latviešu ārzemniecēm

 
Reitings 136
Reģ: 07.12.2014
Sveikas!
Vēlējos uzzināt no tām kas dzīvo ārzemēs kādos amatos strādājat? tad,kad aizbraucāt kā sākāt savu karjeru?
kā jūsuprāt būtu labāk iegut latvija augstako izglitibu tad braukt prom vai uzreiz pec vidusskolas?
27.09.2015 14:08 |
 
10 gadi
Reitings 72
Reģ: 29.01.2009
Es studeeju mediciinu LV un tagad straadaaju Vaacijaa. Mediciina, manupraat, ir ljoti viegli atrast darbu aarzemees. Valoda gan jaazina nedaudz vairaak kaa viduveejaa liimenii.
27.09.2015 20:49 |
 
Reitings 136
Reģ: 07.12.2014
camelija - kā ir ar dzīvošanu Vācijā? Kādi cilvēki? (l)
27.09.2015 20:56 |
 
Reitings 7596
Reģ: 29.01.2009
re kā izrādās neesmu vienīgā kas Somijā!
pabeidzu janvārī universitāti un pēc mēneša komandējuma ārzemēs, darba sakarā, aizbraucu prom no Latvijas. Darbu dabūju jo pirms tam sadarbojos ar vienu biznesa cilvēku un šis cilvēks piedāvāja atvert kopīgu biznesu somijā. Tā nu es esmu te....Daru to, ko apguvu arodskolā un manas augstākās citā jomā, pagaidām nav izmantotas...Ko iesaku tev?brauc mācīties tur kur izglītība bezmaksas un kas to zin paralēli varbūt darbu dabūsi savā jomā, par kuru mācīsies!
es no oktobra iešu intensīvos kursos un ceru no decembra iegūt darbiņu kas ir arī mana sirdslieta!!!
27.09.2015 21:19 |
 
Reitings 80
Reģ: 12.06.2014
Es dzīvoju Zviedrijā, bet pašlaik nestrādāju, neesmu arī meklējusi darbu, bet, kā dzirdēts, pašiem zviedriem arī nav nemaz tik viegli pie darba tikt, jo sāk pieaugt bezdarbs.

Izglītība ir par brīvu, zviedru valodas kursi ir par brīvu (kaut gan, ja godīgi, vairāk var iemācīties pašmācībā, man drīzāk kursi kā tādi der, lai vienkārši atkārtotu gramatiku). Ja ir medicīniskā izglītība vai kaut kas līdzīgs, darbu nav problēmas atrast, taču galvenais ir zināt valodu - bieži vien tevi neņems pat par apkopēju, ja nezināsi zviedru valodu (ja vien, protams, nav kaut kādi gali firmās).

Dzīvošana dārga, lielākais čakars ir atrast dzīvesvietu - visās pilsētās ir akūts istabu/dzīvokļu trūkums, ja parādās sludinājums, izķer zibenīgi, mēnesī jārēķinās ar vismaz 4000 kronām īrei (atkarīgs no platības, atrašanās vietas utt., bet vispār 4000kr jau skaitās lēti). Zinu, piemēram, studentus, kuri sāka mācības septembrī un vēl joprojām dzīvo hostelī, jo nevar atrast istabu.

Pārtika, protams, arī dārgaka (bet dārdzība arī atkarīga no tā, cik veselīgi gribi ēst un cik bieži, piemēram, ēd gaļu). Alkoholu var nopirkt tikai speciālos veikalos ar lielu uzcenojumu, zviedri paši bieži vien nopērk kruīza braucienus uz Latviju vai Igauniju ar plānu sapirkties alkoholu, jo ar visu biļetes pilno cenu sanāk lētāk kā veikalā :D.
27.09.2015 21:21 |
 
Reitings 594
Reģ: 03.03.2015
Ja tu gribi mācīties UK, tad Skotijā ir bezmaksas, bet, lai vieglāk, tad labāk iet uz koledžu no sākuma, jo tur vieglāk tikt, pēc tam, atkarībā kāda veida diploms koledžā būs iegūts, var turpināt mācības universitātē vai arī strādāt, bet caur modern apprenticeship, ja esi vēl pietiekami jauna. Ja uztraucies par to, kā apmaksāsi dzīvošanu, piesakies studentu kredītam (kā jau iepriekš minēja, tad naudas atmaksāšana atkarīga no tā, kādi tev ir ienākumi) un papildus bursary, ja mācības nav pārāk intensīvas, tad pēc laika var atrast pusslodzes darbu. Dzīvokļa īre arī būs lētāka, jo council tax studentiem nav jāmaksā.
27.09.2015 21:32 |
 
Reitings 7596
Reģ: 29.01.2009
Metal_ aprakstīji Somijas situāciju, jo te arī cilvēki skaita naudu un bezdarbs pieaug!
27.09.2015 21:39 |
 
Reitings 287
Reģ: 13.06.2014
Tāda sajūta, ka dāmas bez vietējās valodas zināšanas vai pieprasītas profesijas var drīzumā necerēt uz darbu Zviedrijā, Somijā. Imigrācija dara savu.
28.09.2015 08:49 |
 
Reitings 752
Reģ: 30.05.2013
Ieteiktu labak uzreiz studet arzemes, jo uzreiz integresies tas valsts kultura, izjutisi ka ir dzivot arzemes un ka jau ieprieks mineja - LV diplomi tur neko nenozimes. Papildu ari iemacisies valodu noteikta limeni, ka ari zinibas ko apgusi bus tada limeni ka to pieprasa valsts. Visas valstis ir nosacita darba krize, bet viss ir atkarigs no ta ka tu sevi pasniedz :)
28.09.2015 09:50 |
 
Reitings 80
Reģ: 12.06.2014
Kate.M
Manuprāt, tas ir diezgan loģiski, ka visās Eiropas valstīs bez vietējās valodas zināšanām būs grūti atrast darbu, ja vien nav labi kontakti jau pirms aizbraukšanas (jo kurš gribēs čakarēties ar ārzemnieku, ja tā vietā bez piepūles var dabūt vietējo vai citu iebraucēju, kas valodu zina?).

Padomājiet pašas, cik viegli, piemēram, kādam norvēģim būtu atrast darbu Latvijā, ja viņš ierastos bez pieprasītas izglītības un zinātu tikai angļu val.? Pamatā jau visi iebraucēji Latvijā vai nu dibina savu uzņēmumu, vai strādā par skolotājiem un māca savu valodu.
28.09.2015 10:05 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits