Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Zāles uz zoba

 
Reitings 9
Reģ: 26.08.2015
Vakar biju pie zobārsta - izurba zobam kanālus un uzlika zālītes. Kamēr darbojās šprice viss bija labi, kad tā izgāja sākās šaušelīgas sāpes, naktī pagulēt nevarēju, tikai kad iedēru 2 ibumetīnus sāpes mazinājās :( Zobārste nebrīdināja, ka sāpēs un cik ilgi ,tāpēc jautāju šeit - vai tas vispār ir normāli, ka pēc zālīšu uzlikšanas sāp un cik ilgi tās sāpes varētu būt. Varbūt tur kaut kas nav ok un man būtu jādodas pie zobārsta? (Diemžēl priekšā brīvdienas)
19.12.2015 12:24 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
pēc kanālu tīrīšanas vienmēr sāp ...:'-(
19.12.2015 12:27 |
 
Reitings 1660
Reģ: 15.08.2014
Man zobu sāpēm palīdz krustnagliņas. Tautas metode. Anestezē to vietu. Ieliec mutē kādas 2-3 krustnagliņas pie tā zoba.
19.12.2015 12:29 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
Man kanāli tīrīti 2 reizes - pirmajā (bērnības trauma.. Ceru, ka tai dakterei karma ir atspēlējusies par visu to, ko man izdarīja) bija tā, ka sāpēja abi žokļi un nevarēju pat mīkstu banānu nokost :'-(.. Kādas 3 dienas.
Otrajā reizē citam zobam tīrīja, plombēja - nekas nespēja ne pēc procedūras, ne pēc tam.
19.12.2015 12:36 |
 
10 gadi
Reitings 4289
Reģ: 03.08.2009
Man arī vienmēr zobi jūtīgi pēc kanālu tīrīšanas. Dzīvoju uz ibumetin, nekas cits nepalīdz.
19.12.2015 12:48 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Tas tomēr ļoti atkarīgs no zobu jutīguma pakāpes. Citiem sāp zobi katru dienu, uzkožot kaut ko aukstu un sāp viss, ko dara zobārsts. Citiem arī izrauts gudrības zobs tā nesāpēs. Man liekas, tas nav nekas nenormāls, ja sāp pēc zobārsta. Vajadzētu satraukties, ja sāp, nezinu.. nedēļu un ilgāk.
19.12.2015 12:54 |
 
10 gadi
Reitings 2594
Reģ: 08.03.2013
Man visiem sestajiem zobiem ir tīrīti kanāli. Man zobārsts nepatīk, zobi, kad labo jūt visas sāpes caur visām špricēm un zālēm, labi, ka minimāli un man tas nekad nepatīk. Bet, kad zāles iziet, tad zobs mazliet savādāks ir, bet ātri pāriet.
19.12.2015 13:00 |
 
Reitings 1325
Reģ: 10.08.2015
Teorētiski zobārstam vajadzēja brīdināt par to, ko pēc tam jutīsi. Mani brīdināja par sāpēm un arī par pampumu. Loģiski gan, ka bija robeža, cik traki skaitās norma, un kurā brīdī jau jāuztraucas, ka būs nepieciešama nopietnāka ārstēšana.
Brīnījos, ka līdz ar kanālu iztīrīšanu sāpes nepazudīs. Jau biju nomocījusies nedēļu vai divas ar briesmīgām lēkmjveidīgām zobu sāpēm, bet te zobārsts pēc kanālu tīrīšanas pasaka, ka visticamāk sāpēs vēl un varbūt pat stiprāk. Nu neko, izdzīvoju! :)

Zobi vispār dīvaina lieta. Laboja man citu sāpošu zobu, kur līdz ar nagiem izspruku - nevajadzēja tīrīt kanālus, sanāca iztikt ar plombi. Bet vēl nedēļu vai 2 pēc tam man turpināja parādīties sāpes. Domāju, ka nu ir viss, nāksies raut visu vaļā un tomēr tīrīt, jau sazinājos ar zobārstu. Izrādījās, ka šīs sāpes ir pilnīgi normālas un vēl par agru spriest. Pagāja vēl kāds laiks un sāpes tiešām pazuda.

Tā kā turies, dzer pretsāpju zāles ar mēru un šaubu gadījumā zvani uz zobārstniecību! ;)
19.12.2015 13:44 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Man zobārsts arī pēc kanāla tīrīšanas brīdināja, ka var sāpēt pāris dienas, lai laicīgi nopērku pretsāpju zāles un nemokos. Par laimi nesāpēja vispār nevienā no abām reizēm (vienā gan netīrīja no nulles, bet pārtīrīja līdz galam neatveseļotu kanālu, ko pirms vairākiem gadiem cita zobārste tīrīja).
19.12.2015 14:26 |
 
Reitings 210
Reģ: 29.10.2014
Man arī vienmēr zobi jūtīgi pēc kanālu tīrīšanas. Dzīvoju uz ibumetin, nekas cits nepalīdz.

Man tāpat.
19.12.2015 15:59 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Jums tik daudz kanāli bijuši jātīra? Es varbūt neesmu sapratusi pareizi, bet vai tad tas nav ļoti slikti, ka kanāls jātīra? Es jau par saviem diviem briesmīgi pārdzīvoju.
19.12.2015 16:08 |
 
Reitings 9
Reģ: 26.08.2015
Paldies par atbildēm, pagājušo nakt bija šķiet pati briesmīgākā sāpēšana, bet no rīta jau sāpēja mazāk, laikam patiešām kamēr tās zāles uzveic nervu tikmēr sāp nežēlīgi. Domāju, ja no rīta sāpes turpināsies došos meklēt dežurārstu, bet no rīta pēc negulētas nakts nogulēju līdz 12 un tad jau vairs nesāpēja tik briesmīgi. Patreiz sāpes pārgājušas, ik pa laiciņam mazliet iesmeldzas, bet tas ir tīrais sīkums salīdzinoši ar to, kas bija naktī. Zobārste nebija brīdinājusi par tādu sāpēšanu, tāpēc arī nesapratu vai tas ir normāli un piederas pie lietas jeb man tur kaut kas salaists grīstē. Jebkurā gadījumā man laikam tie kanāli nav iepriekš tīrīti, jo ko tādu pēc iepriekšējiem zobārsta apmeklējumiem neatceros. ;-)
19.12.2015 23:37 |
 
Reitings 155
Reģ: 30.04.2014
Man parasti vienmēr, lai ko ari zobārsts man darītu, pēc tam sāp. Es tāda superjūtīga :D Bet nu ibumetīns šādos gadījumos ir mans glābiņš.
21.12.2015 20:56 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Man šodien tīrīja zobam kanālus..ar vājo šprici :'-(:-D Tagad nekas nesāp, par to laikam varu tikai un vienīgi priecāties.
21.12.2015 21:00 |
 
Reitings 173
Reģ: 29.01.2009
Man šodien tīrīja zobam kanālus..ar vājo šprici Tagad nekas nesāp, par to laikam varu tikai un vienīgi priecāties.

Ir bijis arī tā, nezinu vai esmu nejūtīga vai laba zobārste :-D
22.12.2015 16:26 |
 
10 gadi
Reitings 5929
Reģ: 29.01.2009
Man šķiet, ka obligāti jāskrien pie zobārsta ir tad, ja sāk pampt un veidojas strutu burbulīši. Vai, ja temperatūra parādās.

Pašai arī sāpēja, kad izrāva nervus, pie tam ļoti "paveicās"- nolauzu zobu 2 dienas pirms lidojuma un sestdienā skrēju pie zobārsta. Zobārsts izņēma nervu un uzlika arsēnu (indi), lai atmirst nervi. Priekšpēdējā ceļojuma dienā beidza sāpēt zobs :D

Ja brīvdienās vajag ārstu, tad nav nemaz tik traki, var šur tur arī tikt uz ātro :)
22.12.2015 16:30 |
 
Reitings 138
Reģ: 11.09.2011
Man kanāli tīrīti 2 reizes - pirmajā (bērnības trauma.. Ceru, ka tai dakterei karma ir atspēlējusies par visu to, ko man izdarīja) bija tā, ka sāpēja abi žokļi un nevarēju pat mīkstu banānu nokost .. Kādas 3 dienas.


Kādēļ tu domā, ka daktere ir pelnījusi kkadu karmisku sodu? Par to, ka viņa centās saglabāt tavu zobu ?(ja tas bija piena zobs, tad viņa centās to saglabāt, jo nebija laiks vēl raut ārā, lai vēlāk nerastos problēmas ar sakodienu, bet ja pastāvīgais - tad, protams, vajadzēja darīt visu iespējamo, lai saglabātu šo zobu)
Sāpes kanālu tīrīšanas laikā izraisīja lielais iekaisums (anestēzija caur iekaisušajiem audiem nevarēja pietiekami iedarboties), jo zobs jau bija tik tāli aizlaists. Tā kā tas bija bērnībā, tad būtībā tā ir tikai vecāku vaina, ka nevarēja laicīgi aizvest bērnu pie zobārstu un neiedzītu traumu.
Neko nesaku, taču izraisīja dusmas tieši par to "dakteres sodīšanu". Zobārstiem nemāca speciāli nodarīt cilvēkiem pēc iespējas vairāk sāpes.
22.12.2015 16:45 |
 
Reitings 184
Reģ: 22.09.2012
Man šķiet, ka obligāti jāskrien pie zobārsta ir tad, ja sāk pampt un veidojas strutu burbulīši.

Tas nu gan tā kā jau mazliet par vēlu, vismaz man šķiet(t) Nezinu es tik tālu nekad savus zobus neesmu aizlaidusi, lai jau caurums būtu tik liels, ka sāktu smaganas pampt un veidotos strutas. Es labāk tomēr aizeju arī profilakses pēc.
24.12.2015 13:12 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (2)