Daudz muļķīgu kļūdu darbā... :(

 
Reitings 131
Reģ: 06.01.2015
Labs vakars visām. :)

Šodien man bija pavisam neizdevusies piektdiena:(

Savā jaunajā darbā- pirmajā īstajā- strādāju jau pusgadu.
Mans darbs prasa augstu precizitāti.

Kā izrādās man laikam tāda nepiemīt.
Savu darbu nu jau pārzinu , zinu dažādas darba nianses, arī esmu iemanijusies strādāt ar visām datorprogrammām. Man vairs nav jautājumu ko darīt tajā un tajā situācijā vai kāpēc vajag darīt tā vai savādāk.
Ir divas kolēģes , kuras ir ļoti normālas, ja Tu nekļūdies, bet paliek drausmīgas, ja kļūdies. Šodien pat sanāca parunāt augstsos toņos.

Manas pieļautās kļūdas ir tiešām , tādas itkā sīkumi. Nepareizi uzrakstīts dok. nr, piemēram viena nulle par daudz, vai kāds cipars izlaists. Pārrakstīšanās kļūdas, kuras gadās diezgan bieži. Nesen viena kolēģe pateica, ka viņai esot apnicis un ja tas vel atkārtošoties iešot pie vadības.

Vai tiešām tādu sīkumu dēļ var atlaist no darba, viņa patiešam to var panākt?

Es visu laiku analizēju tās savas kļūdas, bet gudra netieku kapēc, jo savu darbu māku, zināšanas mani ir, to atzina arī nokaitinātā kolēģe. bet šīs sīkās kļūdas visu var ļoti saākarēt. Jo vairāk es cenšos , jo vairāk es kļūdos. Un tagad jau pat baidos kļūdīties, jonegribu lai par mani iet sūdzēties.

Bet tad atkal padomāju- tā kas ir tik neapmierināta ar jebkuru kļūdu, vai viņa pati nekļūdās un vai tad es patiešām neko nesajēdzu un nespēju izdarīt kā vajag, ka par mani jāskrien sūdzēties.

Ar vadītāju attiecības ļoti labas, arī sanāk sastrādāties, nav bijušas īpašas problēmas, itkā viss ok.

Vai Jums tā ir bijis ? Ko darīt? Kā beigt tās muļķīgās kļūdas, kamēr nav par vēlu?

Ko darīt ar tām kolēģēm, lai neauro uz mani dēļ tā. To es arī netaisos pieļaut. Bet normālas attiecības vajag.

Man patīk mans darbs un vēlos to turpināt. :-)
04.12.2015 21:56 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Tu vienkārši esi pavirša pēc dabas, un tev nav piemērots šāds darbs. Es tevi saprotu, jo esmu tāda pati. Lai kā censtos, vienmēr ielaidīšu kaut kādu kļūdu. Ar tādiem ciparu darbiem labāk noņemties pedantiem un perfekcionistiem.
05.12.2015 11:40 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Tur jau tā lieta, ka sākumā man piesējās par ātrumu, tad par vēl vienu niansi, ko jaucu. Tagad par to vairs neko nesaka. Tagad runa ir tikai un vienīgi par neuzmanības kļūdām, ne nezināšanas.

Man tie aizrādījumi rada nereālo stresu. Esmu ļoti jūtīga , visu pārdzīvoju un tad pēc tam kko darīt ir vēl grūtāk. Baidos jautāt, ja kkas nesakrīt, jo ja man nebus taisnība, man bļaus virsū.

Es nezinu, dažreiz nejūtos kā darbinieks , bet praktikants, kuru vel var mācīt pamācīt, atļaut aizliegt.

Gribu lai pazūd šī sajūta


Saproti, tu kolegem radi sajutu, ka tev tavs darbs lidz galam neinterese, visu dari pa roku galam neiedzilinoties, nepalabojot, pavirsi. Tiesi tadel ir si attieksme, vinas zin, ka tu vari, ka zinasanas tev ir, bet esi loti neuzmaniga. Kamer turpinasi sada gara, nedomaju, ka kautkas mainisies. Un pedejais par ko tev vajadzetu satraukties, ir koleges blausana. lai blauj, ieodmajies, ak vina taja bridi kerc kaa peertikis un tu neko nesaproti. Bet ja nopietni, sac iedzilinaties sikumos, nesteidzies, parlasi, parlasi un parbaudi, atkal un atkal.
05.12.2015 11:41 |
 
Reitings 4083
Reģ: 22.11.2013
1) dokumentu numuru sajaukšana nav nekāda mazā kļūda. kā arī rēķina nr. sajaukšana nav nekāds mazais grēks. Padomā pati, ka klientam ar to numuru bankā ir jāapmaksā rēķini.
2) Man arī apriebtos, ja pus gadu kolēģe regulāri putrotu kaut ko un man būtu savs laiks jātērē, lai labotu vai meklētu viņas kļūdas un pārskatītu katru papīru.
05.12.2015 12:57 |
 
Reitings 340
Reģ: 22.05.2011
Bet vispār jā - man liekas, ka šis tev nav īstais darbs ne tikai tāpēc, ka tev šādas kļūdas gadās, bet arī tāpēc, ka tu neuzskati, ka tās ir būtiskas. Ja tev pa pusgadu vēl neliekas, ka tiem cipariem ir kāda nozīme, tad diez vai tev jebkad tā liksies.

Un atkal - iespējams, daudzi no, piemēram, reklāmas aģentūras radošajiem darbiniekiem arī uzskatītu, ka kaut kāds viens cipars rēķinā nav būtisks, ja kopumā rēķins tāpat saprotams :-D bet nu tāpēc arī viņiem jāstrādā citādu darbu nevis šādu, kas prasa ievadi.


Ctrl+C un Ctrl+V nestrādā?
Man darbā arī ar daudz numuriem jāstrādā un nekad nav ienācis prātā pašai kaut ko pa ciparam pārrakstīt.

Es biju automātiski pieņēmusi, ka meitenei jāraksta rēķinu dati no papīra datorā. Piemēram, saņem papīra rēķinus no citām firmām un jāiegrāmato. Ja no datora uz datoru, tad, protams, vajag kopēt, nevis ar roku no jauna rakstīt.


Man palīdzēja vēl variants, ka rakstot daudz ciparus no papīra datorā, es klusām pie sevis skaļi saucu tos ciparus un tad rakstīju, tādējādi tu balsī dzirdi to skaitli un tas labāk atspoguļojas tavās smadzenēs un rakstot ir mazāka iespēja, ka uzdrukāsi ko citu un/vai arī pamanīsi kļūdu, ja pirksti aizšaus greizi. Man gan bija drusku kauns no kolēģiem sākumā, kad to darīju, mazums, padomās nenormāla - runā ar sevi


Man šis tāāā kristu uz nerviem, ja kāds birojā ikdienā līdzi runātu tam, ko raksta. Tev liekas, ka klusā, bet, ja vien nesēdi kādā lielā zālē, kur starp darbiniekiem 50m, to taču ļoti dzird visi pārējie.
05.12.2015 14:37 |
 
Reitings 811
Reģ: 09.06.2011
Patiesībā jau tas viss nav smieklīgi, jo reizēm pat viens nepareizs cipars vai vārds var mainīt visu kontekstu. Ir jābūt uzmanīgam un rūpīgāk jāpiedomā pie savām darbībām. Ne jau visiem liksies, ka tas ir tikai tāds sīkums. Ja bankas kontam sajauc ciparu, tad nauda aiziet pavisam citai personai. Tāpat arī šeit - ja viss nav korekti sakārtots, tas veido loģisku ķēdes reakciju un beigās var novest pie nepatīkamām sekām. Un teikt, ka tas viss rada stresu un vel nez ko, ir tikai atrunas. Es personīgi arī negribētu savā uzņēmumā darbinieci, kura nevērīgi veic savus pienākumus, pēc tam streso par visu un pēc kuras viss jāpārbauda vai nav kas sajaukts. Es pirmajā reizē izteiktu brīdinājumu, ja nebūtu bijušas nopietnas sekas, bet pēc tam atlaistu.
05.12.2015 14:48 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Nevajag pārdzīvot, tas ir tikai darbs. Ja atlaidīs - atlaidīs, atradīsi citu. Es agrāk arī pavisam vienkāršos darbos, kafejnīcās, veikalos utt. tā stresoju, raudāju mājās pēc darba, ja kaut ko biju savārījusi. Tagad es ļoti cenšos distancēties, jo esmu strādājusi arī tiešām brīnišķīgā darba vietā, kur sāku pilnīgi visu no nulles sev pilnīgi svešā sfērā, sākumā kļūdījos nonstopā, bet arvien mazāk, un pēc mazāk kā gada jau biju ar vienu no labākajiem koeficientiem un nekļūdījos vispār un nekur. Un par to man jāpateicas brīnišķīgiem kolēģiem. Jo daudziem cilvēkiem ir tā, ka kolēģi ietekmē to, kā iepatīkas pats darbs. Skaties uz to no tāda punkta - jā, viņiem vajag tavu precizitāti, bet arī tev vajag normālu darba vidi. Ja tu tur strādā pusgadu, tas nozīmē, ka amatā pastāvīgi neturas viens cilvēks, kas savukārt var nozīmēt, ka drausmīgi kolēģi, kurus neviens nevar paciest.
Mana draudzene strādā valsts iestādē jau labu laiku, tagad pārcēla citā nodaļā. Un tur esot kaut kādas kolēģes (tādas - bābu tipa), kuras vispār nemāk normāli sarunāties, bet pie katrām nebūšanām kliedz. Mana draudzene gan ir ļoti psiholoģiski nosvērts cilvēks un neņem galvā, es zinu, ka es pie pirmās tādas bļaušanas klausulē sūdzētos vadībai un ietu prom.
05.12.2015 15:13 |
 
10 gadi
Reitings 4026
Reģ: 02.01.2011
atslābsti, mazāk steidzies ar tiem dokumentiem un centies nedomāt par kolēģu piezīmēm un draudiem atlaist- tas vēl vairāk rada spriedzi un kļūdas!
05.12.2015 16:14 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
Bieži tā ir, ka pats savas kļūdas nemaz nepamani, jo pēc noklusejuma dari visu pēc labākāšsirdsapziņās un centies .. sekojoši - esi pārliecināts, ka viss ok.
Kā daru / darīju es (jo sevišķi ar papīriem, kur cipari būtiski .. līgumi, rēķini, tāmes) - VIENMĒŖ izprintēju un pārskatu. Ieteiktu sākt ar to, domāju, ka piezīmju skaits samazināsies :)
05.12.2015 17:16 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Vai tad tik gruti tiesam uzrakstit visus ciparus recizi? uznemumiem tas stipri kaitee undomaju, ka kolegem nav pacietibas isu laiku labot tavus izlaistos ciparus.
05.12.2015 17:25 |
 
Reitings 70
Reģ: 19.05.2011
Disleksija?
06.12.2015 17:05 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits