Kultūršoks kādā Latvijas slimnīcā!

 
Reitings 560
Reģ: 19.06.2010
Normāli, man ir divreiz bijusi ļoti līdzīga pieredze Stradiņos, jo uz turieni aizveda ar ātrajiem. Bija akūta situācija, neviens neko nepalīdzēja, stundu gaidīju, pēc tam vēl uz mani sabļāva māsiņa, ka es neesmu mājās un mani neviens neapkalpos. Es, protams, pieprasīju dežūrējošo ārstu, bet tāda tajā brīdī tur nebija :-D neatliekamajā uzņemšanā!!! Kolhozs, 100% piekrītu. Blakus mocījās veca sieviete, kuru nebija, kur izguldīt, jo nebija gultu. Man arī vajadzēja gultu, bet nu man arī tāda netika :-D
12.01.2016 22:18 |
 
Reitings 18
Reģ: 06.01.2016
ar šādām sūdzībām un apmelojumiem vērsies attiecīgās instancēs, nevis gvelz forumā huiņu. (nelamājies) Tu klaji apmelo.


+
12.01.2016 22:42 |
 
Reitings 427
Reģ: 28.12.2013
Viss kas var būt un ir pieredzēts, bet tas, ka māsiņa kabinetā smēķē... Nu piedodiet man, bet neticu!!!
12.01.2016 22:46 |
 
Reitings 2816
Reģ: 19.01.2015
Pagājušo gadu saucu ātros uz mājām, atbrauca ātri un bija normālas māsiņas, bet tieši slimnīcās vai kā, pirms man nebija apdrošināšanas un nebraucu uz privātpraksēm un nemaksāju par visu, man pie ārstiem bija slikta attieksme, katru mēnesi es apmeklēju 7 dažādus speciālistus , un tā katru mēnesi, tāpēc, diemžēl, izvēlos tērēt naudu , lai mani kaut mākslīgi ar smaidu aprūpē, bet bez naudas, viss kas dzirdēts, sēdi un mirsti tai slimnīcā. Protams cieņu ārstiem, kuri tiešām grib palīdzēt cilvēkiem, arī ja nesniedz aploksni ar ''otru algu''.
12.01.2016 22:53 |
 
Reitings 93
Reģ: 05.01.2016
Kas tad te, zilais draud zilajam? :D :D :D :D :D :D
12.01.2016 22:54 |
 
Reitings 235
Reģ: 21.02.2015
Man laikam arī būtu šoks, bet man patīk asiņainas šausmenes, varbūt nebūtu tik traki. Par laimi, slimnīcās, laboratorijās, veselības centros vienmēr ļoti atsaucīgi, laipni darbinieki, dažiem ļoti laba humora izjūta. Es gan vispār neslimoju jau daudzus gadus, bet, papildus sanitārajai grāmatiņai, veicu arī profilaktiskas pārbaudes un analīzes, lai būtu jēga no darba veselības apdrošināšanas.
Personīgi esmu pazīstams ar trim ārstiem un vienu medmāsu, brīnišķīgi cilvēki, īpaši māsiņa - dalās ar pacientu dāvinātu alkoholu, šokolādēm, kafiju u.tml. Viena ārste visu mūžu pašaizliedzīgi velta bērniem ar autismu, esmu pārrakstījis no rokraksta datorā viņas pētnieciskus darbus. Tie ir tādi cilvēki, bez kuriem mūsu pasaule būtu pavisam tumša un bezcerīga.
12.01.2016 23:23 |
 
Reitings 4499
Reģ: 19.04.2012
Man bija nepatīkama pieredze, kad pēdējos Ziemassvētkos izsaucām ātros, jo man bija pēkšņas un stipras sāpes, ātrajiem bija jauns puisis, kurš teica, ka man vajadzēja paciesties un tikai tad izsaukt ātros. Kā arī pateica, ka gaidīs mani lejā mašīnā, lai brauktu uz slimnīcu. Es pastaigāt nevarēju vispār, galva reiba, ka viss melns gar acīm, kur nu vēl noiet no 5.stāva. Drauga mani nonesa lejā. Vēlāk izrādījās, ka man bija asins izplūdums, labi, ka bija draugs, kurš nonesa lejā, jo es vispār nedrīkstēju staigāt vairākas dienas, tikai ļoti, ļoti lēni aiziet uz wc.
12.01.2016 23:40 |
 
Reitings 954
Reģ: 08.11.2012
ir visādi brīnumi bijuši, bet ..vienmēr ir tikuši atrisināti.
Man šādā ziņā nav bremžu, zinu likuma pantus un nesmu kaunējusies to izmantot.
Gan dažs labs ārsts, gan iestādes vadība ir dabūjusi...asas izjūtas.
Nolaidība ir daudzās vietās.
13.01.2016 09:51 |
 
Reitings 453
Reģ: 17.05.2013
Esmu pati personīgi piedzīvojusi vairākus tādus gadījumus.
Vienu reizi atceros īpaši spilgti. Man bija milzīgas vēdersāpes naktī, izsaucu ātros. No ātro puses viss bija ļoti labi, laipni, operatīvi.
Bet slimnīcas uzņemšanā sākās... Pirmkārt, naktī tur arī nebija neviena. Ātrie vienkrārši atveda mani, iesēdināja krēslā un brauca tālāk uz izsaukumiem. Bet neviens mani nepieņēma. Sēdēju aukstā gaitenī, caurvējā. Tad kaut kāda māsiņa atnāca, ieveda telpā un teica gaidīt ārstu. Ārtsts bija tikai no rīta (apmēram pēc 1,5h no tā brīža, kad tur biju). Kamēr gaidīju, sāpes jau atlaidās. Beigās atnāca ārste, ļoooti nelaipna sieviete, bez maz vai dusmīga, ka viņa izsaukta agrāk no rīta. Apskatīja. Pēc tam māsiņa mani aizveda uz palātu. Bet, tā kā sāpes jau bija pārgājušas, es no palātas vienkārši aizbēgu. Domāju nu i nafig to visu
13.01.2016 10:13 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
arī piekrītu ķiršu zēnam! raksti Veselības inspekcijai!!!!
13.01.2016 10:20 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Nevar salīdzināt maksas medicīnu ar valsts. Maksas medicīnu izmanto strādājoši (normāli) cilvēki. Valsts medicīnu izmanto visi-kašķīgi pensionāri, kas atbrauc un māca ārstiem, ko un kā darīt, nomīzušies bomži, kas nolamā ārstus visos mātes vārdos un dažreiz pat pademolē slimnīcu vai fiziski iespaido ārstniecības personālu. Protams, diendienā strādājot ar tādu kontingentu, sāk zust laipnība pret pacientiem kā tādiem. Jā, neviens neliedz iet strādāt citur, bet kādam taču valsts slimnīcās arī jāstrādā.
Visam te rakstītajam es varu noticēt, bet tikai ne tam, ka kāds smēķē kabinetā. Varbūt svaigi smēķējis-pievilkušās drēbes, aromāts no mutes, bet ne jau kabinetā cigaretes.
13.01.2016 10:21 |
 
10 gadi
Reitings 1925
Reģ: 02.07.2009
Saskāros ar apšaubāmu attieksmi Alūksnes slimnīcā, bet vairs par to nebrīnos, jo slimnīca maza, finansējums droši vien arī nekāds, turklāt, ja vēl jārūpējas par citas pilsētas slimnieku, kuru tāpat rīt aizgādās prom, tad jau var neiespringt.
Tikai ieejot galvenās ārstes kabinetā, pavērās ļoti interesanta aina - griezies, uz kuru pusi gribi, visur šokolādes, konfekšu kastes, cepumu kārbas... Kā veikalā! Un, ja esi atnācis tukšām rokām, tad uzreiz saproti, ka neko nepanāksi vien ar sarunu. (t)
13.01.2016 10:44 |
 
Reitings 934
Reģ: 08.09.2015
Tpu, tpu, tpou, bet tās uz pirkstiem skitāmās rezies, kad esmu vērsuies pēc palīdzības slimnīcā, to esmu saņēmusi daudz ātrāk kā pie ģimenes ārsta, kad eju bez pieraksta. Jā, parasti no citiem dzirdu par stundām gaidīšanu, bet man kaut kā ir lame nelaimē, jo gan ar apendicītu, gan aplaucējumu, gan sasitumu (aizdomas bija par lūzumu) esmu tikusi izmeklēta 15 minūšu laikā (3 dažadas Rīgas slimnīcās). Zinu, ka citiem pieredzes atšķirās, bet vienkārši saku, ka VAR būt arī citādi, un ja ir tāda kavēšnās visticamāk vienkārši gāž apkārt slimieki uzņemšanu. Un ārsti jau parasti nav universāli - tevi ar vēdersāpēm pieņēma ātrāk kā to, kuram bija jāšuj brūce, jo ar to nodarbojas cits cilvēks... Kurš varbūt tajā brīdī bija pie tā, kuram dzīvība karājs mata galā.
13.01.2016 11:13 |
 
Reitings 3450
Reģ: 06.06.2015
Par pīpēšanu man neticās, ka kabinetā māsiņa sēž un pīpē! Un slimnīcas uzņemšanas nodaļā skatās pēc prioritātes, kam akūtā palīdzība ir ātrāk sniedzama un kuram dzīvības briesmas nedraud. Cilvēku ar asiņojošu roku, ja tā ir dziļi griezta brūce, kad strauji tiek zaudētas asinis, tad viņu nenosēdinas uz krēsla pie kabineta durvīm., ja vēl cilvēkam ir daļēji vai pavisam amputēti pirksti, tad tik tiešām ne uz krēsla cilvēks sēdēs, bet pa taisno tiks ievests uzņemšanas nodaļas apskates telpā, kur tiek veikta apskate, un tālāk jau tiek pārvests uz attiecīgo nodaļu un operācijas zāli.
13.01.2016 11:13 |
 
Reitings 934
Reģ: 08.09.2015
Un vispār - gadīšna slimnīcas uzņemšnas rindā ļoti ilgu laiku un nelaipnas māsiņas ir visās valstīs. Kaut paskties daktru seriālus no ASV vai UK - tur jau tas pats vien ir. Zinu konkrētu gadījumu, kad Somijā ar man draudzne gaidīja 2 stundas vemdama, kamēr tika pie ārsta...
13.01.2016 11:14 |
 
Reitings 2308
Reģ: 12.03.2011
,kamēr es no astmas lēkmes smoku nost, viņš plāta rokas un prasa kas man ir un ko es raustos.

Medicīnas universitātē pagaidam gaišredzi nemāca, ārstam jāzin pacienta sūdzības, tad jāizmeklē un tad jādod zāles. Bet ja pacients tikai raud no ta ka "man ir slikti, iedodiet kaut ko", tad vienīgais piedāvājums ir baldriāņi.

Tālāk esmu kabinetā, tur māsiņa sēž un..........smēķē.
Nezinu, kurā gadsimtā (vai kurā čuhņā) tu biji slimnīcā, bet smeķēt kabinetā nav atļauts nekur.

Ārtsts bija tikai no rīta (apmēram pēc 1,5h no tā brīža, kad tur biju).
Parasti uzņēmšana ir 1-2 dežūrārsti, kuri pēc 16.00 ir atbildīgi arī par visu slimnīcu, ne tikai par uzņēmšana (piemēŗam, ja babkai Mašai no krdioloģijas 22.00 sāk sāpēt vēders - ķīrurgs dosies pie viņas). Tāpēc jārēķinās, ka uzņēmšanā var sēdēt līdz 8 stundām (un tas ir ne tikai Latvijā).
13.01.2016 11:15 |
 
Reitings 4224
Reģ: 26.09.2009
tur māsiņa sēž un..........smēķē.


yupp, šeit aŗī pazuda ticamības moments. Tāds bullshits. Kapēc, lai vispār ko tadu jāizdomā? Tiešām cerot, ka kāds pavilksies?
13.01.2016 11:20 |
 
Reitings 957
Reģ: 15.11.2015
Man, turklāt, dur acīs vārds 'kulturšoks' ar ko tēmai nav ne mazākā sakara. :D
13.01.2016 11:22 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
spēlēja Solitare... Izstāstīju savu problēmu, bet vīrietis nereaģēja - turipnāja spēlēt Solitare vēl kādas 5 minūtes. Pilnīgi nezināju, ko tajā brīdī darīt - turpināt runāt vai iet prom, vai vienkārši gaidīt. Pabeidza spēli, un teica "Tā, stāstiet - kas par problēmu!"

unikāli :D labi, ka nepaspēji noģībt svarīgās spēles laikā (t)
13.01.2016 11:24 |
 
Reitings 3450
Reģ: 06.06.2015
Ja tevi atved ar ātro palīdzību, tad protams ,ka viņiem pirmā palīdzība tiks ātrāk sniegta, bet tie kas paši atnāca, tiem diemžēl būs jāgaida ilgāk, jo pa to laiku kamēr cilvēks sēž gaida kad viņu izsauks, pa to laiku var kādu ļoti smagā stāvoklī pacientu ievest. Slimnīcās ir arī ugunsdrošības darbinieki, kam tiek ziņots par smēķēšanu neatļautā vietā, kur nu vēl slimnīcas kabinetā, un viņiem ir tiesības izsaukt policiju, ja tiek pārkāpti iekšējās kārtības noteikumi.
13.01.2016 11:24 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Uzņemšanas un traumu punkti strādā tā kā strādā.
Var būt 2 cietušie, var būt 20 vienlaicīgi. Vispirms apkalpo tos kurus atved ātrie.
Apkalpojošais personāls ir tik cik ir, bet jāpalīdz ir visiem.
13.01.2016 11:27 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (1)