Pelnām nevienlīdzīgi

 
Reitings 204
Reģ: 18.04.2013
Vīrietis pelna 600 eiro, sieviete pelna 1000, kā sadalīt maksājumus? Dzīvo sievietes dzīvoklī
Palasot diskusiju par maksājumu dalīšanu, lielākajai daļai vīrieši visu apmaksā. Vīrietis meklē labāk apmaksātu darbu, bet pagaidām ir kā ir
Kādi butu jūsu uzstādījuši ar šādām algām?
11.09.2015 14:25 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
odetta
Jā tā uzskata daudzi gan vīrieši, gan sievietes, ka attiecībās vīrietim ir jāpelna vairāk.
Kāpēc ? Mūsdienās nav nekā tāda ar ko sieviete nevarētu tikt galā, bez vīrieša palīdzības, kā tas bija agrāk.
Tā ir veca smadzeņu kroka, kas izveidojās pirms 5000 gadiem un daudzi to nespēj mainīt.
Protams tas kurš pelna vairāk, tas arī nosaka daudz ko, kas būs un kas nebūs. Pat pie vislabākajām attiecībām.
Zemapziņā jau gandrīz katram turīgam vīrietim ir doma, ka sievietei jau nav variantu, viņš mājās apmaksā lielāko daļu un sieviete ir vairāk vai mazāk atkarīga no viņa.
Attiecības kad sieviete pelna vienādi vai vairāk, liktu vīrietim vairāk cienīt sievieti un uztvert to, kā līdzvērtīgu būtni, nevis mājkalpotāju.
Un mazāk būtu visādu izgājiemu no vīriešu puses.
Vajadzētu jau tikt pāri tiem iesūnojušajiem patriarhālajiem principiem.
19.09.2018 17:58 |
 
Reitings 1884
Reģ: 08.07.2013
Diskusija atgādina seno laiku problēmas, kad bagātajai saimnieku meitai iepatikās kalpu puisis un nu nezina, ko iesākt :-D:-D
Par tēmu, draugs pelna daudz vairāk kā es, bet, kad uzsākām attiecības, viņa ienākumi bija nelieli, nemaz tas netraucēja.
19.09.2018 19:19 |
 
10 gadi
Reitings 4026
Reģ: 02.01.2011
ja par dzīvokli nav ne īres, ne bankas maksājums, tad komunālos un rēķinus var mierīgi dalīt 50/50
19.09.2018 19:25 |
 
Reitings 967
Reģ: 14.09.2009
Jūs jokojat??? Tā ir tikai 400 eiro atšķirība :-D Es saprastu, ja viens pelnītu 500, otrs 2500, tad vēl mēs varētu runāt par atšķirīgiem ienākumiem un vispār sociālā slāņa atšķirībām. Bet te... pff
Pie tam dzimuma te nav nozīmes. Arī tad, ja vīrietis pelna izteikti vairāk nekā sieviete, nav ok, jo katrs var atlauties ko citu. Sieviete staigās H&M drēbēs un būs logopēde, bet vīrietim Armani uzvalks un direktors. Nu kā tas būs
Tāpēc vislabāk ir kad abiem ir vienlīdzīgi ienākumi, proti, abi no viena plauktina ;)
19.09.2018 20:24 |
 
Reitings 420
Reģ: 06.03.2016
Te jāskatās no kopējās situācijas. Sliecos domāt RedJasper virzienā. Ja nav ambīciju, būs grūti.
Šobrīd es pelnu vairāk, nekā vīrs. Tas saistīts ar potenciālu manam darbam; kad tikāmies - mana alga bija mazāka, nekā viņa. Ja dzīvotu LV, gan jau joprojām tā būtu :)
Kā sadalam maksājumus - es maksāju par kredītu un dzīvokli, arī mājas lietas, apdrošināšanas, un apģērbu, bet viņš - ēdiens, atpūta un auto.
19.09.2018 20:25 |
 
Reitings 1663
Reģ: 22.03.2015
Lasot diskusiju, radās šādas domas:
- Ir loģiski, ka starp kolēģiem var būt dažādas algas, jo gandrīz nekad nav tā, ka kandidāti ir vienādi (neatkarīgi no dzimuma). Parasti darba devējiem ir noteikts range, kura ietvaros maksā algas, atkarībā no virknes kritēriju (darba pieredzes, izglītības, papildus darbam ieguldītajām stundām, darba kvalitātes vērtējumam, īpašajām prasmēm, papildus prasmēm, kursiem utt.). Vienāds amats nenozīmē vienādus atalgojumus.
- Neredzu, ka sieviešu vairums gribētu, lai vīrietis pelna vairāk, vairums runā par to, ka negribētu, lai pelna mazāk.
- Ņemot vērā to, ka vīrieši attiecībās tomēr daudzos gadījumos ir vecāki, mazākas algas pelnīšana par sievieti nekādu lielo motivāciju un darba spējas neparāda.
- Var jau raudāt, ka vīriešus apspiež un vērtē pēc algas un amata, bet sievietes skarbāk vērtē pēc izskata un personības. Attiecīgi, jā, varbūt vairāk kritizēs vīrieti, kurš pelna 400 eiro, nevis sievieti, bet tad, ja padomāsim, kuru vairāk kritizēs par lieko svaru vai nekoptu izskatu, atbilde nu galīgi nav par labu sievietēm.
19.09.2018 21:05 |
 
Reitings 965
Reģ: 14.08.2015
Jēziņ, such double standarts. Ja būtu otrādāk, te pat īsti tēma nepaceltos par wage gap... Bet, nu, tas offtopic.
Es, personīgi, vispār ignorētu šo faktu un mestu vismaz daļu no personīgajām finansēm kopējā katlā izdevumu segšanai un ar atlikušo domātu, ko iesākt individuāli. Kopējais labums, tā teikt, man ir svarīgāks. Pie tam tiešām, nekādu naudu kapā nepaņemsi līdz, toties otra pusīte var palīdzēt izbaudīt laimīgu dzīvi.
19.09.2018 22:12 |
 
Reitings 586
Reģ: 03.04.2018
Pacēlāt vecu diskusiju, lai pastrīdētos?
19.09.2018 22:13 |
 
Reitings 965
Reģ: 14.08.2015
Ah, es nepamanīju. :D
19.09.2018 22:16 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Par izglītību parasti neko nepiemaksā. Tomēr nereti tas ir kritērijs vispār pieņmšanai darbā. Paaugstinājumam amatā tāpat.
Par kursiem nav dzirdēts, ka palielinātu kādam algu.
Par sertifikātiem bieži redzēts, ka algu pieliek.:-)
Firmas, kurām ir obligāti sertificēti darbinieki. Firmas, kurām nav obligāti, bet var dabūt labākus projektus. Klientam parāda sertficētus, pieredzējušus specus, vieglāk dabūt labu projektu.
20.09.2018 08:08 |
 
Reitings 1607
Reģ: 26.01.2016
Tērē katrs kamēr ir nauda, un kad beidzas, tad otrs pārskaita, lai veikalam pietiek.

Mums ir šāds modelis..maksājumi krustu šķērsu, kam ir, tas maksā..nauda kopēja, bet pie sevis, neliekam kopējā kastītē. Mani apmierina. Mums ir bērniņš, dzīvojam kopā un kkādu maksāšanu uz pusēm principiālos nolūkos neatbalstītu, ja man tā būtu jādzīvo, es tā nedzīvotu!
20.09.2018 08:56 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Taču mamutu ja vecis nenes labāk randiņoties.Plika pī... normālai sievietei mājā nav vajadzīga.

Piekrītu Rīdzinieces viedoklim. Nevajag sākt kopdzīvi ar norunu, ka sieviete apmaksā komunālos, jo pēc tam to būs grūti vai pat neiespējami mainīt. Jo būs pierasts, ka vīrietis maksā tikai par pārtiku. Un vēl jautājums, ja sieviete maksā komunālos, NĪN, kurš gatavo ēst? A vīrietis ir liels kulinārijas fans, labprāt gatavo trīs kārtu ēdienreizes un sievietei virtuvē nekas nav jādara, tad es, personīgi, uz šādu modeli parakstītos, jo pārtika nav lēta un tā jāpērk tam, kas gatavo. Savukārt, ja vīrietis ir tāds kā vairums, tad sievietei var nākties samierināties ar vīrieša izvēli (lētākie pelmeņi, Roltoni, gatavās pankūkas) vai par savu naudu pirkt arī pārtiku un barot "oo, kas te tik labi smaržo?" :D Liels risks iedzīvoties Alfonsā, kas sieviete ne tikai apmaksā komunālos, bet arī pārtiku. Un vēl jautājums par izklaidēm. Varbūt vīrietim sviestmaize uz parka soliņa un pīļu barošana ir pati pilnība, bet sieviete grib kino, teātri, ceļojumu jaut uz blakus pilsētu- tad to arī pašai būs jāapmaksā.
20.09.2018 09:20 |
 
Reitings 806
Reģ: 18.01.2018
Rosèy
Tieši tā. Es teiktu identiski. Katram nauda savā mākā, bet neviens pat nediskutē kurš ko maksās. Vienkārši nauda plūst kā plūst. Viss notiek kā ērtāk attiecīgajā dzīves posmā, nevis kā divi indivīdi vienojušies pie virtuves galda :-D Šas norunas asociējas ar divām nometnēm, kas mēģina rast kompromisu. Kā kārā pamiera sarunas vestu. :-D "Es maskāšu to, ja Tu maksāsi to. Ja nē, es nemaksāšu arī to."
20.09.2018 09:20 |
 
Reitings 786
Reģ: 14.08.2018
Piekrītu šeit jau augstākminētajam, liktu kopā vienlīdzīgas summas, ja es pelnu 1000 un vīrs 600, tad abi saliek katrs pa 450- 500 eiro un apmaksā - dzīvokli, kas šajā gadījumā ir lēts, jo jāmaksā tikai komunālie, pārtiku, sadzīves preces, izklaides. Ar summu 900 - 1000 eiro vajadzētu pietikt atliektiem galiem. Pārtika vidēji mūsu mājsaimniecībā uz 3 (1 ir mazs un ēd kā cālis, gandrīz neskaitās) aiziet ap 300 eiro (pērku kvalitatīvu ne visas akcijas un dārzeņi, dārza veltes ir bezmaksas no laukiem). Komunālie, NĪN 150 - 200. Visam vajadzētu sanākt smuki un sūdzēties nebūtu par ko.
20.09.2018 09:47 |
 
Reitings 786
Reģ: 14.08.2018
Mūsu ģimenē gan tā nav, jo es pelnu salīdzinoši maz, un vīrs pelna vairāk un mums ir dārgs NĪ, ar savu algu nenosedzu pat NĪ (t) , bet es pērku pārtiku un sanāk diezgan.
20.09.2018 09:48 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Jēziņ, such double standarts. Ja būtu otrādāk, te pat īsti tēma nepaceltos par wage gap... Bet, nu, tas offtopic.

Vidējā statistiskā sieviete mājās pilda mājkalpotājas funkciju- tīra māju, gatavo ēst, aprūpē bērnus. Ne vienmēr vīrieša ieguldījums ir precīzi puse šajos darbos. Tāpēc sieviete ar mazāku algu ir vairāk ok nekā vīrietis.
20.09.2018 09:53 |
 
Reitings 817
Reģ: 21.02.2015
Tērē katrs kamēr ir nauda, un kad beidzas, tad otrs pārskaita, lai veikalam pietiek.

arī mums ir tieši šādi. Viens maksā īri, komunālos, viens par mašīnu, vienu dienu es nopērku ēdienu, citu vīrs. Braucam kaut kur- vienreiz es ieleju degvielu, citu reizi vīrs. Ja kādam kaut kas pietrūkst, atskaitam otram. Kā izņēmums ir, ja piemēram jāveic iemaksa par auto īri vīra darba sakarā un audzēkņi vēl nav visu iedevuši, tad es samaksāju,piemēram, jo viņam nav nauda kontā, un viņs man atdod pēc tam, kad visi iedevuši attiecīgi, bet šis arī ir vienīgais aizdod man lūdzu 10 eur līdz algai gadījums ...
20.09.2018 13:40 |
 
Reitings 817
Reģ: 21.02.2015
p.s. algas mums ir līdzīgas, man varbūt man ir kāds 100 vairāk...
20.09.2018 13:42 |
 
Reitings 50
Reģ: 06.01.2016
Mūsdienās vīrietis ir nokļuvis diezgan riebīgā situācijā.Agrāk ,totālas zemkopības laikmetā galvenais nebija naudas pelnīšana (nauda parastam cilvēkam bija kā uzkrājums nevis ikdienas tēriņiem) ,bet gan pārtikas sagāde . Parastam strādniekam gan vīrietim gan sievietei īpašu izaugsmes iespēju nebija ,abi smagi strādāja ,lai nodrošinātu ģimeni,pieprasīts bija fiziski smags darbs un tādējādi vīrietis varēja nopelnīt vairāk,sieviete nevarēja konkurēt ar vīrieti.
Šobrīd vispārējās vienlīdzības laikmetā fizisks darbs ir maz pieprasīts ,talgojums ir ierobežots,darbs lielākoties tiek veikts ofisos vai ar datorizētu iekārtu palīdzību un šeit sieviete var lieliski konkurēt ar vīrieti.Sieviete mierīgi var pelnīt tik pat cik vīrietis un pat vairāk .
Piem. ja sieviete pelna 1800 EUR ,vīrietis 1600 ,tad abi var vienlīdzīgi uzturēt ģimeni. Problēma tikai tā ,ka lai arī vārdos tiek deklarēta dzimumu vienlīdzība ,sievietes smadzenes un izpratne par attiecībām nespēj tik līdzi laikam.Sieviete nespēj cienīt vīrieti ,kas pelna mazāk .Sievietei ir vajadzīgs vīrietis,kas nedaudz neaizsniedzams,nedaudz pārāks.Attiecīgi ,ja sieviete pelna 2000 ,tas no vīrieša tiks gaidīta alga ap 2500 EUR ,ja sieviete pelna 3000,no vīrieša vismaz 4000.Otrāda situācija agri vai vēlu novedīs pie tā ,ka sieviete šo vīrieti necienīs,sāksies skandāli ,krāpšana.
20.09.2018 15:44 |
 
Reitings 512
Reģ: 04.03.2016
Es pelnu gandrīz divreiz mazāk kā mans draugs. Tagad gan esmu atradusi darbu ar apmierinošu algu, manā skatījumā, situācijā un pilsētā..
Bija pāris mēneši, kad nestrādāju un mēnesī saņēmu pie 100 eiro. Lai vai kā, mums vienmēr nauda bijusi kopīga, par ko es viņu cienu, jo man patiesi ir grūti atrast tādu darbu, lai turētu viņam līdzi. Saliekam naudu kopā, veicam visus maksājumus par dzīvokli, dzīvniekiem, rēķiniem, ēdienu, visu. :-)
20.09.2018 15:56 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits