Tas pats - vīrieša/sievietes nauda. esmu apjukusi

 
Reitings 2337
Reģ: 14.07.2014
Gribas pačīkstēt :'-(
Pēdējās dienās draugs kkāds sabesījies. Šodien izdevās izvilināt iemeslu - nauda.
Es strādāju (pilna slodze, virsstundas, normāla vidējā LV alga, sanāk gan dzīvei, gan atlikt mantojuma lietu sakārtošanai). Viņš studē pēdējo gadu, strādā pusslodzi, mamma viņam katru nedēļu sūta kko uz kontu.
Dzīvokli maksājam precīzi uz pusēm, saimniecības lietas pērku es. Paliek pārtika. Šodien viņam jautāju, vai varu kā palīdzēt, lai nav jābesās par naudu. Uz ko dabūju baigo belzienu (metaforiski). Izrādās, ka viņam visnepatīkamākais no tēriņiem ir pārtika darba dienās (es darba dienām mājās no darba nāku ap 20, bet viņš jau no 12iem pa mājām, tāpēc darba dienās viņš ir uz veikalu gājējs). Es darba dienu vakaros ēst netaisu - jau tā atnāku 20os,vēl uz veikalu, tad jāēd pus10 vakarā - man ļoti nepatīk ēst kotletes naktī, viņš bez gaļas nepaēd vnk. Oktobra sākumā uzvārīju viņam veģetāru zupiņu, joprojām piemin. Tā kā viņš ir mājās visu dienu, parasti kko uztaisa pusdienās, to mēs abi paēdam arī vakarā, kad es atnāku (vakariņas). Nedēļas nogalēs brokastis,pusdienas, ēšanu ārpus mājas maksāju es, kkādu kārumiņu bieži atnesu mājās arī darbadirnās. Tad nu viņš man šodien pateica,ka man būtu jāmaksā vairāk par ēdienu.
piedāvāju viņam kopīgu pārtikas budžetu - uztaisīt kontu, kurā kopīgi liekam finanses pārtikai un izmantojam - sen pie tam - pateica "atkal man viss jādara" un pēc mirkļa paziņoja, ka tas neko neatrisinās.
piedāvāju dot viņam nedēļas sākumā naudu pārtikai, lai jau necieš tādas mokas, kas rodas man iedodot no sava sagatavotā ēdiena mazliet - neko neatbildēja.
Un tad vēl klausījos kādus aprēķinus, ka ir 5 darba dirnas un tikai 2 brīvdienas... karoč sapratu, ka viņš jūtas, ka manis barošana ir ielākā problēma, kāpēc viņam naudas nav.
Jautājums: vai tiešām esmu briesmonis-naudas izsūcējs, ja vakariņās ēdu vīrieša sagādāto ēdienu?
Otrs: mazliet jūtos jau pēc nospiesta kukaiņa, jo eju darbā, tīru māju, rūpējos par savu un viņa ģimeni un pretī saņemu to, ka apēdu visu viņa naudu. Kad bija saruna par palikt kopā vai šķirties prombraukšanas kontekstā, nolēmām kopā, lai vai kas, bet ...
Tagad braucu uz dažām dienām viena pabūt, un.. jo vairāk km no mājām, jo absurdāk jūtos par šo situāciju. Es neuzskatu, ka viņam mani jāuztur, bet to, ka viņš skaita, cik viņam izmaksā rīsi, ko apēdu.. un nesaprotu, vai man jāuztur vīrietis,kas pats iet darbā, saņem stipendiju un regulāru finansiālu atbalstu no mammas un tēta? Tam sarakstam jāpievieno arī "draudzene ieskaita"?
29.10.2015 15:58 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Kaitiņa, ej palasi Uģa Kuģa facebook lapu. Tava ideoloģija par to, kā jākopj vīŗieši, ir redzēta 101 diskusijā.
29.10.2015 18:57 |
 
Reitings 2258
Reģ: 29.01.2009
Kāpēc kaut kas un šķirties... Ir lietas uz kurām var pievērt acis un pieņemt otru kāds nu viņš ir, bet nu šis jautājums ir tik nozīmīgs dzīvē. kā tad veidos ģimeni, par bērna pampera paku arī maksās uz pusēm? skaitīs centus... bet nu katram savs, cita sadzīvo ar alkoholiķi, cita ar santīmpisēju, cita ar sitēju.

Es pati, kad iepazinos ar vīru, veselu gadu jau pašā sākumā maksāju par dzīvoklli un viņš ievācās pie manis, jo studēja. Bet viņš nekad neko man nepārmeta un neprasīja naudu, dzīvoja no savas iekrātās naudas, ko iepriekš bija sapelnījis studiju posmam. Tagad sen jau strādā un rūpējas par gandrīz visām finansēm ģimenē. man tas šķiet normāli un pašsaprotami.
29.10.2015 18:59 |
 
Reitings 2784
Reģ: 18.05.2009
Izlasiju visu padomu diemzel nekadu gudro nevareshu sniegt jo to tik izdariju, kaa noshausminajos.

Nu kur tadi rodas?
29.10.2015 19:02 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Nepiekritīšu Kaitiņa viedoklim, nav jāpadara vīrietis par nez kādu varoni tāpēc, ka dara pašsaprotamas lietas. Nesaprotu, kāpēc man, piemēram, būtu jāsaka vīram paldies par remontu mājās? Vismaz mans vīrs dzīvo kopā ar mani, tātad to remontu netaisa tikai priekš manis.

teikt paldies un priecāties, kad mīļotais Tevi ir iepriecinājis - sauc par sievišķību, nevis puikas slavēšanu.


Nu nez, kaut kā pārspīlēti tā priecāšanās un paldies teikšana, nav jau tā, ka es vīrietim vispār neko labu nedodu, tā ir dabiska mijiedarbība. Tāpēc, jā, es tomēr domāju, ka tāda paldies teikšana un milzīga priecāšanās par, teiksim, atkritumu spaiņa iznešanu tomēr ir puikas slavēšana.
29.10.2015 19:05 |
 
Reitings 1542
Reģ: 14.07.2011
Tas nekas, es neuzspiežu savu viedokli, tikai padalos. :) Jo, manuprāt, vienmēr var atrast izeju no situācijas, vienmēr var atrast veidu kā uzlabot attiecības, bet cosmo favorītieteikums ir - šķiries. Ieva grib būt kopā ar šo vīrieti, tātad šķirties varēs vienmēr. Vai arī viņa meklē iedrošinājumu, lai speru šo soli? Ieteicu veidu, ko PAMĒĢINĀT, ja, nu, der. Bet ja neder mans ieteikums - varbūt atradīsi ko savu starp citiem ieteikumiem. Vispār varu ieteikt pārlasīt šo savu diskusiju un padomāt par divām lietām -
1. Iedomājies, ka šo diskusiju ir uzrakstījusi kāda cita meitene. Kāds būtu Tavs ieteikums viņai?
2. Padomā par savu vīrieti, par to, kāds viņš ir labs. Par viņa pozitīvajām īpašībām, par to kā rūpējas par Tevi, utt. Un vai Tev nav pašai nepatīkami lasīt savus un citu lietotāju komentārus par to, cik viņš ir slikts? Kādi izteicieni tiek veltīti TAVAM vīrietim - slinķis, kapeiku pisējs, utt? Vai nav nepatīkami lasīt šo visu par TAVU vīrieti? Esmu pārleicināta, ka esi mazliet sabiezējusi krāsas, ka viss nav tikai slikts. Ja viņš būtu tik šausmīgs cilvēks, šaubos, ka būtu ar viņu sākusi attiecības.


Par to PALDIES teikšanu un prieka izrādīšanu. Nesen skatījos kādu stand-up šovu un tur vīrietis teica -
Aizvedu meiteni ceļojumā, tur viņa man prieka pilnām acīm saka: "Paldies, ka atvedi mani uz Itāliju! Ja Tu nebūtu nopircis šo ceļojumu, es varbūt nekad nebūtu redzējusi skaisto Milānu!!" Es viņai saku: "Nu, beidz muļkoties, neko daudz jau neizdarīju!", bet pašam galvā domas: "Yes!!!!! Tu viņu atvedi uz Milānu! Bez Tevis viņa nebūtu redzējusi Itāliju!! Malacis!!!"

Un tas man atkal lika padomāt par to, cik patiesībā daudz vīriešiem nozīmē šī viņu darbu novērtēšana, pat ja viņi to neizrāda, bet ir patīkami. Un tādam vīrietim tikai gribēsies savu sievieti darīt vēl laimīgāku. Tāpēc ir jāmācās novērtēt. Latvietēm tā ir problēma, jo cik nav dzirdēts, ka latviešu meitene uz komplimentu atbild ar - "Nu, beidz!!", "Aj, tā jau veca kleita!", "Nu, ko Tu āksties, parasts make-up man šodien!". Bet pašai iekšā patīkami.
29.10.2015 19:18 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Kaitiņa Tavā gadījumā tas strādā jo tavs vīrietis arī ir VĪRIETIS! Viņš pats dara un tad tu viņam vari teikt paldies un slavināt, be Autores vīrietis nav darītājs, vismaz ne pēc tā kas te ir teikts, tad tādu nevis ir jāuķina un jaizlaiž vel vairāk, bet gan vai nu jāsaka lai dara, vai arī jāmūk no tāda.

Nu neticu ka tu pati ietu vīrieti uķināt ka viņš aiz sevis šķīvīti nekad nesavāc, ar domu ka varbūt kādreiz viņš savāks jo es tak viņam lieku justies tik vīrišķīgam. . .

Tev nesaprast autori, jo tev vienkārši tā nav, tev ir cits vīrietis kuram ir citi uzskati un savādāka rīcība.
29.10.2015 19:21 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Lai vīrieti varētu novērtēt un teikt viņam paldies viņam arī kaut kas ir jādara! Tā pateicība un mīlestība nenāk no diendusas gulēšanas vai naudas prasīšanas.
29.10.2015 19:28 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Kaitiņa, ir, protams, jāmēģina attiecības saglābt, uzlabot, utml.

BET - ne vienmēr un ne par visām varītēm. Ir gana daudz gadījumu, kad vienkārši labāk likties mierā. Ja nav, tad nav.

Tāpat kā daudzas citas meitenes, es skatos šo diskusiju kontekstā ar vienu iepriekšējo diskusiju. Jau pēc tās diskusijas likās, ka attiecības, visdrīzāk, pajuks. Ja vēl klāt šitādas lietas, tad - drīžāk labi, ka pajuks.

Tur kaut kas nav riktīgi.

Ir tāds labs teiciens, attiecībām ir jēga tikai tad, ja AR viņu tu esi laimīgāka, nekā biji BEZ viņa. Nu kaut kā tā. Bija smukāk noformulēts :) Ja tā būšana kopā ILGTERMIŅĀ dod mazāk laimes sajūtas, nekā dzīve vienai pirms iepazināties, un mēģinājumi kaut ko glābt īsti nelīdz, tad - vai vajag? Bērnu nav, kopīga kredīta arī nav, nakotnes plāni abiem atsķiras radikāli (viņš grib strādāt par minimālo Latvijā, viņa - par Rietumeiropas algu Rietumeiropā.)

Da nu i nafig.

Ka teica Tīna Tērnere, What's love got to do with it?
29.10.2015 19:30 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Vīietis kurš savu sievieti mīl nekad no viņas neprasīs vairāk nekā vajadzētu! Viņš pēc visām varēm centīsies padarīt viņas dzīvi laimīgāku! Autore cenšās to darīt, palīdz kā māk, bet pretī izskatās ka viņa nesaņem to pateicību arī, tad nu secinājumi var būt tik tādi ka viņš viņu patiesi nemīl, jo nav gatavs arī ko mainīt savā attieksmē lai palīdzētu/uzlabotu situāciju.
29.10.2015 19:34 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
Es vēl turpinu šķebināties par šķīvjiem zem gultas:-|
29.10.2015 19:36 |
 
Reitings 4083
Reģ: 22.11.2013
Vecis labi iekārtojies. Sieviete aptekelē, visu izdara, un vēl naudu atskaita. Jo redz kunga pēc šausmīgi mokošajām mācībām ir piekusis. Bet tas par tiem netīrajiem traukiem zem gultas... tas ir vienkārši kaut kas fenomenāli briesmīgs.
29.10.2015 19:57 |
 
Reitings 34
Reģ: 24.09.2015
Ieva294, vēl jūlijā rakstīji šo komentāru. tagad domāju,vai tas par to pašu vīrieti?sanāk,ka viņš 3 mēnešu laikā tā mainījies? varbūt viņam kādas problēmas darbā, ka tik krasas pārmaiņas?

Varbūt manās attiecībās kaut kas nav pareizi, ka es ar draugu izrunāju tādas lietas kā - šodien būšu darbā mazliet ilgāk, lūdzu, uztaisi kaut ko gar''sigu vakariņām - un viņš citreiz tāpat. Kad jāsatīra dzīvoklis, viņš pats sāk kaut ko darīt, nemaz nav jānorāda - vienīgi šad tad jāpalūdz iznest miskaste vai nomazgāt traukus, kad gribas pamētāties pa gultu.
29.10.2015 20:07 |
 
Reitings 34
Reģ: 24.09.2015
un tavs komentārs 2 mēnešus atpakaļ

Kad sāku satikties ar savu draugu, man nebija ne mazākās nojausmas, ka es kādreiz tik ļoti viņā varētu iemīlēties, jo vispār nezināju, ka var nu tik ļoti
Laikam jā, vairāk atbilda manam izsapņotajam nekā neatbilda, bet jo vairāk viņu iepazīstu ikdienā, sadzīvē, jo vairāk saprotu, ka man līdz šim nebija ne jausmas, kas ir tas, ko es meklēju otrā cilvēkā - bet tagad man ir tieši tas, kas man vajadzīgs. Esmu laimīga, un novērtēju katru dienu, ka mana otra pusīte ir tik lielisks un ka man ir tik ļoti paveicies.


tomēr liek man secināt, ka draugam ir kādas problēmas darbā vai citur.
29.10.2015 20:24 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Nedomāju, ka Tev kaut ko dos, ja pateiksim - nē, Tu neesi Konons-izrījējs.

Vispār pārtikas žmogošana ir viena no zemiskājām izpausmēm ne bada laikos, turklāt attiecībā pret otro pusīti, turklāt vēl ieguldot kopējā katlā mazāk. Fū! Kapeikpi*ana ir viena pretīga rakstura īpatnība, kuru iznīdēt ir gana grūti
29.10.2015 20:41 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Kampannella, tad jau sanāk, ka pateikt PALDIES vīrietim ir uzvesties kā pret pusaudzi? Mans vīrietis ir īsts vīrietis un viņš, kā jau īsts vīrietis priecājas mani darīt laimīgu. Man žēl, ja Tavās attiecībās Tu nesaki vīrietim paldies par ziediem, par remontu mājās, tādā gadījumā, nabadziņš varbūt cenšas, cenšas visu darīt, lai tikai izdabātu nepateicīgajai kampannellai


Lasu, lasu šīs sievišķīgas un trauslās sievietes-taurenīša komentārus (Kaitiņa) un nevaru atrast autores tekstus par to, ka viņu apber ar ziediem, komplimentiem un dāvanām, bet viņa taisa mīnu un uzmet lūpu :D Nē, laikam jāuzvelk brilles, jo tik tālu izlasīju TIKAI par autores vainīšanu izrīšanā. Un protams, protams, ka autore to visdu izdomāja, lai tikai pagozētos cosmo meiču līdzjutības staros
29.10.2015 20:54 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Sanaak 5 vina vakarinu eedienreizes pret 6 tavaam briivdienu eedienreizeem, taa kaa vina matemaatika pieklibo.

Bet, ja nopietni, tad tas ir pzc.
29.10.2015 20:56 |
 
Reitings 750
Reģ: 04.04.2014
Bet, ja nopietni, tad tas ir pzc.
:-D:-D:-D

Ieva 294, mūc ātrāk prom!
29.10.2015 21:03 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Bet Kaitinas "paldies" principam es piekriitu plasaakaa kontekstaa.
Esmu pamaniijusi, ka dziivee, jo vairaak saki paldies, noveertee, priecaajies par kaut ko, jo dziive (un cilveeki) tev vairaak dod. Varbuut izklausaas naivi un banaali, bet filosofiski skatoties, ja peekshi maini savu attieksmi, mainaas notikumu gaita.
29.10.2015 21:50 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Nu, te viss ir slikti un labāk nebūs. Puisis necenšās pat sakopt vidi, kurā pašam jadzīvo. Autorei nav jābūt pateicīgai, ka viņš aiznes netīros traukus uz virtuvi - tas ir tas pats, kas bebi slavēt par to, ka aizgājis uz podiņu, nevis pietaisījis pamperā. Līdz cik gadu vecumam viņu par to slavēt?
Arī caurums sienā - viņi tur dzīvo kopā, kāpēc viņš, vīrietis būdams, nespēj pat to caurumu aiztaisīt, lai gan pats tur dzīvo? Tas ir normāls vīrietis? Darba dienās mājās jau no 12, bet nabags noguris, neko nevar izdarīt? Alfonss tas ir!
Pelnīt maz un mēģināt vēl ietaupīt, tā ir viena lieta, bet te ir konkrēts parazīts.
Olivia, te nav jāuztur divi - te otrs par sevi maksā pats un vēl piemet. Pēc tā pārmest, ka nabadziņam jāuztur divi ir nekorekti. Viņam būtu jāuztur divi, ja autore neko nemaksātu vispār. Viņa maksā savu pusi rēķinu, ēšanu brīvdienās, izklaides un saimniecības lietas, kamēr puisim pietiek bezkaunības pateikt, ka no viņas pienākās nauda par vakariņām darbadienās, lai gan mēs visas labi zinām, ka vīrieši ēd vairāk kā sievietes, un pieliekot klāt to, ka meitene ēd tikai vakariņas, bet pa dienu viņš ēd viens un vakariņas ēd abi, pateikt viņai, ka jāmaksā pusi no darbadienas izdevumiem, tas ir galīgi garām. Par ko? Te jau sanāk, ka tūlīt viņa uzturēs viņu.

es dažreiz iedomājos - varbūt labāku attieksmi, kaut kādu iniciatīvu no vīrieša pateikt labus vārdus, likt justies skaistai, varbūt vienreiz puķes atnest, pacīnīties, nevis pagriezt muguru - varbūt es neesmu to visu aprakstīto lietu vērta, varbūt es vienkārši neesmu no tām mīlamajām sievietēm.

Esi vērta. Tas nav tikai Holivudā, tas ir mājās daudzām sievietēm, arī daudzām šeit Cosmo, mani ieskaitot. Šeit nu man atkal nāksies oponēt Tavam viedoklim, jo Tev - mērķtiecīgai, gudrai un aktīvai sievietei nav jāaudzina bērns, ko viņa māte nav līdz galam izaudzinājusi. Met mieru - lai ar to mokās, kam jāmokās, tas nav Tavs uzdevums. Pienāks laiks un Tev pašai būs bērni. Domāju, Tu pati gribēsi šiem bērniem tēvu, nevis vēl vienu bērnu. Ja viņam tūlīt būs 25 un viņš ir šitāds, nu nekas nemainīsies. Labāk kādu brīdi pārdzīvo, ka atstāji viņu, nekā visu dzīvi skumsti par to, ka neko no tā, ko esi gribējusi, neesi sasniegusi, jo jāauklē pāraudzis bērns. Otrai pusei ir jābūt tam cilvēkam, kas Tevi atbalsta tajā, ko Tu dari, nevis jāvelk uz leju ar savu egoismu. Tā nav Holivuda, tā notiek arī dzīvē, bet ar Tevi tā notiks tikai tad, kad izbeigsi šo.
29.10.2015 23:15 |
 
Reitings 274
Reģ: 13.08.2014
Ieva294 es varu garantēt, kad Tu no viņa izšķirsies , tas būs labākais, kas ar tevi noticis, jo noteikti satiksi sevis cienīgi vīrieti, nevajaga tērēt laiku un vēl naudu tāda "vīrieša"' dēļ
29.10.2015 23:24 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits