Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kultūras pasākumu biļešu cenas: Jūsu viedoklis!

 
Reitings 490
Reģ: 10.08.2014
Vēlētos dzirdēt Jūsu viedokli par biļešu cenām kultūras pasākumiem: teātra izrādēm (varat izteikties arī par izstādēm, koncertiem utt.).

Ierosmei:

šobrīd pieprasītāko izrāžu cenas -

Kāds pārlaidās pār dzeguzes ligzdu (Daile): 5- 22;
Visas viņas grāmatas (Daile): 20 - 22;
Equus (Daile): 20 -22;
Frankenšteins (Daile): 5-22;

Uguns un nakts (Nacionālais): 3 - 17;
Idiots (Nacionālais): 15;
Antigone (Nacionālais): 25;
Ezeriņš (Nacionālais): 25;

Peldošie - ceļojošie (JRT): 7 - 28;
Aspazija.Personīgi (JRT): 7 - 35;
Divpadsmit krēsli (JRT): 7 - 40.

Ja iespējams, atbildiet uz sekojošiem jautājumiem (ja uz kādu no tiem atbildēt nevēlaties vai nav viedokļa, atbildes vietā atstājiet "-").

1) Aptuveni cik bieži apmeklējat teātri?
2) Vai biļešu cenas ietekmē Jūsu teātra apmeklēšanas paradumus?
3) Kādas vietas teātrī izvēlaties - lētākās vai tās, no kurām labāka redzamība?
4) Vai uzskatāt, ka daļa sabiedrības visai augsto biļešu cenu dēļ tiek apdalīta, paliekot bez iespējas kulturāli izklaidēties?
5) Vai uzskatāt, ka cenas ir adekvātas? Ja nē, kādām tām vajadzētu būt?

Būšu priecīga dzirdēt pēc šādas shēmas sakārtotas atbildes, bet ar interesi izlasīšu arī brīvā formā izklāstītas pārdomas par šo tēmu.
25.10.2015 19:00 |
 
Reitings 2573
Reģ: 14.08.2013
1. Vidēji 2 reizes mēnesī.
2. Jā, ietekmē. Mazajās vai aktieru zālēs izrādes sanāk apmeklēt retāk cenu dēļ.
3. Lētākās.
4. Daļēji jā, jo mazajās zālēs parasti biļešu cena ir stipri augstāka. No otras puses ir taču iespēja apmeklēt izrādes lielajās zālēs, kur tālākās vietas maksā sākot no 3 euro, vai arī izrādes, kuras drīz ņems ārā no repertuārā, arī nereti ir ar izdevīgām atlaidēm.
5. Nemācēšu spriest par cenu adekvātumu, jo neesmu informēta ne par aktieru algām, ne par citām izmaksām, bez kurām izrāde nav iespējama.
25.10.2015 19:10 |
 
Reitings 973
Reģ: 30.06.2015
1. Sezonā maksimums 5 reizes, man pārāk bieži nepatīk apmeklēt teātri, zūd tā sajūta, atmosfēra, interese.
2. Nē, neietekmē.
3. Labākas un par normālu cenu. Man nepatīk sēdēt pie pašas skatuves, kādam tās ir labākās vietas - man ne. Patīk pa vidu, tuvāk zāles vidum. Dailē šāda biļešu cena liekajā zālē ir 10 - 15 eiro, JRT 15 eiro. Bet esmu ņēmusi lētākas, nav bijusi vilšanās.
4. Nē, neuzskatu. Biļetes nav dārgas, Citadele kino apmeklējums maksā 7 eiro, kas man šķiet dārgi, bet par teātri 10 eiro ir normāla cena.
5. Ir adekvātas.
25.10.2015 19:18 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
1) Kā kurā brīdī. Reizēm vairākas reizes mēnesī, reizēm sanāk, ka katru otro mēnesi. Laikam jāsaka vnk - vairākas reizes gadā :D

2) Ne visai. Es eju uz Dailes teātri un tur mani cenas apmierina. Ja viņi liktu maksāt 25, 30 vai vairāk eur, tad gan tas atsauktos uz maniem paradumiem, jo tas man liekas par daudz par izrādi. Teiksim, es te sarakstiņā redzēju 40eur - nu tik es par teātra biļeti nemaksātu. Par kādu ārzemju konci Arēnā - cita lieta.
Taču, šī brīža Dailes cenas man liekas ok. Vnk parēķinu līdzi un ierēķinu savā budžetā naudu teātrim. Ja vajag - taupu uz našķiem :D

3) Dodu priekšroku labai redzamībai un tuvumam skatuvei. Man ir svarīgi redzēt aktieru emocijas un visu pārējo labi. Uz teātri eju lai izbaudītu un tam man ir vajadzīga laba redzamība. Man vnk tā ir kā maza sevis palutināšana :)

5) Nezinu. Nedomāju par to. Man pašai, ja liekas, ka kāda pasākuma vai izrādes biļetes ir pārāk dārgas, es vnk nemaksāju un neeju. Viss. Taču, nezinu neko par teātru budžetu, aktieru algām vai vēl kādām izmaksām, kas saistītas ar izrāžu tapšanu un kas ietekmē biļešu cenu.
25.10.2015 19:21 |
 
Reitings 1197
Reģ: 23.03.2012
1) Latvijā dzīvojot vismaz reizi mēnesī
2) Jā, ar studentu atlaidi, protams, daudz patīkamāk bija iet
3) Tās, kuras labāk patīk, pārsvarā beigās vidū
4) Jā, lai gan ir ļoti daudz lētu/ bezmaksas pasākumu
5) Salīdzinot ar citām Eiropas valstīm mums ir viens no lētākajiem kultūras piedāvājumiem ar lielisku kvalitāti. Jā.
25.10.2015 19:21 |
 
Reitings 413
Reģ: 11.05.2012
1) Vidēji reizi mēnesī
2)Lielākoties nē.
3) Lielākoties tādas, kur labāka redzamība.
4) Jā, ir cilvēki, kas nevar atļauties samaksāt tos 10 vai vairāk eiro.
5) Diemžēl, cenas ir adekvātas, ja ņem vērā visu no kā tā tiek sastādīta.
25.10.2015 19:27 |
 
Reitings 973
Reģ: 30.06.2015
Teātra ienākumi no biļešu cenām nesedz izdevumus, tādēļ ir valsts dotācijas.
25.10.2015 19:34 |
 
Reitings 735
Reģ: 29.01.2009
1) ~ 6 izrādes (periodā oktobris - aprīlis), t.sk. kads viens stand-up vai alternatīvais teātris
2) laikam nē, jo visdrīzāk neietu biežāk, ja cenas būtu lētākas.
3) noteikti ar labāku redzamību, tikai ja īpaši dārgas biļetes (kā, manuprāt, tikko bija uz Brodski/Barišņikovu), tad izvēlējos "zelta" vidusceļu.
4) nē, tā laikam nedomāju. ir ļoti daudz bezmaksas klutūras pasākumu. studentiem un pensionāriem parasti ir atlaides. kā arī akcijas uz neizpārdotajām biļetēm. tā ka iespēja kulturāli izklaidēties ir arī par ļoti minimālām summām. bet pieņemu, ka daļa cilvēku nevar uz konkrētām izrādēm minētajos teātros tiklīdz tāda vēlme rodas. bet nedomāju, ka tā ir apdalīšana.
5) jā - uzskatu, ka adekvātas!
25.10.2015 19:36 |
 
Reitings 137
Reģ: 07.10.2014
Varbūt ir kāda zinātāja, kas var apstiprināt vai noliegt - vai tiešām aktieru vidējā neto alga par darbu teātrī ir 400 - 500 eiro?

Jautājumu neuzdodu nolūkā līst svešā makā, bet šķistu neadekvāti, ja par to ieguldījumu un skatītājiem sagādātajām emocijām mākslinieki saņemtu šādas summas.
25.10.2015 19:38 |
 
Reitings 973
Reģ: 30.06.2015
Aizmirsu piebilst, ka ir jau arī sponsori. Citādi teātris "neizdzīvotu".
Šeit it kā par algām, bet kas zin kā ir, tie paši sponsori...
http://www.dailesteatris.lv/info/darba-samaksa
25.10.2015 19:45 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Noslēpums Skapī - diez vai. Zinu, ka Nacionālajā teātri tie, kas pirms/pēc izrādēm un izrāžu laikā nēsā dekorācijas saņem ap 350 eur/mēnesī par slodzi uz rokas. Aktieri gan jau saņem algu atkarībā no izrāžu daudzuma un lomas svarīguma.

Turpinot par tēmu:
1) Vienu reizi gadā
2) Neietekmē - eju tik reti, ka nav žēl nopirkt arī dārgu biļeti uz labu teātra izrādi
3) Tās, no kurām labāka redzamība
4) Domāju, ka nē, jo parati biļetes tiek piedāvātas dažādās cenās
5) Manuprāt - jā.
25.10.2015 19:47 |
 
Reitings 1049
Reģ: 03.05.2015
1) Apmeeram reizi meenesii.

2) Ja izraade ir taada, ko noteikti veelos redzeet, neietekmee. Ja vienkaarshi gribu kaut ko redzeet, ietekmee.

3) Leetaakaas, ja teaatra seedvietas ir normaalas - vietas iet virzienaa no lejas un augshu, tad visur var labi redzeet. Jaunajaa Riigas teaatrii shajaa zinjaa piedziivoju vilshanos - visas seedvietas bezmaz vai vienaa liimenii un no aizmugures redzeeju ljoti slikti, kad cilveeki saseedaas priekshaa.

4) Nee, jo teaatris nav vieniigaa vieta, kur var kulturaali izklaideeties, ir daudz bezmaksas pasaakumu.

5) Domaaju, ka adekvaatas.
25.10.2015 19:51 |
 
Reitings 934
Reģ: 08.09.2015
1) Kādas 3 - 5 reizes gadā
2) Tikai daļēji - ne rezi nav bijis tā, ka gribētu izrādi redzēt, bet tieši biļetes cena ir tā, kura attur.
3) Gan, gan - .
4) Nē, ir gan atlaides, gan lētās biļetes, gan kulturālā izklaide nav tikai šībrīza TOP izrādes (u ne tikai izrādes, ir viss kaut kas arī bez maksas).
5) Jā, ļoti adekvātas pirkstsējai. Neadekvāti zemas īstajām izrāžu izmaksām.
25.10.2015 19:54 |
 
Reitings 6245
Reģ: 19.08.2009
1) Sezonā apmeklēju +/- 10 izrādes.
2) Cenas neietekmē, bet repertuārs gan.
3) Vienmēr izvēlos vietas pirmajās rindās un vidū (pret skatuvi), jo man patīk redzēt emocijas aktieru sejās.
4) Es domāju, ka tie, kam teātris tuvs, tie tomēr atlicinās naudu, lai baudītu, kā arī biļetes ir dažādās cenu kategorijās.
5) Jā, uzskatu, ka cenas ir adekvātas. Kaut par piemēru ņemot kinoteātru biļetes, lūk, tās gan man šķiet neadekvāti augstas.
25.10.2015 19:59 |
 
Reitings 806
Reģ: 29.01.2009
1) Kā kurā periodā. Sākot ar reizi divos mēnešos līdz 4- 5 reizēm mēnesī.

2) Ietekmē gan. Ja to izrāžu, kuras ļoti interesē, cenas būtu zemākas, teātri apmeklētu, domājams, reizi nedēļā.

3) Otrais variants. Tā kā redze nav ideāla, izrāde, kas vērota no 20.rindas, varētu izvērsties nebaudāma. Visbiežāk izvēlos vietu 2. - 9. rindā.

4) Konkretizēsim - paliek bez iespējas skatīt izrādes no pirmajām rindām. Kā jau iepriekš minēts (runāju galvenokārt par Rīgu), ir pieejami dažāda spektra bezmaksas pasākumi: tikšanās ar rakstniekiem, režisoriem, zinātniekiem; izstādes, koncerti u.tml. +, ja redze to atļauj, biļetes zāles aizmugurē par ļoti demokrātiskām cenām. Turklāt, ja vien tiek izmantots mazliet modrības, ir iespējams notvert akcijas, kad arī labākajās vietās iespējams nokļūt par visai simbolisku samaksu.

5) Grūti spriest, nezinot vienas izrādes sagatavošanas/demonstrēšanas izmaksas. Vadoties pēc iedzīvotāju turības līmeņa, varētu, protams, būt lētākas, bet māksliniekiem gan novēlu algas ar vismaz četriem cipariem un tādas, kuras nesākas ar 1.
25.10.2015 20:07 |
 
10 gadi
Reitings 4274
Reģ: 03.08.2009
1) vidēji 1x 2-3 mēnešos
2) Reti
3)Pārsvarā tās no kurām labāka redzamība
4) Nē, jo biļešu cenu amplitūda ir liela. Nedomāju, ka 5-7Eur par biļeti ir dārgi
5) Pārsvarā adekvātas

Es kaut kad lasīju intervijā ar vienu aktieri, ka alga mēnesī esot ap 600Ls, kas man toreiz likās ļoti, ļōti maz pret to darbu, jo aktieri iegulda..
25.10.2015 20:11 |
 
Reitings 741
Reģ: 11.08.2015
Vai tad tikai teātris ir kultūras pasākums? Es, piemēram, kad dzīvoju Rīgā, gāju uz operu reizi nedēļā. Uz teātri apmēram 2-5 reizes gadā.
25.10.2015 20:18 |
 
Reitings 603
Reģ: 08.08.2012
1) Reizi trīs mēnešos
2) nē
3) Atkarībā no redzamības
4) Noteikti nē!
5) Mani kā apmeklētāju cenas noteikti apmierina, taču, ņemot vērā ieguldīto darbu, manuprāt, tās ir par zemu.
25.10.2015 20:21 |
 
Reitings 741
Reģ: 11.08.2015
Sorry, neizlasīju, ka drīkst izteikties arī par citiem kultūras pasākumiem. Uzskatu, operas biļešu cenas ir vairāk kā demokrātiskas, tāpēc apmeklējumu biežumu ietekmēja tikai brīvā laika esamība.
25.10.2015 20:23 |
 
Reitings 548
Reģ: 07.02.2013
1) Diezgan reti, kādas četras reizes gadā.
2) Jā.
3) Tās, kurām labāka redzamība, tā kā mana redze nav izcila, tad tas ir ļoti svarīgs faktors.
4) Domāju, ka ir pietiekami daudz pasākumu (koncerti, izstādes, lekcijas, diskusijas), kuros ieejas maksa ir tikai 1 - 5 eiro, vai arī vispār bez maksas. Esmu vairāk koncertu, ne teātra apmeklētāja, un šādus lētos vai bezmaksas koncertus apmeklēju diezgan bieži.
5) Grūti pateikt.
25.10.2015 20:30 |
 
Reitings 124
Reģ: 24.10.2015
1) 1x mēnesī (drīzāk eju ja zinu, ka patiks izrāde)
2) Nē
3) Kuras vēlos tajā mirklī
4) Jā, ļoti iespējams, liela daļa studentu un pensionāru, to nespēj atļauties.
5) Pēc kultūras pasākuma izcenojuma, cenas ir adekvātas, bet es vēlētos zemākas.
25.10.2015 21:43 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits