Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Policijas koledža

 
Reitings 136
Reģ: 07.12.2014
Vēlos nākotnē iestāties Policijas koledžā. Vai tiešām iestāties ir tik grūti? Kādā stāvoklī ir kojas? Kāds ir pats mācīšanās process? Pec tam vēletos tā kā turpināt mācības par izmeklētāju vai eksperti, vai tas ir tā vērts? Varbūt kāda var kaut ko pastāstit par šo koledžu kaut ko vairāk?Cik ir aptuvenā mēneša alga , ko maksā kadetam?
05.11.2015 18:20 |
 
Reitings 674
Reģ: 13.10.2013
Pati vēlējos iestāties, gāju uz pārbaudījumiem, ņemot vērā, ka mani paņēma citā skolā, kur vairāk gribēju, neiestājos PK. Iestājeksāmeni man šķita viegli, bet nuuu.. Tas ir tad, ja vismaz kāds sakars tev ir ar sportu, pēc tam ir arī psiholoģiskie pārbaudījumi ar muļķīgiem jautājumiem. Pirms gāju iestāties, pazīstamam puisim jautāju kā viņam šai skolā iet, viņš teica, ka ļoti viegli, vienīgi obligāts apeklējums, ja lekcijas sākas 8:00, tad 8:00 jābūt, no rīta pārbauda alko.. Par kojām neko nezinu. Mācību procesā tev valsts maksās 300eur + visas drēbes. Pēc skolas garantēts darbs, pāris gadi jāatstŗādā obligāti.
05.11.2015 18:35 |
 
Reitings 136
Reģ: 07.12.2014
Kā ar medicīnisko pārbaudi? Esmu dzirdējusi , ka ļoti stingri.
05.11.2015 18:39 |
 
Reitings 1534
Reģ: 28.04.2015
Varu pastāstīt to, ko zinu no paziņas. Tika ar 7 komats kautko. Liela nozīme sportam, fiziskajai sagatavotībai. Mācības diezgan grūtas, (bet varbūt bija grūti, jo viņu tas īsti neinteresēja, izstājās), jābūt labām atzīmēm. Maksā 300 eur, par kojām laikam 70. Kojas ir kā maziņs dzīvoklītis, dzīvo viens. Un jā, viņa beigās saprata, ka tas nav viņai un izstājās, un tādā gadījumā visa stipendija jāatmaksā atpakaļ. Un prakses (?) laikā liela haļava, staigā pa parku, vai sēdi darbā.
05.11.2015 18:39 |
 
Reitings 142
Reģ: 05.06.2013
hey. Mans puisis mācījās policijas koledžā, beidza kaut kad rudenī.
i Cik zinu pretendentu jau ir daudz, un tāpēc jau grūti tikt iekšā, bet ja dabū normatīvus un vari pēc iespējas vairāk vai ātrāk visu izdarīt tad jau tiksi iekšā. Vidusskolā mums bija klasesbiedrene kura jau 11.kl bija dabūjusi normatīvu lapiņu un sportā centās daudz vairāk pa mums pārējām.
Cik dzirdēju no drauga, stundas notiek lekciju veidā, jāpieraksta, daudzi (laikam bija tiesības veidi jāzin no galvas). Daudz kas itkā no galvas jāmācas. Tuvcīņas esot interesantas, šaušanā esot bijis traki, jo jādabū noteiktie punkti eksāmenā beigās, un kas nedabū skolu lkm nebeidza.
hmm, cik es biju kojās, un padzīvojos, tad skolas kojās, kas ir skolas teritorijā iekšā, noteiktā laikā jābūt ir kojās jau iekšā (vazāties nevar). Ir viens liels gaitenis, istabas var būt blakus puišiem vai arī kkā vairāk ar meitenēm. Vienā gaiteņa galā ir meitņu tolete, un dušas kabīnes kā istabiņas, kur arī ir izlietnes. Toletes un mazgāšanas telpas ir labas, lai gan manuprāt pamaz dušas. :D Istabiņas, vairākas biju, bija mājīgas, patika, gaišas ar lieliem logiem. VIRTUVE, vienkārši super. Biju šokā, lai gan viena, bet ar cepeškrāsni, mikroviļņu krāsni, vairākiem cepjamajiem riņķiem, izlietnēm, un jaa :)
Draugam alga bija, apm 300 vairāk, manuprāt, ieej koledžas mājas lpp, jo tur ir kadetu,skolotāju,blaablaablaaa, naudas izmaksa(alga).
Zinu tikai to, ka daudzi vairākas reizes nebija apmierināti, tieši ar praksi sākumā nevarēja tikt savā pilsēta, piem tie kas no daugavpils tika par sūtīti uz ventpili un izdomā pats kur liksies svešā pilsētā. Pēc tam gan, kad strādā jāmēģina tikt uz aukšu, jo savādāk nu jaaa... neviens vēl no puisa biedriem nav aukstāks par paraba sēdētāju, ceļa policiju, patrulētāju pilsētā, aij tur tik daudz darbu. :DD
05.11.2015 18:42 |
 
Reitings 674
Reģ: 13.10.2013
Medicīniskā pārbaude man bija tikai tik daudz kā no ģimenes ārsta izziņa par manu veselības vēsturi. Kad iestājies, viņi tevi pārbauda, ja tev sirds strādā, plaušām, locītavām, mugurai viss ok, tad nav jāsatraucas.
Mans paziņa mācījās ar lielu prieku, līdz ar to bija viegli, bet , pabeidzot arī pateica, ka negrib strādāt šai jomā. Tagad moca savus divus gauds, lai nebūtu jāatmaksā stipendija.
05.11.2015 18:43 |
 
Reitings 142
Reģ: 05.06.2013
pareizi no rītiem varēja likt pūst, bija arī Rīta ierinda uz kuru obligāti vienalga kā bija jāierodas.
Un sākumā formas nevienam nebija līdz pat ja nemaldos novembrim, tieši drauga grupai, jo ķi'pa nesanāca.
Ja izkrīti, jāatmaksā visa nauda kas tev bija tikusi, un kad izmācies jāatstrādaā kaut kādi gadi.
Un jā ar medīcīnu arī ir kā ir.
05.11.2015 18:45 |
 
Reitings 142
Reģ: 05.06.2013
jā, manam draugam arī īsti nepatīk bet ko tad citu darīs, tāpēc pēc tam jāiet mācīties ko tādu kas tev atmaksājas, piem mans puisis domā iet nākamgad uz tiesībuzinībām vai kas tāds turībā, jo tad vismaz vari kaut kur citur piestrādāt.
05.11.2015 18:48 |
 
Reitings 136
Reģ: 07.12.2014
Līdz šim biju dzirdējusi , ka kojas pa brīvu , bet izrādās , ka nav :(
Varbūt vēl ir kādas atsauksmes par Aizsardzības akadēmiju?
05.11.2015 18:58 |
 
Reitings 674
Reģ: 13.10.2013
Vecās kojas bija bezmaksas, bet tās arī bija šausmīgas.. :D
05.11.2015 19:23 |
 
Reitings 136
Reģ: 07.12.2014
Vai ir iespējams studijas apvienot ar otru darbu?
05.11.2015 19:35 |
 
Reitings 674
Reģ: 13.10.2013
Nu nezinu, esot no 8:00 līdz 16:00 jāmācās.
05.11.2015 19:56 |
 
Reitings 1534
Reģ: 28.04.2015
Starp citu, strādājot jāatnes izziņa par to kur strādā, visur nevar. Piemēram, par viesmīli kafejnīcās var, viesmīli klubos nevar.
05.11.2015 20:05 |
 
Reitings 380
Reģ: 16.02.2011
sea, Vai jau skatījies policijas koledžas mājaslapu? jJa nē, tad šeit vari palasīt un uzzināt par mācību ilgumu, procesu u.t.t. : http://www.policijas.koledza.gov.lv/lv/viegli_lasit

sea, Tev ir vidusskolas izglītība vai augstākā? Jo ar vidusskolas izglītību sākumā jāmācās arodizglītības programmā, taču ja ir jau augstākā, ir sešu mēnešu programma, nomācies un sāc strādāt.

Pati mācījos 6 mēnešu programmā tajā laikā, kad vēl bija lati, bija minimālā alga,par kojām bija jāmaksā pašam,varēja arī dzīvot citur,ja bija kur. Bet tajā laikā kojas nebija teritorijā, jo uz to brīdi bija remontā,tāpēc par tagadējām neko pateikt nevarēšu,arī par izmaksām nē.

Kad stājas iekšā koledžā, jāiziet medicīniskās pārbaudes, psiholoģiskais tests un sporta ieskaite, ja visu trīs iziet un ir atbilstoši rezultāti prasītajam, tad viss ok, tiek iekšā :) Par medicīnisko - atkarīgs no katra cilvēka,kāda ir veselība,ja jau viss ok,tad labi :) Tur ietverti dažādi ārsti, ķirurgs, zobārsts,acu ārsts, taisa kardiogrammu, ginekologs, ausu ārsts u.t.t. ;psiholoģiskais tests ilga vairākas stundas, tagad laikam nedaudz pamainījies,cik no paziņas uzzināju,kura pēc manis to gāja. Bet nu es domāju,ka psiholoģisko var iziet gandrīz visi ,ja cilvēks prātīgi izlasa jautājumu un atbild,piedomājot,nevis ieliek pirmo,ko iedomājas vai neapdomīgi atbild. Katram jau sanāk savs rezultāts,jo katrs esam individualitāte un tur vērtē pēc dažādiem kritērijiem. Vienam loģiskā domāšana var būt stiprāka kā otram. Tur ir arī tādi uzdevumi, kur ir jādomā loģiski, tādi par figūrām.Bet no paziņas dzirdēju,ka netika iekšā tieši dēļ psiholoģiskā testa,jo tur esot bijis jārunā ar cilvēku,kurš uzdevis jautājumus dažādus,izprovocējot, un tad skatās,kā tu reaģē uz tiem. Par sporta ieskaiti, internetā var izlasīt normatīvus,pirms tam laicīgi patrenējoties,domāju,ka var nolikt,lai savāktu kaut minimālo punktu skaitu :) Dzirdēju, ka citi ir likuši sporta ieskaiti vēlreiz,tad tikuši. Citi medicīnisko iet pēc pus gada, jo tajā brīdī kaut kas nav bijis labi ar veselību. Bet ja ir kāda paliekoša medicīniska problēma, to jau,domājams,uzreiz pasaka.

Galvenais jautājums ir,vai patiesi interesē šī profesija,protams,sākot strādāt,to saproti pa īstam. Jau mācoties sāk saprast,kā viss notiek u.t.t., bet ejot praksē,sākot pašam strādāt,tikai tad saproti,kā viss notiek,ko prasa no tevis,kāds ir patiesais darbs. Viegli nav, bet arī šis darbs kādam ir jādara :) Katrā ziņā,ja Tevi tas patiešām interesē,izlasi mājaslapu,piezvani uz koledžu,ja ir neskaidrības kādas,tur jau informēs ko un kā :) Un par mācību procesu,jā, bija visas 5 darba dienas no 08:00 līdz 16:00 vai 16:30,neatceros vairs,citreiz piektdienās palaida ātrāk,bet ierinda no rīta gan vakarā,tur visus pārbauda,vai ieradušies,ja neesi uz mācībām,jābūt ārsta zīmei. Viss stingri jāievēro, jo kā nekā, ja esi pieņemts koledžā,tu esi dienestā.

Katrā ziņā,lai Tev veicas! ;) :)
05.11.2015 20:21 |
 
Reitings 10
Reģ: 02.10.2015
Cik zinu, pēc policijas koledžas beigšanas ir iespēja iegūt arī bakalaura grādu tiesībās Stradiņos. Jāiemācās vēl 2,5 gadi un tad var dabūt bakalauru. Par šīm mācībām arī nav jāmaksā, jo koledžai laikam ir līgums ar stradiņiem. Bet nu pēc tam vienalga kāds laiks jānostrādā policijā - ja nē, tad viss jāatmaksā...
05.11.2015 20:29 |
 
Reitings 136
Reģ: 07.12.2014
EMILIA - Paldies Tev. Esmu pašalaik vidusskolā , ar tikšanu iekšā nevājadzētu būt problēmas. Tagad mani uztrauc naudas jautājums , jo kā , lai normāli dzīvo Rīgā ar 300 eiro un jamaksā par kojām 70 , + vēletos iet strādāt varbūt vakaros vai pa naktīm , bet nezinu vai būtu iespējams apvienot , kā tur ar koju noteikumiem utml
05.11.2015 20:50 |
 
Reitings 3278
Reģ: 18.02.2009
Es mēģināju tikt Koledžā! Veselības pārbaudi neizturēju, t.i., neatbildu standartam.
Man teica, ja būtu kaut kādi izcili sasniegumi sportā, sabiedrības labā, utt, tad ar to mīnusiņu veselības jomā mani uzņemtu.
Bet tas bija pirms 4 gadiem.
Šausmīiiiiiiiigi raudāju! :D :'-(
Jo mans mērķis nebija tīri Policija, bet dziļāk - būt par suņu apmācības speciālistu - kinologu. Bet, lai tu strādātu par kinologu (tieši šajā jomā), obligāti ir jāizmācās 1 gads Policijā!
05.11.2015 21:00 |
 
Reitings 976
Reģ: 30.04.2011
Es kkad vienu dienu izdomāju,ka gribu strādāt policijā :D bet nu ne par policisti,bet kko saistībā ar papīriem,ķipa biroja darbu. Vispār neesmu neko interesējusies vēl. Vai man ir jāmācās policijas koledžā? Pašai šobrīd ir sociālais grāds ekonomikā.
05.11.2015 21:00 |
 
Reitings 198
Reģ: 10.11.2014
Ja man ir iegūta 1. līmena augstākā izglītība Tiesību zinātnēs, Turībā, man būtu jāmācās 1 gads vai tie 6 mēneši?
Laikam jau jocīgi, mācos juristos, bet velk uz policiju :D
05.11.2015 21:13 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
Ja Tev studentes gados skolaa, kuraa ikdienas apgjeerbs buus uniforma, atlikushie 230 eiro ir par maz meenesii, tad nelien policijaa, veelaak vareesi grauzt palodzes.

Jaunkundz, vakaros un naktiis piestraadaat vari, studeejot parastaa augstskolaa. Kas attiecas uz Aizsardziibas Akadeemiju, tad izlasi reglamentu, man Tava attieksme shkjiet diezgan nenopietna. Nu nebuus nekaadas uz savu galvu piestraadaashanas pusmilitaaraas vai militaaraas maaciibu iestaadees. Aizsardziibas Akadeemijaa Tev buus ne tikai ierinda riitaa un vakaraa, Tu pa teritoriju paarvietosies peec reglamenta, Tu kusteesies peec reglamenta, un nebuus Tev nekaadu vakaru, dazhreiz Tev arii naktis un viikendi nebuus :-D

Forma un ierocis, skaisti un taa... Tikai pirms tam vajag siiki noskaidrot nianses un "opredzelitsa", vai ekspektaacijas atbilst realitaatei.

Policijas koledza ar Tavu "nenopietno" attieksmi izklausaas reaalaak nekaa Aizsardziibas Akadeemija :-D

Un pavisam garaam ir diskuteet Cosmo forumaa par shiim maaciibu iestaadeem :-D Marsh, uz BMW forumu, paluudz, lai kaads no tur tuseejoshiem policistiem, militaaristiem apgaismo par shiim iestaadeem, kaa arii uz atveerto durvju dienaam aizbrauc :-D

Un, jaa, normaali fiziski attiistiits, vesels cilveeks ar nedaudz smadzeneem shajaas iestaadees tiek bez probleemaam. Taa nav ne Kembridža, ne Oksforda :-D Un vispaar, liidz ko valstii policistu/karaviiru truukums iestaajas, tiek arii visaadi pajolinji, kuri nedz balstaa guljus atspiesties speej, nedz logjisku tekstu salikt kopaa bez n-tajaam kljuudaam. :-D
05.11.2015 21:18 |
 
Reitings 198
Reģ: 10.11.2014
Ja man ir iegūta 1. līmena augstākā izglītība Tiesību zinātnēs, Turībā, man būtu jāmācās 1 gads vai tie 6 mēneši? up!
05.11.2015 21:53 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits