Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kurā augskolā ir šis mājasdarbs?

 
Reitings 168
Reģ: 11.12.2012
Sveikas! Man ir jautājums tām meitenēm apguva vai apgūšt Starptautiskās privāttiesības. Kura skola uzdod šādu mājasdarbu studentiem?

Lūdzu, izvēlieties vienu personas iesniegumu (jebkuri personu identificējoši dati ir mainīti) un rakstveidā konsultējiet personu par tās turpmākās rīcības iespējām.
Sniedzot rakstveida konsultāciju, argumentāciju lūdzu pamatot saskaņā ar atbilstošu ES Regulu (skatīt zemāk).
Termiņš – 28/11/15. Par katru kavētu iesniegšanas dienu: -1 balle.

Iesniegums A:
Labdien!
Mums radās viena problēma ar klientu, kas ir Igaunijā reģistrēta komercsabiedrība. Kamēr tiesājāmies Latvijā par zaudējumu piedziņu, visi aktīvi ir pārcelti atpakaļ uz Igauniju. Mums ir izsniegts Latvijas tiesas spriedums par naudas piedziņu ar atzīmi par spēkā stāšanos, esam arī izņēmuši izpildrakstu iesniegšanai Latvijas tiesu izpildītājam. Mums šādas lietas retas, nezinām, kā rīkoties.
No informācijas TM mājas lapā un arī ES juridiskās palīdzības lapā īsti nav saprotams, kas darāms tālāk, lai nodotu šo spriedumu izpildei citā ES valstī. Piemēram:
1) Kura Regula būtu jāpiemēro sprieduma izpildei Igaunijā?
2) Vai internetā pieejamās veidlapas aizpilda persona, kas prasa piedziņu vai arī tā ir kāda Latvijas iestāde/tiesa?
3) Kas ir kompetentā Latvijas iestāde/tiesa, kas apstiprina šo veidlapu?
4) Cik saprotams, tad veidlapu vēlams aizpildīt angliski?
5) Kurš nosūtīs Igaunijai spriedumu izpildei?
6) Vai Igaunijā ir konkrēta tiesa, kas izlemj par šādu lietu pieņemšanu izpildei, vai arī pieteikums iesniedzams pēc atbildētāju juridiskās adreses?
Būtu pateicīgi par kompetenta speciālista komentāru šajos jautājumos un neatteiktos arī no kāda laba padoma.
Ar cieņu,
Jānis Bērziņš
26.11.2015 12:47 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits