Tas pats - vīrieša/sievietes nauda. esmu apjukusi

 
Reitings 2337
Reģ: 14.07.2014
Gribas pačīkstēt :'-(
Pēdējās dienās draugs kkāds sabesījies. Šodien izdevās izvilināt iemeslu - nauda.
Es strādāju (pilna slodze, virsstundas, normāla vidējā LV alga, sanāk gan dzīvei, gan atlikt mantojuma lietu sakārtošanai). Viņš studē pēdējo gadu, strādā pusslodzi, mamma viņam katru nedēļu sūta kko uz kontu.
Dzīvokli maksājam precīzi uz pusēm, saimniecības lietas pērku es. Paliek pārtika. Šodien viņam jautāju, vai varu kā palīdzēt, lai nav jābesās par naudu. Uz ko dabūju baigo belzienu (metaforiski). Izrādās, ka viņam visnepatīkamākais no tēriņiem ir pārtika darba dienās (es darba dienām mājās no darba nāku ap 20, bet viņš jau no 12iem pa mājām, tāpēc darba dienās viņš ir uz veikalu gājējs). Es darba dienu vakaros ēst netaisu - jau tā atnāku 20os,vēl uz veikalu, tad jāēd pus10 vakarā - man ļoti nepatīk ēst kotletes naktī, viņš bez gaļas nepaēd vnk. Oktobra sākumā uzvārīju viņam veģetāru zupiņu, joprojām piemin. Tā kā viņš ir mājās visu dienu, parasti kko uztaisa pusdienās, to mēs abi paēdam arī vakarā, kad es atnāku (vakariņas). Nedēļas nogalēs brokastis,pusdienas, ēšanu ārpus mājas maksāju es, kkādu kārumiņu bieži atnesu mājās arī darbadirnās. Tad nu viņš man šodien pateica,ka man būtu jāmaksā vairāk par ēdienu.
piedāvāju viņam kopīgu pārtikas budžetu - uztaisīt kontu, kurā kopīgi liekam finanses pārtikai un izmantojam - sen pie tam - pateica "atkal man viss jādara" un pēc mirkļa paziņoja, ka tas neko neatrisinās.
piedāvāju dot viņam nedēļas sākumā naudu pārtikai, lai jau necieš tādas mokas, kas rodas man iedodot no sava sagatavotā ēdiena mazliet - neko neatbildēja.
Un tad vēl klausījos kādus aprēķinus, ka ir 5 darba dirnas un tikai 2 brīvdienas... karoč sapratu, ka viņš jūtas, ka manis barošana ir ielākā problēma, kāpēc viņam naudas nav.
Jautājums: vai tiešām esmu briesmonis-naudas izsūcējs, ja vakariņās ēdu vīrieša sagādāto ēdienu?
Otrs: mazliet jūtos jau pēc nospiesta kukaiņa, jo eju darbā, tīru māju, rūpējos par savu un viņa ģimeni un pretī saņemu to, ka apēdu visu viņa naudu. Kad bija saruna par palikt kopā vai šķirties prombraukšanas kontekstā, nolēmām kopā, lai vai kas, bet ...
Tagad braucu uz dažām dienām viena pabūt, un.. jo vairāk km no mājām, jo absurdāk jūtos par šo situāciju. Es neuzskatu, ka viņam mani jāuztur, bet to, ka viņš skaita, cik viņam izmaksā rīsi, ko apēdu.. un nesaprotu, vai man jāuztur vīrietis,kas pats iet darbā, saņem stipendiju un regulāru finansiālu atbalstu no mammas un tēta? Tam sarakstam jāpievieno arī "draudzene ieskaita"?
29.10.2015 15:58 |
 
Reitings 359
Reģ: 03.10.2013
un no tās nelielās summas jāuztur divi


Meitene strādā.
29.10.2015 16:22 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Palasīju to ārzemju diskusiju - noteikti brauc prom! Nekas labāks tevi nesagaida arī ar viņa 450,- algu pēc gada..varēsiet vēl 5.gadus dalīt rīsu paku!
29.10.2015 16:24 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Strādā pusslodzi par sanitāru - iet uz diennaktīm nedēļas nogalēs, tāpēc pārējo laiku mājās.
Kad piedāvāju labāku darbu ( ar labu algu), atteica, jo sanākot mācības kavēt. Prioritātes vietā, bet es jūtos draņķīgi.


Tur arī nav skaidrs vai tomēr viņam tās mācības ir tik svarīgas vai tomēr drusku uz slinkumu pavelkas. Var jau arī gan jau atrast citu darbu kur mācības nenākas kavēt, naudu var nopelnīt vairāk un nebūtu tad jāprasa lai draudzene maksā par ēdienu vairāk, bet izklausas ka pašlaik labi iekārtojies.

Smieklīgi gan, ka tu tak no tā ēdiena tik daudz nemaz need, bet jāmaksā gan būtu vairāk.
29.10.2015 16:25 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Strādā pusslodzi par sanitāru - iet uz diennaktīm nedēļas nogalēs, tāpēc pārējo laiku mājās.

Lai iet vakaros piestrādāt vēl, ja naudas trūkst. Vai vismaz uzņemas VISUS mājas darbu, ja pusi dienas nodirn mājās..
Bet, ja jau viņa mājās brīvdienās nav, tad ko īsti tu pērc un tērē?
29.10.2015 16:28 |
 
Reitings 220
Reģ: 05.06.2015
Nu ja viņš 12 dienā ir mājās, tad jau nemaz tik traks tas mācību grafiks nav un varētu atļauties meklēt labāku darbu. Manuprāt, te problēma ir cita. Tu jau viņam arī uz ārzemēm piedāvāji, būs tur lielākas iespējas utt, bet viņš negrib. Viņš vienkārši negrib piepūlēties, nav viņam mērķtiecības. Kas traucē to vācu valodu mācīties brīvajā laikā, lai pēc tam brauktu uz Vāciju ? Nu tie fakti no iepriekšējās diskusijas, tikko apskatījos. Cilvēks vienkārši neko negrib sasniegt. Ja paliksi ar viņu kopā, droši vien visu laiku būs tā, ka būsi galvenā pelnītāja.
29.10.2015 16:29 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Piekrītu šim:
1. Jā, ja viņš ir mājās no 12.00, pietiek taču laika atrast vēl to vienu darbu uz pusslodzi, ja vīrietim trūkst naudas, jādomā, kā nopelnīt, nevis teikt, ka viņa draudzene par daudz ēd, es atvainojos.
2. Tiešām - reizi nedēļā taisiet lielo ieprikšanos. Ok, pienu, maizi nevar tā iepirkt uz priekšu, bet visu pārējo pa lielam gan. Un tad nu lai pats skaita cik rīsu pakas apēd.
29.10.2015 16:29 |
 
Reitings 1494
Reģ: 21.03.2009
Es uz nedēļu pārstātu ēst viņa pirkto ēdienu (vakariņas var sarūpēt un sasaldēt jau brīvdienās), arī brīvdienās neko neizmaksātu un ēstu tikai savu. Gan jau viņš saprastu, ka problēma nav Tava apetīte, bet viņa neuzņēmība.
29.10.2015 16:33 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Manuprāt, šī ir tā situācija, kad labāk dzīvot pie vecākiem.
Es saprotu, ka "pieaugušo" dzīve ir saistošāka..tomēr viņš pats nespēj sevi uzturēt, kur nu vēl būt par Veci attiecībās. Ja pareizi sapratu, arī māju tīri Tu.
Arī izmaksu dalīšana par rīsu paku nav labvēlīga prognoze..

Atceros arī citas diskusijas, kurā rakstīji, ka puisis nevēlas iespringt uz valodas apgūšanu. Varbūt viņš ir no tiem cilvēkiem, kuri ir ar varu jāstumj kaut ko darīt, panākt..

Aktuāls ir jautājums- vai tas viss Tev ir vajadzīgs?
29.10.2015 16:36 |
 
Reitings 214
Reģ: 10.09.2011
Es laikam tavā vietā būtu apvainojusies. Zinot savu vīrieti, viņš nekad man nepārmestu par ēdienu un to, cik daudz apēdu, tieši būtu priecīgs, ka esmu paēdusi un puncis pilns. Ja tomēr būtu jūtams naudas trūkums, neko man nepieprasītu, pat, ja pelnītu vairāk. Tā vietā viņš izdomātu veidu, kā palielināt savus ienākumus. Varbūt tavējam vērts apdomāt kā varētu piepelnīties?
29.10.2015 16:38 |
 
Reitings 2337
Reģ: 14.07.2014
Kad iet brīvdienā uz darbu - brokastis, kaut ko aizvedu uz darbu viņam parasti pēcpusdienā. Un tad visi branči, kino, kafejnīcas, kūkas, gaļas un garneles. Brīvdienās labāka dzīve, jo nav jāstrādā. Ne vienmēr ir diennakts, ja pa nedēļu bijis naktsmaiņā.
Saprotu, varbūt maksāju mazāk, brīvdienu mazāk kā darba dienu, bet kaut kas tajā "kad nāc no darba nopērc pāris dienām uz priekšu", man nepatīk. Alternatīva - automātiskais maksājums vīrietim? Vai tiešām tā jādara?
29.10.2015 16:38 |
 
Reitings 1325
Reģ: 10.08.2015
uztaisīt kontu, kurā kopīgi liekam finanses pārtikai

Ir absurdi, ka viņš atteicies no tevis piedāvātā risinājuma. Vēl absurdāk ir skaitīt kumosus, ko apēd mīļotais cilvēks. Tā tomēr ir pārtika! PĀRTIKA! Dzīvības uzturēšanai nepieciešamas vielas.
29.10.2015 16:43 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Un tad visi branči, kino, kafejnīcas, kūkas, gaļas un garneles.


Zini, ja ir nonācis tik tālu ka skopums maksāt par rīsu paciņu, tad laikam šos citus izdevumus jāsāk ņemt nost. Neredzu jēgu tērēt uz to naudu ja nevar citās dienās rīsus sadalīt. . .

automātiskais maksājums vīrietim? Vai tiešām tā jādara?


Es vispār šo nesaprotu, nu reāli tas izklausas tā viss ka tev nevis ir draugs, bet gan dēls kuru ir jauztur.

Kādi ir tie lielie izdevumi vīrietim kopumā un kādi tev? Varbūt viņš tiešām maksā par ko tādu kas dārgi izmaksā, vai arī otrādi ka tu maksā ko vairāk daudz ka tas jau liekas smieklīgi ka vel būtu jāmaksā.
29.10.2015 16:44 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Ieva - tad ejiet uz veikalu kopā, piemēram, 7dienā un iepērciet nedēļu uz priekšu! Un rēķinu sadaliet uz 2. Ja jau maksājat tieši uz pusēm par dzīvokli, tad ar pārtiku un saimn. precēs dariet tāpat!
Man šāds modelis nav saprotams, bet ir, kas tā dzīvo. Cik ilgi gan nezinu.
Vispār, manuprāt, problēma ir tajā, ka viņa ienākumi ir pārāk mazi un viņš to saprot, bet vecis no viņa kā no ziloņa balerīna. Bet tu atkal gribi, lai viņš ir tas vecis, lai gan pati saproti, ka ne raksturs viņam tāds, gan ne ienākumi tādi. Neesi taču akla un kurla, zini apmēram viņa ienākumus? vai uzskati, ka naudu tērē nelietderīgi? ja nē, tad nesaprotu nemaz tavu šoku, jo naudas no sēdēšanas viņam vairāk nepaliks. Tu visu taču pati labi saproti.
29.10.2015 16:45 |
 
Reitings 1338
Reģ: 15.03.2009
:-O Vājprāts! Tu jau tā esi vecis attiecībās, kur nu vēl trakāk un kam Tev to?? Tiešām ieteiktu braukt prom neatskatoties.. Protams, nejau ar naidu jāšķirās, kas zin, varbūt princese kādreiz nāks pie prāta, un šobrīd vnk kkas smadzenēs aizgājis ciet.. (t)
29.10.2015 16:45 |
 
Reitings 1325
Reģ: 10.08.2015
Ieva294 Ko tad viņš tādu pērk, ka tik ļoti zūd nauda? Un cik daudz pārtikas (patērēšanai un gatavošanai mājās) iepērc tu pati? Kaut vai tajās pašās nedēļas nogalēs..
29.10.2015 16:46 |
 
Reitings 1338
Reģ: 15.03.2009
tad ejiet uz veikalu kopā, piemēram, 7dienā un iepērciet nedēļu uz priekšu! Un rēķinu sadaliet uz 2. Ja jau maksājat tieši uz pusēm par dzīvokli, tad ar pārtiku un saimn. precēs dariet tāpat!


++ !

Un - ja jau Tev viņam viss jāizmaksā, tad vismaz es labāk ietu uz kino/kafejnīcu/branču ar draudzeni.
29.10.2015 16:47 |
 
Reitings 2337
Reģ: 14.07.2014
Par mājas pienākumu norīkošanu viņam - nekad nesanāks. Vairākkārt ir bijuši lieli strīdi, kad atkal atrodu kādus netīrs traukus guļamistabā zem gultas un viņam paskaidroju, ka tie jāaiznes līdz izlietnei, tālāk es varu - ir arguments, ka viņam jau tā darbā jābūt tik pedantiskam un kārtīgam, ka vismaz mājās grib atslābt. Tā kā, es varu vākt vai nevākt, kaut kur vienmēr ir nomest papīri, kkādas drēbes un kaut kur, kur neesmu paskatījusies, kalst kāds šķīvis. Pusgadu kopā dzīvojam, bet joprojām ir vietas, kas mani pārsteidz.
sienā caurumu špaktelē jau mēnesi - es nevaru sev tapetes guļamistabā izlīmēt (dzīvoju bez, ko lai dara), jo vajag to caurumu aiztaisīt, izskatās, ka ne tikai tapetes, bet arī špakteles nāksies darīt man - jo "es arī esmu noguris".
Pēc mācībām, kad atnāk, iet skriet vienmēr, tad guļ, tad ēd.

Jēzus, tak man pusaudzis ir, nevis vīrietis :'-(
29.10.2015 16:50 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10502
Reģ: 29.01.2009
Man šis stāsts atgādina situāciju no viena puiša stāstītā par iepriekšējām attiecībām, kur pats pēc tam cepās, ka meitene aizgāja pie vecāka vīrieša. Tāda nepieauguša vīrieša sūkstīšanās. Nav gatavs pieauguša cilvēka dzīvei.
Svarīga ir vadlīnija - kāpēc esiet kopā!? Ja tikai tādēļ, lai ērtāk dzīvot, tad viņa cepšanās ir saprotama, bet noteikti ne pieņemama, ja viņš ar Tevi vēlas kopīgu nākotni.
29.10.2015 16:51 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009

Jēzus, tak man pusaudzis ir, nevis vīrietis

Diemžēl tā izklausās...

Kāds ir pozitīvais pienesums no šīm attiecībām?
29.10.2015 16:52 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Vai nākotnē arī plānojat dalīt maksājumu pamperu paku?

Protams, var jau saprast, ka ar naudām grūti.. tomēr šis tas arī slēpjas attieksmē. (To cosmo līdz galam īsti nevar novērtēt, jo pietrūkst informācijas.. var tikai spriest par uzrakstīto.)
Man viņa būtu kauns pārmest, kāpēc sieviete nenopērk ēdienu darba dienā + vēl zāģēt par mēneša sākumā vārītu zupu (bezkaunība).. ņemot vērā, ka mīļotā sieviete:
- tīra māju,
- izmaksā brīvdienu izklaides (kas nereti ir dārgāks prieks, par darbadienu vakariņām),
- pērk tīrāmos līdzekļus,
- sedz pusi mājvietas izdevumus

Un šajā stāstā pats sāpīgākais..
jūtos jau pēc nospiesta kukaiņa
29.10.2015 16:53 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits