Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Nepabeigtas studijas

 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
Sveikas!

Šodienas beztēmā jau minēju, ka grimstu pārdomās par studijām, jo atkal jau kuru reizi ir uzpeldējis jautājums par to tēmu... (t)
Centīšos īsumā izstāstīt situāciju, kas notika pēc vidusskolas beigšanas...
Sākšu ar to, ka negribēju studēt augstskolā, bet tā bija vecāku vēlme un es piekritu tīti tāpēc ka ko tad citu, papīru taču vajag utt., kaut kas bija jāstudē.
Zināju, ka LU noteikti negribu, iestājos Baltijas Psiholoģijas un menedžmenta augstskolā (tolaik BKI, kas kļuva par BSA, šobrīd ir apvienotā BSA) profesionālajā bakalaura psiholoģijas studiju programmā. Iesniedzot dokumentus sanāca, ka pieteicos bilingvālajā plūsmā (lekcijas LV, RU un ENG valodās), kā rezultātā nokļuvu situācijā, ka vairākums studentu bija krievu tautības un lekcijas notika krievu valodā...būtībā visa augstskolas vide, personāls, pasniedzēji, studenti un bez maz vai viss bija krieviski... Pirmā doma bija mukt prom, bet tomēr saņemos un paliku. Nomācījos 3,5 gadus, sakrāju lielos parādus, palika pēdējais semestris... īsāk sakot - nepabeidzu. Vecāki un draugs mani visu laiku mocīja, centās likt saņemties utt, lai pabeidzu, bet tā arī palika, ka tas viss karājas gaisā... Un tolaik vēl pēdējā semestrī studējot radās iespēja tikt šajā darbā, kur vēl aizvien strādāju. Šobrīd maksāju arī studiju kredītu par nepabeigto augstskolu. Nesen biju aizgājusi noskaidrot, ko tur var darīt lietas labā, kā pabeigt, bet nu...neesmu droša, ka man to vajag darīt tieši tur. Sāku apsvērt iespēju pamēģināt pāriet uz citu augstskolu, mēģināt pabeigt...vai labāk sākt visu no baltas lapas...Pat nezinu.

Tāpēc gribētu dzirdēt jūsu domas par situāciju vai studiju stāstus no personīgās pieredzes, padomus vai jebko...zinu, ka būs arī kritika un pārmetumi, ar to es rēķinos.

Ar šo visu nelepojos un nožēloju, ka neaizgāju no turienes jau pēc pirmā semestra, kas sapratu, ka tā vide nav priekš manis. Bet nu jau vairs neko izlabot nevar, jo laikus ir pazaudēts...

Atvainojos, ka tik gari un tiešām paldies, ja kāda izlasīs līdz beigām :)
18.09.2015 10:54 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
:-O atvainojos par drukas kļūdām (s)
18.09.2015 10:57 |
 
Reitings 121
Reģ: 15.09.2015
Es augstskolā iestājos arī dēļ mātes, jo viņa gribēja. Nomocījos līdz 4. kursam, kad bija jāsāk rakstīt diplomdarbs un sapratu,ka es to nespēju, neizdarīšu un viss. Parunāju ar māti,ka nespēju, nekas nesanāks un aizgāju prom, izstājos.
Cik atviegloti man pēc tam bija!!!!
18.09.2015 10:59 |
 
Reitings 743
Reģ: 23.02.2015
Pirms cik gadiem tas bija? Studiju KP ir kāds noilgums, ja tev ir parādi, tātad nenokārtoti priekšmeti, kuri nedod nekādus kredītpunktus.
Varbūt, ka tev būs jāsāk no jauna, jo mācījies BKI nevis LLU vai LU. Tev ir jāiet uz sev interesējošu augstskolu un jāpārrunā studiju iespējas. Neceri ka tiksi 4 semestrī kaut kur, īpaši ja tev ir bijusi kaudze parādu.
18.09.2015 11:02 |
 
Reitings 517
Reģ: 28.03.2015
Ne no personīgās, bet drauga pieredzes- pamest studijas, kā izrādās, nav bijis prāta darbs, jo tagad tas papīrs lieti noderētu darba tirgū, tādēļ pēc vairāku gadu pārtraukuma studijas drīz vien tiks atsāktas un pabeigta, jo palika tikai ļoti nedaudz līdz finišam.
Bet par Tavu situāciju- es noteikti pabeigtu studijas, bet tā esmu es un man nekad nepatīk pamest kaut ko pusratā, lai vai cik mokoši/nepatīkami/nelietderīgi tas liktos. Noteikti Tavā CV labāk izskatīsies ieraksts par pabeigtu izglītību.
Ko tieši Tu tur studēji?
18.09.2015 11:02 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
Bernadeta - un ko pēc tam darīji? Studēji kaut ko citu vai strādāji? :-)
18.09.2015 11:02 |
 
10 gadi
Reitings 4775
Reģ: 29.01.2009
Mans uzskats tomēr ir tāds, ka jāpabeidz studijas ir! Nevar tā apstāties pie pēdējā pārbaudījuma! Nevajag arī meklēt nekādas atrunas, vnk jāiet un jāizdara!
18.09.2015 11:03 |
 
Reitings 743
Reģ: 23.02.2015
Mani neizbrīna, ja studijas pamet 2 kursā, ok 3 kursā vēl varbūt, bet pēdējā kursā (t) , ja vēl pašai ir jāatmaksā studiju kredīts (t) nauda krīt no gaisa vai? (t)
18.09.2015 11:04 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
Sibille - psiholoģiju ;-)
Salemana - 2010-2014 gads un es nemaz neceru uz pēdējo semestri, jo to jau man pateica tur pat, ka varbūt var uzņemt priekšpēdējā...
18.09.2015 11:05 |
 
Reitings 121
Reģ: 15.09.2015
Agī - nē, man tā dzīvē iekārtojies, ka nestrādāju, un mācīties mani ar slotu neaizdzīs :D
Man patīk būt mājsaimniecei.
18.09.2015 11:05 |
 
Reitings 743
Reģ: 23.02.2015
Ej runā uz vietas, cosmo nepalīdzēs. Zinu augstskolas kas uzņem arī pēc 5 gadiem, jānokārto dažādi priekšmeti un aiziet. ;-)
18.09.2015 11:06 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
manuprāt, ja studijas šajā augstskolā līdz šim ir bijušas sakostiem zobiem un rezultāts ir tāds kāds ir, pažēlo sevi un pārej uz citu augstskolu! to birokrātiju un kredītpunktu pārcelšanu uz citu skolu nepārzinu, bet, ja ir iespēja, tad dari to savā labā, neklausies cilvēkus, kuri saka, vai nav žēl sava laika utml.
nav pašas pieredze, bet draudzene studēja sev nepiemērotā vidē sev nepiemērotu profesiju, parādi krajās, bija ļoti grūti un stresaini līdz sākās veselības problēmas. paņēma akadēmisko un ārstējās, neatgriezās šajā skolā, bet nolēma apgūt ko citu- vienkāršāku un sev piemērotāku. un viss bija labi. tas nekas, ka 2-3 gadus vēlāk kā citi beidza. vismaz ne caur riebumu un veselības problēmām.
18.09.2015 11:07 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
Bernadeta - skaidrs :D arī labi :)

Salemana - biju jau un runāju, viss jau it kā būtu labi, ja arī mani uzņemtu, BET es nezinu vai man vajag atgriezties tieši tajā augstskolā...
18.09.2015 11:08 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
TalisQualis - paldies par padomu un draudzenes pieredzes stāstu! :)
18.09.2015 11:09 |
 
Reitings 517
Reģ: 28.03.2015
Tad ej uz citu augstskolu. Bet katrā ziņā es esmu par pabeigtām studijām. Pati būsi atvieglota, kad papīrs jau būs kabatā. Turklāt, ja Tu nebūtu par studijām maksājusi, tad vēl tā, bet maksāt naudu par to, ka Tu neesi ieguvusi diplomu? Man tas liekas kaut kā...netaisni pašai priekš sevis varbūt? Strādā, pelni naudu un kaut kādu daļu atdod kredītā par neko (ja pati maksā)...
18.09.2015 11:12 |
 
Reitings 121
Reģ: 15.09.2015
Es varu piekrist tikai tam, ka ja esi gatava mācīties, labāk pārej uz citu skolu un tad, ja tur neies, nepatiks, nu piedod, vai nu mācīties nav priekš tevis vai nogaidi vēl kādu gadu.
18.09.2015 11:13 |
 
10 gadi
Reitings 4775
Reģ: 29.01.2009
Bet vai tad pēdējā semestrī nav vnk jāraksta diplomdarbs? Es neatceros, ka mums būtu lekcijas kā tādas, vnk rakstījām diplomdarbu un gajām uz konsultācijām pie DD vadītājas. Un nezinu vai dēļ tā jāmaina pati augstskola, vnk raksti darbu un miers.
18.09.2015 11:13 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Manas domas ir tomēr, ka jāsaņemas un jāpabeidz, īpaši, ja 3,5 gadi nomācīti un maksāts. Vai tie parādi tik lieli? Kur garantija, ka citā augstskolā viss patiks, arī tur var būt mīnusi visvisādi.
18.09.2015 11:17 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
Sibille - jā, maksāju kredītu pati par neko... vai varbūt vienīgi par iegūto pieredzi (t)

Brazil - jā, ir pēdējā semestrī jāraksta diplomdarbs, bet līdz tam brīdim jābūt nokārtotiem visiem parādiem, citādi nemaz nepielaiž...
18.09.2015 11:17 |
 
Reitings 42
Reģ: 17.09.2015
Agī
Man bija kaut kādā ziņā līdzīga situācija. Pabeidzot vidusskolu (2002.g.) gribēju pastrādāt un izlemt, kur gribu iet mācīties, jo nebiju īsti pārliecināta. Vecāki sabaidīja, ka pēc gada varu vairs nenolikt iestājeksāmenus (uz to brīdi nezināju, ka pēc diviem gadiem tos vispār atcels:-D), faktiski mani pierunāja. Iestājos LU psihologos dienas nodaļā. Pirmo semestri vecāki man apmaksāja, pēcāk sākās problēmas ar naudām un man nācās sameklēt darbu. Strādāju maiņu darbu un paralēli turpināju studijas dienas nodaļā. Novilku tādā veidā 3 gadus, līdz man viss noriebās, iekrājās parādi un es paņēmu akadēmisko.
Kad atgriezos ar naudām bija pašvaki, bet izrādījās, ka programma ir saīsināta par gadu. Pārskatīja manis jau apgūtos priekšmetus + parādus un sastādīja man programmu uz 1 semestri. Faktiski man palika semestris + daži parādi + bakalaura darbs. Bet tā kā biju jau daudz ko piemirsusi, un nekādi nevarēju atrast kopīgu valodu ar savu diplomdarba pasniedzēju, es nospļāvos un aizgāju. Tā arī nepabeidzu.:-/
Kaut gan uz doto brīdi tas bakalaura papīrītis manā dzīvē atnestu (varbūt) nelielu plusu pie algas, jo citādā ziņā tam nebūtu īpaša pielietojamība.
Neteiktu, ka nožēloju, jo savs ieguvums un mācība jau ir. Šobrīd iestājos mācīties citā iestādē uz to, kas tiešām interesē. 2 gadi un ceru diploms un sertifikāts būs man rokā. :-P
18.09.2015 11:17 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
SoulEater - paldies, ka padalījies! Tavs stāsts bez maz vai tikpat bēdīgs kā manējais, bet prieks, ka Tu vismaz nenožēlo un tagad veiksmīgi studē ko citu :)
Bet vispār, ja tā padomā, tad izklausās diezgan izdevīga tā LU sastādītā 1 semestra programma, kad izdomāji atgriezties... (t)
18.09.2015 11:23 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits