Smēķēšanas aizliegums privātajos transporta līdzekļos

 
Reitings 965
Reģ: 14.08.2015
Pārāk mierīgs te šodien, sagribējās kādu kašķi uzraut.

Diskusijas tēma jau virsrakstā, interesē jūsu viedoklis.
Smēķēšanas aizliegums privātajos transporta līdzekļos - par vai pret?
15.12.2015 13:08 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Bea_ pēc oglītes loģikas, tad jau ar likumu jāaizliedz arī dzert karsta kafija pie stūres. Kā arī ēst vai pārvadāt mazus bērnus, jo tas prasa daudz vairāk uzmanības nekā viena nieka cigarete.
15.12.2015 13:29 |
 
Reitings 3533
Reģ: 27.01.2014
Esmu par.
:)
15.12.2015 13:30 |
 
Reitings 957
Reģ: 15.11.2015
Gan jau stāvvietā var smēķēt savā auto, cik vien gribēšana ļauj. Bet esot pie stūres, Bea minēto iemeslu dēļ, nevajadzētu smēķēt. Ja arī liekas, ka tā nekad nenotiks, pareizi būtu neriskēt, ne ar sevi, ne ar citu dzīvībām, arī tad, ja tādu gadījumu ir maz. Tīri mans viedoklis.
15.12.2015 13:31 |
 
Reitings 336
Reģ: 16.05.2014
Es priecājos, ka es un mans draugs abi saprotam, ka ja tu vadi auto tad tu vadi auto un tur nav vietas citām blakuslietām.. tās pagaidīs.
15.12.2015 13:31 |
 
Reitings 965
Reģ: 14.08.2015
lai vismaz smēķētājiem būtu skaidrs, kur tad viņi dūmošanu var piekopt, nevis katru gadu izdotu likumus ar jaunām nē vietām.

O, jā, šis būtu stipri vērtīgāk, nekā tie noteikumi, kas ir šobrīd - lai uzsmēķētu, Tev pirmkārt, jāsaprot, vai neatrodies parkā, bērnu laukumā, 10m no tā, 10m no tuvākās ēkas ieejas, 10m no tuvākās transporta pieturas un tā tālak un tā joprojām. Būtu interesanti iezīmēt kādā kartē spēkā esošos aizliegumus mazā kādas ielas posmā, un paskatīties, kas paliek pāri.
15.12.2015 13:34 |
 
Reitings 965
Reģ: 14.08.2015
Šie nav CSDD izdotie noteikumi, kā aizliegums runāt pa telefonu. Šie noteikumi nav paredzēti, lai veicinātu satiksmes drošību. Tos izstrādāja Veselības Ministrija.

Vēl viens aspekts - labi, vadītājs, piemēram, nedrīkst pīpēt, jo tas novērš uzmanību. Kāpēc pasažieri nedrīkst pīpēt, ja pasažieris konkrētajā gadījumā ir mašīnas īpašnieks (vai pat nav, tam nav nozīmes) un vadītājam pret to nav iebildumu?
15.12.2015 13:37 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Būtu interesanti iezīmēt kādā kartē spēkā esošos aizliegumus mazā kādas ielas posmā, un paskatīties, kas paliek pāri.

Šis būtu super. Gribu redzēt, kur Rīgas centrā varētu būt atļautā vieta, kas neatrodas 10m no turienes un no šurienes. Ceru, ka kāds šo kādreiz papētīs un uzčinīs. Domāju, ka rezultāts būt tāds, ka smēķēt nedrīkstēs nekur un tad gan rodas jautājums - ko pie velna dara policija :D
15.12.2015 13:38 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Vēl viens aspekts - labi, vadītājs, piemēram, nedrīkst pīpēt, jo tas novērš uzmanību. Kāpēc pasažieri nedrīkst pīpēt, ja pasažieris konkrētajā gadījumā ir mašīnas īpašnieks (vai pat nav, tam nav nozīmes) un vadītājam pret to nav iebildumu?


Uz šo es gribētu dzirdēt VM skaidrojumu.

Un nekur likumrpjektā nemanīju, ka uz stāvošu automašīnu šie noteikumi neatteiktos.
15.12.2015 13:39 |
 
10 gadi
Reitings 1496
Reģ: 21.03.2009
Ja logi ciet, lai jau smēķē. Ja sēž mašīnā, atvēris lodziņus un pīpē, tad neredzu starpību starp to, kas vienkārši stāv uz ielas un smēķē.
15.12.2015 13:41 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Man jau šie likumi pret smeķēšanu sāk likties kā izsmiekls. Tik ļoti grib ierobežot kur pīpējam, lai gan vieglāk būtu vienkārši aizliegt smēķēt kā tā, bet tas jau atkal valstij nav izdevīgi.

Par to ka pats nevarēs smēķēt savā mašīnā es esmu dalītās domās. Pirmkārt es to neievērošu, tas ir fakts un saderu ka 90 procenti auto vadītāju kuri smēķē, arī to neievēros.
Vienīgais kad es pieņemu ka šis likums ir no svara, ir brīži kad mašīnā atrodas vel kāds cilvēks neskaitot auto vadītāju. Tātad viņš ne tikai bojā savu veselību izvēloties pīpēt daļēji vai pilnībā noslēgtā telpā, bet arī citu veselību. Tur protams noteicoši ir arī tas, vai pasažieri kas arī ir mašīnā, paši ir pret pīpēšanu vai nē. Lielākoties tomēr smēķētāji uzjautā vai drīkst uzpīpēt, nevis vienkārši to iet un dara (protams ir arī neaudzināti cilvēki).
Otrs faktors dēļ kā man šis likums patīk ir ka tas gan jau ir paredzēts lai vadītāji nepīpētu kamēr vada auto. Šeit nāk spēkā gan tas ka smēķējot var tikt novērsta uzmanība no galvenā - auto vadīšanas, kā arī aizdegtas cigaretes izmešana pa logu var nodarīt skādi aizmugurē esošajam auto vadītājam. Piemēram ja priekšējā mašīnā kāds smēķē un izmet benčiku laukā pa logu, tad ir iespēja ka tas benčiks vel aizdegts ielidos aizmugurējā auto vadītāja logā(ja tas ir vaļā) un var izdarīt skādi tā auto vadītājam vai pat izraisīt avārīju. Līdzīgu stāstu pirms vairākiem gadiem dzirdēju BezTabu un godīgi kopš tā laika ļoti piedomāju kur un kad pīpēju. Ja smēķēju kamēr atrodos braucošā auto, es vienmēr pārliecinos ka aiz mums nav cits auto vadītājs kurš varētu ciest.
15.12.2015 13:43 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Ak jā, vel mani interesē tas, KĀ policija izkontrolēs šo jauno likumu? Ja viņi neredz ka puse LV autovadītāju brauc nepiesprādzējušies, vel ļoti liela daļa pārsniedz ātrumu (vairāk kā +20 līdz +40 km/h virs atļautā), tad kā viņi taisās izkontrolēt to ka cilvēki smēķē savos auto?

Būtu labāk beiguši likt muļķīgus likumus auto vadītājiem un ieviesuši vairāk fotoradarus.
15.12.2015 13:47 |
 
Reitings 421
Reģ: 18.11.2015
Es būtu tikai priecīga,ja daugs mašīnā nesmēķētu!!!
15.12.2015 13:47 |
 
Reitings 63
Reģ: 26.11.2015
Es tam piekristu, ja mašīnā ir citas personas (īpaši bērni), bet tam jābūt loģiski, ka citiem nav jāelpo smēķētāju dūmi. Es nesmēķēju, ar savējo arī gribu izcīnīt smēķēšanas atmešanu. Viņš gan ne manā ne bērna klātbūtnē nesmēķē, kur nu vēl mašīnā, jeb vēl trakāk - iekštelpās.
15.12.2015 13:52 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Uz šo es gribētu dzirdēt VM skaidrojumu.


Pieņemu ka vienīgais loģiskais skaidrojums uz to varētu būt ka arī blakus sēdošais smeiķētājs pīpējot mašīnā var netīši uzpūt dūmus virsū auto vadītājam vai tie paši var auto vadītāja sejā ja nav atvērti logi, rezultātā kairinot viņam ļoti nepatīkami acis un radot bīstamu situāciju.
15.12.2015 13:55 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Man tiešām gribētos zināt kur var smēķēt. Pēc likuma, kurš aizliedza smēķēt uz balkona, mans kaimiņš sāka smēķēt kāpņutelpā (smird briesmīgi, smaka nāk arī dzīvoklī), pēc kāda laika beidza to darīt, jo laikam kāds aizrādīja. Tad viņš sāka smēķēt pie atvērta loga (smaka nāk iekšā pa logu), bet laikam sievai tas nepatika, tāpēc tagad viņš smēķē pie virtuves nosūcēja no kura, protams, visi dūmi nāk arī manā dzīvokli. Es vēl joprojām domāju, ka vislabāk viņam tomēr bija smēķēt uz balkona, tas bija mazāk sāpīgi un smirdīgi. Varētu jau iet un aizrādīt, bet īsti nezinu ko viņam ieteikt - kur tad, lai tas nabags smēķē, ja nekur nedrīkst :D
15.12.2015 13:55 |
 
Reitings 854
Reģ: 07.03.2015
Selīna, bet tagad taču kaimiņš nepārkāpj likumu! Vai tad tas nav pats svarīgākais?! :D Mums arī kāpņu parādījusies lapele ar to, ka nedrīkst uz balkoniem un lodžijām smēķēt. Tas man liekas vēl absurdāk par smēķēšanas aizliegumu mašīnās. Es nedrīkstu smēķēt uz pati savas stiklotās lodžijas! :'-(
15.12.2015 14:00 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Man tiešām gribētos zināt kur var smēķēt.

+++

Tiešām gribētos to zināt, savādāk visu laiku jājūtas kā noziedziniekam jo vienkārši gribi kur klusi uzsmēķēt. Kaitinošākais ir tas ja tu jau tā noeej malā no visiem cilvēkiem lai ievilktu pāris dūmus, bet šie paši vel nāk tev blakus stāvēt. Nu come on, es nevienam negribu traucēt dzīvi un bojāt veselību izņemot sevi, tad nafig citiem redzot ka es smēķēju ir jātnāk un jāstāv blakus man vienīgajā laukumiņā kas atrodas pietiekamā attālumā lai nevienam netraucētu?

Ja izveidotu tādu karti ar vietām kur var smēķēt, rezultātā visa karte būtu sarkana, jo nekur oficiāli pīpēt nedrīkstēs, ja nu vienīgi pa vidu uz iela, starp joslām uz baltās svītras. :-D
15.12.2015 14:03 |
 
Reitings 854
Reģ: 07.03.2015
ja nu vienīgi pa vidu uz iela, starp joslām uz baltās svītras

Nop, dūmi var iekļūt pa atvērtu logu garāmbraucošās mašīnas salonā. :-D
15.12.2015 14:06 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Un par to smēķēšanu uz balkoniem. . . es to neievēroju. Lai visi iet ieskrieties, bet es vairāk cilvēkiem bojātu veselību smēķējot istabā, virtuvē, tualetē vai kāpņu telpā. Tad es labāk pārkāpju to likumu un 2 naktī vēsā ziemā uzpīpēju uz balkona kad lielākā daļa normālo cilvēku būs aizvēruši logu.

Manā mājā gan nevienam nav iebildumi, jo ir diez gan daudzi smēķētāji, tad nu pretenzijas pret to neizsaka, bet tā pat, ja es redzu uz blakus esošā balkona cilvēku, es pagaidu kamēr viņš aiziet un tad uzpīpēju.
15.12.2015 14:06 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Sophie. Ko tu, tā varētu būt vienīgā vieta kur būtu piemēroti mums pīpēt jo cilvēki tā pat pilsētā ar atvērtiem logiem saelpojas smogu kas man liekas vel sūdīgāk liek justies un apdullina nekā cigarete :D
15.12.2015 14:07 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits