Sabiedrība un daudzbērnu ğimenes

 
Reitings 61
Reģ: 18.12.2015
Sveikas,meitenes! Mani šovakar nodarbinā jautājums par to,kāda attiesme ir sabiedrībai pret ğimenēm,kurās ir 3 un vairāk bērniņu? Zinu par to,ka Ķīnā ir dzimstbas politika,attīstītās valstīs parasti ir maz bērniņu,attīstības tieši pretējais,bet kā ir ar Latviju? (t)
20.12.2015 19:12 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Protams ka kuram, bet daziem tas spilgti izpauzas. Dzive ap to vien grozas, pat citus lielis un uzskatis par labiem jo ir brendi muguraa! Un petis pat uz ielas kas kuram kads brends.

Te tak daza ja atminies pat metela iekspusi foceja un lika lai tik cosmo pieraditu ka ir kruta brenda metelis. :-D
21.12.2015 15:51 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Un, jaa, somu un gredzenu diskusijaas visas bleej, kaa jau te mineeja Savukaart, kad tiek runaats par to, kas buutu jaanodroshina beernam, bleej kaut ko citu. bingo!
21.12.2015 15:52 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Te tak daza ja atminies pat metela iekspusi foceja un lika lai tik cosmo pieraditu ka ir kruta brenda metelis.


Rly?:-D:-D:-D Jezz kas par cilvēkiem. .


Un, jaa, somu un gredzenu diskusijaas visas bleej, kaa jau te mineeja Savukaart, kad tiek runaats par to, kas buutu jaanodroshina beernam, bleej kaut ko citu.


HAH! :-D
21.12.2015 15:54 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
cataleya ta bvija, selfiju tema pieradija ka ir MaX mARA metelis. Emanuelle tad so lielija ka si ir dieva noskupstita jo bagata! :-D:-D:-D
21.12.2015 15:56 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Abortu temas lielaka dala blej ka ta var! Jadzemde.
Citas temas fui letas drogu smarzas, fui ne brendu drebes, telefonu vajag kruto, vecis obligati masinu un etc. Te atkal sakat ka bernus jaaudzina pieticigi.


Pieticigs beztelefona skolnieks ar mammu blakus kam brenda somina.:-D
21.12.2015 16:01 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Trucigas mamules ne vienmer ir sadzemdejusas 4+ bernus katru no sava viriesa ko redzeja pirmo un pedejo reizi dzive.
Man ir radiniece skolotaja, kura stradaja prestiza Rigas skola, vinai bija divi berni. Ar viru vinai nepaveicas, saka spelet azartspeles un galigi nolaidas. Dzivoja vina loti, loti trucigi, bija rezies kad majas pat tejas nebija un cieminus cienaja ar pliku udeni. Berni izauga, ieguva augstako izglitibu un tagad strada prestizos valsts amatos. Trucigi dzives apstakli nenozime bezatbildu.
21.12.2015 16:04 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Pieticigs beztelefona skolnieks ar mammu blakus kam brenda somina.


Berns ir loti neaizsargats. Dargs telefons ir bistams pasam bernam, uz ielas to ir elementari bernam izraut no rokam. Reiz biju tadam gadijumam klat. Nevelos savam bernam tadu traumu.
21.12.2015 16:08 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Pieticigs beztelefona skolnieks ar mammu blakus kam brenda somina.


Dažas jau arī ir brēkušas ka saviem bērniem visu to labāko gādās, ieskaitot krutus telefonus un planšetes :D
21.12.2015 16:09 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
bet te runa pilnigi ko citu! Ka vienmer.
21.12.2015 16:14 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Ne jau iphone un kompis nodrošina to, ka neizaugs Brunītis. Tādi Brunīši ir attiecīgas audzināšanas rezultāts. Brunītim ir svētā pārliecība, ka visi tie, kam mantas ir, ir tukši cilvēki, kas neko citu dzīvē nezina, kā pirkt dārgas mantas. Tādu pārliecību iedzen vecāki, kuri tā vietā, lai mācītu bērnam, ka dabūt var visu, vajag tikai pareizo metodi, izvēlējās mācīt šādu pārliecību, tā attaisnojot to, ka pašiem nekā nav. Pamatskolas laikā ne vienu vien tādu Brunīti satiku. Tādi paši arī šodien. Neko tādam nepadarīsi.
To neiemāca naudas esamība vai neesamība. Tas jau ir atkarīgs no vecāku skatījuma uz lietām. Man vienīgajai palaimējās mācīties skolās, kur nedraudzējās un apsmēja nevis par to, ka nav kādu mantu, bet par to, ka pats ņuņņuks? Bija bērni arī no nabadzīgām ģimenēm, bet sabiedriski, talantīgi, aktīvi, viņus neviens neizsmēja. Izsmēja tikai tos, kam nebija ne mantu kā visiem, nedz arī kā cita ievērības cienīga.
21.12.2015 16:19 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Man vienīgajai palaimējās mācīties skolās, kur nedraudzējās un apsmēja nevis par to, ka nav kādu mantu, bet par to, ka pats ņuņņuks?


Gan jau ka ne vienīgajai, bet jā, arī manā jaunībā bija tie "biezo" bērni kuri burtiski apcēla par izskatu nabadzīgus bērnus un vel viņu vecākus par bomžiem saukāja, lai gan ne tas bērns kā bomzis izskatās, ne viņai vecāki tādi un ņuņa arī nebija, vienkārši tā otra meitene bija ļoti agresīva un vienkārši pretīga, principā topošā cosmiete :-D
21.12.2015 16:25 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
"biezo" bērni kuri burtiski apcēla par izskatu nabadzīgus bērnus un vel viņu vecākus par bomžiem saukāja


Taa ir vecaku attieksme pret cilvekiem ko berni vienkarsi parmanto pat neapzinoties. Te jau ari dazi izteica viedokli, ka tas gimenes kuras regulari necelo pa arzemem un katram nav savs jaunakais abola gadzets ir atpalikusi sava attistiba un apstajusies pie kaut kada pusprimata-pus cilveka varianta.
Mana klase riebigakais skolnieks bija tiesi ta meitene kura vasaras vienmer pavadija arzemes macoties valodu, vina mobingoja gan loti nabadzigu gimenu atvases, gan turigu vecaku bernus vienkarsi par to, ka vini vinai ar kaut ko neiepatikas.
21.12.2015 16:31 |
 
Reitings 1494
Reģ: 21.03.2009
Ja visus var uzturēt, izaudzināt, kāda man daļa, vairāk laimīgu cilvēku. Ja tikai ražo, nedomājot, kā uzturēs, un tad brēc, ka valsts slikta, nepalīdz, tad esmu nosodoša un viennozīmīgi negatīva. :-)
21.12.2015 16:31 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Te jau ari dazi izteica viedokli, ka tas gimenes kuras regulari necelo pa arzemem un katram nav savs jaunakais abola gadzets ir atpalikusi sava attistiba un apstajusies pie kaut kada pusprimata-pus cilveka varianta.


Diez gan aplama un pretīga uztvere patiesībā.
21.12.2015 16:46 |
 
10 gadi
Reitings 827
Reģ: 02.10.2010
Trīs bērnu ģimeni es vispār neuzskatu par daudzbērnu, drīzāk parasta ģimene. Un pati sev arī gribētu vēl 2 bērnus.
Šeit jau, protams, galējības. Saprotams, ka ir ļoti daudz nelabvēlīgu daudzbērnu ģimeņu. Taču, ja sieviete stāsta, ka viņai ir četri bērni un ar visu lieliski tiek galā- man tikai prieks par viņiem! Nu nav vajadzīgi 6 cilvēkiem 6 datori- gan iemācīsies sadalīt 2-3 datorus tā, lai ikviens var paspēt socializēties un skolas darbus izdarīt. Telefons nav jāpērk jaunākais pa 600 eiro, bet tādās pašās aplikācijas ļaus pārzināt arī 200 vērtais skārienjūtīgais telefons. Vairāk jāiegulda drēbēs, lai tās neradītu priekšstatu par slikto finansiālo stāvokli. Pulciņus var izvēlēties skolā bezmaksas piedāvātos. Protams, lieliski, ja var bērniem piedāvāt vēl vairāk, bet nav jāieslīgst muļķīgā materiālismā.
Un tas komentārs par četru bērnu augstākās izglītības nodrošināšanu, ja viņiem gribēsies maksas programmas?! Āāā, ieej mūsdienu augstskolā- lielākoties budžetnieki/ studiju kredītnieki vai tie, kas strādā, lai varētu samaksāt par studijām. Reti kuram vecāki noliek naudiņu priekšā mācībām, un pareizi ir- tā bastošana, nevēlēšanās neko iemācīties, tikai atsēdēt lekcijas, izvilkt uz 4, lai beigās dabūtu bakalauru, kas redzama augstskolā ikdienas- man prieks, ka vecāki neizmet savu naudu! Ja bērnam pašam būs vēlēšanās iegūt izglītību- pacentīsies un tiks budžetā vai pats nopelnīs savai augstskolai.
21.12.2015 16:58 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Vieniigais ko es esmu noveerojusi-viens beerns gimenee biezi vien ir egoists!
Tas ,kaadi beerni buus veelaak pret saviem vecaakiem ,laikam tomeer nosaka vairaak audzinaasana,ne naudas daudzums!
21.12.2015 17:30 |
 
Reitings 1761
Reģ: 29.01.2009
Skatos pozitivi, ja sos bernus ir par ko nodrosinat. Par gimenem , kas tikai razo bernus un pec tam skraida pa pasauli, naudu diedeledami- neko labu nedomaju.
Cilveki, kuri nakusi no nabadzigas vides, bet dzive izsitusies un tikusi pie lielakiem finansialiem lidzekliem, a priori nepaliek par augtspratigiem mantu vergiem, lai nu ka te dazam to gribetos akcentet. Gluzi vienkarsi iemacas novertet kvalitati.
Te tam lielajam blavejam gribas vienkarsi pajautat: tik naski visus atskirigos noliekat, bet ko jus citu laba darat? Jus ar labdaribu nodarbojaties? Kadam tapat vien palidzat, ja vien tas nav rads vai draugs? :-)

Un par skolam: ja uzzinatu, ka mana berna skola kads tiek pazemots naudas trukuma del , ietu un rikotu loti lielu skandalu. Vispar uzskatu, ka berniem jamaca saprast, ka naudas daudzums neraksturo cilveka vertibu! Vienmer kadam bus vairak , kadam mazak.
21.12.2015 17:37 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Varu piekrist Cataleya!
Zinu jaunu sievieti no daudzbeernu gimenes,kura ir saakusi piestraadaat skolas briivdienaas,vasaraas,lai sakraatu naudinu sev kaarotai lietai.Sii sieviete tagad ir preceejusies,dziivo labi,bet neesmu redzeejusi,ka "svaidaas ar naudu",tajaa pasaa laikaa loti daudz paliidz saviem tuviniekiem.
Nezinu vai daudz ,bet ir arii taadi gadijumi,ka mazdeels ,kurs ir situeets ,ar savu sporta masiinu ved omiiti tajaas ogaas utt.
Kaa jau teicu-audzinaasana ir pamataa!
21.12.2015 17:46 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Visu diskusiju nelasīju, bet man te ir nospiedošā vairākuma viedoklis, ka, ja vien var uzturēt, tas ir labi. Jo kādam jau tā nācija ir jāsaglabā. Šobrīd latviešu tauta izmirst lielā ātrumā, agrāk kaut kad lasīju, ka, lai vispār tikai apstātos demogrāfiskā lejupslīde, katram latvietim (ģimenei/pārim?) ir jābūt vismaz 3 bērniem. Tā kā daudzas no mums šo normu neizpildīs, tad labi, ka ir cilvēki, kam tas kļūst par aicinājumu. Galu galā, tā jau nav gluži aizvēstures tradīcija. Mana mamma ir uzaugusi 8 bērnu ģimenē un mana drauga mamma - 7.
21.12.2015 17:48 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Ja par pēdējiem komentāriem par naudas daudzumu ģimenē - tas ir vistiešāk atkarīgs nevis no naudas daudzuma, bet audzināšanas. Ir labi un ir ne tik labi vecāki, un abas kategorijas ir gan starp mazturīgām, gan turīgām, gan vidusslāņa ģimenēm.
Piemēram, ābols mazam bērnam turīgā ģimenē, manuprāt, ir tikpat slikta audzināšana kā nelabvēlīgo ģimeņu nespēja bērnam nopirkt ziemas apavus (nekādus, nevis labus). To naudu var iztērēt arī pulciņos, kopīgos izbraucienos, grāmatās utt. utjpr.
21.12.2015 17:52 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits