Asins ziedošana.

 
Reitings 39
Reģ: 03.11.2015
Pieteicos uz asins ziedošanu , bet aizmirsu pajautāt, cik ilgi ilgst procedūra? Un kā tiek noteikta asins grupa? (t);-)
11.01.2016 13:46 |
 
Reitings 1586
Reģ: 28.06.2015
Neesmu gan mēģinājusi, bet to mājaslapu par asins ziedošanu gan kaut kad pētīju. Tur info bija.
12.01.2016 17:30 |
 
Reitings 5629
Reģ: 20.06.2010
ko tur baidiities, nu ja nenjems, tad nenjems. Pa galvu tad jau nesitiis un nekliegs pa visu slimniicu kaada kaulainaa atvilkusies :D
12.01.2016 17:31 |
 
Reitings 1063
Reģ: 01.06.2015
Esmu pāris reizes nodevusi, process ilga stundu.
Tajā dienā piepūles laikā šķita, ka trūkst gaisa, lai cik es elpotu, knaapi aizgāju līdz mājām. Tad aizmigu un pamodos tikai nākamajā dienā. Pēc tam viss bija kā parasti.
Svars zem 50 man bija labi ja 11 gados :D

Tagad gan nevarētu nodot asinis lietojamo medikamentu dēļ. Bet bez tiem nevaru :(
13.01.2016 01:08 |
 
Reitings 312
Reģ: 22.07.2015
Tā kā uz daļu jautājumu jau atbildēts, tad minēšu tikai, ka rekomendē neēst neko treknu, ceptu, ļoti sālītu, žāvētu gan dienu iepriekš, gan tajā dienā, kad nodod, pie ieteikumiem, - apelsīni, citi augļi, dārzeņi, drīkst kafiju, tēju, nedrīkst smēķēt un lietot alkoholu kādu noteiktu laiku pirms.
Ja ir nesen slimots, rekomendē nogaidīt 2 nedēļas, ja lietoti kādi medikamenti, piemēram, antibiotikas, arī, divas nedēļas pēc lietošanas nevajadzētu nodot, kas attiecas uz vakcinācijām, arī jānogaida tās pašas divas nedēļas, pirms dodas nodot asinis.

Daudzas neminēja, bet pirmreizēji ejot, veic arī C hepatīta eksprestestu, vēl pirms tiek nodotas asinis, protams, tas tiek pārbaudīts katru reizi un vēlreiz arī tajā pirmajā nodošanas reizē, kad veic nodoto asiņu analīzes, lai izslēgtu iespējamās infekcijas, bet šo vairāk veic tāpēc, lai, ja ir, tad nav vairs jātērē laiks uz nodošanas procesu.
Noteikti neaizmirstiet, pēc trīs līdz piecu darba dienu laika, interesēties par saviem analīžu rezultātiem, - zināsiet, par baltu velti, vai nav kāda nevēlama infekcija un attiecīgi varēsiet rīkoties.
13.01.2016 01:26 |
 
Reitings 39
Reģ: 03.11.2015
Nu tā meitenes, šodien biju uz ziedošanu. Ziedoju Vidzemes slimnīcā. Viss baigi feini , viss notika tā kā jau te iepriekš meitenes minēja, bet ir viens liels , BET...
Tām ,kuras grasās doties ziedot asinis pirmo reizi iesaku tiešām ņemt vērā ārstu ieteikumus.
Es pēc nodošanas jutos pat ļoti labi, pirms braukšanas mājās ieskrēju veikalā sapirkt pārtiku vakariņām un vienā brīdī man palika tik slikti,ka notupos uz zemes un viss sāka apkārt griezties un sajūta bija ,ka tūlīt vemšu, apkārtējo balsis nedzirdēju, ķermenis pēkšņi kļuva lēns un smagnējs. Tā nu es tur patupēju laiciņu, palika labāk, devos pie kases, samaksāju par pirkumu un ejot uz mašīnu pēkšņi kļuva atkal tikpat slikti.
Beigās sapratu no kā tas viss, daktere mani piekodināja, ka nedrīkst būt nekāda fiziska slodze, bet mans iepirkumu grozs bija tiešām pasmags... Pati vainīga!
Ā un, jā, vēl pamanīju ,ka man nenormāli sala rokas pēc tam, pirksti kļuva balti kā mironim. :D Pat tagad ir vēsi, sēžu mājās ietinusies pledā ar čaju!
13.01.2016 13:17 |
 
Reitings 39
Reģ: 03.11.2015
Bet kopumā viss pozitīvi, gaisotne forša, personāls super.. Tik laiku gan aizņēma vairāk kā stundu, bet iespējams tas tāpēc ,ka rinda bija diezgan iespaidīga.
Pacienāja ar tēju un cepumiem, + pateicībā bezmaksas pusdienas , cimdiņi un konfektes.. Pēc noteiktā laika noteikti iešu atkal, tik iepirkties gan vairs pēc procedūras neiešu. :-D:-D:-D
13.01.2016 13:20 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits