Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Padomju laiku daudzstāvu mājas, vai jums nav bail ?

 
Reitings 116
Reģ: 10.11.2015
Katru rītu dodos uz darbu, un sanāk braukt garām šīm daudzstāvu ēkām..


Es domāju, vai šādas celtnes ir drošas dzīvošanai, jo izskatās uz sabrukšanas robežas.
Vispār, braucot caur Pļavniekiem, diezgan baismīgs skats paverās, tas pats ķengaragā u.c Rīgā .
Kad mēs beidzot atbrīvosimies no šī bīstamā kulturas mantojuma, un būvēs jaunas, drošas ēkas.

Kā jums šķiet?
11.11.2015 17:44 |
 
Reitings 5629
Reģ: 20.06.2010
man jau liekas,ka agraak maajas tomer ceela daudz kvalitatiivaakas, nekaa tagad meenesha laikaa uzbuuvee daudz dzivoklju maaju. (t)
taas maajas, kur es tagad dziivoju, vispaar uzceltas uz purva. aizbeera un peec paris meeneshiem jau pamatus leeja. jaabuut tak galiigi debiilam,lai pirku nekustamo iipashumu taadaa :D
11.11.2015 17:50 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Es nesen braucu cauri Purvciemam un arī ko līdzīgu nodomāju. Diez kas nav. Ļoti neomulīgi tur uzturēties. Bet ir jau arī centrā un citur mājas ļoti sliktā stāvoklī, vispār šāda tipa mājās negribētu dzīvot.
11.11.2015 17:51 |
 
Reitings 674
Reģ: 13.10.2013
Nezinu par šīm konkrētām ēkām, taču manā pilsētā arī slejas Padomju tēvijas mantojums, šīm ēkām ir bijis derīguma termiņš, kurš šobrīd ir beidzies, ēkas pārbauda un esot viss kārtībā, bet nuuu... no malas skatoties tā nešķiet, viss šķībs un greizs, nesošās sienas sasprēgājušas, šausmīgi
11.11.2015 17:51 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Te es varu runāt un runāt.
pirmkārt centra mājas ir daudz sliktākā stāvoklī, ja vizuāli mūris izskatās pievilcīgāk, tad komunikācijas ir izpuvušas. Vecrīgā vispār esmu bijusi dzīvokļos, kur no griestiem var zvaignes pētīt.
Otrkārt, nevajag pārvērtēt jaunos projektus. Ja pašlaik izskatās pievilcīgi, tad gribēšu redzēt kā tā lētā apdare izskatīsies pēc 20 gadiem. Hruščovkas ķieģelis kāds bijis tāds paliks. Zinu vairākus jaunos projektus, kur iz tādi zemūdes akmeņi. teiksim vienā projektā, kur dzīvoklis vidēji maksā 200 000 eur mums neļāva vērt vaļā logus, jo viņi vnk var izkrist ārā.
Un treškārt. vidējā alga latvijā ir tāda kāda viņa ir. Mums lētos maksačkas dzīvokļus pircēji uz izķeršanu ņem. Vispār visa sāls slēpjas tajā, cik labi apsaimniekotāji un cik iedzīvotāji ir maksātspējīgi. Jo ir ļoti daudz padomju laiku projekti, kuri ir ideālā stāvoklī, jo tiek pienācīgi uzturēti.
11.11.2015 17:54 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Maximas tragedina pieradaka jabaidas noi jaunceltnem nevis Ulmanlaiku vai PSRS laikos celtam ekam!
11.11.2015 18:02 |
 
Reitings 116
Reģ: 10.11.2015
Protams centrā ir arī drausmīgas mājas. Bet tās ir iespēja renovēt, un tās šķiet dzīvošanai piemērotākas. Un vizuāli pievilcīgākas.
Bet padomju noplukušiās daudzstāvu ēkas man šķiet bīstamas.
Pati dzīvoju Strēlnieku ielas jaunajā projektā- Art luxury house. Un esmu ļoti apmierināta.
Par lētajiem projektiem runājot, tad protams kad nē, daudzi ar tiem ir iekrituši, un nožēlo izvēli.
11.11.2015 18:04 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Veikala sabrukšana Zolitūdē pierādīja, cik "stipras" mājas būvē mūsdienās. Un kaut kad 2001. gadā laikam Pulkveža Brieža ielā Rīgā arī vienam veikalam griesti iebruka. Tās padomju laika bloku mājas arī ir apšaubāmas, jo tie bloki savā starpā ir sametināti un sametinājumu vietas rūsē.
11.11.2015 18:04 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Otrkārt, nevajag pārvērtēt jaunos projektus. Ja pašlaik izskatās pievilcīgi, tad gribēšu redzēt kā tā lētā apdare izskatīsies pēc 20 gadiem. Hruščovkas ķieģelis kāds bijis tāds paliks. Zinu vairākus jaunos projektus, kur iz tādi zemūdes akmeņi. teiksim vienā projektā, kur dzīvoklis vidēji maksā 200 000 eur mums neļāva vērt vaļā logus, jo viņi vnk var izkrist ārā.
bvet cilveki ir dumji un naivi ar absolutu logikas trukumu.Tadiem liekas ka tikai viss jaunais ir labs un kvalitativs. Uz tadiem daza buvfiram ari atro piki taisa.
11.11.2015 18:05 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10495
Reģ: 29.01.2009
Nevar nepiekrist, ka skats ir baiss, vēl jo vairāk cilvēki nav ieinteresēti parūpēties par savu daļu - lodžijas izskatās drausmīgi! Es, kad nopirku nekustamo īpašumu tieši lodžiju izremontēju pirmo, jo visvienkāršāk. Nesaprotu tos, kuriem nav vēlme uzprišināt savu dzīvojamo platību. Viens ir slinkums noslaucīt putekļus, otrs ir turēt balkonu pretīgi zaļā krāsā (kā no ēkas celšanas brīža), nolupušu, ar nopelējušiem rāmjiem iestiklotu un piekrāmētu ar visādiem veciem skapjiem.
No otras puses, šajās ēkās nedzīvo pilsētas turīgākie iedzīvotāji, tā nu tas ir.
Par sabrukšanu - plaisas lielākas ir Skanstes virsotņu dzīvokļu sienās, nekā mikrorajonu vecā kaluma tipa dzīvokļos. Ja šīm vecajām kāpņu telpām uztaisa kosmētisko remontu, ir smuki, nekas dzīvībai bīstams, vienīgi namu pārvaldes neefektīgi cīnās ar parādniekiem, tādēļ arī ēkas kopējo smukumu nav iespējams uzturēt.
11.11.2015 18:05 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Protams centrā ir arī drausmīgas mājas. Bet tās ir iespēja renovēt,
tu laukos dzivo? Renove parsvara tagad padomju laiku majas, un ir perfekti rezultati,
11.11.2015 18:07 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Fabiola
ēkas renovēšana, es ar to domāju kapitāla, nevis sienu nokrāsošana, maksā vairāk kā to ēku no nulles uzcelt. Jā, paša centra ēkas renovē, vecrīgu renovē, jo tikai vieta nosaka nekustamā īpašuma vērtību . Purčikā neviens nerenovēs vecu franču projektu.
11.11.2015 18:08 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Šie , kuru ieliki nemaz neizskatās pēc Padomju laikos celtiem , vismaz dizains jau ir mūsdienīgs .
Piekrītu Rīdziniecei , jābaidās vairāk ir no mūsdienu celtnēm pēc gadiem 10-15 .
Protams , baismīgi dzīvot arī nolietotās mājās , lietuviešu 5stāvenēs bloku mājās , kur balkoni jau sķībi, pilna Imanta taču tādām , bet stāv , Dieviņš sargā . Tipveida 9stāvenes , kādas ir pilna Zolitūde , Ziepniekkalns arī Pļavniekos .

Fabiola vispār pēc taviem augstprātīgiem tekstiem rodas sajūta , ka tu tikai nesen atbrauci uz Latviju (nezin kur dzīvoji) , tā brīnies par graustiem , par to , ka 800eur nav nauda . Tev gadi 16 ? Sorry , bet sajūta , ka mazo putnēnu izlaida plašajā pasaulē (t)
11.11.2015 18:08 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Pati dzīvoju Strēlnieku ielas jaunajā projektā- Art luxury house. Un esmu ļoti apmierināta.
Par lētajiem projektiem runājot, tad protams kad nē, daudzi ar tiem ir iekrituši, un nožēlo izvēli.
ari it ka dargais projekts ir reals suds. Dargs tas ir tikai naivajiem pircejiem visbiezak.:-D
11.11.2015 18:08 |
 
Reitings 2337
Reģ: 14.07.2014
tagad dzīvoju parastajā lietuviešu projektā mikrorajonā un ir daudz drošāka sajūta nekā bija, kad dzīvoju centrā vecā mūra mājā. Celta kaut kad 1903.gadā, iekšā pārbūvēta - ok, bet nu.. galīgi draņķīgi. Pagrabā sazin kas, kosmētisko kāpņu telpas remontu neviens pat neplāno veikt, ūdens ik pa laikam bija oranžs no rūsas..
Tagad - viss pa smuko, kārtīgi, nekādu problēmu ar ūdeni, skaisti sakopta kāpņu telpa, lieliski apkopj teritoriju.. pagrabu nākamgad remontēs - bet vispār sūdzību nav no tā puses. Tā kā.. droši vien no kopšanas atkarīgs, bet tās senās mūra mājas ir vēl draņķīgākas par šīm padomju laika mājām. Runā jau par to derīguma termiņu, ka iet uz beigām - bet man nav pietiekmi informācijas, lai to izvērtētu.

Par jaunajiem projektiem pieredzes nev, tik 1 nedēļu esmu pie draudzenes dzīvoklī palikusi - nu viss itkā forši - bet nu par ilgtspēju jau neko nevar zināt. Viņai pretī pāri ielai bija bēdīgi slavenā maxima, arī svaigi celta - un kāds rezultāts..
11.11.2015 18:08 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Fabiola vispār pēc taviem augstprātīgiem tekstiem rodas sajūta , ka tu tikai nesen atbrauci uz Latviju (nezin kur dzīvoji) , tā brīnies par graustiem , par to , ka 800eur nav nauda . Tev gadi 16 ? Sorry , bet sajūta , ka mazo putnēnu izlaida plašajā pasaulē
dama gribeja palielities kada kruta un kada kruta maja dzivo. Relai paradija ka ir mulke kas suda kaste dzivo. Ridzinieki tas biezi par letiem sudiem uzskata!
11.11.2015 18:12 |
 
Reitings 116
Reģ: 10.11.2015
Laukos varbūt dzīvo Tu.
Rīdziniece atradusies, tik aizmirsi pieminēt Maskačkas Rīdziniece
11.11.2015 18:12 |
 
Reitings 731
Reģ: 07.11.2015
Pati tādā padomju laika mājā dzīvoju un nē, nav ne no kā bail. Būs tāds liktenis, arī visjaunākajā projektā griesti uz galvas uzkritīs.
11.11.2015 18:13 |
 
Reitings 116
Reģ: 10.11.2015
wow, Rīdziniece

Tu šķiet esi super izglītota un informēta par art lux māju . :D :D
11.11.2015 18:16 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Un tu esi informeta par visam Rigas ekam un to stavokli, lauku mulkite kas Riga nokluvusi :-D Un ne nedzivoju maskavas forstate, bet gan visu muzu centraa. Te cosmo tas sen nav nekads noslepums :-P:-D
11.11.2015 18:18 |
 
Reitings 116
Reģ: 10.11.2015
Tu izklausies smieklīga :D
Cosmo sen zināms, ka tu dzīvo visu dzīvi Rīgas centrā :D :D :D :D :D
11.11.2015 18:20 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits