Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Bizness - darbs 24/7?

 
Reitings 2715
Reģ: 13.12.2013
Jau ļoti sen neesmu šeit neko rakstījusi un šoreiz mana tēma neskar to, kā pamest augstskolu vai to, kādēļ viss nav tā, kā vēlētos. Zinu, ka šeit jau daudzas reizes ir pieminēti līdzīgi temati, bet tomēr.:-)

Pēc ļoti ilgām pārdomām esmu izlēmusi par labu sava biznesa veidošanai, nozare ir izvēlēta, aptuvenais biznesa plāns un rīcības stratēģija arī ir gatava.

Ko es vēlos no jums? Pieredzi, stāstus, viedokļus par to, vai tiešām līdz ar biznesa uzsākšanu vairs neatliek laika nekam citam? Piemēram, šeit, ir ļoti īss un konspektīvs izklāsts par to, kas jāņem vērā jebkuram jaunajam uzņēmējam, viedokļi?
14.10.2015 14:31 |
 
Reitings 209
Reģ: 03.05.2014
Man tēvam ir pavisam neliels bizness. Sākumā, protams, gāja grūti, jo viņš centās darīt pēc iespējas vairāk, lai iedzīvotos un izveidotu savu klientu loku. Vēl pie tam viņš sāka biznesu tieši krīzes laikā, kad tāpat jau bija grūti. Tieši tāpēc arī mazāk laika atlika ģimenei, bet mēs vienmēr viņu atbalstījām kā varējām.
Bizness darbojas nu jau 7 gadus un var manīt lielas izmaiņas..tagad ir daudz vairāk brīva laika un var atļauties aizbraukt ceļojumos un vairāk naudiņas atlikt savām vajadzībām. Mēs vēl joprojām palīdzam, kad varam, jo darba spēka nekad nevar būt par daudz :)
Mēs tik sapratām, ka ir jāsāk ar mazumiņu, lai nākotnē būtu labums :)
Lai veicas! :)
14.10.2015 14:49 |
 
Reitings 2715
Reģ: 13.12.2013
Fluffy, bet tad sākumā ir tā, kā raksta - laika nepaliek itin nekam citam izņemot biznesu? No rīta bizness, pusdienās bizness, vakarā bizness?(t)
Laikam pats grūtākais ir savākt patstāvīgo klientu loku...
14.10.2015 14:53 |
 
10 gadi
Reitings 6453
Reģ: 29.01.2009
Tas jau baigi atkarīgs no tā, kāds bizness! Man ir bizness caur internetu, pelnu naudu tirgojot šo to... Dienā aizņem max 4 h, pārējais laiks brīvs. Draudzene šuj bērnu apģērbu uz pasūtījuma, arī dienā max pāris stundas. Vēl viena pazīstamā liek nagus pie sevis mājās, arī bizness! :D
Vīram priekšniecei savs uzņēmums ar vairākiem cilvēkiem, nu jau izauga līdz tādam līmenim, ka viņa var nebūt darbā, jo viss būs padarīts šā vai tā. Bet pašā sākumā, kad tik tikko uzņēmums parādījās, viņa mēdza palikt pa nakti biroja telpās. (t) Un strādāja bez brīvdienām.
14.10.2015 15:00 |
 
Reitings 209
Reģ: 03.05.2014
Gluži tā arī nebija. Varbūt domās viņš bija biznesā, bet vakaros viņš nestrādāja un veltīja laiku mums. Viņam bija noteikts savs darba laiks un vēl joprojām viņš to strikti ievēro. Noskriešanās jau sanāca liela.

Klientu loks sāka veidoties caur paziņu paziņām, bet jā, tas ir grūti. Vēl jau ir atkarīgs kādā vietā (pilsētā) tiek veidots bizness un kāda tajā vietā ir konkurence.
14.10.2015 15:01 |
 
Reitings 150
Reģ: 21.05.2015
Atkarīgs arī no tavas veselības vai vēl atliks laiks kam citam. Bet sākumā ir saspringtāks režīms, pēc tam jau daudz kas atkarīgs no tevis, kā visu izdosies saplānot. Bet man labāk tā, nekā es strādāju kāda pakļautībā :)
14.10.2015 15:04 |
 
Reitings 1979
Reģ: 24.10.2013
Kā reiz man ir šī situācija, esmu tajā otrajā gadā- un tā ir taisnība: ja gribam sevi veltīt šim darbam, tad tas ir jādara kā galvenais. Stundas neskaitot, cita varianta nav.
14.10.2015 15:06 |
 
Reitings 2715
Reģ: 13.12.2013
Brazil, mana biznesa ideja ir ļoti sarežģīti īstenojama, ne tīri tehniskā ziņā, bet ari tādā, ka ir jāalgo darbinieki, kuri paveiks noteiktus uzdevumus, jo viena tīri fiziski to paveikt nevaru pat ja sēdētu birojā bez brīvdienām.:-/

Fluffy, paredzētā atrašanās vieta ir Rīga. Tas ir paredzēts kā pakalpojums.
14.10.2015 15:07 |
 
Reitings 209
Reģ: 03.05.2014
Vēl jo vairāk. Pakalpojumu sfērā ir vēl grūtāk. Tā nav prece, kuru parādīt veikalu plauktos. Tur vajag pierādīt sava darba kvalitāti (tāpat kā manā gadījumā).
Atrašanās vietai (Rīga) es saskatu divas puses - labi, jo liela mērķauditorija un tajā pašā laika ne tik labi, jo liela konkurence. Tur noteikti nāksies pasvīst.
Galvenais nostādīt sev mērķus un darboties. :) Ticu, ka izdosies :)
14.10.2015 15:13 |
 
Reitings 2715
Reģ: 13.12.2013
tija_mija, es esmu sapratusi, ka man nepatīk atskaitīties par katru darbību un, lai arī strādāju pie lieliskākā priekšnieka, kādu esmu redzējusi, tomēr man patīk brīvības sajūta, kas sagaidīs pēc tam.

Sikernieks 2, tie, kas lasīja manus čīkstēšanas pilnos ierakstus beztēmās atceras par ko tie bija, stundas es parasti neskaitu, bet gribu radīt kaut ko patiesi unikālu un neatkārtojamu.:-)
14.10.2015 15:18 |
 
Reitings 2715
Reģ: 13.12.2013
Fluffy, tas ir diezgan problemātiski, tomēr ir arī netaustāmas lietas, kuras spēj dot labumu klientam. Klientu atrašanu es saskatu kā pašu grūtāko, jo man nav pieredzes mārketingā un mērķauditorijas paziņu lokā nav.
14.10.2015 15:20 |
 
Reitings 209
Reģ: 03.05.2014
Ir diezgan grūti spriest, jo man nav ne jausmas, kas ir paredzētais pakalpojums - tas daudz ko maina. Ja tev ir vēlme vēl kaut ko sīkāk uzzināt un nevēlies to šeit izklāstīt, tad droši vari man uzrakstīt vēstulīti. :)
14.10.2015 15:23 |
 
Reitings 2715
Reģ: 13.12.2013
Fluffy, labi es vēlāk nosūtīšu vēstuli.:-)
14.10.2015 15:25 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Es kādu gadu strādāju 6 dienas nedēļā pa 12h, pabojāju veselību, apnika, paņēmu darbinieci un tagad arī slinkoju daudz, līdz ar to nekas baigi neattīstās un turpinās vienā līmenī, bet man tā arī šobrīd nav prioritāte, kaut ko es lēnām darbojos un pavisam lēnām attīstos, nopelnu savu aldziņu, pati visu plānoju un vairāk negribu upurēt savu laiku un veselību biznesa dēļ.
Zinu, ka varētu sasniegt vairāk, bet laikam nav tās pareizās motivācijas, lai strādātu pa vakariem, brīvdienās, atdotu sevi visu darbam. Laikam veca palieku :D
14.10.2015 15:55 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Pirmos divus gadus straadaaju tieshaam traki,praktiski bez briivdienaam, bez izklaides un arii bez algas:-D
Tagad ir attiistiiba-bet taa bija jaaizciina, taapat arii taa ir nebeidzama ciina, visu laiku jaattiistaas, jaadomaa jaunas idejas, nedriikst iesuuneet un samierinaaties ar sasniegt, jo taa uzreiz ir lejupsliide, jo apkaart ir konkurenti) un jaa, es par darbu domaaju nepaartraukti.
Kaapeec to daru? Bizness laikam ir pirmkaart-raksturs (ego, godkaare, ambiicijas, avantuurisms etc.).
14.10.2015 16:07 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
taapat arii taa ir nebeidzama ciina, visu laiku jaattiistaas, jaadomaa jaunas idejas, nedriikst iesuuneet un samierinaaties ar sasniegt, jo taa uzreiz ir lejupsliide, jo apkaart ir konkurenti) un jaa, es par darbu domaaju nepaartraukti.


so true, tikai es neesmu gatava par darbu domāt nepārtraukti, tur jau tā lieta, man laikam dzīvē citas prioritātes sāk parādīties. Bet gan jau, pagaidām lejupslīdes nav, ja būs, tad sākšu vairāk iespringt :)
14.10.2015 16:11 |
 
Reitings 1979
Reģ: 24.10.2013
tie, kas lasīja manus čīkstēšanas pilnos ierakstus beztēmās atceras par ko tie bija, stundas es parasti neskaitu, bet gribu radīt kaut ko patiesi unikālu un neatkārtojamu.


Nu bet tas taču ir absolūti loģiski- ka patiesam darbam stundas neskaitām. Pat vēl vairāk- ja kāds savā darba vietā paslepus skatās, vai tas pulkstenis beidzot sasniegs tos 17:00 vakarā, tad tas jau patiesībā nestrādā, tikai velk laiku.
14.10.2015 17:07 |
 
Reitings 263
Reģ: 20.07.2014
Manai mammai ir savs bizness, kas aizņem 80% viņas laika, kaut gan nodarbojas ar to jau kādus 10-11 gadus. Tagad arī es tajā esmu iesaistīta, bet pavisam nedaudz, jo pašlaik arī studēju, bet man pietiek ar to mazumiņu, lai izjustu, cik tas viss ir grūti un kādu vajag apņēmību. Bet peļņa ir laba, tas gan.)
14.10.2015 17:14 |
 
Reitings 7596
Reģ: 29.01.2009
Pirmie 3 mēneši bija bez brīvdienām, pa 12-14h darba stundām dienā...Bija smagi bet sākums vienmēr grūts un pēc tam jau viss iet vieglāk un tagad pati varu savu laiku koriģēt kad uz darbu iet un kad atpūsties!
Lai viss iecerētais izdodas ;) Uzdrošinies un galvenais nebaidies,uz priekšu!
14.10.2015 17:29 |
 
Reitings 965
Reģ: 14.08.2015
Pagaidām bez brīvdienām, bet man bonusā arī ir pilna laika klātiene un mans "bizness" nemaz nav tāds reāls bizness, drīzāk man visu laiku ir kaut kādi projekti plānā, "īstas" darba vietas nemaz nav. Tagad uz Ziemassvētkiem vēl viens projekts plānā, cerams, ka sanāks, bet tad gan, liekas, drusku pakāršos līdz tam Jaunajam gadam. Ko, lai saka - panākumi ir tieši atkarīgi no ieguldītā darba un viss.
14.10.2015 18:32 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
Sikernieks, tu neesi biznesmenis, tu esi lohs :)
14.10.2015 18:42 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits