Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vai jums ir sajūta, ka drīz Latvija izzudīs?

 
Reitings 979
Reģ: 03.01.2015
Parunājam par sajūtām un novērojumiem.
Vai jums ir tā, ka liekas, ka visi no Latvijas aizbrauc, bez maz vai bēg, jo viss šeit ir slikti un ka tuvāko gadu laikā šeit vairs nekā nebūs?

Tikko nopirkām māju. Atvainojos, bet tizlākais, ko dzirdēju bija: "Kāpēc pirkāt un investējat naudu īpašumam Latvijā, te visi bēg no šejienes, pēc gadiem paliksiet te tukšā Latvijā ar savu māju" :D Pati personīgi par savu dzīves kvalitāti nesūdzos, ģimenē visiem labi.
11.08.2015 16:48 |
 
Reitings 209
Reģ: 03.05.2014
Es uzskatu, ka lielākā daļa, kas no šejienes bēg ir tie, kuri nav pabeiguši vidusskolu vai pat augstskolu un nevar dabūt darbu. Tie, kas normāli mācās un ir vēlme, var atrast labi apmaksātu darbu.

Es arī nesūdzos par savu dzīves kvalitāti :-) protams, bija jāpieliek piepūli, lai tiktu uz priekšu, bet toties tagad varu priecāties. ;-)

Citi aizbraukšanu uzskata par vieglāko variantu, tāpēc arī brauc.
11.08.2015 16:53 |
 
Reitings 1979
Reģ: 24.10.2013
Nē, nav tāda sajūta!
11.08.2015 16:54 |
 
Reitings 1049
Reģ: 03.05.2015
Kaa gan var buut labi, ja muusu augshas domaa par visu ko, tikai ne par iedziivotaajiem. Ja man buutu labaaka vieta, kur aizbeegt, es arii beegtu. Shajaa zinjaa neesmu patriote.
11.08.2015 16:54 |
 
Reitings 6263
Reģ: 22.02.2014
Mums viss kārtībā. Radiem un draugiem arīdzan. Es pat teiktu,ka dažiem sāk iet pat labāk..pērk īpašumus, dzemdē bērnus, precās...
Man viss kārtībā, bet esmu sapratusi,ka ir bariem tādu,kas sēž LV un ņerkst cik viss ir slikti. Nu ja ir tik slikti,tad jābrauc prom, ja jau citur zāle ir zaļāka... vienmēr ar smiekliņu izlasu gaudojošos postus FB vai citos sociālajos tīklos, kur kāds - mūžīgi neapmierinātais sūkstās par LV sistēmu.
Nu nemainīsies te nekas tuvākajā laikā! Kam slikti, tam gribas ieteikt braukt prom, nevis gaidīt brīnumu. Nebūs brīnuma! :-D Neviens LV nav piesiets un ar ķēdēm nevienu netur.
11.08.2015 16:56 |
 
Reitings 45
Reģ: 17.05.2015
Latvija nepazudīs.

Vispār tuvākajos divos gados saistībā ar politiku, ekonomiku, klimatu, sabiedrību... būs visai dinamiski notikumi.
Bet Latvija nepazudīs, lai arī kā atsevišķas intereses vēlētos.
11.08.2015 16:57 |
 
Reitings 590
Reģ: 25.10.2013
Es nepiekritu tam, ka tie, kas beg nav vidusskolu pabeigusi utt Es pati gandriz 5 gadus atpakal aizbraucu no LV, uzreiz pec vidusskolas (starp citu) studet. Neesmu nekada patriote, bet savu dzimteni miilu un Latvija vienmer bus manas majas, tacu dzive kvalitate man arpus LV ir daudz augstaka.
11.08.2015 16:59 |
 
Reitings 2336
Reģ: 29.01.2009
Latvija kā valsts nepazudīs, tikai kļūs internacionālāka.
11.08.2015 17:01 |
 
Reitings 2804
Reģ: 07.10.2012
Man nav tādas sajūtas, ka pilnībā viss te izzudīs, bet nesen es par šo tēmu aizdomājos un man palika ļoti skumji. Es pat nebiju tā aptvērusi, cik patiesībā daudz manu radinieku ir prom, svešumā. Un vēl mani mazie radu bērniņi, kuri te atbrauc tikai paciemoties... Un jā, manējie, kas ir ārzemēs, nemaz netaisās atpakaļ. It kā skumst pēc mājām un ģimenes, bet visi kā viens apgalvo, ka atpakaļ neatgriezīsies.

Vai pati brauktu prom - nezinu. Es neesmu baigā patriote, bet man pietrūktu māju, ģimenes un Latvijas. Tomēr, kad ar draugu aizrunājamies, tad liekas, ka tomēr varētu uz kādu laiciņu aizbraukt, papelnīt naudu, lai te būtu vieglāk pakāpties uz augšu(t)
11.08.2015 17:03 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Ņemot vērā, kura sabiedrības daļa izbrauc-tas ir labi un pareizi. Latvija viennozīmīgi kļūs pozitīvāka un veiksmīgāka :D
11.08.2015 17:04 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Man un man pazīstamajiem ir labi tepat. Visi iet, dara, cenšās, un arī sasniedz to, ko vēlas. Veido ģimenes, veido karjeru, pērk īpašumus un neviens neuztraucās par šādām lietām.
Ok, esam runājuši ar maniem vecākiem dažas reizes par plānu B kara gadījumā. Pati gan tik ļoti daudz par politiku neinteresējos, lai objektīvi varētu spriest par to, kas mūsu valsti sagaida nākotnē.
Vienu gan es zinu, ka ir daļa sabiedrības, kam vienmēr būs attaisnojums, kāpēc nedarīt, kāpēc apzagt valsti, nemaksāt nodokļus un nemaksāt par transporta biļetēm, un vispār te jau viss ir tik slikti, nav normāls darbs utt.
Pilnīgas muļķības. Domāju, ka tas viss ir arī nedaudz audzināšanā. Paldies Dievam mani vecāki nekad nav čīkstējuši, bet darījuši, un nekad nav lamājuši valdību, vai apzaguši valsti. Arī nodokļus visi kārtīgi maksājuši, tāpat arī es to visu turpinu, jo ticu, ka mēs paši vien veidojam mūsu valsti un sabiedrību. Prieks, ka es apgrozos tajā sabiedrības daļā, kas domā līdzīgi man un pārsvarā šādiem cilvēkiem arī dzīvē agri vai vēlu ( kaut caur smagu darbu un problēmām ) tomēr veicās :)
11.08.2015 17:06 |
 
Reitings 313
Reģ: 26.03.2015
Vai jums ir tā, ka liekas, ka visi no Latvijas aizbrauc, bez maz vai bēg, jo viss šeit ir slikti un ka tuvāko gadu laikā šeit vairs nekā nebūs?


Nē, man nav šāda sajūta. Liekas, ka pēdējos gados tieši situācija uzlabojas. Manu paziņu, draugu lokā redzu, ka cilvēki kāpj pa karjeras kāpnēm, iegādājas īpašumus, veido ģimenes, un tādu, kas dodas prom no LV, paliek mazāk. Zinu, ka daudzi ir arī atgriezušies vai plāno to darīt.


Re, tieši TVnetā raksts, ka cilvēku apmierinātība ar dzīvi ir pieaugusi :-)
http://www.tvnet.lv/zinas/viedokli/571215-iedzivotaju_apmierinatiba_ar_dzivi_sasniegusi_augstako_limeni_pedejos_desmit_gados
11.08.2015 17:06 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Nē, man nav tādas sajūtas. Cilvēki precas, pērk īpašumus, nodarbojas katrs ar savu lietu vai biznesu, dzīvo. Nu vismaz tāda situācija manā tuvinieku, paziņu lokā.
11.08.2015 17:06 |
 
Reitings 150
Reģ: 21.05.2015
http://Ņemot vērā, kura sabiedrības daļa izbrauc-tas ir labi un pareizi.
Es nepiekrītu. Aizbrauc daudzi labi speciālisti un vienkārši labi cilvēki.
11.08.2015 17:09 |
 
10 gadi
Reitings 4129
Reģ: 02.01.2011
paziņu lokā pēdējā laikā neviens nav aizbraucis, toties zinu dažus, kuri ir atpakaļ uz palikšanu. un ne jau uz palikšanu Rīgā, bet laukos, kur vecākiem saimniecības, darbi utt. tas reāli priecē.


Un kopumā man ir sajūta, ka tautai vajadzētu mazāk ņaudēt, bet vAirāk darīt.
11.08.2015 17:15 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
Nē, manas ģimenes, draugu un citu tuvinieku vidū nevalda šāds uzskats. Protams, ne jau visiem iet ļoti spoži, bet nu lielai daļai ļoti labi iet, cita daļa cīnās.

Atkārtošos laikam 100. reizi, bet no man zināmajiem labākas dzīves meklētājiem NEVIENS nav beidzis, iespējams, pat sācis augstskolu...
(tas, protams, nenozīmē, ka visi tādi ir, bet nu tendence tā ir)
11.08.2015 17:15 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Ņemot vērā, kura sabiedrības daļa izbrauc-tas ir labi un pareizi.


Tās nu gan ir pilnīgas muļķības. Es zinu daudzus, kas aizbraukuši tāpēc, ka vienkārši grib dzīvē lielākas iespējas, kā ir te LV, neko nosodošu tur nesaskatu.
Kad pati ceļoju, arī sasapņojos, ka gribētu citur dzīvot, jo tiešām daudzās valstīs ir lielākas iespējas un citi plusi salīdzinot ar mūsu mazo valstiņu. Tāpēc aizbraucējus nenosodu.
11.08.2015 17:22 |
 
Reitings 168
Reģ: 20.07.2015
Es uzskatu, ka lielākā daļa, kas no šejienes bēg ir tie, kuri nav pabeiguši vidusskolu vai pat augstskolu un nevar dabūt darbu. Tie, kas normāli mācās un ir vēlme, var atrast labi apmaksātu darbu.


Ha pasaulē unikālākā valsts, kur uzturēties pelnījuši tikai ģēniji un cilvēki ar augstskolas diplomiem :-D


Nekas šeit nepazudīs vienkārši var mainīties etniskā dominance un latvieši kļūt par minoritāti Latvijā vai nu zem krieviem jeb zem āfrikāņiem un tam vajag maz laika tikai pārdesmit gadus...
11.08.2015 17:28 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
Situācija nav ļoti spīdoša šeit, bet nav arī katastrofāli bezcerīga. Manā ģimenes, paziņu un draugu lokā nav cilvēku, kas īpaši nievājoši izteiktos par Latviju, noliktu to un slavētu rožaino dzīvi aiz robežas, uzskatu, ka cilvēki, kas aktīvi pārstāv tik kategorisku viedokli nav īpaši tālu tikuši sava prāta attīstībā. Protams, Latvijai ir vēl tāls ceļš ejams līdz dažu labu Eiropas valstu līmenim, taču neuzskatu, ka šeit viss ir tik sūdīgi kā daži labi mālē.

Sev apkārt redzu pietiekami daudz uzņēmīgu, mērķtiecīgu un aktīvu jauniešu, kas mācās, strādā un netaisās pamest dzimteni, pati gan neesmu ļoti patriotiska un apsveru iespēju doties uz kādu no Skandināvijas valstīm, bet drīzāk jaunas pieredzes dēļ, šeit dzīve, vismaz man, īpaši slikta nav.

Tomēr reizēm nesaprotu arī tos, kas pārlieku dedzīgi ņemas otrajā frontē - visu aizbraucēju nosodīšanā. Ne visi no viņiem noliek Latviju, daudzi apzinās, ka ārzemēs viņu izvēlētajā profesijā ir krietni lielākas iespējas gan karjeras, gan naudas, gan arī dzīves ziņā, un es neredzu neko sliktu tajā, ja cilvēks vēlas izmantot šo iespēju strādāt un dzīvot labāk, ja viņam tā ir ērtāk. Pazīstu aizbraucējus, kas dzīvo un strādā UK, Skandināvijā, Kanādā un Šveicē, un visi kā viens saka, ka viņu izvēlētajā nozarē tik plašas darba un atalgojuma iespējas Latvijā nebūtu. Tad kādēļ atgriezties? Galu galā, tā ir katra paša izvēle, kur un kā dzīvot.
11.08.2015 17:29 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Kampanelle
Vai tad es ko sliktu par aizbraucējiem saku? Kam te par šauru un par maz iespēju vai vispār kaut kas nepatīk, lai tik brauc prom. Mazinās bezdarbs, atbrīvojas vietas bērnudārzos, skolās, augstskolās :D Un pie reizes mazāk čīkstētāju, kritizētāju un cilvēku ar pirkstiem gaisā. Pozitīvi! :D
11.08.2015 17:29 |
 
Reitings 168
Reģ: 20.07.2015
Atkārtošos laikam 100. reizi, bet no man zināmajiem labākas dzīves meklētājiem NEVIENS nav beidzis, iespējams, pat sācis augstskolu...


Un kas par to :-D kurš tev pakaļu slaucīs vecumdienās pansionāta vai veikalā apkalpos nedomāju, ka kāds ar doktora grādu to darīs :-D

Visai stulbi šķirot cilvēkus pēc kaut kādas iedomātas izglītības līmeņa :-D
11.08.2015 17:31 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits