Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Lūdzu, lūdzu, atver! Rīgas Valsts 1. ğimnāzija

 
Reitings 122
Reģ: 24.03.2013
Sveikas!
Tātad, kā jau noprotat pēc virsraksta, runa ir par 1. ğimnāziju. Ar nākamo gadu vēlos uzsākt mācības šajā skolā. Ar nākamo nedēļu jau zvanīšu un pieteikšos uz kursiem. Iemesls, kādēļ veidoju šo diskusiju ir tāds, ka ir sakrājušies jautājumi, uz kuriem vēlos atbildi, kā arī nav pietiekoši daudz info un atsauksmes par šo skolu kā es to vēlētos. Pirms ķeros klāt pie jautājumiem, vēlos bilst, ka man ir milzīga apņēmība teicami mācīties, klausīties un darīt. Savas teicamās sekmes cenšos veidot arī šogad, kas līdz šim tīri labi izdodas.
Un lūk, mani jautājumi:

1. Kārtošu iestājeksāmenus gan angļu valodā, gan matemātikā. Ja, piemēram, es nenolieku minimālo punktu skaitu matemātikā, lai tiktu šajā skolā, tad punktus līdz eksāmena nokārtošanai es varu papildināt ar angļu valodas eksāmena punktu skaitu? Respektīvi, vai angļu valodas punktu skaits var palielināt iespēju tikt iekšā ğimnāzijā, ja nenokārtoju matemātikas eksāmenu ar minimālo punktu skaitu?

2. Matemātiku mācos uz stabilu 7. Vai man ir izredzes "pavilkt" mācības šajā skolā, ņemot vērā matemātikas līmeni šajā skolā?

3. Vai skolā var tikt, nokārtojot tikai angļu valodas iestājeksāmenu? Un, ja jā, tad, ko jūs par domājat? Vai būtu vērtīgāk arī matemātiku kārtot, ņemot vērā, ka šajā skolā ir vajadzīgas labas matemātikas zināšanas?

4. Esmu izlasījusi bagātīgu info par cilvēku pieredzi šajā skolā, taču vēlos saņemt pēc iespējas plašāku informācijas klāstu par jūsu pieredzi Tātad, lūdzu, pastāstat par savu pieredzi šajā skolā! Vai skolēni ir izpalīdzīgi, skolotāji pretīmnākoši? Lūdzu neskopojaties ar informāciju. Viss, ko jūs uzrakstīsiet par šo skolu, man būs ārkārtīgi svarīgi un noderīgi.
20.09.2015 01:23 |
 
Reitings 122
Reģ: 24.03.2013
Atvainojos par garo diskusiju!
Būšu ļoti, ļoti pateicīga par katru jūsu atbildi! :-)
20.09.2015 01:24 |
 
Reitings 122
Reģ: 24.03.2013
Uj, aizmirsu diskusiju ievietot attiecīgajā tēmas sadaļā. :-D
20.09.2015 01:28 |
 
10 gadi
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Respektīvi, vai angļu valodas punktu skaits var palielināt iespēju tikt iekšā ğimnāzijā, ja nenokārtoju matemātikas eksāmenu ar minimālo punktu skaitu?
Kas ir minimālais punktu skaits matemātikas exāmenā? Ja tas, kurš nepieciešams, lai iestātos skolā, tad atbilde skaidra.
20.09.2015 05:26 |
 
Reitings 276
Reģ: 30.05.2015
Matemātiku mācos uz stabilu 7. Vai man ir izredzes "pavilkt" mācības šajā skolā, ņemot vērā matemātikas līmeni šajā skolā?

Tas tavā izpratnē saucas izcili? :D
20.09.2015 07:54 |
 
Reitings 278
Reģ: 27.05.2010
Nezinu neko par skolu, ne iestāšanās iespējām..
Tikai radās jautājums: Kapēc tik ļoti vajag tikt kaut kādā skolā, ja ir problēmas ar kādu mācību priekšmetu? :-/ Iestāsies un tad netiksi līdz pārējiem un tad varbūt tikai knapu 4 vilksi matemātikā...
20.09.2015 08:04 |
 
Reitings 1080
Reģ: 06.09.2013
Labojiet mani, ja tagad ir citādāk, bet pirms 10 gadiem matemātikas eksāmens bija priekšnosacījums, lai tiktu skolā kā tādā, bet angļu valodas eksāmens - lai tiktu uz IB klasi, kur mācības notiek angļu valodā. Respektīvi, vispirms tiec skolā, pēc tam - IB klasē. Bet lai tiktu IB klasē, angļu valodai jābūt super līmenī. Man paziņas mācījās valodu papildus gadu, lai gan visas bija izcilnieces, kas pamatskolā bija jau RV1Ģ mācījušās.

PS. 7 matemātikā patiešām nav nekas teicams. Tā kā es mācījos matemātiku uz 9/10, man 7 liekas - viduvēji.
20.09.2015 08:44 |
 
Reitings 122
Reģ: 24.03.2013
Vējonis, visur, izņemot matemātiku man ir ļoti labas un tās teicamās atzīmes. Matemātika nedaudz 'pieklibo' :-D
20.09.2015 09:59 |
 
Reitings 122
Reģ: 24.03.2013
Melanya, esmu dzirdējusi, ka daudziem, kas tur iestājas no sākuma iet švaki, bet pēc tam jau pierod un viss ir kārtībā. Atbildot uz tavu jautājumu, kāpēc, varu teikt tā: lai ar skolas palīdzību beigu beigās uzlabotu zināšanas matemātikā. Protams, ja jutīšu, ka tiešām grūti iet visu cauru gadu, tad apsvēršu iespēju par skolas maiņu.
20.09.2015 10:05 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Tak beidziet zāģēt par to 7! Tapēcc jau meitene ies kursos.

Bieži vien izteikti sliktas atzīmes vienā priekšmetā ir ar iemeslu: kaut kad pagātnē (vai tagad) ir izteikti s**īgs pasniedzējs.
20.09.2015 10:10 |
 
10 gadi
Reitings 1648
Reģ: 29.01.2009
Ja matemātika pieklibo, vispār neiesaku iet uz šo skolu. Un bez matemātikas eksāmena vispār nav iespējams tikt šajā skolā. :-)
20.09.2015 10:14 |
 
Reitings 223
Reģ: 28.06.2014
Galvenais priekšnosacījums ir savākt to minimālo punktu skaitu matemātikā, lai nokārtotu skolas eksāmenu, bet saprotams, jo vairāk punktu būs, jo lielāka iespēja tur tikt. Ar nekādu angļu valodu tur sakars nav, nevar aizstāt priekšmetu.
Bet kā tu saki, ja tev ir apņēmība, tad domāju, ka tev ir izredzes tur tikt, bet galvenais tagad ir iet uz kursiem un cītīgi mācīties.! Visu, ko nesaproti jāmaļ vēl 10, 100x reizes, lai saprastu. Un tad jau nebūs tik grūti arī mācīties pašā skolā, jā tur ir gudri, spējīgi skolēni, bet citās skolās arī ir. Par pārējiem priekšmetiem, tos pasniegs kā visur un špikošana arī notiek. :D

Bet arī 2. un 3. ģimnāzija nav sliktas, ja netiec pirmajā. Matemātika augstā līmenī un viss vairāk vai mazāk būs atkarīgs no tevis. Bet mājasdarbu būs daudz, tik daudz, ka reizēm gribēsi sev galu padarīt, bet tāda dzīve.:-D Bet tas arī atkarīgs, kurā novirzienā iesi.
20.09.2015 10:25 |
 
Reitings 122
Reģ: 24.03.2013
Nobleddancer, nu beidzot arī kāda atbilde, kādu visvairāk gaidīju. Paldies! :-D:-)
20.09.2015 10:29 |
 
Reitings 480
Reģ: 29.01.2009
1. vispirms amtematika, tad valoda IB klasei.
2. ir dazadi faktori, kas ietekme atzimi. 7 nav raditajs. Ej kursos visu gadu un viss var notikt. Man ari bija sliktas atzimes, jo biju 'nepareiza', bet tas nenozimeja, ka matematika man nepatika un nepavadiju visu brivo laiku ar to. Matematika bija mana labaka draudzene, lidz ar to atzimes vertiba ir sekundara, viss atkarigs no tava prata.
3. nē.
4. pats pats labākais, kas man ir bijis skolas gados, ir mācības RV1Ģ. Galva iestatīta preizaa virzienaa, ambiicijas liidz pasham zvaigzneem un riiki, kaa tur tikt. viennozimigi rekomendeju.
20.09.2015 10:31 |
 
Reitings 24
Reģ: 28.06.2015
Lai iestātos pašā skolā, primāri ir nokārtot matemātikas iestājeksāmenu. Ja to nenokārtosi, skolā netiksi.
Kad būsi nokārtojusi matemātikas iestājeksāmenu, Tev tiks dota iespēja kārtot angļu valodas pārbaudījumu, lai Tu varētu pretendēt uz mācībām īpaši izveidotā - starptautiskā bakalaurāta - klasē.

Par Tavu 7 matemātikā.. Redzi, viss ir atkarīgs, kurā skolā mācies. Ir skolas, kur atzīmes ir vieglāk nopelnīt, ir skolas, kur grūtāk. Pašai, beidzot RV1Ģ, matemātikā bija 8. Vai uzskatu, ka mans 8 ir sliktāks par citu skolu 9/10? Īsti ne, vismaz aplūkojot tos kontroldarbus, kas tika uzdoti draudzenēm, kas mācījās citās skolās. Arī vērtēšanas kritēriji dažādās skolās mēdz atšķirties..

Mācoties šajā skolā Tu būsi tikai un vienīgi ieguvēja. Noteikti ej un mēģini kārtot iestājeksāmenu, Tev nav ko zaudēt!

Skolā valda patīkams sacensības gars. Ikviens vēlas būt labākais, ikviens vēlas sevi pierādīt un apliecināt citu acīs.
Skolotāji ir laipni, atsaucīgi, saprotoši, ar individuālu pieeju katram skolēnam. Ikviens skolotājs novērtēs Tavas pūles, pat ja Tev kaut kas nepadosies, attiecīgi mēģinot iespēju robežās Tev palīdzēt. Jā, sākumā noteikti nebūs viegli, taču dažu mēnešu laikā ātri vien apradīsi ar visu, pielāgosies prasībām un viss būs kārtībā. :) Tu, pašai nemanot, ļoti strauji progresēsi.. :)

Skolēni ir draudzīgi un laipni, vismaz mana klase bija ļoti saliedēta un visus klasesbiedrus varēju saukt par tuvākiem vai tālākiem draugiem, ne ar vienu nebija sliktas attiecības. (l) Ir iespēja darboties dažādās ārpusskolas aktivitātēs, piemēram, Vidusskolēnu Domē, kas ļaus Tev iepazīties ar arvien jauniem un jauniem cilvēkiem, paplašinot Tavu kontaktu klāstu un padarot ikdienu krāsaināku. :)

Nu tas tā, īsumā. Ja kādi jautājumi, droši prasi! Pati absolvēju šo skolu pirms 2 gadiem, tā kā viss vēl palicis svaigā atmiņā.(l)
20.09.2015 13:57 |
 
Reitings 499
Reģ: 26.07.2015
Izcili jau būtu 10-nieks, ne? (autor???) :-D
20.09.2015 14:03 |
 
Reitings 249
Reģ: 17.07.2014
1. cik man zināms tad nē
2. 7 nebūt nav laba atzīme, es ar savu 8,7 netiku, tiesa pietrūka nedaudz, ja būtu pacentusies būtu tikusi
3. Ja nekas nav pēdējo gadu laikā mainījies tad nē. angļu valodas eksāmens ir tikai lai tiktu sb klasē, visās klasēs pamatā ir matemātikas eksāmens

nevajag līst uz 1. ģimnaziju ja šķiet ka nepavilksi. Pēc 12. klases nevienu neinteresēs kurā skolā esi mācījusies, bet gan tavas zināšanas un eksāmenu rezultāti. Mēģini tikt, jo tā tomēr ir pieredze,kursos vari salīdzināt savas zināšanas ar skolēniem no citām skolām. Tomērr nepārdzīvo, ja neties. atrodi skolu kur mācības ir augstā līmenī, un kur būs ne tikai labas atzīmes, bet labas zināšanas un labi rezultāti eksāmenos
20.09.2015 14:11 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
A kurā vietā autore teica, ka mācās izcili? Pašas kaut ko izvilkāt. Piekrītu, ka skolām atšķiras vērtēšana un prasības, līdz ar to arī atzīmju vērtība nav visur vienāda. Septītnieks labā skolā var nozīmēt krietni lielākas zināšanas par devītnieku viduvējā skolā, kur augstas atzīmes dāļā viegli un nav jāpiepūlas.
20.09.2015 14:38 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Nav vērts pārdzīvot par 7 (galu galā 7 nozīmē LABI) :) Ja esi apņēmusies cītīgi pievērsties matemātikai, iet tajos kursos, tad ir izredzes! Tikpat labi ar 9 liecībā eksāmenā var uznākt ''prāta aptumsums''.. :)
20.09.2015 14:51 |
 
Reitings 122
Reģ: 24.03.2013
Kima_guess Pirmkārt, nevienā brīdī nepieminēju neko par atzīmi "izcili". Tikai teicu, ka CENŠOS un esmu APŅĒMĪGA pelnīt TEICAMAS atzīmes nevis izcilas. Un es to domāju, ņemot vērā visus mācību priekšmetus kopā nevis tikai matemātiku. Lūdzu nejauc "teicami" ar "izcili"! :-)
20.09.2015 16:58 |
 
Reitings 122
Reģ: 24.03.2013
Bubble2015 Paldies par tavi izsmeļošo informāciju! Noteikti ņemšu vērā! :-)
20.09.2015 16:59 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits