Mana tīrības mānija

 
Reitings 351
Reģ: 22.10.2014
Sveikas!

Padalīsimies par tīrības māniju!

1.Vai jūs arī mazgājat drēbes pēc katras vilkšanas?
2.Māju/dzīvokli tīrāt katru dienu, kautgan tas ir tīrs?
3.Gultas veļu maināt reizi nedēļā, ja tā ir tīra?
4.Pēc āras atnākšanas somu notīrat ar mitru lupatiņu?
5.Zābakus cītīgi iztīrat pēc katras vilkšanas?
6.Logus tīrat reizi nedēļā?

Es to katru reizi daru, un nevaru iedomāties, ka var savādāk.Vai jūs darāt tāpat?

Paldies!:-)
10.12.2015 22:57 |
 
Reitings 1457
Reģ: 18.03.2009
Man patīk kārtība un tīrība, bet uz šī fona es tāda neizskatītos. :-D

Kad dzīvoju īrētā vienistabas dzīvoklī, tad to tīrīju katru vakaru, kad biju mājās. Šobrīd, dzīvojot divstāvu mājā, man nav ne vēlēšanās, ne laika to uzkopt (ar to es domāju kārtīgu mitro uzkopšanu) biežāk kā 1 reizi nedēļā vai divās (trauku mazgāšana, plīts tīrīšana, poda tīrīšana, dužas/ izlietnes tīrīšana utml neskaitās - to daru regulāri).
Gultas veļu mainu rezi divās nedēļās, ja neesam bijuši mājās, tad attiecīgi retāk.
Logus tīru 1-2 reizes gadā (1.stāvā divas reizes, 2.stāvā vienu).

Visās šajās tīrības lietās vados pēc sajūtām, nevis grafika! ;-)
11.12.2015 11:21 |
 
Reitings 2230
Reģ: 29.01.2009
Un man likās, ka es esmu tīrības pedants.. izskatās, ka tomēr ne :D

1.Vai jūs arī mazgājat drēbes pēc katras vilkšanas?
Zeķes, apakšbikses un topiņus jā. Pārējo- atkarīgs no tā, cik netīrs.

2.Māju/dzīvokli tīrāt katru dienu, kautgan tas ir tīrs?
Ja esmu mājās, tad noteikti visu piekopju. Nevaru koncentrēties un darīt citas lietas, ja māja netīra.

3.Gultas veļu maināt reizi nedēļā, ja tā ir tīra?
1.5 nedēļā, aptuveni.

4.Pēc āras atnākšanas somu notīrat ar mitru lupatiņu?
Nē.

5.Zābakus cītīgi iztīrat pēc katras vilkšanas?
Netīru. Ja ir netīri, tad pirms vilkšanas noslauku.

6.Logus tīrat reizi nedēļā?
Neesam pat mēģinājuši vēl :-D
11.12.2015 11:25 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
O, kārtējā šausmināšanās diskusija. :-D:-D Man uz visiem jautājumiem atbildes ir trekns NĒ! :-D Es tiešām nevaru iedomāties dzīvi, kurā nav nekas labāks / interesantāks darāms kā viss šeit uzskaitītais. :-D

1.Vai jūs arī mazgājat drēbes pēc katras vilkšanas?
- Nē, tikai zeķes un apakšveļu (bet ne krūšturus). Nesvīstu un man būtu žēl tās drēbes nomazgāt, bez vajadzības vislaik mazgājot.

2.Māju/dzīvokli tīrāt katru dienu, kaut gan tas ir tīrs?
- Nē. Katru dienu mazgāju tikai traukus. Ik pārdienas izeju cauri ar slotu grīdām. Visu pārējo tīru 1x nedēļā vai retāk.

3.Gultas veļu maināt reizi nedēļā, ja tā ir tīra?
- Reizi pāri nedēļās.

4.Pēc āras atnākšanas somu notīrat ar mitru lupatiņu?
- Šis ir vnk wtf. Nezināju, ka ir somu tīrāmās lupatiņas. :D Kas tur jātīra?? :-O Protams, ja gadās kaut kur nosmērēt, tad notīru.

5.Zābakus cītīgi iztīrat pēc katras vilkšanas?
- Ko nozīmē iztīrīt zābakus?? No iekšpuses? No ārpuses tīru katru dienu, ja ir slapjš vai dubļains. Ja ir sauss laiks, tad nav vajadzības.

6.Logus tīrat reizi nedēļā?
Kāds tiešām, tiešām tā dara??? :-O Es tīru 1x pavasarī un 1x rudenī. Viss.

Si-si-dra :D Sveiciens cosmo sušķiem! :-P
11.12.2015 11:31 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
3.Gultas veļu maināt reizi nedēļā, ja tā ir tīra?
biezak!
11.12.2015 11:33 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
es labāk nestāstīšu.... es esmu baigs sušķis pēc šīs diskusijas :D
bet meitenes, kuras katru reizi dvieļus maina utt., kā būs tad, kad būs bērni? Tad jau nepieciešama atsevišķa milzīga veļas istaba, kur mazgāt un žāvēt non-stop. Mājā, protams, to ir mierīgi realizēt, bet dzīvokļos? :-O
11.12.2015 11:44 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
vai arī mazu bērnu..tās ļoti tīrīgās māmiņas arī pārģērbj pēc katra traipa uzreiz? Cik zinu, man draudzenei bērns dienā n-tās reizes kaut ko sev uzmet ēdot... tad nu dienā nāktos 10reiz pārvilkt kreklu bērnam. :D tas nav kā apvainojums domāts, es tīri prātoju - cik tas ir reāli :-/
11.12.2015 11:45 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Man dvini auga bez pamperiem! Tad vari iedomaties to apjomu! Un berniem vienmer ari kleitas mazgaju katru reizi pec uzvilksanas, toreiz ar rokam. Skola saka iet paradiajs tikai automti velasmasinas. Nekada vaina! Ja grib tad var!


autire parak reti maina gultasvelu, suske karoc, nu man ta liekas!
11.12.2015 11:48 |
 
10 gadi
Reitings 1925
Reģ: 02.07.2009
1. Nē, nemazgāju, ja vien tas nav sasvīdis T krekls vai apakšveļa.
2. Tīru ~ 2 reizes nedēļā, +/- katru dienu izslaukot atsevišķas, visvairāk piebradātās telpas (lielo istabu, gaiteni, virtuvi).
3. Mainu ~ 2 reizes mēnesī.
4. :-O Ir cilvēki, kas tā dara, nopietni?
5. Nenotīru, lai gan vajadzētu, it sevišķi, kad ārā bijis salts laiks, jo man ir īstas ādas zābaki un baidos, ka sāks sprēgāt vai paliks cieti, neelastīgi.
6. Nē, drīzāk reizi pusgadā vai pat retāk.

Es neesmu pedante un nekad īsti neesmu tādus cilvēkus sapratusi. Mana māsa ir apsēsta ar tīrību, vairākas reizes dienā var sūkt paklājus (lai gan tagad viņai tādu vairs nav).
Ko es cenšos vienmēr uzturēt ideālā kārtībā - virtuvi. Regulāri mainu trauku mazgājamās lupatiņas, švammes, pārdesmit reižu dienā tīru virsmas, bieži sakopju gāzes plīti.
11.12.2015 11:49 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
vai arī mazu bērnu..tās ļoti tīrīgās māmiņas arī pārģērbj pēc katra traipa uzreiz?
viennmer ta dareiju, ta man ari pasai vienkarsak. Jo ilgi mazgaju ar rokam, un vienu traipu atrak izmasgat neka pilnigi nocukatu kaut ko!
11.12.2015 11:51 |
 
10 gadi
Reitings 4040
Reģ: 02.01.2011
man studiju laikā bija šis niķis, īpaši uz sesiju beigu laikiem- varēju katru dienu skapjus sakārtot, visu tīrīt, mazgāt, pārkārtot, tagad saprotu, ka tas tiešām bija tāpēc, ka iekšā ir nemiers, stress, jo mīļi bija man visi deadlaini :D
varbūt ne visiem, bet daļai noteikti zem pedantiskuma slēpjas kaut kādas problēmas, kuras aizsedz ar šo pārmērīgo kārtošanu/tīrīšanu.
11.12.2015 12:06 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Par zābaku un somu tīrīšamu.
Somas kopju ar " zābakiem " ādai paredzētiem barojošiem krēmiem. Tā reizi vai divas gadā sasmērēju, jo somas tāpat kā ādas apavus vajag " pabarot ", lai nesazūst un neveidojas krunkas/grumbas vai nesāk plaisāt.
Tāpat vienmēr sezonas apavus sagatavoju pirms ziemas vai vasaras miega un pirms pirmās vilkšanas pēc piega. Tā viņi vienmēr izskatās kā jauni ( dažiem ir pat 8 gadi. :-D )
11.12.2015 12:10 |
 
10 gadi
Reitings 6211
Reģ: 01.04.2009
Alexxa


1.Vai jūs arī mazgājat drēbes pēc katras vilkšanas?
Veļu (bet ne krūšturus) un zeķes - jā. Krekliņu uzvelku parasti vismaz divas reizes, džinsus un bikses vai svārkus - pēc vairākām uzvilkšanas reizēm.
2.Māju/dzīvokli tīrāt katru dienu, kautgan tas ir tīrs?
Nē. Daru to nedēļas nogalē. Katru dienu nomazgāju tikai traukus.
3.Gultas veļu maināt reizi nedēļā, ja tā ir tīra?
Mainu laikam ir pēc divām ned.
4.Pēc āras atnākšanas somu notīrat ar mitru lupatiņu?
Nē, ja vien nav kāds redzams traips
5.Zābakus cītīgi iztīrat pēc katras vilkšanas?
Ja dubļains laiks, tad jā, bet sausā eko netīru.
6.Logus tīrat reizi nedēļā?
Noteikti nē. Tās varbūt ir divas trīs reizes gadā. Vienmēr to daru pavasarī, lai skaidrāks skats uz atnākošo skaisto laiciņu.
11.12.2015 12:12 |
 
10 gadi
Reitings 6211
Reģ: 01.04.2009
Kopēju tekstu no Alexxas, tas vārdam augšā tur it kā nevajadzētu būt :D
11.12.2015 12:14 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
es brinos ka autore mainos gultasvelu tikai reizi nedela var sevi uzskatit par tirigu? Tev tikai 2 komplkekti velas? Tev maz nauda pulverim vai elektribai?
11.12.2015 12:15 |
 
Reitings 1534
Reģ: 28.04.2015
Sākās. :D
11.12.2015 12:17 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Rīdziniece - kas vainas gultas veļas mainīšanai reizi nedēļā? :D
11.12.2015 12:24 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
tak autorei pasai niez uz kasi, tapec ari tada tema ! Tad lai paklausas kada pati izrads netira cuka cituprat!
11.12.2015 12:24 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
1.Vai jūs arī mazgājat drēbes pēc katras vilkšanas?
Apakšveļu jā, maiciņas gandrīz vienmēr, pārējo nē.

2.Māju/dzīvokli tīrāt katru dienu, kaut gan tas ir tīrs?
Man likās, ka es pietiekoši bieži tīru un esmu tīrīga, bet laikam jau nē. :D bieži sūcu, bieži sanāk tiešām katru dienu, mazgāju no 1-3 reizēm nedēļā, priekš manis tas liekas daudz. :)

3.Gultas veļu maināt reizi nedēļā, ja tā ir tīra?
mainu vēl retāk kā reizi nedēļā, es taču tur tikai guļu un gulēt eju nomazgājusies, nesaskatu vajadzību pēc mainīšanas katru nedēļu. Tas pasākums kā tāds riebjas.

4.Pēc āras atnākšanas somu notīrat ar mitru lupatiņu?
somu netīru vispār, jo ziemā ir tumšas somas, bet nu savā mūžā vispār somu esmu tīrījusi.

5.Zābakus cītīgi iztīrat pēc katras vilkšanas?
zābakus tīru pirms vilkšanas un arī ne vienmēr, tad, kad ir nepieciešamība un ir netīri.

6.Logus tīrat reizi nedēļā?
Logus cenšos tīrīt 1-2 reizes gadā un arī tad ir jāsaņemas. :D
11.12.2015 12:27 |
 
Reitings 1056
Reģ: 06.05.2014
1.Vai jūs arī mazgājat drēbes pēc katras vilkšanas?
-Veļu un zeķes- noteikti.
2.Māju/dzīvokli tīrāt katru dienu, kautgan tas ir tīrs?
-Katru dienu nē, sanāk katru otro, bet kaut kā ātri savandās. Ja vajag, tad tīru arī vairākas dienas pēc kārtas, bet tā nav tāda ģenerāltīrīšana. Notīru putekļus, iztīru grīdas. Ā, virtuvi kopju katru dienu.
3.Gultas veļu maināt reizi nedēļā, ja tā ir tīra?
-Ja tā ir tīra, tad nē.
4.Pēc āras atnākšanas somu notīrat ar mitru lupatiņu?
-wtf? :D
5.Zābakus cītīgi iztīrat pēc katras vilkšanas?
-Tīru pirms uzvilkšanas katru reizi, man kaut kā vienmēr sanāk nosmērēt.
6.Logus tīrat reizi nedēļā?
-Nē, drīzāk 2x gadā.
11.12.2015 12:30 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Apakšveļu jā, maiciņas gandrīz vienmēr, pārējo nē.
bet drebes tak tu staiga ari maikas vairak ka 5 stundas vai 8, citkart ilgak?

mainu vēl retāk kā reizi nedēļā, es taču tur tikai guļu un gulēt eju nomazgājusies, nesaskatu vajadzību pēc mainīšanas katru nedēļu. Tas pasākums kā tāds riebjas.
gultasvelu kur guli 6 lidz 12 stundas maini reti, maiaks biezi logika kur?
11.12.2015 12:35 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits