Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Domubiedri vai autobuss?

 
Reitings 149
Reģ: 07.10.2015
Šad un tad izmantoju domubiedru grupas draugos.lv, lai ērti un ātri nokļūtu sev vajadzīgajā punktā. Izvēlos sev tīkamu šoferi un sazinos. Un tad nokļūstu līdz savākšanas punktam un ceļojums var sākties.
Vēlos jautāt par jūsu pieredzi - cik forši vai tieši otrādi - slikti braucieni ir gadījušies? Ar kādu šoferi un kāpēc jūs brauktu otrreiz un ar kādu vairs nekad? Kas šoferim ir jānodrošina tāds, lai jūs viņu atcerētos ar pozitīvu vārdu? Ar kādas markas auto šoferi brauc?
Pati esmu šādi braukusi, vairāk ir negatīvas pieredzes, nekā pozitīvas. Neatzīstu šoferus smēķētājus un tos, kuri piestāj ikkatrā apdzīvotā vietā uz pauzi, lai nokārtotu sev svarīgas darīšanas. Ir gadījies, ka mašīnu piestūķē tā, ka nav pat vietas, kur kāju pakustināt. Bet vēl neesmu metusi plinti krūmos.
Šad tad mēdzu braukt ar autobusu - lai arī ilgāk, bet nav personiska kontakta. Pārsvarā izvēles izdaru spontāni. Protams, braucu arī ar draugiem vai ģimeni un tā jau ir cita tēma, bet jautājums ir tieši meitenēm, kuras pārvietojas, izmantojot domubiedru grupas - vai jums patīk un cik apmierinātas esiet ar izvēli?
16.12.2015 01:40 |
 
Reitings 252
Reģ: 09.12.2015
Kāds ir Tavs maršuts ? :D Principā jāskatās kāds cilvēks tas ir, vai tas kurš ieinteresēts ekonomēt paņemot līdzbraucēju. Vai ieinteresēts atrast vnk. ceļabiedru. Un naudiņu paprasa tika paprasīšanas pēc :D
Esmu licis braucienus draugiem.lv. Ja čalis zvana, saku ka vietas nav, ja meitene. tad ir.
Doma vienmēr tāda, ka būs kāda neķītra seksīga līdzbraucēja, ar kuru varēs parunāties, kura ir atraisīta, un kura varbūt atsūkās, iedos savu vāverīti utt. reti gan šādas meičas, ja godīgi. 2x tā bija. Un vienu brīdi apnīk līdzbraucēji. Sanāk bieži vilties, ka tā meiča ir super godīga, vai resna, klusu sēž utt. Tad jau labāk braukt vienam.

Ko iesaku. Skaties cilvēka profilu, pašu sludinājumu. Zvanot pajautā, vai būs vieta mantām, ap cikiem plānots ierasties galamērķī
Sapratīsi kas par kadru no šādas sarunas, un vai vērts ar viņu braukt.
Parasti šoferis ir ieinteresēts kādi vai kāda tā līdzbraucēja būs, un izrādīs interesi sarunai.

katrā ziņā loterija sava veida, uz abām pusēm .
16.12.2015 02:01 |
 
Reitings 151
Reģ: 22.10.2015
skandināvijā tam darbojas speciāla mājaslapa, kuru reizēm izmantoju...
ok pieredze, interesantus cilvēkus var sastapt, no dažādām nozarēm un soc slāņiem...



tā jau ir kā vnk stopēšana,tikai par kuru maksā. ;-)
16.12.2015 03:12 |
 
Reitings 151
Reģ: 22.10.2015
bet vsp

man šķiet ir jēga tos izmantot,ja sanāk lētāk kā par sabiedrisko

un ja ātrāk.
16.12.2015 03:18 |
 
Reitings 149
Reģ: 07.10.2015
man šķiet ir jēga tos izmantot,ja sanāk lētāk kā par sabiedrisko un ja ātrāk.


Šim piekrītu - laikam jau tādēļ arī izveidojās šādas domubiedru grupas. Agrāk nevarēju ciest to, ka autobuss brauc tik lēnu un taisa garās pauzes kaut kur pusceļā. Tomēr šad tad saskaroties ar tādu pašu situāciju arī caur domubiedru piedāvātajiem braucieniem - jau sāku apsvērt, kas tad ir labāk.
16.12.2015 03:29 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Es nekad šādu metodi neesmu izmantojusi. Vai nu braucu ar autobusu vai agrāk stopēju. Mani nesaista tas, ka man ir jāmaksā par ceļu + vēl jāmēģina uzturēt saruna. Ja stopēju es, protams, centos runāties un bieži vien bija ļoti interesanti, jo stopētājus jau parasti ņem, kad ir garlaicīgi vienam braukt (vai arī žēl paliek :D). Bet, būšu godīga, - ja es maksāju, es gribu mieru, austiņas ausīs un filmu vai mūziku. :D
16.12.2015 07:17 |
 
Reitings 2337
Reģ: 14.07.2014
Diezgan bieži braucu, atrodot kādu braucēju domubiedros.
Ir sanācis vilties - piemēram, cilvēks saka, ka būsim 2 aizmugurē un izrādās, ka tomēr vēl bija kāds jāpaņem, un esam 3. Bet tas būtu sīkums.
Ir bijusi tāda šofere, kas tik neauzmanīgi brauc, ka katru reizi, kā pie luksofora pie ceļa remonta sāk skatīties telefonā un nepamana, ka mašīna mazliet atpakaļ ripo. Viens čalis tā gonkoja, tā steidzās, ka apmēram ceļa pusē pusstundu stāvējām malā, kamēr protokolu sarakstīja. Ir sanācis mežacūku notriekt un ar evakuatoru tālāk braukt.
Ir gadījies Liepāja-Rīga ceļu braukt 4+h, jo šoferim bija darīšanas Jelgavā (par ko sludinājumā nekas nebija teikts, protams).
Ir bijis, ka rezervējam 3 vietas, piebrauc 9-vietīgs buss, kur jau sēž 7 cilvēki. Nu neko, tādā diskomfortā arī braucām, protams, visi to kopējo brauciena summu saskaitījām un izdalījām uz cilvēkiem, sanāca katram par kkādu 1-2 eur lētāk, bet tas šoferis bija ļoti dusmīgs un kad visi izkāpām, baigi bļaustījās. Bet nu ko - bija neērti visiem, jo visu ceļu jābrauc bija ļooooti saspiesti.
Ir bijis, ka puisis piebrauc nu ar tādu auto, kur bail sēsties iekšā, kāda 75.-80.gada - un visu ceļu ik pa laikam stājas malā, jo bagāžnieks veras vaļā.
Pēdējā laikā nav gadījies tā ieberzties - ļoti vērtēju, ar ko braukt. Ar tādiem krīpsteriem, no kuriem pa gabalu skaidrs, ka grib tikai beibes vest, nebraucu. Gadiem tā braucot jau ir daži šoferi, ar kuriem zinu, ka jūtos droši, var parunāties, var paklusēt - ir komfortabli. Cenšos izvairīties no cacām ar lieliem džipiem, jo skaidrs, ka būs arī kkāda draudzene caca līdzi un visu ceļu viņas runās par kurpēm un lūpukrāsām.
16.12.2015 08:38 |
 
Reitings 4339
Reģ: 01.06.2014
Esmu 2x braukusi. Liepāja - Rīga. Viss super!
Pirmajā reizē man bija ļoooti bail! :D Atbrauca feins džeks, kad iekāpu un tur bija vēl 2 meitenes, tad nomierinājos. :) Pa ceļam forši parunājām. Žēl, ka netiku sēdēt priekšā, jo tad būtu feināk raisījušās sarunas. Priekšā sēdēja kaut kāda sēne, kas vairāk par "mhm" un "aha" nevarēja izdvest. :D
Otro reizi arī atradu domubiedros un braucu. Atbrauca džeks un tur vēl viens džeks. Tad gan bija nu tā...Mazliet bail. :) Bet pēc kādām 10 - 15 min.sapratu, ka viņi ir jauki. Arī daļu ceļa norunājām un es vienā brīdī aizmigu. Biju baigi pārgurusi un vnk atlūzu. Pamodos un sabijos - gan pati, gan šoferi sabiedēju :D Viņš tieši lūrēja spogulī uz mani un es atvēru acis un šis sabijās! :D
16.12.2015 08:50 |
 
Reitings 998
Reģ: 08.04.2015
Mans maršruts visbiežāk ved uz Jekabpili, bet nekad neesmu atradis kādu līdzbraucēju.. :D
Laikam, tapec ka nebraucu 5dienas vakaros :D

Bet, esmu dzirdējis daudz pozitīvu lietu par šāda veida braukšanu kopā, randomā.
Protams, varbūt, meitenei tas ir bik riskantāk, bet tomer drosāk nekā stopēt

Vistrakākais, kas ir dzirdēts, ka trāpas šoferis kurš regulēri pārsniedz ātrumu vai brauc agresīvi.. :D
16.12.2015 09:03 |
 
Reitings 121
Reģ: 29.01.2009
Pāris reizes esmu braukusi. Vispirms sociālajos tīklos uzmetu aci uz šoferīti pirms zvanu un ko runāju – sanācis, ka līdz šim pieredze ir bijusi pozitīva. Ir bijuši tādi klusāki braucēji un pasažieri – nu tad neko, sēžu un skatos pa logu, speciāli nemēģinu vārīties. Bet reiz bija ļoti feins puisis – viņš mani savāca pirmo, tāpēc sēdēju priekšā un visu ceļu jauki pļāpājām. Pēc brauciena devu viņam precīzu naudiņu un šis man dod atlikumu – es prasu, kā, taču vienojām par tik un tik! Bet viņam ļoti esot patikusi mana kompānija, tāpēc atlaidīte :D
Reti man sanāk kaut kur šādi braukt, bet labprāt izvēlos šo opciju, jo meklēju šoferīšus, kas mani var savākt tuvu mājām – tā, lai viņiem esmu pa ceļam. Līdz ar to nav ar paunām jābrauc laicīgi uz autoostu, jāgaida autobuss utt. – tā daļa man ļoti neiet pie sirds Un, protams, arī galamērķī izlaiž man izdevīgā vietā :)
16.12.2015 09:26 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Braucu maršrutā Rīga - Liepāja 2 gadus šādi un pašlaik ir maršruts Rīga - Ventspils gandrīz katru nedēļu. Pieredze pārsvarā pozitīva. Man patīk runāties, tādējādi laiks paiet nemanot. Nekad neesmu bijusi bailīga,tas ir smieklīgi. Nepatīk,ja braucot skan nenormāli skaļa mūzika,aizmugurē jāsēž pa trīs un brauc nenormāli ātri. Man šis ir izdevīgākais pārvietošanās veids.
16.12.2015 09:38 |
 
Reitings 418
Reģ: 08.12.2011
Pēdējo reizi, kad izmantoju šo "pakalpojumu" novecoju laikam par 10 gadiem :D meitene nesās kā F1 pilote, 130/140km, tumšā vakarā, vēlā rudenī :D kā tagad atceros, ka pirms sākām braukt šī vēl paprasīja vai es steidzos, atbildēju, ka nē... bail iedomāties uz cik būtu nesusies, ja pateiktu, ka jā :D
16.12.2015 09:46 |
 
10 gadi
Reitings 4024
Reģ: 02.01.2011
šādi braukāju studiju gados, nekas baigi baiss prātā nav palicis
patika, jo ātrāk nonāc galapunktā, nedaudz lētāk kā autobusā un visticamāk, ka blakus neapsēdīsies kāds pensionārs, kurš autobusā sadomā ēst siļķīti, sīpolu un uzdzert brūnu šķidrumu no burkas :)
16.12.2015 09:59 |
 
Reitings 5395
Reģ: 29.01.2009
he, esmu no tām, kam bail iekāpt svešā mašīnā - tie vājprātīgie šoferi mani dzen kapā :) Ātrums man patīk, bet kad bremzē tā, ka pa logu jāizlido.... :D
Tā kā es zaķpastala tikai ar autobusu vai paziņām braukājos :)
16.12.2015 10:01 |
 
Reitings 426
Reģ: 13.09.2012
Pirms 2 gadiem ar domubiedru starpniecību, nobraukāju 1.5 gadus, ļoti ērti un ātri. Gadās dažādi šoferi, ar vairākiem sanāca atkārtoti braukāt. Viens ko atceros visspilgtāk bija tas, ka aizmugurē bijām 3 cilvēki un blakus esošais puisis attaisīja plastmasas kasti vaļā un ēda vārītas olas. Vēl bija meitene, kura mašīnā lakoja nagus un smaka bija pa visu auto.
Un vēl atceros gadījumu, kad bija pilns auto ar čaļiem un es viena pa vidu, tad nejutos labi.. kā arī, tad, lad bija jau tumšs laukā un priekšā bija 2 džeki ar vecu auto, kkā nejutos omulīgi un bija arī sliktas domas prātā, bet viss labi beidzās.
Ottreiz brauktu ar tādiem, kuri ņem aizmugurē 2 cilvēkus, un arī tādiem, kuriem mašīna labā stāvoklī. Jo ir gadījies braukt ar tādiem, kuriem auto ir kā lūznis, patiešām.
16.12.2015 10:02 |
 
Reitings 998
Reģ: 08.04.2015
Diez ko Tu uzskati par lūzni? Mašīnu kurai ir noteikts vecums vai kā? :)
16.12.2015 10:04 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
bail iedomāties uz cik būtu nesusies, ja pateiktu, ka jā

:D sasmējos!
16.12.2015 10:20 |
 
Reitings 359
Reģ: 03.10.2013
Esmu vairākkārt braukusi un arī pati vedu, kad ir brīvas vietas.
Tajā grupiņā, kur skatos un lieku sludinājumus, ir noteikts, ka šoferim ir jāraksta maršruts, izbraukšanas laiks, cena, brīvo vietu skaits un cik cilvēki sēdēs aizmugurē, līdz ar ko baigie pārpratumi nav radušies. Patīk šāds pārvietošanās veids, jo lielākoties šoferis savāc Tev ērtajā vietā un laikā + lētāk nekā ar autobusu + tajā maršrutā kur braucu es, šoferi parasti piestāj Statoil, un tur var gan nopirkt kaut ko ēdamu, gan aiziet uz WC, utt. Arī aizved līdz mājām, kas ir forši. Vienmēr ir vieta mantām, autobusā ar to ir problēma.

Šoferi ir bijuši dažādi. Vienreiz braucu, šoferim kaut kāda tur šļūtene bija atvienojusies līdz ar to nenormālā troksnī braucām + viņš brauca kā traks. Citreiz šoferis man pusceļā pasaka, ka 2 diennaktis nav gulējis un mieg ciet. Citreiz šofera blakus sēdošais tētis dzēra aliņu visa brauciena laikā līdz ar ko arī apstājamies n-tās reizes :-D Es visus šoferus pierakstu telefonā (vārds + kaut kas paliekošs atmiņā par braucienu, piem., Mārtinš Šļūtene :-D)

Man vienalga, ja šoferis smēķē pie stūres vai kā citādi, galvenais, lai ir izgulējies, labi brauc, lai es justos droši. Ja braucam divatā, tad forši, ja vēl papļāpāt var. Auto marka nav svarīga, visvecākā mašīna ar kuru nācies braukt bija VW Golf2, bet nekas, tiku līdz mājām.
16.12.2015 10:29 |
 
Reitings 1197
Reģ: 23.03.2012
esmu šērojusi mašīnu gan ārzemēs ar Blablacar palīdzību, gan caur domubiedriem draugiem.lv. Ir bijuši "interesanti" cilvēki, bet kopumā, ja ir iespēja, noteikti izvēlēšos mašīnu pār autobusu. Un ir tik forši, ka var ar kādu parunāties, kaut ko jaunu uzzināt. ceļš arī paiet ātrāk (vienīgais mīnuss, ka nevar grāmatu lasīt, tas gan. īpaši, ja ir garš maršruts)
16.12.2015 10:52 |
 
Reitings 934
Reģ: 08.09.2015
Un kā sauc tās domu biedru grupas, kurās ko tādu meklēt?
16.12.2015 11:04 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Es labāk izvēlos braukt ar autobusu.
Ir mašīnu braucot ir bijusi gan pozitīva pieredze ,gan negatīva.
1x gadījās vnk super šoferītis,kur nevarēja just ceļu. Tāds patīkams, viegls ,gluds brauciens bija un izrādijās,kad ikdienā arī strādā par šoferi.
Lielākie mīnusi braukšanai ar mašīnu:
@citi pat nezin ,cikos īsti izbrauks (apm. 18,bet beigās 20)...sēdi un gaidi ,cikos īsti brauksiet..Ne īsti ,kur izskriet, ne īsti ko mājās sākt darīt ,jo tāda sajūta-tūlīt, tūlīt būs;
@stundu pirms izbraukšanas laika piezvanu un pasaka-ai, pārdomāju, nebraukšu šodien...un ja es nebūtu piezvanījusi,gaidītu ,kad otrs būs un varbūt man nemaz nepiezvanīs, ja reiz stundu pirms izbraukšanas nevar pats piezvanīt un pateikt par plānu maiņu. Tādā gadījumā es nokavētu pēdējo autobusu uz Rīgu, netiktu uz darbu ;
@par mikro busiņiem- noteikts viens laiks. Aizbrauc tur ,iekāpj, kamēr vēl citi atnākt ,kāds vēl kavē, kādam vēl speciāli nezin kur pakaļ jābrauc. Pats šoferis Rīgā vēl izdomā pie kādas brūtes iebraukt uz 5minūtēm,kas beigās izvēršas par 40minūtēm. Kādam pasažieim mūziķim jābūt konkrētā laikā uz skatuves koncertā dēļ tām 40minutēm un pirms tam-tas tur ,tas tur jāsavāc viss ierašanās laiks nozirzās un beigās ,protams,kad zvana un pārliek koncertu uz vēlāku laiku. Neuzmanīgs šoferis,kurš gandrīz ietriecas otrā mašīnā, brauc saraustīti, agresīvi, bīstami;
@sieviete šofere,kura visu laiku sūdzas,cik slikti jūtas, ka tūlīt maz vai noģībs, galva reibst,sāp..un tad tu tā skaiti minūtes līdz esi galā un domā,ka tik otram nekas patiešām slikts nenotiktu , nenoģīptu, neietriektos nekur un visi neaizietu bojā:D

Plusi:
@var vienoties par lētāku samaksu nekā ,ja brauc ar autobusu;
@izdevīgi,ja uz kādu pilsētu , ciematiņu transports brauc 2x dienā un var vienoties par savstarpēji izdevīgu laiku neviss standarta,ko piedāvā autobusu transports;
@ mazāk cilvēku, mazāka burzma;
@var justies brīvāk nekā autobusā;
@ja ir pazīstams šoferis, ceļa biedri,tad tas izvēršas kā patīkams brauciens, tāds kā mašīnā tusiņš ar kopīgām sarunām;
@bieži vien aizved līdz pat mājas durvīm;
@nestājas n-tajās vietām;
@utt.
16.12.2015 11:38 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits