Sveika!
Hidrogēla mīkstās kontaktlēcas (piem. Soflens, BioLens,Frequency, Optima FW) joprojām ir iespējams iegādāties, taču to vietu diezgan strauji ieņem silikonhidrogēla lēcas. Galvenais hidrogēla lēcu trūkums ir to zemā gaisa caurlaidība, kā rezultātā acs radzene saņem ne vairāk kā 75% no iespējamā skābekļa daudzuma. Galvenā hidrogēla materiāla lēcu priekšrocība ir to cena, taču ir jāatceras, ka šīs lēcas drīkst lietot ne ilgāk kā 8 h dienā un mūsdienās ikdienas lietošanai tas ir diezgan īss laika periods, tādēļ šīs lēcas vairāk der cilvēkiem, kas lēcas ieliek tikai uz pāris stundām dienā, piem., uz sporta nodarbībām. Tāpat ar šī materiāla lēcām kategoriski ir aizliegts gulēt, jo citādi rodas radzenes tūska.
Silikonhidrogēla materiāla lēcām piemīt visas hidrogēla lēcu labās īpašības apvienojumā ar augstu gaisa caurlaidību – radzene saņem līdz pat 99% no iespējamā skābekļa daudzuma. Pie tam, silikons nodrošina to, ka acī neveidojas tūska tad, kad plaksti ir aizvērti, līdz ar to ar šī materiāla lēcām drīkst arī gulēt. Tomēr, lai arī tūska neveidojās (4% radzenes tūska no rīta ir fizioloģiska parādība un norma arī cilvēkiem, kas kontaktlēcas nelieto), ja vien iespējams, kontaktlēcas pirms gulēšanas ir vēlams no acs izņemt. Lai arī mīkstās kontaktlēcas nav labākais korekcijas veids cilvēkiem, kas ik dienu pie datora pavada garas stundas (strādājot pie datora, acs tiek mazāk mirkšķināta, kas noved pie tā, ka acis kļūst vēl sausākas), silikonhidrogēllēcas ir labākais risinājums šādā gadījumā, jo materiāla īpašā uzbūve saglabā lēcu un acis mitras.
Lai zinātu, kuras lēcas (firma, parametri) ir nepieciešami tieši Jūsu acīm, ir nepieciešams konsultēties ar savu redzes speciālistu. Jo kā jau zinām, lēcu piedāvājuma klāsts ir diezgan plašs.