Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

zsaukums uz darbu!

 
Reitings 59
Reģ: 06.09.2015
Sāk reāli tracināt (e) Darbs patīk,prom iet negribu,bet nu KATRAS brīvdienas (maiņu darbs) tieku izsaukta uz darba,jo kāds netiek,saslimst utml. Kad varu - izeju,kad nevaru - neizeju.Vakar dabju dzirdēt kaudzi pārmetumu,ka man visdu laiku darīsdanas brīvdienās,nekad nevarot iznākt utt.uhh,dusmas.
Kā ir jums? Jums arī tā notiek? Ejat,neejat? Man tomēr ir ģimene un savu laiku es plānoju.Es nesežu brīvdienās četurās sienās kā uz adatām un negaidu,kad nu būs jāskrien rukāt...
20.10.2015 13:29 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Kāpēc būtu jābūt pārmetumiem tavā virzienā, ja tās ir tavas brīvdienas?
20.10.2015 13:31 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Ar kolēģi reizēm pamaināmies, bet nu ne tā, ka regulāri, un arī tad vispirms apjautājamies, vai otrai nav jau kādi citi plāni. Tava situācija man nešķiet normāla, jo tad jau vispār ne ar ko nevar rēķināties, neko nevar plānot :-/
20.10.2015 13:31 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
Manam draugam bieži tā ir, jo viņam darbā pārsvarā visiem ir ģimenes, bērni un sazin kādi vēl primārie attaisnojošie iemesli un tad vienmēr tiek zvanīts viņam un teikts, lai viņš brīvdienā iznāk...grūti kaut ko saplānot :(
20.10.2015 13:33 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Tas nav Tavs pienākums, iet uz aizvietot kādu Tavā brīvdienā. Protams, tas ir cilvēcīgi, ja kāds ir apslimis un kolēģis var aizvietot, bet, ja tas notiek bieži un Tavas netikšanas gadījumā vēl ir pārmetumi..tad gan tas ir cūciski.
20.10.2015 13:34 |
 
Reitings 59
Reģ: 06.09.2015
MoonLady

Es viņai to pašu jautāju,bet nē redz sāk vēl apvainot,ka man darbs nav svarīgs,ka es nevarot atnākt utt. Un nebūt nav tā,ka es NEKAD nesamainos vai NEATNĀKu,ja kāds saslimst,bieži vien pat eju.Un pat esmu vedusi bērnu auklei un maksājusi par to naudu,lai svētdienā,piemēram,nostrādātu dienu kāda cita vieta,bet to jau neviens neredz.
20.10.2015 13:35 |
 
Reitings 973
Reģ: 30.06.2015
Ļoti nesmuki no darba devēja, ka ir vēl pārmetu. Būtu pateikuši paldies un centušies kaut kā vairāk motivēt tos kuri velta savas brīvdienas lai izietu uz darbu. ;-)
20.10.2015 13:39 |
 
10 gadi
Reitings 984
Reģ: 29.01.2009
Taas ir Tavas oficiaalaas briivdienas,un tev ir visas tiesiibas atteikt pat bez kaut kaada iemesla.Un paarmetumiem vispaar nekaadiem nevajadzeetu buut.Es saprotu,ja tu buutu taa,kas slimo un kuras deelj jaameklee aizvietotaajs.
20.10.2015 13:39 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Tevi vienīgo izsauc uz darbu? Kā ar citiem kolēģiem?
Ja es tagad iedomājos sevi šādā situācijā, tad es visticamāk, ka sāktu meklēt citu darbu. Izskatās, ka tur baigi kāpj uz galvas..
20.10.2015 13:44 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Bet vadība nav papūlējusies noskaidrot, kāpēc katrās brīvdienās kāds slimo vai "netiek"?

Es pirms vairākiem gadiem, strādājot veikalā, saskāros ar līdzīgu situāciju. Man bija tā, ka visas, kas strādājām, bijām jaunas meitenes, studentes. Es arī tolaik studēju, maiņas mums nebija nekā sadalītas (teiksim, viena strādā tikai vīkendos, cita tikai nedēļas vidū utml.), tas viss gāja randomā. Pēc vajadzības dabūjām brīvdienas, kad bija testi skolā utml. Bet pēc tam vasarā sākās interesanta situācija. Nevienai vairs jāmācās nebija, tāpēc likām godīgi tā, lai katrai kāds vīkends jāstrādā, kāds - brīvs. Bet realitātē tā nenotika, jo divām meitenēm bija kaut kādi hobiji - dejošana, ja pareizi atceros. Un tad nu viņas teju katru vīkendu teica, ka jābrauc tur un tur dejot. Attapos pusi vasaras strādājot nedēļas nogalēs, tā vietā lai atpūstos ar draugiem. Godīgumu tur nekādu neredzēju, jo tomēr dejošana ir tāds pats hobijs kā zvilnēšana pludmalē, cik nu tas uz mani attiecas. Drīz vien aizgāju.
20.10.2015 13:45 |
 
Reitings 59
Reģ: 06.09.2015
uniqueღ

Visiem tā zvanās,kurš tiek,kurš netiek,bet sāk jau kaitināt.


so.so

Daudzām bērni,slimo pašas,vai mazie,kādam kas cits atgadās utml.Uhhh.
20.10.2015 13:50 |
 
Reitings 870
Reģ: 17.03.2015
vienu laiku strādāju par auklīti. un tur man arī šķita, ka kāpj uz galvas, jo bieži vien prasīja vai varēšu brīvdienās pieskatīt, vai varēšu vēl vakarā (pilna slodze no 8-17) un tā gandrīz katru nedēļu. un man bija neērti atteikt, pa ja man nekas nebija ieplānots. lielākoties bija, bet ja nebija, td es domāju, kā es tā pateikšu, ka gribu vnk brīvu. likās, ka tas būs tā nesmuki. bet no otras puses man taču ir pašai sava dzīve un savas iegribas, ne visu laiku skatīt viņu bērnus. ejot prom no turienes palika tāds nedaudz rūgtums iekšā, jo bija sajūta, ka es esmu tā sliktā utt., kaut vienmēr mēģināju būt atsaucīga, darīju pat mājas darbus, ko nebija jādara utt. doma tāda, ka neļauj sev kāpt uz galvas. ja esi laba darbiniece, tad labi padari savu darbu savā maiņā un brīvdienās tev ir visas tiesības nekur nedoties.
20.10.2015 13:53 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Tad varbūt priekšniecībai jāpiedāvā māmiņām pusslodze, lai var biežāk palikt mājās ar bērniem? Jo, nu, piedodiet atvainojiet, bērna esamība nav attaisnojums tam, lai regulāri nenāktu uz darbu un tā vietā nostrādinātu citus.
20.10.2015 13:57 |
 
Reitings 2337
Reģ: 14.07.2014
Fuj šis man besī.
Tas ir tik negodīgi pret darbinieku.. Man draugam tā mēdz būt - parasti paši samainās, ja vajag ļoti, bet ielikta maiņa, tas ir korekti, bet... parasti viņi ir 2-3, bet pēdējā laikā arvien biežāk kāds "saslimst". Ok, 1x pusgadā vēl varu nedusmoties, ka draugs darbā par 2 rukā, bet tas pēdējā laikā notiek gandrīz katru mēnesi.
Un tās ir diennakts maiņas, tas ir vnk šausmīgi, jo vairāk jau neviens nemaksā - tā pati minimālā, ne piemaksas, ne paldies un darbs ir smags. Es pati jau simts reizes būtu to darbu pasūtījusi pie velna vecmāmiņas, bet nu viņš ne. no tā un no neskaitāmajām sarunām par šo tēmu - viņu tā situācija vēl nav novedusi tik tālu. Tātad situācija apmierina.
Ja neapmierinātu - darbs viennozīmīgi jāmaina.
20.10.2015 14:01 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
es īsti nesaprotu - ja tu nostrādā par kādu, tad loģiski būtu, ka viņš pēc tam atstrādā tavu maiņu. vai tad tev tā nav?
20.10.2015 14:12 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Tas kāds saslimušais, kura dēļ jāatceļ brīvdiena, gadījumā, nav viens un tas pats cilvēks?
Esmu ilgu laiku nostrādājusi maiņās, ir kaut kādi momenti, kad visi slimo ar kko, tas ir kādu mēnesi, kad visiem ir gripas/angīnas/kaut kas vēl. Tad nācās mainīties, iet uz darbu brīvdienās un lāpīt caurumus grafikā, kā nu sanāk. Tur jāprasa priekšniekam, lai domā ko citu - kādu papildu darbinieku uz kādu laiku, kas uz pusslodzi strādās un lāpīs tieši tos gadījumus vai ko tādu.

so.so, problēma ir tajā, ka priekšniecība brīvdienās traucē ar apbrīnojamu regularitāti, nevis tajā, ka autore ir mamma. Tagad iedomājies situāciju, kad Tev ģimenes nav, dzīvo viena. Izdomā ar draudzeni braukt kaut kur atpūsties, viss nepieciešamais jau nopirkts un tagad pēkšņi Tev ir jāiet uz darbu. Laimīga skrietu? Tāpat jau nikna, bet pirmoreiz diez vai atteiktu. Bet, ja Tev nedēļā ir 5 darbadienas un 2 brīvdienas (Maiņu darbā tas rezultāts jau nemainās. Mainās tas, kuras dienas ir brīvdienas un, vai viņas ir divas pēc kārtas) un katras Tavas brīvdienas priekšnieks Tev zvana un saka, ka Tev jānāk uz darbu, jo kāds cits netiek, zini, ar laiku piegriežas būt par caurumu lāpītāju - Tev vairs nav opciju darīt neko no tā, ko cilvēki dara brīvdienās. Jautājums nav bērnos, jautājums ir brīvdienu neesamībā - likumīgā brīvdienā jāiet uz darbu.
20.10.2015 14:21 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Ieva294 es nesaprotu par to vairāk nemaksāšanu
jo vairāk jau neviens nemaksā - tā pati minimālā

Sanāk, ka viņš to maiņu par velti strādā vai vienkārši stundas likme tā pati ir, vienkārši extra maiņa pie mēnešalgas?
20.10.2015 14:24 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Šarlote, tā nav gan. Ja tam kādam ir oficiāla slimības lapa, tad nav jāatstrādā. Tie, kas slimo dienu/divas, tie parasti samainās, jo no lapas nav jēgas. Bet tie, kam ir ilgstošas slimības lapas, tiem atstrādāšana būtu murgs. Man ir bijusi traumēta kāja un slimības lapa uz mēnesi. Tagad iedomājies sevi tādā situācijā. Tad ko? Nākamajā mēnesī dubultslodze? Tas jau arī nav normāli.
20.10.2015 14:25 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Alexxa - man liekas, tu pārprati. Ne tikai autorei ir bērni, bet pārējām darbiniecēm, kuras regulāri neierodas darbā. Par to es arī tiku runājusi - ka kolēģa bērna slimošana nav iemesls, lai kādam būtu jāstrādā vairāk.
20.10.2015 14:26 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
Alexxa, bet tam, kurš aizvieto, vai tad nepieliek pie algas, ka mēnesi jāstrādā dubultslodze? tas jau arī negodīgi pret to, kurš vesels
20.10.2015 14:26 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Šarlote, diemžēl ne visur maksā par iešanu uz darbu brīvdienās. Nesaku, ka tas ir pareizi, bet zinu vietas, kur strādā daudz cilvēku un tad to vienu, kam ir ilgā slimības lapa, aizvieto katru dienu cits darbinieks, bet algu par to nesaņem. Piemēram atsevišķos lielveikalos ir šāda prakse.
20.10.2015 14:41 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (2)