Vai tu spētu kļūt par dzimumšūnu donori?

 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
03.01.2016 22:32 |
 
Reitings 965
Reģ: 14.08.2015
Dārgās cosmietes, citreiz jūsu izdomātās teorētiskās fantāzijas diskusiju tēmu ietvaros, un arī ārpus tiem, ir diezgan slimas, un šī ir viena no tādām reizēm.
04.01.2016 20:36 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
oj, jā, varētu. bet ne lv, jo te jābūt jau ar bērnu. pasmējos par ikmēneša dārgajiem gēniem, kas tiek noskaloti podā un izmesti miskastēs... lūk, tas izklausās pēc nelīdzsvarotas bērnu ražotnes, jo katra olšūna ir tik svēta, nevar laist garām izdevību. :D
smieklīga diskusija jebkurā gadījumā.
04.01.2016 20:42 |
 
Reitings 1586
Reģ: 28.06.2015
Ok, es saprotu nevēlēšanos ziedot, bet nesaperotu agresijas izvirdumu pret tām, kas gatavas to darīt un attiecībā pret topošajām mātēm, kas nevēlas ņemt bērniņu no BN.


Es nevienai virsū nebruku un neteicu, ko darīt/nedarīt. Tikai izteicu savas domas. To, kāpēc es nevarētu ziedot olšūnu. Savas personiskās izjūtas šajā jautājumā. Un naidīgi komentāri šeit bijuši gan no tām, kas būtu gatavas ziedot olšūnu, gan arī no tām, kas pret. Agresiju izrādījušas abas puses. (t)
:-/
Nenoliedzu - tie, kas izaudzina bērnu, rūpējas un mīl, ir viņa vecāki, neatkarīgi vai tie ir ģenētiski vecāki, vecāki, kas adoptējuši bērnu, vai arī lietojuši ŠO metodi, lai tiktu pie mazuļa.

BET es personiski nespētu samierināties ar to, ka tieši manu bērnu dzemdē cita sieviete, audzina kā savējo, tāpēc es neziedotu savu ģenētisko materiālu, nemaz nerunājot par medicīniskajām komplikācijām. Iespējams, man vispār nebūs bērnu, taču ja būs, tad es pati gribu viņu dzemdēt. Tas, ka katru mēnesi izmetu to mirušo olšūnu atkritumos, neko nenozīmē. TOMĒR es nekādi arī nenosodu sievietes, kas ziedo olšūnas. Ja vēlās, lai ziedo. Varbūt kadu iepriecinās. Vienkārši man ir cita domāšana šajā jautājumā. (t) Un man personiski labāk patīk doma par adoptēšanu, nevis svešas olšūnas iznēsāšanu, bet saprotu arī to, ka citai labāk būs tieši ziedota olšūna.
Un orgānu un asins ziedošana ir pilnīgi kaut kas cits, manā izpratnē. (t)
04.01.2016 20:49 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
ka tieši manu bērnu dzemdē cita sieviete


Tas NAV Tavs BĒRNS, tā IR tava OLŠŪNA. Olšūna. O L Š Ū N A.
04.01.2016 21:02 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
No daudzām te izklausās, ka ziedo bērnus, nevis olšūnas :D
04.01.2016 21:04 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Vai tās pūles, kas ir ieliktas, tā mammas nepadara par lielākām cāļu mammām, kas publiskā vietā nekliegs uz mazuli, bet gan mīļos un (pār)aprūpēs to? Man liekas, ka tādā situācijā vecāki vairāk novērtē to laimi, kas viņiem dota. Un tad jau otršķirīgi kļūst gēni...


No pašas pieredzes varu teikt, ka, jo vecāka mamma, jo izlaistāks bērns, kas neciena absolūti nevienu, it īpaši te, Norvēģijā. Un par ko tādi izaug, iedomāties bail
04.01.2016 21:10 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
Par laimi eksistē variants, ka donorei NAV mātes instinkts (gan jau arī sirds), tāpēc asaras nebirs

kaut ko tik stulbu laikam reti kura var uzrakstīt, turklāt vēl sieviete. Ja kāda ziedo savu olšūnu, kāpēc uzreiz jāpieņem, ka viņai nav ne mātes instinkta, ne sirds??? varbūt tieši otrādi - viņas sirds ir plašāka un labāka nekā dažai labai no cosmo spriedelētājām, jo viņa palīdz kādai citai sievietei tikt pie mazuļa un kļūt laimīgai?? tad jau visiem orgānu donoriem, kas dzīves laikā parakstās, ka atļauj ziedot savus orgānus nāves gadījumā, un spermas donoriem un visiem citiem ziedotājiem arī nav sirds???
04.01.2016 21:17 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Tas NAV Tavs BĒRNS, tā IR tava OLŠŪNA. Olšūna. O L Š Ū N A.

Tātad bērni nerodas no olšūnas un spermatozoīda? Skolā bioloģiju nemācījies?
04.01.2016 21:19 |
 
Reitings 375
Reģ: 06.10.2010
Šarlote,man liekas,tas bija domāts kā sarkasms.. :D
04.01.2016 21:20 |
 
Reitings 375
Reģ: 06.10.2010
Nerea,kamēr pie šīs OLŠŪNAS nav ticis klāt spermatozoīds,tā ir un paliek olšūna. Jā,ja gribam piekasīties,gēnu nesējs,bet ne bērns.
04.01.2016 21:23 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Var izrādīties, ka abiem vecākiem ir rēzus negatīvs, bet bērnam pozitīvs. Tas pats ar asins grupām-var izrādīties, ka abiem vecākiem ir pirmā vai otrā, bet bērnam ceturtā. Un diez vai 14 gadus vecs tīnis spēs uztvert pozitīvi, ka no viņa padsmit gadus slēpts kaut kas tik liels un tik ļoti uz viņu attiecošs.


teika_spolite, Pēc statistikas, visdrīzāk atklātos, ka cits tēvs...
04.01.2016 21:24 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
kamēr pie šīs OLŠŪNAS nav ticis klāt spermatozoīds,tā ir un paliek olšūna. Jā,ja gribam piekasīties,gēnu nesējs,bet ne bērns.

+++++++++
tad jau mums jāraud par visiem spermatozoīdiem, kas ik dienu tiek izmesti ar vai bez prezervatīviem miskastēs - tie taču ir bērni, pēc jūsu loģikas
04.01.2016 21:24 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
kamēr pie šīs OLŠŪNAS nav ticis klāt spermatozoīds,tā ir un paliek olšūna. Jā,ja gribam piekasīties,gēnu nesējs,bet ne bērns.

Bet mērķis taču arī ir apaugļošana nevis vienkārši olšūnu kolekcionēšana. Mērķis ir jaunas dzīvības rašanās. Tas, kas no tā radīsies, arī būs tas bērns. Tikai citā ķermenī.
Es saprotu, ka šī tēma ir tāds kā loģikas uzdevums, tāpēc rodas tik karstas diskusijas.
04.01.2016 21:27 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Nerea- nav vērts diskutēt ar cilvēkiem, ar ko ir tik atšķirīgs emocionālās inteliģences līmenis. Ja savu bioloģisko bērnu var nosaukt par tikai parastu olšūnu, tad tas ir akmens laikmeta līmenis. Bioloģiski tas bērns ir tāds pats kā jebkurš cits donores bērns, tikai atšķirība, ka tēvs nav zināms. Kā tādu bērnu var salīdzināt ar mēnešreizēm?!(t) Zeme, atveries! :D
04.01.2016 21:36 |
 
Reitings 326
Reģ: 11.01.2015
teika_spolite
Var izrādīties, ka abiem vecākiem ir rēzus negatīvs, bet bērnam pozitīvs.


vai tu maz zini kaut ko par grūtniecēm ar rēzus negatīvu faktoru? Vai zini cik bīstama/letāla auglim ir šāda grūtniecība? Tu tiešām domā, ka sieviete atnāks pie ārsta uz mākslīgo apaugļošanu, maksājot par to milzīgu naudu, un viņai ārsts, ņemot vērā rēzus negatīvo faktoru, iedos olšūnu no sievietes ar rh+ faktoru?? tiešām? :-D

~70% gadijumos notiek aborts, ja māte ir rh- bet vīrietis rh+
04.01.2016 21:39 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Es nevienai virsū nebruku un neteicu, ko darīt/nedarīt. Tikai izteicu savas domas. To, kāpēc es nevarētu ziedot olšūnu. Savas personiskās izjūtas šajā jautājumā. Un naidīgi komentāri šeit bijuši gan no tām, kas būtu gatavas ziedot olšūnu, gan arī no tām, kas pret. Agresiju izrādījušas abas puses. (t)


Nevajag tik personīgi uztvert. Tas nebija domāts Tev - man pa lielam patīk palasīt dažādus viedokļus un ne jau viedokļu nesakritībā ir tā sāls, bet izteikšanas manierē.. Un par tām divām nometnēm arī rakstīju - abi labi. Tomēr ar pārliecinošu uzvaru neloģisko izteikumu frontē maršē tieši PRET opozīcija :D

Ai.. bet pa lielam piekrītu Winterrai par tiem dārgajiem gēniem. Lai vai kā - neviens ar varu Jūsu olšūnas neatņem, nevajag tik ļoti spalvas gaisā celt :D
04.01.2016 21:40 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Nerea- nav vērts diskutēt ar cilvēkiem, ar ko ir tik atšķirīgs emocionālās inteliģences līmenis.


Ak, mī un žē. Tiešām nav vērts diskutēt, jo ar cilvēku, kas apriori pārliecināts par savu taisnību, nemaz negribot klausīties citos, tiešām nav vērts = nav vajadzīgs veidot diskusijas. Tādiem cilvēkiem vietā nevis forumā (lasi - kur notiek viedokļu apmaiņa), bet sevis dibinātajā grupiņā, kur pulcējas vienādi domājoši.
04.01.2016 21:43 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Viva Diva
:D :D :D :D :D
Tu jocīga esi? Vēstures grāmatās zinības smēlies? :D Mūsdienās rēzus nesaderība neiespaido grūtniecību it nemaz. Visām grūtniecēm grūtniecības sākumā pārbauda rēzus faktoru. Ja negatīvs, pārbauda bērna tēva rēzus faktoru. Ja pozitīvs, grūtniecības laikā veic pārbaudes. Vajadzības gadījumā ievada imūnglobulīnu.
04.01.2016 21:44 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Ak, pasaulīt :D Tad kā ir - jums atņem neapaugļotu OLŠŪNU vai bērnu? Kāda ir bērna un kāda ir olšūnas definīcija? Izglītojaties, meitenes, citādi smieklīgi var sanākt.
04.01.2016 21:45 |
 
Reitings 326
Reģ: 11.01.2015
Es mācos medicīnu, nez kāpēc vel pēdējā gada laikā pāris aborta gadījumus dzirdēju ;) un paziņu lokā, nevis poliklīnikas gaiteņos. Ne visu var novērst un izsekot, tas ir pretdabiski, un ja notiet greizi tad viss. Domā sieviete maksājot entos tūkstošus, tiks pakļauta tādam riskam? :D
04.01.2016 21:48 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits