Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Meklējot jaunu darbu.

 
Reitings 3
Reģ: 05.01.2016
Šobrīd meklēju jaunu darbu, dažreiz ir tik grūti saprast ko gribi.
Pati saprotu ka nezinu ko vēlos, gribētu ko jaunu sākt, bet vienmēr pietrūkst kaut kas, dažreiz ir viss bet nav piedāvajumi. Atrast veiksmīgu darbu, kas ļautu justies labi, jo ar prieku nāc uz darbu. Man laikam ir grūtāk personiski man tā liekas, bet vārbūt man vēl paveiksies. Es ļoti labi zinu, ka vēlos Rīgā, bet kā lai pierāda sevi un sūta šo CV uz vietām. Ja ir sajūta, ka kāda iemesla dēļ tas netiks izskatīts pat. Savādi jauno gadu bija sākt bez darba. Nekur nav jāskrien, nekas nav jādara laiks pietiek sev, bet trūkst emocijas, ko gūst no laba darba padarīta. Kā jūs atradāt darbu, kas apmierina jūs.? :-/
05.01.2016 13:35 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Es ļoti labi zinu, ka vēlos Rīgā, bet kā lai pierāda sevi un sūta šo CV uz vietām. Ja ir sajūta, ka kāda iemesla dēļ tas netiks izskatīts pat.


Ja neaizsūtīsi, tad noteikti neizskatīs :D Ir vērts riskēt, jo tomēr cerības stariņš pavīd to aizsūtot :)
05.01.2016 13:37 |
 
Reitings 583
Reģ: 01.09.2015
Sāku ar to, ka sapratu, ko gribu, kas man patīk, lai tieši nāktu uz darbu ar prieku. Tātad:
1. Izdomā, kuras sfēras tevi interesē - pēc patikšanas, pēc pieredzes, pēc izglītības;
2. Vēlamo darba atrašanās vietu - cik tālu no dzīvesvietas tu vari izbraukāt. Vai tur var nokļūt ar sabiedrisko, ja nevar, tad vai ir iespēja braukt ar auto, cik laika paies ceļā, kādas izmaksas utt.
3. Nekaunies teikt draugiem, radiem, paziņām, ka meklē darbu. Es saņēmu ļoti daudz piedāvājumus no bijušajiem kolēģiem.
4. Atlasi interesējošos darba piedāvājumus, izpēti uzņēmumu, varbūt ir paziņas, kas strādā tur un var pastāstīt +/-.
5. Sāc gatavot katrai vakancei motivācijas vēstuli, kas paliks atmiņā. Nekopē un nesūti vienu vēstuli visiem.
6. Intervijā esi dabiska, bet neaizmirsti akcentēt un pieradīt savas stiprākās puses.
Un 7. Sāc strādāt :D
05.01.2016 13:41 |
 
Reitings 149
Reģ: 07.10.2015
Saņēmu darba piedāvājumu no kādas Rīgas firmas, lūdza man atsūtīt CV. Domāju, ka lai arī uzņēmums mazs, bet varētu būt nopietns (vismaz nozare nekādus jautājumus nerada par nopietnību) un tādēļ gaidīju zvanu.

Tomēr nekā - epastā saņēmu atbildi, ka viņi ir ļoti ieinteresēti un lai es aizpildot pielikumā pievienoto anketu, kurai ir jābūt konkrētos burtu fontos, rindu atstarpēs un tjp.

Liels bija mans izbrīns, kad anketā bija vismaz 50 jautājumi - sākot ar manu dzimšanas vietu, līdz pat tam, kas ir mani draugi. Piemēram, bija jautājums par to, kādi konflikti man ir bijuši ar vecākiem, kādas attiecības uzturu ar tuvākajiem, cik daudz tuvu cilvēku man ir, ar ko es ikdienā dzīvoju un lai sūtot ne tikai savu oficiālo bildi, bet arī brīvā laika. Protams, arī jautājumi, par to, cik saņēmu iepriekšējā darba vietā, vai esmu gatava strādāt virsstundas un vai kaut ko protu darīt ar rokām.

Vienkārši - ko???? Protams, atbildu sniedzu, bet - tikai atsaucu kandidatūru. Par potenciālo algu, protams, nekas minēts nebija. Ārprāts.
06.01.2016 18:17 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
BBL, es arī vienreiz dzīvē kaut ko tik dīvainu esmu saskārusies. Aptaujā bija arī atjautības uzdevumi. :D
Ja vien alga būtu bijusi tik pat laba. :D
06.01.2016 18:21 |
 
Reitings 643
Reģ: 12.05.2015
Jāsāk ar to, ka jāsaprot, kādu tieši darbu tu meklē un, kas gribi būt. Meklējot kaut ko, var ilgi būt bez nekā. Kad būs skaidrs mērķis, daudzas atbildes nāks pašas no sevis.
06.01.2016 18:25 |
 
Reitings 1338
Reģ: 15.03.2009
Tieši tā, ja neriskēsi, nevinnēsi :-)

Esmu sūtījusi cv uz vietām, kas varbūt man neatbilst, bet esmu aicināta uz pārrunām un pieņemta darbā - nejau tikai tas plikais cv Tevi parāda, bet arī attieksme, personība. Un ne vienmēr izglītība būs noteicošais - ir cilvēki, kas ātri mācās, ir tādi, kas tik atsēdējuši katru desmito lekciju utt.
Ja neriskēsi, noteikti uz interviju neuzaicinās :-)

BBL, es arī citreiz nošokējos par tiem jautājumiem intervijās. Man arī ir prasīts par ģimeni, bērniem - ir/nav, ko draugs strādā, un tml, bet nu, nav viņiem tiersības to visu prasīt. Ar tagadējo attieksmi es tā arī pateiktu, ka tas uz viņiem neattiecas, bet nu - tajās reizēs tā vajadzēja darbu + biju jauna, ka tajā šokā par jautājumiem arī godīgi atbildēju
06.01.2016 18:32 |
 
Reitings 583
Reģ: 04.03.2015
Kādā sfērā meklē? Varbūt varu ko piedāvāt :)
06.01.2016 18:34 |
 
Reitings 790
Reģ: 05.01.2016
Biju atradusi jaunu darbu, taisījos jau iet prom un ieminējos kolēģei. Nākamajā dienā viņa man atnesa lapiņu ar telefona numuru un saka, lai uzzvanu, jo tajā uzņēmumā meklējot jaunu darbinieci. Nu par cik viņas čoms (nu jau mans kolēģis) bija vadītājam ieminējies, ka zvanīšu, zvanīju ar. Vārds pa vārdam un sarunājam interviju manā vārda dienā. Lai nebūtu tā nesmuki un ko gan man zaudēt -aizgāju. Intervijas beigās jau bija gatavi mani pieņemt darbā.Dienu apdomājos un pieņēmu lēmumu-sāku strādāt. :) Nu saprotu, ka tam visam tā bija jānotiek - ir lieliski kolēģi, vadība, daudz ko apgūstu. Neieminoties, ka meklēju darbu - nekad neatrastu,jo sludinājuma nekur nebija, tādēļ iesaku painformēt draugus, radus, paziņas, ka meklē darbu.
06.01.2016 19:36 |
 
Reitings 93
Reģ: 05.01.2016
Iesākumam pabeidz augstskolu. Viss ir kontaktos.

Citādi Tev būs šitais variants.

06.01.2016 19:43 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits