No kā cēlies cilvēks?

 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Labdien! Pārsvarā uz šo jautājumu tiek dotas 3 atbildes.

1. Cilvēku radīja Dievs. Šī atbilde nav nepareiza, taču ir tēlaina un nekonkrēta. Bet ir daudzi, kas domā, ka cilvēku Dievs iztaisīja no māliem (kaut arī Bībelē rakstīts - no Zemes pīšļiem; ar to domāts tas, ka cilvēks radies tepat uz Zemes).

2. Cilvēks cēlies no pērtiķa. Kā diezgan pārliecinošs pierādījums tam ir organismu un ģenētiskās informācijas saturētāju līdzība.

3. Cilvēks radies kāda ārpuszemes faktora iespaidā. Šādas domas ir vairāk vai mazāk fantāziju līmenī.

Un kādas ir jūsu domas?
04.01.2016 17:29 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Nu, bērndārzniekiem es stāstu tapēc, ka viņi vēl nemāk lasīt, bet tādiem lieliem onkuļiem un tantēm jau nu būtu jāspēj atvērt links un izlasīt lapaspuse teksta. Neesmu es tik dāsna, lai rakstītu referātus, diemžēl.
Re, te būs jaunatnei draudzīgs materiāls - http://humanorigins.si.edu/education/intro-human-evolution
06.01.2016 01:12 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Par Dievu. Dieva eksistence dabā kā materiālam subjektam ir pretrunā ar pašu Bībeli. Bībelā rakstīts, ka Dievs radīja pasauli. Ja pieņem, ka Dievs dabā pastāv, tad arī jāpieņem, ka viņš radījis pats sevi. Vai tā var būt - spriediet paši. Vārdi "Dievs radīja cilvēku" jāuztver tēlaini, tāpat kā jebkuri svētie raksti.

Par dzīvības rašanos uz Zemes. To, vai visu dzīvo organismu pirmsencis (vai pirmsenči, ja tādi bijuši vairāki; visticamāk tā bija RNS vai DNS pielīdzināma, bet vienkāršāka molekula, kas spēj sevi atražot) radies uz Zemes, ļoti iespējams, neviens nekad arī neatklās. Un kāda starpība - kur?

Par jaunu sugu veidošanos. Jaunas sugas rašanās ir kļūda ķīmiskajā reakcijā, kas notiek ar RNS vai DNS molekulu. Šai kļūdai jānotiek tā, lai jaunpiedzimušais organisms būtu dzīvotspējīgs. Šādu kļūdu notikšanas varbūtība ir ļoti maza, tāpēc arī dzīvības attīstība uz Zemes notiek tik lēni.

Vai cilvēks cēlies no mūsdienu pērtiķa? Jā, konkrēti, no šimpanzes. https://en.wikipedia.org/wiki/Hominini Tas arī ir visjaunākais izdzīvojušais cilvēka sencis (ja pieņem, ka šimpanze nav cēlusies ne no cilvēka, ne no australopiteka un neviena šimpanžu suga nav izmirusi (vismaz pagaidām pretēju liecību nav)). Te (un ne tikai te) ir uzdots jautājums: kāpēc no mūsdienu pērtiķiem neveidojas jaunas sugas? Atbilde: jauna suga no viņiem var izveidoties jebkurā brīdī, tikai šādu notikumu ir ļoti maz miljoniem gadu ilgā laika posmā.
06.01.2016 01:21 |
 
Reitings 467
Reģ: 24.08.2015
NordicBelle- Iesaku palasīt par hipotēzi kurai ar katru gadu rodas arvien jauni pierādijumi, ;-) http://ufosightingshotspot.blogspot.com/2013/04/scientific-proof-human-race-was-created.html
06.01.2016 01:25 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Njā, varena zinātniska hipotēze, kas publicēta ufologu blogā un kuras galvenais varonis Profesors Čangs ir izdomāts :-D
06.01.2016 01:33 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Skudrulāci, nu davai nevajag! :-D
Of course, humanity did not evolve from the chimpanzee, which has spent time evolving on its own path for millions of years from our last common ancestor, just as we have. Still, chimps are our closest living relatives — we share 98.8 percent of their DNA — and new research is continuing to shed light on just how similar we remain, promising to yield insights into the roots we both stem from.

Pilns raksts - http://www.livescience.com/7929-human-evolution-closest-living-relatives-chimps.html
06.01.2016 01:40 |
 
Reitings 467
Reģ: 24.08.2015
NordicBelle- Nekas nav izdomāts un šī hipotēze ir vislogiskākā no visām ;-)
Tavējo pat nelasīju tikai izskrēju cauri jo skaidrs ka tur ir aprakstīts visaprobežotākais un primitīvākais variants kurš jau 10 gadus atpakal ir pierādīts ka nav patiess. :-D
06.01.2016 01:41 |
 
Reitings 965
Reģ: 14.08.2015
Uz Zemes evolūcija ir faking fakts un likums.

Āmen. Nesaprotu vispār, par ko šeit diskutēt? Reliģija ir cita opera, ne oblligāti slikta un izmetama, bet 20. gadsimtā tomēr ir iespējas iegūt dažādāko informāciju, pat no mājas neizejot. Un, manuprāt, ir grēks pret sevi, to nedarīt.

Nabaga Darvinu te piemin un ķengā pa labi, pa kreisi, bez īpašas sajēgas un vajadzības. Tik pat labi varētu brāļus Raitus pieminēt kā vainīgos pie katras aviokatastrofas, jo viņi taču izgudroja lidmašīnu. Tas nekas, ka tā lidmašīna, ar ko lidoja viņi, salīdzinot ar mūsdienās radītajā, bija koka tupele. Tāpat arī Jūs šeit - Darvina teorija, Darvina teorija. Kāda vēl teorija - tas ir sen pierādīts fakts. Tas nosaukums pseidointelektuāļiem tik mīļš, laikam, jo no skolas laikiem citu ko grūti atmiņā atsaukt, un arī izklausās fancy. Bet, nu, dēvēt evolūciju par teoriju... Jā, tur jābūt iekšām.

Par Dievu, Radītāju un citiem līdzīgajiem runājot - evolūcija neizslēdz Radītāju. Ne jau tiešu radītāju, bet netiešu Radītāju. Sākumā Visums un viss, kas tajā šobrīd atrodas, bija viens punkts, tā devētais singularity. Kaut kas notika un radās Visums. Kas? Lūk, te ikviens droši var ļauties fantāzijām. To, kas notika pēc tam, zinātne ar katru gadu skaidro arvien padziļinātāk.
06.01.2016 01:45 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Izdari sev pakalpojumu un pagooglē doktoru Čangu. :-D Tur taču nevienas pārbaudāmas atsauces, nakādu norāžu uz pētniecības metodēm, pat pētnieku vārdu nav. Tā vienkārši ir pasaka.

Un pastāsti man, kurš gan ir pirms 10 gadiem apgāzis evolūcijas teoriju, kura ir tik primitīva, ka tu to pat nesaproti? :-D:-D:-D
06.01.2016 01:46 |
 
Reitings 965
Reģ: 14.08.2015
Un, jā - šajā diskusijā redzēju linku no vikipēdijas. Tās tā kā nopietni?
06.01.2016 01:46 |
 
Reitings 1534
Reģ: 28.04.2015
Tavējo pat nelasīju tikai izskrēju cauri jo skaidrs ka tur ir aprakstīts visaprobežotākais un primitīvākais variants



Ahā. Īstā teorija būs tā, kurai vajadzīgs vislielākais fantāzijas lidojums. BrunīC savu izteica. Es krch piedāvāju savu. No palmas nokrita kokosrieksts, kas iekrita ūdenī, no kura radās jauna šūna, no kuras radās cilvēks. :D
06.01.2016 01:51 |
 
Reitings 965
Reģ: 14.08.2015
Nebūtu man atkal slinkums, es šeit tādas personīgās (bet noteikti ne unikalās, jo kāds noteikti domājis ir līdzīgi - neuzskatu sevi par ģēniju) atziņas par šo tēmu. Pamatojoties uz iegūto informāciju, kā man šķiet, kas ir cilvēks, dvēsele, Visums... Bet atkal par vēlu pieslēdzos, jo ir jau 2 naktī. Varbūt rīt.
06.01.2016 01:53 |
 
Reitings 467
Reģ: 24.08.2015
NordicBelle- Nu un? Pamegini iegooglet kadu savu draugu. Noteikti bus kads par kuru neko neatradisi, tas uzreiz nozime ka vins neelsiste? :-D

Lūk:http://www.ucg.org/vertical-thought/prove-evolution-is-false-even-without-the-bible

Bet ir daudz un dazadi raksti par to.

Ja vien tu spētu iztikt akurāt bez apvainojumiem, būtu loti jauki apmainities ar viedokliem. Paldies.
06.01.2016 01:55 |
 
Reitings 467
Reģ: 24.08.2015
K.C.- Ir cilvēki kas vienkārsi baidās vai garigi nav gatavi pienemt patiesību tapēc to uzskata par fantāziju. Ir daudz pieradijumu ari tam ka asv valdiba sadarbojas ar citplanetisiem. Loti daudz dokumentalas filmas par to ir uztaisitas. Bet to plasakai publikai pagaidam neteiks jo cilvece vel nebutu gatava pienemt sadu informaciju. Iestatos masu panika.
Es nesaku ka šis variants ir 100% patiess. Bet tas ir tas kam es personigi ticu un to ta automaiski izskatit par fantaziju ir loti aprobezoti.
06.01.2016 02:01 |
 
Reitings 965
Reģ: 14.08.2015
Starp citu - ja neinteresē apjomīgu un salīdzinoši sarežģītu tekstu lasīšana, tad, tīri sākotnētās intereses radīšanai, var paskatīties šos klipiņus.
Crash Course Big History #6: Human Evolution
06.01.2016 02:01 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Skudrulāci, nu davai nevajag!
Es jau atsaucos tikai uz to rakstu wikipediā, uz kuru norādīju. Bet laikam jau ir muļķīgi atrast ticamu atbildi uz jautājumu: vai suga, no kuras cēlies cilvēks, mūsdienās pastāv, un, ja pastāv, tad kura no tām ir visjaunākā? Jebkurš atklājums šajā jomā var tikt aizēnots ar jaunāku atklājumu, kurš ir pretrunā ar iepriekšējo.
06.01.2016 02:34 |
 
Reitings 36
Reģ: 30.12.2015
Forša diskusija tikai nesaprotu, kāpēc tā jābrūk virsū tiem cilvēkiem, kuri nepiekrīt evolūcijai, bail pat saukt par teoriju, savādāk esmu stulba tumsone. Ir jāprot normāli diskutēt nejau krist otram krāgā.
Bet personīgi es noteikti domāju Dievs ir rādītājs bet pirmais dzīvais organisms uz zemes nonācis tīšām vai netīši no citām planētām vai kosmosa.
06.01.2016 02:59 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
Pati zeme tīšām vai netīšām nonāca no kosmosa. Nav jau tā, ka te kāds bruktu, vairāk gan apgalvo, ka ir lietas, kas vienkārši ir sen kā pierādītas, un, šķiet, vairs nebūtu jāapšauba.

Pavisam vienkāršs un interesants ieksats pasuales radišanā, manurprāt ir šis:
The entire history of the world in 2 hours
https://www.youtube.com/watch?v=8q9-ier0R1s
06.01.2016 03:56 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Daudzi nepiekrīt evolūcijas teorijai tāpēc ka gribās kādu modernāku un jaunāku versiju. Darvina atklājumi bija pirms 150 gadiem un tie laikam šķiet novecojuši un atpalikuši. Bet pierādījumi ir redzami katrā cilvēkā, tur pat nav ko meklēt.

Bet pagaidām nekāda cita varianta nav, tikai fantāzijas par citplanētiešiem vai lemūriešiem.
06.01.2016 08:53 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
Es domāju, ka viss jau ir pietiekami skadri pateikts un ar visiem zinātnei pieejamajiem veidiem diezgan skaidri un neapgāžāmi pierādīts, lai nerastos domas par citplanetiešiem un citām tik pa zinātniskajai fantastikai piestāvošām lietām. Sākot no pasaules rāšanās, lielā sprādziena, kur pēdējo Nobeli par lielo blīkšķi iedeva, ja nealdos, 2006. gadā. Ir zināms, ka visumam bija sākums un, kaut gan sākotnēji pat Einšteinam ši doma nešķita pieņemama. Senākā gaisma, komēs varam detektēt sneidzas 13, 7 miljardus gaismas gadu attālumā. Tas ir mirklis kopš lielā sprādziena. Pirms sprādziena mistiskie citplanetieši ratsies nevarēja. Un par turpmāko vestures gaitu, te jau pietiekami ir pateikts.
06.01.2016 09:26 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits