer 3-4 litrus dienā? A?
2) Nekādas cigaretes un alkohols. Tie abi nenormāli piesārņo organismu ar toksīniem un dehidrē. Labākajā gadījumā vari atļauties laba sarkanvīna glāzi.
3) Pavadi daudz laika svaigā gaisā. Ja nepatīk skriet, tad to var aizvietot ar garām pastaigām. Pēc svaiga gaisa āda ir piesātināta ar skābekli un staro. Ir svarīgi sportot ,jo tā tu uzlabo asinsriti, ķermenis atbrīvojas no toksīniem.
4) Veselīga ēšana ir ļoti svarīga. Centies nelietot uzturā piena produktus. Tajos ir govs strutas, fēces, hormoni kuriem nav jābūt cilvēka organismā. Labākajā gadījumā reizi pa reizei vari uzēst kādu lakto ar acedofīlajām un bifidobaktētijām. Nelieto uzturā daudz gaļas. Liekie dzelzs sāļi bieži ir iemesls pumpām. Lieto uzturā daudz augļus un dārzeņus. Drīkst ēst šokolādi- bet tikai melno. Tajā ir daudz magnija un tā neizraisīs pumpas. Saldumi izraisa pumpas ja sanāk kombinācija: tauki +cukurs. Nedrīkst ēst pirms gulētiešanas. Arī no olu ēšanas vajadzētu izvairīties jo tās satur daudz zema blīvuma lipoproteīnus un daudz estrogēna kas var izmainīt tavu hormonālo fonu.
5) Pareiza sejas kopšana. Seja jāmazgā rītā tiko pēc pamošanās un vakarā. Es dievinu lumenes sēriju - clear it up. ( mazgāšanas želeja+ toneris+krēms). To var nopirkt drogās un lielajos rimi.Pēc mazgāšanas ar šo seja kļūst mirdzoša. Reizi nedēļā nepieciešama arī kārtīgāka attīrīšana. Es parasti drogās nopērku kādu masku ar salicilskābi, nāves jūras sāli un kaolinītu. Vakar drogās pa 80 centiem nopirku Rival de Loop masku(tādu zaļā paciņā un divi iepakojumi kopā).
Sejas mazgāšana ir svarīga jo tā tu atbrīvo seju no atmirušajām šūnām,kuras savādāk nosprosto poras un izraisa pumpas, un mazgājot seju tu to masē un uzlabo asinsriti. Svarīgi ir pirms sejas mazgāšanas dezinficēt vai kārtīgi nomazgāt rokas lai uz sejas neuznestu baktērijas kuru uz rokām ir nenormāli daudz. Svarīgi ir seju pēc mazgāšanas pareizi slaucīt- vislabāk ar vienreizlietojamajiem papīra dvieļiem jo parastajos dvieļos uzkrājas daudz baktērijas. Svarīgi ir arī bieži mainīt spilvendrānu.
6) Miegs ir ārkārtīgi svarīgs. Tikai miega laikā ādā veidojas kologēns un tā atjaunojas. Jāguļ vismaz 7-8 stundas. Un jāiet gulēt notiekto pirms 23.00
7) Pret stresu palīdz sports, mūzika un es vēl pusstundu pirms miega dzeru Dr.Tereško zāļu tēju Miegam un mieram.
Es domāju, ka tev pumpas uz zoda varētu mesties ja tu sēžot atbalsti galvu liekot roku uz zoda. Ja tas ir no hormonālā fona - vēl jo vairāk svarīgi pareizi ēst un lietot mazāk dzīvnieku produktus, kas maina hormonālo fonu.
Tev nav jēgas pirkt kaitīgus sejas krēmus pret akni un dzert visādas zāles,jo ja tu neievēro visus tos punktus tu tāpat neigūsi skaistu sejas ādu.
P.S. Visu ,ko es uzrakstīju esmu iemācijusies gadu laikā. Ceru , ka vismaz kaut kas no šī tev palīdzēs.
30.01.2016 08:47 |
 
Reitings 16
Reģ: 30.01.2016
Starpcitu. Hormonālās pretapaugļošanās tabletes ir- nāve. Studējot medicīnu esmu uzzinājusi tik daudz negatīva. Tikai par visām tām blaknēm protams neviens parastajam cilvēkam nestāsta,jo kādam tas ir milzīgs bizness. Nelielam ieskatam- hormonālās tabletes izraisa: svara pieaugumu, vēzi ( tas ir tik smieklīgi ka nosakot vēža risku viens no kritētijiem ir vai sieviete ir lietojusi hormonālās tabletes), augstu asinsspiedienu, galvassāpes, migrēnu, libido zudumumu, kaulu blīvuma samazināšanos, urīnceļu iekaisumu, trombu veidošanos, un PROTAMS, svara pieaugumu...es varētu uzskaitīt mūžīgi. Lūdzu atrodi farmācijas kompāniju nelobētu ginekologu, kas ieteiks citu kontracepcijas veidu. Un atsakies no hormonālajām tabletēm kamēr vēl nav par vēlu. Hormonālās tabletes ir tas pats kas anabolie steroīdi. Tikai mūsu sabiedrībā liekas normāli , kas sieviete sevi indē ar hormonālajām tabletēm , bet kad nabaga vīrietis lieto steroīdus tad tas redz ir šausmīgi un nedabiski....Viela pārdomām
30.01.2016 09:02 |
 
Reitings 748
Reģ: 13.10.2015
Sinchau, paldies Tev! :) Aizķērās fakti par dehidrāciju, jo tas attiecas uz mani. Kad uznāk dzeramās dienas, tad podu pie pakaļas jāpielīmē.
Par pienu dzirdēts. Bet tas, ko Tu uzrakstīji!! . . šausmas! Kā ir ar sviestu un sieru? Tikpat traki kā ar pienu? Šis mani ļoti interesē.
Visās melnajās šokolādēs ir daudz magnija?
Par kombināciju - tauki+ cukurs, dzirdu pirmo reizi. Fascinējoši!

Kā ēšana pirms gulētiešanas ietekmē ādu?

No papīra dvieļiem takš plūksnas paliks uz ādas! Vai tad ne? Šovakar pamēģināšu.

Tabletes nelietoju un vairs nekad nelietošu. Ar tām esmu sačakarējusi organismu.


Baigais paldies Tev, Sinchau! :) Dažas vērtīgas lietas uzzināju.
30.01.2016 19:59 |
 
Reitings 743
Reģ: 22.11.2015
Vairāk uzturā jālieto olbaltumvielas.
30.01.2016 20:01 |
 
Reitings 190
Reģ: 21.10.2014
Biju izmēģinājusi gan diētas dažādas - bez saldumiem, šokolādes, bez baltmaizes, bez taukiem utt. - nekas nemainījās.

Pārbaudīju hormonus - visi bija normā. Turklāt pumpu daudzums nebija atkarīgs no cikla.

Biju pat pati veikusi analīzi uz sēnīti - arī tā bija negatīva.


Palīdzēja tikai antibiotika. Mēneša laikā pumpas pazuda un vairs neatgriezās. :-)

Tāpēc uzskatu, ka bieži vien iemesls ir ādas infekcija.
30.01.2016 20:14 |
 
Reitings 16
Reģ: 30.01.2016
Par sejas slaucīšanu: Vislabāk jau protams ir ļaut sejai apžūt pašai. Svarīgi slaukot seju ir to neberzēt , bet , piemēram, vienreizlietojamo papīra dvieļa sloksni maigi pielikt pie sejas viegli piespiežot- tā lai seja pēc tam paliek nedaudz mitra. Un tad jācenšas ( vēlams ne vēlāk kā minūtes laikā) uz sejas uzklāt toneri - kas iekļūst porās, sašaurina tās, padara seju patīkami gludu un matētu un sagatavo ādu krēmam ( krēms ātrāk un vieglāk uzsūcas)
Vēl pie sejas mazgāšanas ir svarīgi nemazgāt seju karstā ūdenī, bet gan siltā. Esmu dzirdējusi ,ka daudzas domā- jo karstāks ūdens,jo labāk , bet pārlieku karsts ūdens ļoti sausina ādu un var saasināt problēmas.
Es pati uzturā sieru nelietoju. Vienai manai draudzenei no pārmērīgas siera ēšanas metās sāpīgas pumpas.
Sviestu lietoju ļoti mazos daudzumos. Jo taukus tomēr vajag uzņemt tikai mazos daudzumos- ar zema blīvuma lipoproteīniem(slikto holesterīnu ) nevajag aizrauties. Ļoti labs sviesta aizvietotājs ir avokado.:-)
Tumšā šokolāde nav gluži pats labākais magnija avots.
Vairāk magnija ir spinātos, pupiņās, kukurūzā, auzās datelēs un banānos. Katrā ziņā lielāks kakao saturs šokolādē skaitās labāks. 100 gramīga 70% šokolāde satur 11gramus šķiedrvielu. 67% ieteicamās dzelzs devas, 58% magnija devas, tā satur arī kāliju, selēnu un citas minerālvielas. Ja vēlies attīrīt organismu tad kā superaugli varu ieteikt granātābolu- tas satur 3 reizes vairāk antioksidantus kā mellenes.
Skaistai ādai svarīgi ir sakārtot gremošanas sistēmu tāpēc ieteiktu tev uzturā lietot daudz auzas, dateles un protams jebkurus augļus un dārzeņus un šķiedrvielu produktus.
Par ēšanu pirms gulēšanas. Laikā no 23-2 ķermenī notiek detoksifikācija. Ja ir ēsts pirms gulētiešanas, tas pirmkārt pasliktina miega kvalitāti un pats svarīgākais traucē ķermeņa detoksifikācijai, pārslogo izvadorgānu sistēmu- nieres nevar atpūsties laikā kad tām jāatpūšas. Aknas nespēj veikt detoksifikāciju un šķelt jaunos toksīnus no ēdiena. Un ja ēdiens tiek šķelts gulēšanas laikā , tas netiek sašķelts līdz galam , un ķermenis tiek piesārņots ar toksīniem(t). Lai nerastos vēlme tā teikt pierīties uz nakti, var vakarpusē pārtikt no augļiem. Tad gremošanas sistēma uz nakti nebūs pārslogota un augļus var ēst arī tuvāk gulētiešanas laikam - 2 stundas,jo to šķelšana notiek ļoti ātri. Pirms gulētiešanas vēlams dzert siltus šķidrumus- kādu zaļo tēju bez cukura vai vienkārši siltu ūdeni ar citronu.
Manuprāt, antibiotikas noteikti neuzlabo sejas stāvokli- ja uzlabo tad tikai īslaicīgi. Parasti pēc antibiotiku lietošanas novēro ādas stāvokļa pasliktināšanos, jo tiek nogalinātas arī labās baktērijas , kā arī sliktajām baktērijām veidojas rezistence(izturība pret antibiotikām)
30.01.2016 21:35 |
 
Reitings 1714
Reģ: 15.08.2012
Februāra Santā interesants raksts par jutīgu ādu, mitrinošajiem krēmiem, emulgatoriem to sastāvā, kā problēmas veicinātājiem un to, ka jutīgas ādas izpausmes, dermatologi jauc ar akni un bieži nosaka kļūdainu diagnozi.
30.01.2016 22:15 |
 
Reitings 16
Reģ: 30.01.2016
Es kopumā uzskatu, ka āda ir veselības spogulis. Var jau protams ādas problēmas risināt ar antibiotiskājām un hormonu ziedēm , dažādiem farmaceitiskajiem preperātiem.Taču ir jārisina problēmas cēlonis nevis sekas. Tomēr mūsu komercializētajai sabiedrībai tas nepielec. Nu jā vieglāk ir rīt vienas tabletes,lai pēc tam dzertu vēl citas lai salabotu to ko pirmās sabojāja. Ja tik vēl tās tabletes un ziedes palīdzētu. Apburtais loks.Antibiotiku ziedes nograuj dabisko ādas aizsargsistēmu, tāpēc to beidzot lietot problēmas atkalir klāt un daudz stiprākas. :-D Ir jārisina cēlonis. Daudz labāk ir sakārtot veselību- ne tikai āda uzlabosies, bet arī pašsajūta un ķermenis teiks paldies.:-);-)
30.01.2016 22:17 |
 
Reitings 748
Reģ: 13.10.2015
Sinchau ļoti interesanti raksta. Piesaista.

Sieru pārmērīgos daudzumos neēdu. Tik vien, kā šķēle uz maizes vai pa retam - makaroni ar parmezāna sieru.
Pirms krietna laika pagaršoju avokado - negaršoja. Varbūt tagad garšotu . .Bet sviesta vietā, nezinu gan, garša tomēr krietni savādāka.
Dateles jānopērk. Atceros, ka bija dikti saldas.
Par to, kas naktī notiek ar organismu, pluss mīnus bija zināms, bet Tu pateici konkrēti par toksīniem.

Par ārējiem/iekšējiem līdzekļiem pret akni. Tam labs pierādījums ir Duac gels. Ieturēju super mini pauzīti un sapratu, cik ļoti āda atkal prasa to. Labi saprotu, ka pēc visu zāļu lietošanas atkal saasināsies problēma, bet vēl labāk saprotu, ka visu mūžu antibiotiķus nelietošu.
Dikti aizķēra tas, ka antibiotiskās smēres/geli sagrauj dabisko ādas sistēmu un kad beidz lietot, problēma joņo atpakaļ.


Kakadū, pat aptiekas krēmi veicina problēmas?? Hmm, nezināju, ka akni var sajaukt ar ko citu. Rīt veikalā jāpalasa.:-P
31.01.2016 00:13 |
 
Reitings 925
Reģ: 11.06.2012
Sinchau, tiešām izsmeļoši uzrakstīji, niansēti par lietām, par kurām nebiju aizdomājusies, un pilnīgi piekrītu par hormoniem, es nepaklausīju ginekoloģi un nesāku tos lietot, kaut gan viņa teica, ka tas ir vienīgais veids, kā atbrīvoties no pumpām. Pat nenosūtīja uz hormonu analzēm. (t)
31.01.2016 00:29 |
 
Reitings 748
Reģ: 13.10.2015
Es tiešām nožēloju, ka pusaudžu gados sāku lietot tabletes. Nevajag to mēslu lietot!!
31.01.2016 00:41 |
 
Reitings 16
Reģ: 30.01.2016
Hormonu balanss tiešām ir vitāli nepieciešams labai veselībai un labai ādai. Mūsdienienās arvien vairāk sievietēm ir novērots hormonu imbalanss. Droši varu teikt, ka 95% gadījumā pie vainas nav kāda slimība vai idzimta pataloģija (piemēram policistisku olšūnu sindroms) , bet gan neveselīgs dzīvesveids ( galvenokārt jau neveselīgs uzturs)
Protams, ka ginekologi bieži vien pat bez analīzēm izraksta hormonālās zāles - tas tāpēc, ka liela daļa ginekologu ir farmāciju kompāniju lobēti- pie viņiem jau sen ir bijis kompānijas aģents, kas piesolījis, par tik un tik izrakstītām receptēm uz viņu produktu- tādas un tādas dāvanas un skaistus ceļojumus. Un tad ginekoloģe bez sirdsapziņas pārmetumiem tik dala receptes pa labi un pa kreisi.
Trakākais jau ir tas, ka hormonālās tabletes nerada hormonu balansu. Lielākajai daļai sieviešu ir paaugstināts estrogēna līmenis ir no šiem produktiem:visbiežāk no piena produktu lietošanas, kas parasti ir atbildīgi par 80% ar uzturu uzņemtā liekā estrogēna, no vistas ēdienu lietošanas ( vistas muskuļaudos ir daudz estrogēna), olu lietošanas uzturā. Bieži vien cilvēkiem ir lielas grūtības atteikties no piena produktiem- tas tāpēc ka piens satur morfiju( plašāk zināms kā stipru atkarību izraisošs spēcīgs pretsāpju medikaments) - tas domāts lai teliņš būtu atkarīgs no govs piena,bet padara atkarīgus arī cilvēkus. Nesaprotu cilvēkus,kas lieto uzturā daudz piena- pirmkārt, govs piena pH ir par skābu cilvēka organismam, no piena ne tikai nevar uzņemt kalciju, bet kalcijs tiek ņemts no cilvēka kauliem lai neitralizētu skābo vidi (statistika: valstīs ar lielāko piena produktu patēriņu ir lielāks osteoporozes un kaulu lūzumu skaits) Priekš tievētājām piens galīgi neder - piens ir domāts lai uzbarotu 100kg teliņu līdz 1000 kg govij.
Hormonu disbalanci var izraisīt platsmasas iepakojumu lietošana( tie kas satur BPA) kā arī kosmētikas lietošana ar parabēniem ( tie organismā veido ksenoestrogēna formu), kā arī mākslīgās krāsvielas, kas noārda hormonus.
Hormonu tabletes nepalīdzēs disbalansam. Tās palīdzētu tikai, tad ja būtu atsevišķi radītas katrai sievietei pamatojoties uz viņas hormonu fona ( piemēram, ja tev būtu pārāk zems progesterona līmenis,tas vajadzētu speciāli izstrādātas tabletes, kas saturētu tev vajadzīgu progesterona daudzumu) Diemžēl hormonu tabletes tiek ražotas cilvēku masām un bieži tiek izrakstītas pat bez analīzēm, jo kompānijas nav ieinteresetas veselības izlabošanā, bet gan peļņas gūšanā.
Kā jau teicu veselīgs uzturs ir galvenais pamatnosacījums. Veselīgi ēdot arī mēnesreižu ilgums un stiprums ievērojami samazinās , jo arī tā sievietes organisms atbrīvojas no toksīniem. Attiecīgi,jo piesārņotāks ķermenis , jo smagākas mēnešreizes ( izņot slimību un pataloģiju gadījumā, piem, dismenoreja)
Nav vērts pirkt un ēst nepareizu un neveselīgu ēdienu, lai pēc tam atkal pirktu zāles. Atkal apburtais loks.
31.01.2016 08:50 |
 
Reitings 748
Reģ: 13.10.2015
Pienā ir morfijs! Nu gan! Tikko uzzināju arī to, ka kartupeļi ir trankvilizatori. Arī izraisa atkarību.
Par mēnešreizēm arī jaunums. Par toksīniem zinu, bet par saistību ar veselīgu ēšanu nezināju.



Atkāpe par kombināciju - cukurs + tauki = pumpas. Runa ir par kādiem taukiem? Palmu eļļa, rapšu eļļa, sviests? Respektīvi, jebkura taukviela?
31.01.2016 13:13 |
 
Reitings 145
Reģ: 08.08.2014
Man iepriekš regulāri metās pumpas, aizgāju pie kosmetologa uztaisīja dziļo ādas tīrīšanu un tagad kad tuvojas MR tad labi ja 2-3 pumpas uzmetās. Kosmetologs arī teica lai neaizraujas ar krēmiem un losjoniem.
31.01.2016 13:31 |
 
Reitings 16
Reģ: 30.01.2016
Taukus uzturā vajag lietot tikai ar mēru. Manuprāt, laba olīveļļa ādas stāvokli nepasliktinās.
Par to kombināciju : cukurs + tauki. Būtu jāuzmanās tieši no kombinācijas dzīvnieku tauki un cukurs. Piemēram, visas tortes ar saldo krējumu un daudz cukura, piena šokolādes, treknās siera kūkas. No šādām tauku un cukura kombinācijām ieteiktu izvairīties.
Ja ir problēmas ar ādu nevajadzētu arī aizrauties ar zemesriekstu ēšanu - ļoti liels tauku saturs.
Palmu eļļu arī nevajadzētu lietot, jo viņa protams ir hidrogenizēta, un hidrogenizēti augu tauku uzkrāšanās asinsvados nav vēlama-esmu ievērojusi,ka viņu tagad bāž iekšā pat brokastu pārslās un visur kur viņai nevajadzētu būt...:-(:-/
31.01.2016 13:46 |
 
Reitings 748
Reģ: 13.10.2015
Ja akne ir mazliet dziļāka, tad sejas tīrīšanu nav ieteicams veikt. Tikai pēc ārstēšanas.

Vēl sliktāka ir daļēji hidrogenizēta. Bet nu jau kādu laiku, produktus ar palmu eļļu sastāvā, neēdu.
31.01.2016 14:20 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits