Sabiedrība un daudzbērnu ğimenes

 
Reitings 61
Reģ: 18.12.2015
Sveikas,meitenes! Mani šovakar nodarbinā jautājums par to,kāda attiesme ir sabiedrībai pret ğimenēm,kurās ir 3 un vairāk bērniņu? Zinu par to,ka Ķīnā ir dzimstbas politika,attīstītās valstīs parasti ir maz bērniņu,attīstības tieši pretējais,bet kā ir ar Latviju? (t)
20.12.2015 19:12 |
 
Reitings 124
Reģ: 12.02.2013
Pazīstu vienu 4 bērnu ģimeni. 90tajos dzīvoja trūcīgi, bet tagad prieks skatīties. Visi svētkos sabrauc pie vecākiem, ļoti draudzīgi, nevienam nekā netrūkst,jo prot no mazotnes strādāt. Kaut kā izskatās, ka nākotnē tie bērni,kas nāk no daudzbērnu ģimenēm un nav pārlutināti būs krietni konkurentspējīgāki un spēcīgāki par saviem vienaudžiem
21.12.2015 17:53 |
 
Reitings 124
Reģ: 12.02.2013
Pie tam,pamanīju, ka tie puiši,kas nāk no kuplām ģimenēm zin un prot rūpēties par citiem cilvēkiem, ir krietni atbildīgāki un nevienam nesēž uz kakla.
21.12.2015 17:55 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Miss Joker, Diekleinehexe un Rīdziniece uztvēra manu domu pareizi. Pārējās redz to, ko grib redzēt nevus to, ko rakstu :D
Pārsliņas komentārs vispār ir vienkārši vāks :D Ja tacos laikos dators 17 gados bija ok, tad tikai tāpēc, ka tikai ap to laiku tehnoloģija ienāca LV. Jums vecāku taču nopirka tehniku 17 gados nevis paziņoja, ka viņi izauga un pusmūžu nodzivoja bez un tāpēc jums arī nepirks.

Es neapgalvoju, ka bērna attīstībai vajag tehnoloģijas. Nevajag. Bet tās vajag, lai bērns varētu iekļauties sabiedrībā. Jā, ģimene var stāstīt un mācīt, ja naudā nav laime, bet ne jau visiem bērniem to māca ģimenēs. Bērni cits citu vērtē pēc izskata un mantām, jo draudzējoties ar kādu, kam foršākas mantas vai lielāka kabatas nauda, ir iespēja paspēlēties ar krutākām mantām vai tikt uzcienatam ar kaut ko. Jā, sekli, bet par kādu personības dziļumu un briedumu var runāt bērnībā?! Turiet bērnu minimālismaa un izaugs jums kompleksains Bruno vai Pozitīvais (visos viņu komentāros spraucas ārā vientuļās mātes demagoģija l, ka visi, kam nauda ir sekli un nīstami, bet sievietes-maitas), kas nespēj iekļauties savā (vienaudžu, puišu) sabiedrībā. Jebkurā sociālā sabiedrībā ir sociālie slāņi-arī skolās. Piederību sociālajam slānim nosaka materiālais stāvoklis, kas ir atspulgs cilvēka intelektam un darbspējām. Nepērkot bērnam to, ko pērk citi vecāki bērniem, jūs bērnu automātiski iestumjat zemākajā, atstumto slānī. Ar personības interesantumu bērnībā labāk neizcelties, jo bērni to nemāk novērtēt. Atšķirīgos apsmej un uzstumj. Tā tas bijis vienmēr un būs vienmēr.
21.12.2015 17:58 |
 
Reitings 1761
Reģ: 29.01.2009
so.so, palabosu: ne jau abols pats par sevi ir slikta audzinasana, bet abols+ pamatdoma, ka tadam jabut visiem un ja kadam nav, tad tas ir atsaldets neveiksminieks.
21.12.2015 17:59 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Nuuu.. jā, bet arī ābols sešgadniekam pēc būtības ir slikta audzināšana. Jā, ja bērns ir datorģēnijs 6 gadu vecumā un skaidri zin, ka tas būs viņa dzīves aicinājums, tad ok. Bet citādi tā ir "nedomāšanas" uzspiešana bērnam. Tā vietā, lai viņš ietu ārā un pats domātu sev rotaļas, komunicētu ar citiem bērniem realitātē, attīstītu iztēli un prātu, viņš spaida pogas spēlītēs utt - tur nav jādomā, tā ir mehāniska darbība, varbūt nedaudz reakciju trenē, tas arī viss.
21.12.2015 18:05 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Un tā divkosība ir absurda. Ja vīrietis (draugs vai vīrs) te rakstīto pielieto pret sievieti, tad viņš ir skops vai stulbs. Pirms laika te bija diskusija, ja puisis meitenei dzimšanas dienā uzdāvināja brokastu pārslas. Kaut kā neviena no juns garīgās vērtības tad nesaskatīja-konstatējāt, ka skops. Tas pats par bižutēriju saderināšanās gredzenam- cik no jums to novērtētu? Nevajag izlikties par to, kas neesat :D
21.12.2015 18:09 |
 
Reitings 1761
Reģ: 29.01.2009
Es to vairak domaju attieciba pret citiem berniem, nevis ka berna garigas attistibas traucekli. :-) Mani gan vienmer parnem sausmas, kad redzu mazulus, kuri cauru dienu baksta iPadu vai iPhone. Un tur, kur esmu es, to sak jau darit, kad vel knupis mute.
21.12.2015 18:10 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Ne jau iphone un kompis nodrošina to, ka neizaugs Brunītis. Tādi Brunīši ir attiecīgas audzināšanas rezultāts. Brunītim ir svētā pārliecība, ka visi tie, kam mantas ir, ir tukši cilvēki, kas neko citu dzīvē nezina, kā pirkt dārgas mantas. Tādu pārliecību iedzen vecāki, kuri tā vietā, lai mācītu bērnam, ka dabūt var visu, vajag tikai pareizo metodi, izvēlējās mācīt šādu pārliecību, tā attaisnojot to, ka pašiem nekā nav.

+++
Man arī šķiet, ka sāls ir audzināšanā.. ne materiālajā labklājībā :)
21.12.2015 18:10 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Iedod 6 gadniekam smartfonu un vins tev vispar neko citu nedaris. Tur reals lohs izaugs.
21.12.2015 18:13 |
 
Reitings 1761
Reģ: 29.01.2009
teika spolite, te ir runa par berniem un pamatvertibu ieaudzinasanu, nevis pieaugusiem individiem, kuriem butu jacensas dzive tikt pec iespejas talak! Un ja pieaudzis , patstavigs virietis savai sievietei dzimsanas diena uzdavina brokastu parslas, tas ir tikai un vienigi nozelojami!
21.12.2015 18:13 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Ar personības interesantumu bērnībā labāk neizcelties, jo bērni to nemāk novērtēt. Atšķirīgos apsmej un uzstumj.

teika_spolite tavā tekstā ir tik daudz, kam es gribētu oponēt, bet es izvēlējos šo. :D Tā vien šķiet, ka raksta kāds no pasaules "zemūdens" kliķes, kam ir izdevīgi propogandēt to robotismu, kas jau tā ir sasniedzies neaptveramus apmērus. Labāk neizcelties, labāk pretī nerunāt, labāk savu viedokli neizteikt, labāk sēdēt savā siltajā vietiņā, ka neatnāk un nesarāj.. Man tīri interesanti - ko tu darīsi, ja tavs bērns tīņu gados būs homoseksuāls metālists veģetārietis, kurš skraidīs kailām krūtīm piketējot pret komerciālismu, kažokādām, nukleārajiem ieročiem, pats atteiksies no modernajām tehnoloģijām un nedraudzēsies ne ar vienu no klasesbiedriem, tikai ar līdzīgi domājošiem? Izdzīsi no mājas? Un nestāsti man, ka augstākā slāņa ģimeņu bērni tādi neizaug. Tieši viņi bieži vien nostājas pret to savu dzīvi folijā.
21.12.2015 18:13 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Man arii buutu daudz ko teikt Teikai Spolitei,bet man nav veelmes striideeties!
21.12.2015 18:20 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
teika_spolite
Berns un draudzene ir divas dazadas lietas, nav ne jausmas ka to var salidzinat. Bernu var sabojat ne tikai totals trukums un nolaidiba, bet ari nauda jeb precizak tas ko par to var nopirkt un vecaku attieksme pret tiem, kas tadas lietas nevar atlauties.
21.12.2015 18:21 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Tieši tā, meitenes! Divu pieaugušu attiecības nevar salīdzināt ar pieaugušo-bērnu attiecībām. Sieviete pati var iet un visu sev nopirkt-dārglietas, dāvanas, jo tas viņai būs stimuls tiekties pēc kaut kā vairāk dzīvē, censties kaut ko sasniegt. Bet bērns ir atkarīgs no vecāku labvēlības-bērnam nekas nepieder un viņam nav nekādu iespēju nopelnīt. Tāpēc bērniem būtu jādod viss, kalo viņi vēlas, bet pieaugušas sievietes jāmudina pašām visu sasniegt un nopelnīt.
Tūlīt man bruks virsū, stāstīs par sievietes-iedvesmotājas lomu :) Divkosība lien pa visiem galiem ārā :D Mums lai vīrieši dod, bet mēs bērniem nedosim.
21.12.2015 18:44 |
 
10 gadi
Reitings 4045
Reģ: 02.01.2011
vai bērna vēlmju totāla piepildīšana garantēs, ka viņš kļūstot pilngadīgs būs labs cilvēks? :D
ja jau sievietes jāmotivē kaut ko sasniegt, kur motivāciju kaut ko darīt gūs šie ar veikala mantā apkrāmētie bērni? izcels no vecāku makiem? vai arī to vecāki viņiem veikalā nopirks? :D
21.12.2015 18:54 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
teika_spolīte - mums laikam ir dažādas dzīves uztveres. Tu runā par došanu/nedošanu. Es runāju par vajadzēšanu/nevajadzēšanu. Var jau dot visu, protams, tā ir vecāku izvēle. Taču, manuprāt(!), tā ir slikta audzināšana - teikt bērnam (vai pieaugušajam, for that matter), ka viņam vajag. Un tad izaug tie cilvēki, kuriem nekad nepietiek. Kuri vāc un pērk, un met ārā, un tad pērk atkal.. Nav runa par došanu, bet par principu - ka, ja es varu bērnam nopirkt, es pirkšu! Tad tas tiek pārnests arī pieaugušā dzīvē - ja veikalā ir, tad ir jāpērk. Un tad nekad nepietiks. Tas bērns varēs izaugt un kļūt par multimiljonāru, bet viņam nekad nepietiks. Katrs jau audzina pa savam, bet nu mani nekad neviens nepārliecinās par to, ka tas ir normāli.
21.12.2015 18:58 |
 
Reitings 67
Reģ: 03.01.2015
Nē, nu, protams, ka dzīvē nav nekā svarīgāka par iekļaušanos sabiedrībā, tikai neaizmirstiet, ka ap 13 ar planšeti būs pa īsu - vajadzēs mazulīšiem labāko šmigu un maucīgākos stringus pirkt.

Tie briesmīgie, citus apbižojošie bērni kā reiz nāk no ğimenēm, kurās valda teikas-spolītes līdzīgie viedokļi. Man personīgi slikti ap dūšu paliek tos suņa murgus lasot. Un uzskatīt, ka cosmo forums atspoguļo sabiedrību ir, maigi izsakoties, stulbi.
21.12.2015 19:28 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 24.09.2012
Šķiet, ka teika_spolītei, kad bija vēl bērns, kaut kas ir katastrofāli trūcis, tikai nevar saprast, kas - mīlestība, rūpes audzināšana vai arī materiālā puse nav bijusi tik nodrošināta, cik viņa pieprasīja. Ja kļūdos, atvaino, bet kaut kas tur slēpjas, tajā vājprātā par materiālo.
Esmu no daudzbērnu ģimenes, manai māsai nav telefona, nevienam nekāda agresija pret to nerodas. Drīzāk klasesbiedri daudz labprātāk klausās kā vinja bijusi teātrī, un kad vinja atnāk mājās, saka - paldies, mammu un tēti, ka man ir iespēja apmeklēt teātri, daudzi no klases tādā nekad nav bijuši. Jā, ja visas biļešu cenas saskaitītu kopā, noteikti sanāktu ne viens vien telefons. Šis ir tikai viens no piemēriem. Operu, baletu apmeklējumi visai ģimenei kopā, velobraucieni pa Igauniju, slēpojumi ziemā. Hobiji, pulcinji, kultūra. Viss mums ir. A nē, neskaitās, jo mums nav katram pa datoram, 2x gadā nebraucam uz Grieķiju un nav ābola, ehhh :)
21.12.2015 19:59 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Es nedomaaju,ka beernam buutu jaadod viss ko vins veelaas...
21.12.2015 20:12 |
 
Reitings 38
Reģ: 02.12.2015
Eh, nu nav visiem bērniem planšetes un telefoni vajadzīgi. Mans pirmklasnieks prot ar telefonu apieties, bet pašam nav un arī neprasa. Uz Ziemassvētkiem ragavas jaunas palūdza nevis iphonu :-); pusei no klases telefonu nav un nevienu neapceļ. Bērni starpbrīžos dauzās un sarunājas nevis sēž ieurbušies spēlītēs. Es varu pelnīt cik pati gribu, bet nu nevajag bērniem to visu. Puika ar lepnumu stāsta, ka ir Latviju apbraukājis un bērni brīnās, jo nav Liepājā vai Ventspilī bijuši.
21.12.2015 20:25 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits