Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Ziemassvētku trakums 2015

 
10 gadi
Reitings 2235
Reģ: 27.02.2011
Aizdomājos izlasot Dodpieci akcijas ziedotājas Leldes pamatojumu lielajam ziedojumam ģimenēm kurās aug bērns ar īpašajām vajadzībām. http://www.tvnet.lv/zinas/viedokli/589021-aizkustinosi_lelde_pastasta_kapec_ziedoja_1000_eiro_lai_nonemtu_gimenes_no_pauzes
Vakar tieši biju veikalā un biju vieglā šokā no milzīgajām rindām Alfā, biju iebraukusi nopirkt Rimi akcijas foreli, cilvēki stūma piegruzītus pilnus ratus ar pārtiku un dāvanām, ratos vien bija vairāki simti vērta prece. Kur trūcīgie Latvijas iedzīvotāji ņem tādu naudu? Vai tie ir visa gada iekrājumi? Pa ko Ziemassvētki ir kļuvuši mūsdienās? :-(
21.12.2015 09:32 |
 
10 gadi
Reitings 1725
Reģ: 14.06.2010
Protams, ka veikalos tagad ir drūzmas un rindas, bet tā taču ir uz visiem svētkiem, kas tur, ko šokēties. Visi iepērk dāvanas (kas nenoliedzami vairumam ir Ziemassvētku tradīcijas), visu svētku galdam nepieciešamo.

Kur trūcīgie Latvijas iedzīvotāji ņem tādu naudu? Vai tie ir visa gada iekrājumi?


Nu trūcīgie iedzīvotāji jau noteikti nav tie, kas lielveikalos stumj pilnus iepirkumu ratiņus. Bet ir taču liela sabiedrības daļa, kas dzīvo virs vidējā līmeņa, līdz ar to arī var atļauties to. Arī man, parastai latvietei-vidējai, svētku laikā iepirkumu maisi ir daudz lielāki nekā ikdienā. Protams, ka nākas uz svētkiem patērēties vairāk, bet nu uzskatīt, ka cilvēki svētku laikā veikalos atstāj gada iekrājumus, ir pārspīlēti..
21.12.2015 09:56 |
 
Reitings 6245
Reģ: 19.08.2009
Es priecājos, ka cilvēki svin svētkus ar visām no tā izrietošajām sekām - drūzma veikalos!
Trūcīgie (kā Tu saki) latvieši ir spējīgi jau kuro līdzcilvēku atbalstīt ar ziedojumiem - bērniņiem, nelaimē nonākušajiem, pēkšņu slimību pārņemtajiem utt., kāpēc svētkos nepalutināt sevi? Kāpēc nepalutināt savu ģimeni? Tāpēc jau tie ir svētki- lai svinētu! ;)
21.12.2015 09:59 |
 
Reitings 6245
Reģ: 19.08.2009
Un jā, svētki uz galvas neuzveļas tā pēkšņi un neplānoti ;)
21.12.2015 10:00 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Ja Ziemassvētkos sanāk radu bariņš kopā, tad arī ēdiens jāiepērk lielākos daudzumos. Turklāt ratos, iespējams, ir arī paredzētas brokastis/pusdienas/vakariņas arī 25.datumam..
21.12.2015 10:08 |
 
Reitings 367
Reģ: 22.10.2015
Piekrītu Arietai, ka ir prieks, ka cilvēki svin. Tu jautā, par ko pārvērtušies? Un par ko tad ir? Tas, ka savu nopelnīto naudu vēlos tērēt sev un savai ģimenei pērkot dāvanas, mielastu, vai tas būtu, kas nosodāms?

Protams, ka šis ir laiks, kad apdomāt un apstāties, jā, varbūt arī pievērsties labdarībai, BET man nav jāžēlo visi, jo tā ir pareizi, vai jāziedo naudiņa visiem, jo citi tā dara. Cilvēks nepaliek no tā ne labāks, ne sliktāks. Katrs ir izvēlējies savu ceļu dzīvē, lai cik skumjš tas neliktos, bet tāpēc pārējiem nav jābeidz svinēt un kādreiz tas ir tā - banāli pērkot mantas vairāku 100 eur vērtībā, esot patērētājam, bet tāds esam ikviens un tas tā vienkārši ir.
21.12.2015 10:17 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
Kur trūcīgie Latvijas iedzīvotāji ņem tādu naudu?

Rīga ir visa Latvija???

Man arī šķiet, ka nedaudz as drudzis ir par traku, bet Tu jau nezini, ko cilvēks tur dara. Ja viņš iebrauc Alfā pēc cepeša, vai tad tas nav labi?? Značit ģimene sēdēs kopā pie galda.
21.12.2015 10:22 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Lai arī - atzīšu - drūzma lielveikalos ir kaitinoša, tomēr es jau pati arī tajā brīdī esmu veikalā, tā ka ne ar ko labāka par tiem drūzmētājiem neesmu :D
Tomēr nepavelkos līdzi lielajai komercijai un dāvanas "priekšnieka sievas brālim" vai "krustmātes dzīvesbiedra dēlam" nedāvinu. Pārdomātas un varbūt dārgākas dāvanas saviem tuvajiem - gribas taču sagādāt prieku! Prieks būs arī tāpat, svinot kopā svētkus un ēdot zirņus ar speķi, kā arī dziedot Ziemassvētku dziesmas, bet dāvanas arī ir forši :)
21.12.2015 10:28 |
 
Reitings 5395
Reģ: 29.01.2009
Ne jau tikai trūcīgie uz Ziemassvētkiem iepērkas...
Daudziem tie ir ģimenes svētki, kad sabrauc radi, draugi un tur nu ar vienu vistas gabalu neiztikt. Daudzi pensionāri cenšas savu tuvo labā, jo beidzot kāds brauc pie viņiem ciemos, atceras un vēlas palutināt tuvos.
Man drīzāk ir jautājums - no kurienes tik daudziem ir tik lielas summas, ko ziedot? Un sakat, ko gribat, bet tik un tā uzsakta, ka liela daļa no ziedotājiem šādi cenšas izpirkt savu karmu pirms svētkiem. Ziedot un palīdzēt var visu gadu nevis divas nedēļas decembrī!
21.12.2015 10:30 |
 
Reitings 77
Reģ: 21.04.2015
Un kuros laikos Ziemassvētkos cilvēki sēdēja katrs savā mājā, grauzdami sausu maizes doniņu? :D
Visos laikos Ziemassvētki ir bijuši svinami un tā kā pilsētniekiem nav pagrabu, klēšu un citu vietu, kur paņemt ēdienu, visi satiekas Rimi :D
Galu galā, ja Tev tas liekas pārāk uzspēlēti un komerciāli, neviens tev neliedz svētkus svinēt pa savam-bez dāvanām un pie tukša galda.
21.12.2015 10:32 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Ko tad tu piedāvā - Ziemassvētkos apēst virtuves skapī esošos griķu iekrājumus un ietaupīto naudu saziedot? Tu pati esi kaut ko noziedojusi? Es jā, vairākām iestādēm, un svētku mielastam arī pāri palika. Šausmas, ne?
21.12.2015 10:33 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
aie Z-O, kādēļ Tu domā, ka tie cilvēki, kas tagad ziedo, cauru gadu neziedo? Es domāju, ka ne tikai uz Ziemassvētkiem un ne tikai šim mērķim tiek ziedotas tādas summas no vienas personas. Ok, es zinu, ka ir tādi, kas tiešām tikai uz Ziemassvētkiem sarosās (īpaši, braucot uz bērnu namiem), bet arī tas taču nav slikti. Cilvēks ziedo, dara labu darbu, ko tur analizēt daudz, kāpēc viņš to dara. (t)

Man viss liekas normāli, neviens no maniem tuviniekiem nepērk dāvanas, ko nevar atļauties un tml. tikai tāpēc, ka redz ir jādāvina. Katrs ar savu nopelnīto taču var rīkoties pēc saviem ieskatiem. Piekrītu arietai, ka svētkos palutināt sevi un sev mīļos ir pilnīgi normāli. Ziemassvētki vispār ir ļoti mīļi svētki, man tikai prieks, ka cilvēki tos svin, sanāk visi mīļie kopā utt.
21.12.2015 10:37 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/581292-trucigo_cilveku_skaits_lidz_gada_beigam_nedaudz_pieaugs


Septembrī valstī bija reģistrētas 52 413 trūcīgas personas, kas ir par 27 cilvēkiem mazāk nekā augustā.


, valstī dzīvojošo iedzīvotāju skaits samazinājies par 1200 cilvēkiem. Septembrī valstī dzīvojuši 1 977 100 cilvēki, bet augustā - 1 978 300. tatad gadriz 2 miljoni.

Saskaņā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) datiem 2015.gada augustā Rīgā ir 696593 iedzīvotāju

tatad 1281707 dzivo regionos.


panemsim oficioalus skaitlus kaut vai, un tagad parekini pati ja Ridzininieki par kuriem runa ka perkas lielveikalos ir kaut 80% nbo ta skaita logiski ka maza valsti tas liksies daudz. Tacu ja oadraudzeja ar matematiku saprot kada ir realitate.
21.12.2015 10:48 |
 
Reitings 957
Reģ: 15.11.2015
Pilnie grozi liecina tikai par to, ka Latviešiem Ziemassvētki ir nozīmīgi, tie tiks svinēti ģimenes lokā, ar skaistām dāvanām, prieku sejā un pilniem vēderiem un man par to prieks. Latvieši nav nabagi, nesaprotu, kadeļ Tevi tas pārsteidz.
Tu iesaki visu Ziemassvētkiem domāto naudu ziedot, vai arī ko Tu gribi pateikt? Ja jau tā, tad arī Tev vajadzēja nevis pirkt akcijas foreli, bet gan šprotes. :D
21.12.2015 10:49 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
lielveikalos ir kaut 80% nbo ta skaita logiski ka maza valsti tas liksies daudz. Tacu ja oadraudzeja ar matematiku saprot kada ir realitate.
es domaju oficialu Ridzinieku skaitu.
21.12.2015 10:50 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
P.S. Turklat daudziem garas brivdienas, brauc ciemos uz laukiem un ve kaut ko ari lidzi. Man daudzi lielu dalu tagad iepirka ari jaungada galdam. Nu iznemot maizi, krejumu. Uz svetkiem daudziem ir premijas un , tapat daudzi reizi gada klat lielos svetku galkdus jo ziemassvetki ir gada gimenei svarigakie svetki.
21.12.2015 10:52 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Matematiku neviens nav atcelis. Un tracina ja ari tv ieraugu sito tekstinu stulbo, valktsi viss super jo pilni Riga lielveikali. Ibio tak panem kalkulatortu un padoma ar galvu ne pakalu un viss bus skaidrs. Citreiz so tekstru TV bida ari it ka gudri cilveki, bet runa pilnigu tupumu. Tatad sajuta ka skola matematika nav bijusi un logika ir svesa lieta!
21.12.2015 10:56 |
 
10 gadi
Reitings 4012
Reģ: 02.01.2011
Tieši Alfa pirms zsvētkiem man vienmēr licies pilnīgākais murgs :D
p.s. trūcīgie ,visticamāk, alfā neiepērkas :)
21.12.2015 10:58 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Man virene pirma dzivoja blakus alfai, tagad citur. Naudas nav daudz, bet pirka svetkiem partiku dalu Alfa! skatijas atlaides, svetkiem iekraja naudinu. ka jau daudzi pensionari.
21.12.2015 11:04 |
 
10 gadi
Reitings 2594
Reģ: 08.03.2013
Mēs arī esam tie kuri svētkus svin ar vērienu. Un jā mums galdā ir 9 ēdieni, daudz saldumu, augļu.... Manā ģimenē mēs vairāk dāvanas nepērkam uz Ziemassvētkiem. Mēs baudām šo dienu kopā esot. Mēs dāvanu pērkam tētim, kuram ir dzimšanas diena 25. decembrī. Tie mums arī tiek svinēti kārtīgi. Un jā šajos svētkos mēs iztērējam pavairāk naudas, bet tie ir ģimenes svētki un mēs nekad neesam nožēlojuši ne centa no iztērētā. Agrāk bijām maziņi, 4 bērnu ģimene, un vienmēr mums ir bijis liels galds un vairākas dāvanas katram no mums. Pat, ja kādā periodā bijis švakāk ar naudām, bet ziemassvētki mums bija kā vienmēr. :)
21.12.2015 11:04 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
un vel daudzi perkas svetkiem ari jaungadam, ari ciemos ko brauks viena diena reize un iznak paliels iepirkumu grozs. Perkas briva bridi. Mes dalu ari pirksim 23 vakara, jo tagad viriesi gimenes sarauj vel dazus pasutinajumus, velak gadriz lidz jaungadam brivs. Nu dazads it ka darbdienas pa vidam.
21.12.2015 11:06 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (3)