Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Erasmus + Somijā

 
Reitings 80
Reģ: 21.03.2014
Sveiki :) Vai šeit ir kāda, kas braukusi erasmusā uz Somiju? Domāju nākamā gada pavasara semestrī braukt, un manai studiju programmai kā labākos variantus piedāvā Poliju (tur esmu paspējusi jau diezgan izdzīvoties un izbraukāt, tāpēc īpaši nevelk uz turieni) un Somiju (Oulu). Citi saka, ka tur ir super, un prātīgi dzīvojot, iztikt ar stīpu un vēl paliek pāri kādai paslēpošanai utt, citi - ka nevarot savilkt galus ar doto stipendiju. Būšu ļoti priecīga, ja padalīsities ar savu pieredzi :)
03.12.2015 23:17 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Somijā jau burgers maksā 7EUR,kas skaitās lētākais ēdiens.Nemaz nerunāšu par citiem ēdieniem.
Nesaprotu, kāpēc tā jāraujas uz tik dārgu valsti? Cik tā stīpa būs liela?
04.12.2015 07:11 |
 
Reitings 287
Reģ: 13.06.2014
Neesmu bijusi Erasmusā Somijā vai Polijā, bet esmu šo to dzirdējusi.
Tātad, stipendija Somijā 500 eur/mēnesī, Polijā 400 eur/mēnesī.
Istabas īre uz mēnesi ir ap 250-300 eur. Līdz ar to sanāk, ka tev pāri paliek 250-200 euro. Ar to tev jāiztiek ēdienam (gaļa tur ir daudz dārgāka nekā Latvijā, tā kā ja esi gaļēdājs, būs padārgi) un protams izklaidēm, alkoholam, jo kurš gan Erasmus students neatpūtīsies un neizbaudīs šos pāris mēnešus. Jāskatās pašai, piemēram, cik nauda ēdienam tev aiziet Latvijā, lai apmēram varētu zināt, vai varēsi iztikt. Kā arī ja neesi ballētāju tips, varbūt arī varētu sanāk naudas, nemāku teikt, cik apmēram ēdiens uz mēnesi izmaksātu.
Polijā par tiem 100 eur/mēnesī mazāk varētu dzīvot kā bagātā, kā nekā Polijā ir lēts ēdiens un, manuprāt, īre arī zemāka. No Polijas arī nav tālu citas valstis, kur palēti var aizceļot ar autobusu/vilcienu kopā ar citiem studentiem.
Ja vēlies dzirdēt pieredzi, kā ir gājis tiem, kas ir bijuši Somijā, Polijā, ieteiktu sazināties ar savas Erasmus koordinātiem, viņi varētu tev iedot studentu kontaktus, kas iepriekš ir braukuši uz tevis izvēlētajām skolā un tad viņiem varētu uzdot sev interesējošos jautājumus.
04.12.2015 07:54 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Man a pieredze būš ne par Somiju, bet iztikšanu ar stipendiju kā tādu.

Atkarīgs no cilvēka. Ir, kam pietiek, un vel var atlikt paceļošanai, ir, kam bez vecāku palīdzības/pusslodzes darbiņa zobi vadzī jākar. Viena un taja pašā valstī, ar identisku stipendiju.

Kā tu dzīvo Latvijā, pie kādiem izdevumiem esi pieradusi?
04.12.2015 07:57 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Bijušais skolas biedrs, kas studēja LLU Meža fakultātē, brauca uz Somiju Erasmus ietvaros. Viņš likam visam izklausīties tā, ka dzīvoja ļoti zaļi :D Īpaši dokturantūras studentiem esot lielas stipendijas.
04.12.2015 07:59 |
 
Reitings 80
Reģ: 21.03.2014
57days, mēģinu dzīvot taupīgi. Lai gan vēl pie vecākiem dzīvoju (man augstskola no mājām 10 minūtes ar velo) cenšos pēc iespējas vairāk pirkt un maksāt par visu pati, un no maniem 250€ (stipendija un brīvdienu darbiņš) vēl paliek nedaudz, ko iekarāt :) un pa klubiem praktiski neballējos un alko litriem nepatērēju.
04.12.2015 09:20 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Es esmu bijusi Erasmusā Somijā. Taču "manā laikā" tie bija, šķiet, 850eur mēnesī. Man it kā pietika, bet nu es arī skatījos līdzi, ko pērku, īpaši pārtiku - dzīvoju dzīvokļa tipa kopmītnēs ar vēl vienu meiteni - mēs pirkām pārtiku uz pusēm un kopā taisījām ēst, manuprāt, tā sanāca izdevīgāk. Ja es nekur nebūtu braukusi, tad pietiktu mierīgi, bet es braucu arī gandrīz visās no tām piedāvātajām ekskursijām, un tur jau, protams, pāris simti salasījās. Es tolaik pati nestrādāju, tāpēc man nedaudz naudas uz beigām atsūtīja vecāki, neatceros, cik, bet ap simtu.
Jāskatās līdzi vienkārši. Es uztvēru to kā iespēju pēc iespējas vairāk redzēt un piedzīvot, tam arī tērēju naudu. Nestaigāju pa veikaliem, pērkot drēbes utml. Bet izklaidēs un ceļojumos sevi nekā ļoti neierobežoju - darīju to pašu, ko visi. Ar Skandināviju ir tā, ka visticamāk visiem pārējiem eiropiešiem un amerikāņiem arī tā liksies padārga valsts, tāpēc visi +/- skatīsies, ko pērk un dara.
Es ieteiktu tev pakrāt jau pirms aizbraukšanas, pašai būs vieglāk. Man pašai savas naudas līdzi nebija vispār, arī par lidmašīnas biļeti maksāju no stipendijas.
Ja vēl kas interesē, jautā.
04.12.2015 09:32 |
 
Reitings 1093
Reģ: 02.11.2011
Nu slēpošanai diez vai pietiks :D Es dzīvoju Somijā jau 4 gadus, tuvu pie Oulu (Somijas attālumos tuvu :D ), ja ir kādi konkrēti jautājumi, droši!
04.12.2015 09:58 |
 
Reitings 86
Reģ: 18.01.2015
Es biju Erasmusā Polijā pirms pāris gadiem. Stipendija toreiz bija ap 300 latiem mēnesī. Par kojām maksāju 80 latus, bet tās bija ļoti labas kojas - dzīvojām trīs meitenes vienā "dzīvoklītī", katrai sava istaba un vannasistaba. Tikai virtuve bija kopīga. Par atlikušo naudu varēju ļoti labi dzīvot - pietika gan pārtikai, gan izklaidēm, gan paceļošanai, gan apģērbam un apaviem.
Viens no iemesliem, kāpēc izvēlējos Poliju bija tieši lētā dzīvošana, jo negribēju braukt uz valsti, kur man būtu jāskaita kapeikas un jādomā, vai es šodien varu atļauties gaļu, vai taupīt uz sabiedrisko transportu un iet to gabalu uz universitāti ar kājām.
Somijā tomēr cenu līmenis ir pavisam cits. Tā tikai liekas, ka baigi taupīsi un nekur neiesi/nebrauksi, bet tajā vidē visu gribas - gan uz ballīti aiziet, gan aizceļot kaut vai uz kaimiņu pilsētu, gan paslēpot vai uz koncertu aiziet. Vai tad nu sēdēsi kojās, kamēr visi pārējie erasmusieši kaut kur dodas? Tā ka, ja ļoti gribas uz Somiju, tad mēģini maksimāli iekrāt tagad.
Konkrētak par izmaksām un iespējām apjautā tos, kas ir bijuši tajā univerisitātē Erasmusā šogad vai pagāšgad - galu galā tagad taču ir visādi forumi un grupas FB, kur viņus var atrast. Vai paprasi tavas universitātes Erasmus koordinatorei, lai iedod tev kontaktus tiem studentiem, kas ir braukuši uz to Somijas universitāti pirms tevis. Vismaz man tas baigi palīdzēja.
04.12.2015 10:01 |
 
Reitings 934
Reģ: 08.09.2015
Es biju tieši Oulu (pimrs 6 gadiem laikam). Negribu te baigi izplūst savā pieredzē, tikai pasaku, ka mums tolaik bija finasējums 500 eur mēnesīno ES un 150 latu no LV, tā kā dzīvoju baigi netaupot līdzekļus, tad galā atbarcu bez iekrājuma, tācu pabiju vairākās ekursijās pa vidam... Un man pilnīgi noteiki nebija ne uzkrājumu, ne vecāku finasu atbalsta šim pasākumam. Tas kopumā bija viens no labākajiem likiem manā dzīvā. Ja ir kādi konkrēti jautājumi, droši raksti privāti.
04.12.2015 10:22 |
 
Reitings 934
Reģ: 08.09.2015
Somijā jau burgers maksā 7EUR,kas skaitās lētākais ēdiens.Nemaz nerunāšu par citiem ēdieniem.

Tas jau tūristiem. Vienkaŗsi ir jāzin, kur ieprikties un kur iet ēst.
04.12.2015 10:25 |
 
Reitings 2230
Reģ: 29.01.2009
Es domāju, ka droši brauc! Tāda iespēja ir jāizmanto- nu un kas tad notiks, ja vajadzēs pietaupīt nedaudz? Toties pieredze feina! :-) Nav jāpērk burgeri maķītī- nopērk makaronus, aizej mājās un uztaisi ar mērci, un ēd 3 dienas :-D
04.12.2015 11:51 |
 
Reitings 2230
Reģ: 29.01.2009
Plus, visi erasmusnieki, kurus esmu satikusi (gan no LV, gan citām valstīm), nekad nav sūdzējušies par līdzekļiem :-D
04.12.2015 11:51 |
 
Reitings 80
Reģ: 21.03.2014
Man ir teikts ka Somijā lielā daļā augstskolu varot paēst tādas kā kompleksās pusdienas pa 2,5 - 4 eur, un tā kā es tagad pusi dienas varu ar tādām skolas pusdienām iztikt, vēl tikai pāris maizītes brokastīs un kaut ko vakarā, domāju, ka par ēšanu tik traki nebūs jātērējas. Un ir doma iegādāties tur uz vietas lietotu velo, jo sabiedriskais arī esot ļoti dārgs. Vistrakāk jau noteikti būs ar īri - cik meklēju par kojām, lētākais variants ap 200:-/
04.12.2015 13:19 |
 
Reitings 954
Reģ: 08.11.2012
Noteikti brauc!

Sākumā noteikti vajadzēs aprast, bet kopumā , domāju, tas ir pozitivs ieguvums. Turklāt, Polijā jau esi bijusi, tā kā Tev nav citu variantu kā Somija.

Dzīvē taču ik pa laikam kaut kas jauns jāiezmēģina.
04.12.2015 13:34 |
 
Reitings 934
Reģ: 08.09.2015
n ir doma iegādāties tur uz vietas lietotu velo, jo sabiedriskais arī esot ļoti dārgs.

Bija tādi, kas tā mēģināja, bet atceries, ka Oulu ir samērā tuvu polārjam lokam - tur ziemas ir daudz ausktākas kā te Latvijā. Neatceros cenu, bet studentu mēnešbiļete maksāja tik, cik Rīgā vienā maršurtā bija ne-studenta, tā kā cenas cēlušas Rīgā, domāju, ak tie bija 25 eur... Nu un tu jau visos maršruots, visās dienās (izņemot nakts reisus).
04.12.2015 14:17 |
 
Reitings 80
Reģ: 21.03.2014
Bilete , es paskatījos ka 40 eur mēnesī autobusu karte :( ja nav tālāk par kādiem 4-4.5 km no kojām, varētu mēģināt ar kājām iet.
04.12.2015 14:57 |
 
Reitings 934
Reģ: 08.09.2015
mice - tu skadri zini, ka ar studenta biļeti arī 40? Nu pirms 6 gadi 100% bija puse no parastās cenas. Runa ir tieši par Oulu universitāti? Tur citas auhstskolas arī pilsētā ir... NU ar kojām ir tā, ka dažiem bija tieši pir universitātes, man bija 10 min brauciens autobusā, tad bija kojas pilsētas Centrā (kādas 20 min brauciens autobusā), bet bija, kam aiz stacijas vēl - tās bija 35 min autobusā... Cik tas ir km nav ne jausmas. Izvēlties tev nedod - iedla istabu un viss, ja tu caur pficiālo studentu organizāciju īrē.
04.12.2015 15:07 |
 
Reitings 80
Reģ: 21.03.2014
Paskatījos, tiešām 40, citiem vēl dārgāk :(
04.12.2015 15:36 |
 
Reitings 80
Reģ: 21.03.2014
Un ja es te saņemu valsts stipendiju, es to saņemšu arī kamēr būšu prom? (t)
04.12.2015 16:51 |
 
Reitings 80
Reģ: 21.03.2014
Tik daudz jautājumu, bet nav īsti kam pajautāt, jo vismaz no manas fakultātes uz somiju jau kādu laiku neviens nav bijis :(
04.12.2015 20:21 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!