Vēldzemdētāju priekšrocības.

 
Reitings 819
Reģ: 10.01.2010
Vienmēr tiek uzsvērts, ka bērnus sievietēm ir jālaiž iespējami agrākā vecumā, kamēr jaunas, var paciest negulētās naktis, bērniem patīk jauni vecāki utt. :)
Bet... ir dzirdēti arī pretēji viedokļi. Ka grūtniecība ir milzu slodze organismam un tā no pamatīgi novārdzina un novecina. Nerunāju tikai par lieko svaru, strijām utt. bet vispārējo organisma specību, sejas svaigumu. Ja sievietes līdz 25 gadiem dzemdē 2 bērnus, tad 30 gados viņa izskatīsies krietni sliktāk kā vienaudze, kurai ir 30 un vēl nav bērnu. Tāpēc saka, ka vislabāk tomēr esot laist pasaulē bērnus ap 30 vai mazliet pēc (parāk vēlu, kad tuvojas 40 arī esot samazinajusies auglība un grūtāk palikt stāvokī esot)

Tāpēc daudzas pasaules slavenas aktrises to zina, izvēlas laist bērnus pasaule savas karjeras norietā 35-37 g.v (ja nu ne gluži norietā, bet tad laikā kad jau daudzās lomās jau paspēts nofilmēties).

It kā tie stāsti par pēc iespējas ātrāk ka nāk no tiem laikiem, kad cilvēki dzīvoja īsāku mūžu, bija augsts mirtības līmenis, tāpēc sabiedrībai vajadzēja sevi ātri un daudz atražot.
13.09.2015 20:39 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Ne vienmēr , tu zini ilgtermiņā ... ja man paprasītu ilgāku laiku atpakaļ es nemūžam nepiekristu , ka man vispār būs bērni , man viņi pēc fakta nepatīk ( arī tagad man nepatīk svešī bērni, bet mans ir mans ) . Mēs ar draudzeni reiz ar asinīm ( īstām, savām ) zvērējām, ka mums kinderu nebūs nekad :D :D , vienkārši kādā brīdī Tu saproti, ka attiecībās kā pietrūkst un nē es negribu vēl vienu dzīvienkieku , kurš nekad nekļūs saprātīgs , ar kuru es nevarēšu uzsist klaču , vai pasmieties ar bariņu jauniešu , kuri ir krietni jaunāki par mani . Es esmu pārlicināta, ka šo sajūtu attiecībās var sasniegt arī 14 un 16 gados.... Pa lielam jau tu vari arī iedvesmoties no draudzenes un redzēt, ka tas nav pasaules gals , ka tu automātiski nekļūsi par nīlzirgu un dzīve neapstāsties ....
14.09.2015 11:45 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
arī 20 gadniece ar visu savu enerģiju izskatīsies noskrējusies un novārgusi , ja vienā rokā bērns un otrā kastroļi ar birsti...


Tā ir katras brīva griba , ar varu neviens nespiež , tāpat var teikt, ka bez bērna būs tik pat sliktā stāvoklī ar mūžīgo karjeristes stresu :D
14.09.2015 11:47 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Wee tikai viens prātā - kaut nekļūtu par nīlzirgu, kaut nebūtu resna :D
14.09.2015 11:48 |
 
Reitings 170
Reģ: 09.09.2015
Nespiež gan, bet cik Tu praksē zini daudzas tādas, kas var atļauties to nedarīt ? :) Palasot šeit pat diskusijās, var redzēt cik bieži sūdzās, ka viena puses dara, bet otra nē.
14.09.2015 11:50 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
tici man ne es vienīgā tāda ... bet jā , es varu atklāti pateikt nekaunoties, ka šī lieta bija viena no galvenajām lietām , kas mani uztrauca ap būšanu stāvoklī ....
14.09.2015 11:50 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Tu praksē zini daudzas tādas, kas var atļauties to nedarīt ?


pietiekami, negrib un nedara , ja vecim vajag, lai vecis dara ... nopietni !? no nemazgātas grīdas vēl neviens nav nomiris
14.09.2015 11:51 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Vilionata Jā divi konkrēti gadījumi ir + vieniem tagad kad pašiem ir bērns, grib lai gandrīz es ar savējo taisam augšā bērnu lai tik viņu bērnam būtu ar ko spēlēties... Un nav runa par draugu lokā, viens ir paziņu lokā tā kā par to gadījumu varbūt ar nav tiesa, bet otrs gadījums ir drauga ģimenē un tur jau visi par šo mazliet iesmīn un lai gan tā māte jau ir jauka un tā, bet nobriedusi priekš bērniem viņa kārtīgi nav pat tagad kad jau ir bērni.

Man arī lielākoties ir apkārt nobrieduši cilvēki, bet zini radus neizvēlas tā kā ir jāsadzīvo ar tādiem kādi ir. Ja manā draugu lokā gan būtu līdzīgi domājošas māmiņas, maz ticams ka es ar viņām būtu baigās draudzenes.
14.09.2015 11:51 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Ne tikai slavenības dzemdē 30+ gados. Lūk info no delfi:
Dati liecina, ka 2014. gadā mātes vidējais vecums, piedzimstot pirmajam bērnam, bija 27,2 gadi. Iepriekšējos gados sievietes bija nedaudz jaunākas - 2013. gadā mātes vidējais vecums, piedzimstot pirmajam bērnam, bija 26,9 gadi, bet 2010. gadā - 26,4 gadi.
Savukārt kopumā ņemot mātes vidējais vecums Latvijā 2014. gadā bija 29,9 gadi. Arī tas ir vairāk nekā gadus iepriekš - 2013. gadā tie bija 29,6 gadi, bet 2010. gadā - 29 gadi.
Visvairāk bērnu dzimst sievietēm vecumā no 25 līdz 34 gadiem.

Tā ir kopējā tendence attīstījās valstīs (ceru, ka neviens tagad netaisās spriedelēt vai esam vai neesam attīstīta valsts). Sievietes vēlās iegūt augstāko izglītību un stabili nostāties uz kājām un tad dzemdēt bērnu.
Nebūt nav tā, ka Latvijā dzemdē vidēji 20 gados.
14.09.2015 12:08 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
20 gados nenāca ne prātā dzemdēt, jo bija jāstudē. Tāda ir mūsdienu sievietes dzīve - pagarināta jaunība. Kāpēc to saīsināt? Agrāk jā - sievietēm nebija cita uzdevuma dzīvē kā audzināt bērnus. Mūsdienās ir tik daudz, ko darīt. Vai tas ir labi vai slikti? Kā uz to skatās. Lai katra sieviete vadās pēc sava aicinājuma, kad to darīt.
14.09.2015 12:28 |
 
Reitings 9998
Reģ: 19.11.2014
lai gan tā māte jau ir jauka un tā, bet nobriedusi priekš bērniem viņa kārtīgi nav pat tagad kad jau ir bērni.

No malas jau labāk redzams kad kurš nobriedis tiem bērniem.
14.09.2015 12:38 |
 
Reitings 239
Reģ: 27.03.2015
Vienalga kaadaa vecumaa,svarigi,lai berns butu milets un gaidits!
Nepatik tie stereotipi,ka doma,ja 18 vai 20 gados piedzemdee tad noteikti neplanots
vai ari cita galejiba,ka nogaida lidz 30-35 gadiem,bet nepadoma,ka ir tik daudz paru,kuri gadiem censhas tikt pie berna,bet grutnieciba vai nu paartraucas vai neiestajas bez jebkadiem izskaidrojumiem.
nevar visus baazt vienaa maisaa,veeldzemdeetaaja varbut nav vainiga,ka Dievins iedeva vinai beerninu tikai 34 gados,bet jau gadus 8 vina mokaas,lai bernins naktu pasaulee..........
tik debiilas te daudzas,domaa,ka sekss ir uzreiz gatavs beerns.
14.09.2015 12:47 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Undiya Un tas ir nobrieduši ka uzgrūda bērnu visiem pēc kārtas virsū lai varētu iet patusēt(gan vīrišķis gan sievišķe) un ar čaļiem ņemties(tikai sievišķe) kamēr radinieki/draugi pieskata to bērnu? Vajadzēja tik ļoti to bērnu jo lūk visām ir apkārt, bet beigās tomēr tusēšana utt svarīgāka.

Un tas bērns tiešām cik arī mēs bijām pieskatījuši un redzējuši kā tas bērns uzvedas, nu nebija labi pat ne tuvu laba audzināšana. Ja ko nedod tad sprāga pa labi un pa kreisi(jā protams bērni tā mēdz darīt, bet šis jau bija riktīgs briesmonēns), atļāva bērnam darīt ko grib, lai jau apzīmē sienas utt. Tā jau ir mūsdienu modernā audzināšana ka bērns var darīt ko grib.

Tā kā tas nav bijis tik tā ka mēs no malas redzējām to, bet mēs reāli arī tajā bijām iesaistīti. Tagad paldies dievam vismaz miers viņiem ir, savādāk tur tik drāmas un ziepenes bija un bērns tur pa vidu.

Bet nu kad šāds pāris stāsta ka man ar savējo vajadzētu bērnus. . pat loģiski nevar šiem ieskaidrot ka mums finanses to neļauj un pagaidām ar nevēlamies bērnus..
14.09.2015 12:48 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
OranGe, tāds stereotips radies, jo parasti tā arī ir, ka 18-20 gados dzimuši bērni nav plānoti.
14.09.2015 12:53 |
 
Reitings 9998
Reģ: 19.11.2014
Miss Joker, nu, tur jau izklausās, ka arī pēc 20 gadiem neviens nebūs nobriedis. Kāpēc radi vispār palīdz un pieskata? Uztaisīja - lai tad ņem līdzi arī uz ballītēm. Nevienam nav jākrāmējas gar svešiem bērniem. :-O
14.09.2015 12:56 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Undiya Nu tagad jau lēnām tam pārim iet uz labo pusi, bet nu tie pirmie gadi ar to bērnu bija murgs, nu pilnīgi nenormāli un manās acīs viņu viedoklis neliekas svarīgs, ja ņem vērā tādu pieredzi kādai viņi gāja cauri un pie kuras paši vien ir vainīgi. .

Radi palīdzēja un pieskatīja jo savādāk tiešām to bērnu vel līdzi paņems un tam bērnam būtu vel trakāka dzīvošanās. Kaut vai arī tas ka tad uz mājām nāks tusēt bērna priekšā, tas tak arī nav normāli. .

Protams ka nevienam radam nepatika tā uzgrūšana, bet kā tu atteiksi? ne jau bērns arī vainīgs pie tā visa, vienīgais labi ka ir daudz radinieki, tad nav tā ka visu laiku vieniem uzgrūž, bet tik pat kā uzmaiņām. Bērnam gan tomēr tas viss pa labu nenāca un to arī uzvedībā varēja redzēt.
Labi vismaz ka tagad bērns mazliet normālāks palicis.
14.09.2015 13:03 |
 
Reitings 9998
Reģ: 19.11.2014
Tā jau ir, ka tie tuvākie vienmēr gribēs palikt spilvenu apakšā un palīdzēt kā vien var.
un manās acīs viņu viedoklis neliekas svarīgs, ja ņem vērā tādu pieredzi kādai viņi gāja cauri un pie kuras paši vien ir vainīgi. .

Loģiski, ka citu viedoklis vispār nav jāņem vērā. Citi taisa bērnus arī tad, ja pašiem nav ko ēst. Pēc tam vēl atļaujas šausmināties par to, ko tie citi bremzē.
Visam savs laiks.
Man vispār vēl vējš galvā svilpoja un biju pilnīgi atkarīga no mammas tajā pašā vecumā kad viņai jau es trīsgadīga pie rokas biju.
14.09.2015 13:20 |
 
10 gadi
Reitings 2496
Reģ: 29.01.2009
Es arī uzskatu, ka no veselības viedokļa labāk ir dzemdēt agrāk nekā vēlāk. Tai pašā laikā nesaprotu tās jaunās dzemdētājas, kas atļaujas tik bezkaunīgi apvainot sievietes, kas dzemdē pēc 30 gadu vecuma. Katrai sievietei ir tiesības dzemdēt bērnu tad, kad viņa to vēlas. Kāpēc šāda veida diskusijās vienmēr jānosoda tās, kas dara savādāk? Smieklīgi, ka gandrīz katra dzemdējusī, kura šeit ir komentējusi, saka, ka tieši viņa ir dzemdējusi pareizajā vecumā, bet visas citas, kas dzemdē citā vecumā, dara nepareizi un stulbi. :D
14.09.2015 14:51 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Berns ir jadzemde tad kad tam ir gatavs gan virietis, gan sieviete. tad kad ir iespeja jauno gimenes locekli nodrosinat ar visu vajadzigo un abu dzives limenis finansiali nepasliktinas ieverojamos tempos.

Mana draudzene kurai nesen apriteja 30, nesen dzimis otrais berns. Nu zini, vina ir skaista tapat ja ne vel skaistaka jo glitajai arienei tagad klat ir ari izteikti laimigs skatiens un smaids.
14.09.2015 16:05 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Nu kur tad cosmo bez galējībām... :D Vai nu grūtniece kļūst par nolietotu grabažu vai tieši otrādi - kļūst tikai skaistāka. Patiesība ir kaut kur pa vidu! Nevar apgalvot, ka grūtniecība nekā neietekmē sievietes ķermeni. Ja grūtniecības laikā bērnam kaut kā trūkst, tas to paņems no mātes organisma, tāpēc bieži daudzām bojājas zobi, sāk šķelties mati un lūzt nagi. Ne visām, bet ir arī tādas. Tāpat arī strijas. Un pat ja to nav - āda nekad vairs nebūs tik elastīga un tik tvirta uz vēdera. Jā, sarausies iespējams ļoti labi, bet ne 100% kā tas bija pirms tam. Iztaipīta dzemde. Norūdīti krūšu gali - paskatoties uz krūtīm uzreiz var pateikt, kura ir barojusi bērnu. Citām parādās urīna nesaturēšana... Platāki gurni. Lielāks kājas izmērs. Tās ir tās lietas, ko no malas daudzi nemaz nepamana, bet teikt, ka sivietes ķermenis nenolietojas grūtniecības laikā ir nekorekti. Pat strauja uzresnēšana un notieviešana ietekmē organismu, kur nu vēl bērna iznēsāšana, kuras laikā hormonu svārstības bango, orgānu izvietojums mainās, ādas elastība un citas lietas tiek "testētas" uz izturību. Un daudz ko vēl nosaka gēni. Ja strijas uzrodas pēc 30 gadiem, pēc ilgas kopdzīves - nav nekas traģisks. Bet, ja 20 gados, kad vēl iespējams jāveido jaunas attiecības - nu ir kā ir... un to paredzēt nevar. Grūtniecības sekas uz organismu ir "laimes spēle". Ne visiem ir vēlēšanās riskēt jaunībā.
14.09.2015 16:13 |
 
Reitings 8189
Reģ: 02.02.2010
Neons, nav gan dzirdēts par lielāku kājas izmēru. Kādā sakarā?
Un sievietēm ar strijām neveidosies jaunas attiecības?
14.09.2015 22:32 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits