Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Sibīrijas haskijs

 
Reitings 4
Reģ: 24.05.2015
Sveikas! Mēs plānojam iegādāties Sibīrijas haskija kucēnu. Vai kādai mājās ir šāds suņuks un iespēja padalīties pieredzē? Dzīvojam lauku mājā, suns būs nodarbināts.

Galvenais jautājums, ar ko suņuku labāk barot. Gan kā kucēnu, gan pieaugušu suni. Vai tās nav dikti lielas izmaksas? Internetā atrodamā informācija ir skopa.:-|
10.08.2015 17:12 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Viss ko mans draugs par šo šķirni var pateikt. . ļoti greizsirdīgi :D
10.08.2015 17:14 |
 
Reitings 6263
Reģ: 22.02.2014
un haskiji esot klaidoņi...Man paziņai mājās ir haskiji, un regulāri bēg no mājām :-D
10.08.2015 17:16 |
 
Reitings 684
Reģ: 19.02.2014
Jā, tā bēgšana viņiem ir asinīs, nebūtu vēlams arī suni turēt pie ķēdes. Par barošanu, pameklē angliski googlē info, būs daudz un dikti ;)
10.08.2015 17:29 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Pievienojos par bēgšananu - manai draudzenei ar - kā palaiž, tā prom ir, visi nervi čupā viņiem :-D
10.08.2015 17:40 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
Mājas sargs suns tiešām nebūs :) un, jā, vajag uzpasēt, lai nebēg prom, jo kā jau minēja - klaidoņi.
Es teiktu, ka iedomīgi suņi. Man šķiet, ka viņi vienkārši apzinās savu skaistumu un uz to "spēlē" :D
10.08.2015 17:42 |
 
Reitings 684
Reģ: 19.02.2014
Piekrītu par iedomīgumu,bet ja ar suni strādā jau no kucēna vecuma, tad var arī tikt pie laba rakstura, ja nē,tad suns dažbrīd vat likties kaitinošs:D
10.08.2015 17:45 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
Bet par to iedomīgumu nedomāju tā ļauni :) Mūsējais (cik nu mūsējais - vectēva) ik pa laikam mēdz "piemirst", kurš ir saimnieks un kurš - suns :D Un pēc sabāršanas suns ar mani ilgi nav "kontaktējies" - visu vakaru meta man līkumu un, kad gāju klāt mīļot to un pat uzpirkt ar našķiem - pat uz manu pusi neskatījās :D
Bet, jā, kā Laa teica - ar dresūru var visu labot :)
10.08.2015 17:48 |
 
Reitings 1082
Reģ: 13.06.2015
Manējais ļoti gudrs un viltīgs. Ja nebūs ieinteresēts- tēlos, kā nedzird, ka viņu kāds sauc :-D
Piekrītu,kā mājas sargs nebūs, jo kad pie mājas laboja vadus uz ceļa, viņš nevis sargāja māju bet izprasijās no strādniekiem končas :-D
Bet haskiju lieliski var apvienot ar citiem mājdzīvniekiem, arī ir OK,ja vēl viens suns ir, jo viņiem asinīs rūpēties par līdzīgiem un neaiztikt savējos
10.08.2015 18:06 |
 
Reitings 81
Reģ: 01.08.2014
Man ir mājās sibīrijas haskijs. Neko sliktu nevaru teikt, kā daži saka-plēš, grauž, trako utt. :-) Ja ar viņu nodarbosies, tad arī rezultāts būs. Gudri suņi, ātri mācās. Es savējai viegli iemācīju ko drīkst un ko nedrīkst mājās darīt. Ārā daram visu, bedres rokam (tas viņiem ļoti patīk). Nezinu kā citiem, bet man ir diez gan paslinka haskijmeitene-nav tā, ka tikai trakot un skriet vajag. Priekšroku dod labāk miegam:-D-tiesa ārā ir arī karsts, kas viņai galīgi neiet pie sirds. Ļoti patīk bērni un ar citiem mājdzīvniekiem arī satiek ļoti labi. Sargssuns nebūs-praktiski vispār nerej, ja vien rokās nav gaļa:-D. Mums ir tāda interesanta rotaļlieta viņai, ko viņa var plēst, grauzt, purināt, līdz ar to viņa pat nepievērš uzmanību mūsu mantām,kuras mētājas uz grīdas dažreiz (zeķes, čības). Par to prom bēgšanu gan nezinu-laižu vaļā, bet prom īpaši nekrien. Ja aizskrien un pamana, ka esmu tālu no viņas, tad tik pat ātri ir atpakaļ pie manis. :-D Bet dažreiz ir tādi "uzrāvieni", ka liekas, ka tūlīt aizmuks.:-D

Par izmaksām, kā jau suns,potes, čips,barība,gardumi, mantas utt. Manējā ēd daudz, jo man nav no kalsno haskiju šķirnes(Lai gan līdz šim nezināju, ka viņi pat tā atšķiras :-D). Katrā ziņā iepriekš lasot citu komentārus par haskijiem, kuri, lielākoties, balstās uz-manai draudzenei bija briesmīgs haskijs...haskiji tikai skrien..haskiji plēš visu... nenožēloju, ka iegādājos tieši haskiju, jo viņi tiešām ir gudri, un, ja TU ar viņu nodarbosies būs rezultāts! :-)
10.08.2015 18:28 |
 
Reitings 1082
Reģ: 13.06.2015
O jā, bedres!! Tās tiešām būs :D
10.08.2015 18:35 |
 
Reitings 81
Reģ: 01.08.2014
Par ēšanu-dodam gan suņu barību, gan taisu dažādas putras , lai viņa neēd tikai sauso barību. :-)Protams, lētāk sanāk izvārīt putru ar dārzeņiem un gaļu, nekā pirkt sauso un viņai nemaz tā īsti tā sausā "nelien". Pērku arī konservus ar to augsto % gaļas saturu, lai gan nezinu cik tur taisnība, bet kaut kādus gaļas gabalus jau var redzēt. :-D Dārzeņi ļoti garšo-burkānus ēd, pupiņas vispār tik atliek parādīt:-D BET satiekot, citus sugas brāļus uzzinājām, ka haskiji esot izvēlīgi, kādu laiku ēdīs ar gardu muti konservus, nākamjā dienā izdomās, ka vairs neēdīs konservus un var mest ārā un domāt ko citu dot.:-D
10.08.2015 18:35 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
Baigais garastāvokļa suns, man liekas, ka daudz ko arī attieksmē, rīcībā iemācās no cilvēkiem. Mums bieži vien ir "nerunāšu ar Tevi", kad sagrauzta kāda kurpe, piemēram..un tad kāds (viņš) pēc tam pats pielien, apmētājot ar savām mantiņām un visādi citādi lienot klāt. Bieži nākas lasīt, ka baigi spītīgi un grūti dresēt, spītīgs viņš ir, tas tiesa, bet viņš ir sapratis, ka esmu tikpat spītīga un nav vērts ar mani tajā sacensties, tāpēc vismaz tad, kad mācāmies jaunu komandu, nav nekāda niķošanās. Un viņš zina tiešām salīdzinoši daudz visādus trikus. Es parasti, vienā reizē visu atprasot, kaut ko pat piemirstu. Ir arī tāda lietas, par kurām cilvēki ir prasījuši, kā to vispār var iemācīt..nez, mums laikam laba saskaņa, un viņš man gudrs pēc vella patrāpījies. :-D Bet viņam ir tāds baigais ego, nav no tiem suņiem, kas paši visu laiku lien klāt mīļoties. Nu, ir tādi, kuri uzreiz guļās blakus, ja Tu, piem, nogulies uz grīdas. Viņš visticamāk atnāks paskatīties, kādā sakarā Tu guli uz grīdas, bet blakus reti kad nogulsies..izņēmums mūsu gadījumā ir, ja esi iegūlies pufā vai kādā mīkstā sedziņā. Hmm, kas vēl..ļoti, ļoti ziņkārīgs. Ja darīsi k ko, kas nav ierasts, viņš būs klāt kā likts, lai varētu pavērot un iespējams piedalīties. Liels pluss, manuprāt, ir tāds, ka nekad nenodarīs pāri nevienam cilvēkam. Kaķi, putni ļoti nepatīk (ja no bērnības ir kopā ar kaķi, tad gan jau nav tik traki), bet cilvēki viņam ir mīļāki par mīļu, var bužināt, bērni ir "paijājuši" savā stilā utt., ja viņš nevar izturēt, tad vienk aiziet prom, nekādas zobu atņirgšanas nav bijušas nekad, viņu pat tā, speciāli kaitinot, ir neiespējami sadusmot. Un mums ir baigā metode, ja viņš par daudz satrakojas, lec virsū utt. vai ja viņu kaitina, ka es viņu bakstu, tad mēs sarokojamies/saķepojamies, kas apzīmē mieru. Un viss, gan viņš saprot, gan es. Izklausās nereāli, bet tā tas tiešām ir, es kaut kā baigi sen sāku tā darīt, un viņš kaut kā saprata, kas tas ir..neesmu tikai ievērojusi, man šķiet, ka attiecībā pret citiem tā sistēma nestrādā. :-D
Tā, ko es te vēl varētu papļurkstēt..ā, par to riešanu - mūsējam ir komanda, pēc kuras viņš rej. Pats no sevis ierejas tad, kad kāds pie durvīm zvana vai klauvē, bet tas tāpēc, ka iepriekš viņam paši teicām tādā pamudinošā balsī "kas tur ir, kas tur ir?", vēl viņš mēdz ierieties, kad viņš ir kādā viņam neierastā situācijā, piem, kāds dzērājs bāžas virsū ar uķi puķi, un viņam liekas, ka tiek pārkāpta viņa komforta zona. :-D:-D Bet visos citos gadījumos viņš daudz labprātāk izvēlas runāties nekā riet..un runā viņš diiiiiezgan daudz, I love you gan man nav izdevies tik precīzi iemācīt, hahaha. Un man arī agrāk likās, ka nekāds sargs nesanāks, mums ir arī diezgan daudz draugu, līdz ar to viņš gan jau neiedomātos, ka ciemiņš varētu būt zaglis nevis mūsu ciemiņš. Bet vienu nakti kaut kā bija tā gadījies, ka mums naktī bija vaļā durvis..tā, ka pavisam vaļā, un kāds laikam bija k kur salīdzinoši tuvu tām durvīm..pamodos no tā, ka viņš dusmīgi rūca, nebiju nekad tādu viņa balsi dzirdējusi. Tā kā nav arī nekāds mīkstais. :-D:-P

Ēd viņš pamatā sauso barību, dažādus dārzeņus, šad tad kādu piena produktu (bet ne lielā daudzumā), šad tad putras, šad tad pie barības k ko iemaisu - kādu gaļu vai buljonu, un vēl es mēdzu izcept pati suņu gardumus. Bet vispār mums ir mazēdājs, neatkarīgi no tā, vai ir pasīvā vasara vai aktīvais rudens/ziema/pavasaris..(t)
10.08.2015 20:32 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Es esmu kādu laiku dzīvojusi kopā ar Haskijiem. 60 gabaliem :-D:-D Viņi ir darba suņi un no bezdarbības bojājas raksturā. Tu droši zini, ka varēsi to suni nodarbināt? Ideāli ir, ja jums patīk slēptot/skriet garas distances, tad suni var iejūgt un slēpot/skriet kopā, bet tam jabūt katru dienu, vismaz 2 stundas. Ideāli ir, ja ir vismaz 2 suņi kopā. Suņiem vislabāk uzturēties plašā nožogotā teritorijā un ēst gaļu, kā vilkiem. Haskiji ir, manuprāt, visskaistākie suņi, bet zinot kāds darbs ar viņiem, pati neuzdrošinātos adoptēt.:-)
10.08.2015 20:42 |
 
Reitings 312
Reģ: 22.07.2015
Mums kaimiņos bija haskijs, - jāsaka, ka viņiem ļoti patīk izskrieties (bieži vien skrējās ar mūsu mašīnu), tāpēc ir daudz labāk, ka pērk tomēr divus uzreiz, jo viņi ir bara dzīvnieki, vienam esot ir vientulīgi, nav savējā, ar ko spēlēties, un, līdz ar to, arī var izpausties tās sliktākās rakstura iezīmes.
Par barošanu, man liekas, der kā visiem lielajiem suņiem, -mums pašiem ir laika un mēs viņu barojam galvenokārt ar putrām, kam piejaukts kaut kas no gaļas, 2x dienā, pa starpam, iedodam arī sauso barību, bet no visa ēdiena, tomēr lielāko ēdienkartes daļu sastāda tieši putras, jo sausā barība pamatā nav tā labākā doma, - mūsējam pat tā īsti negaršo, jo daudz labāk patīk tās putras.
10.08.2015 21:18 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
Man ir (bija) divi. Jaunākajai aptuveni 2,5 gadi pašlaik. Pirmais suns bija paņemts ap pus gada vecumu, īsti neviens neaudzināja, izauga baigā dāma. Tiklīdz vārti vaļā, tā bija prom.
Jaunākā kopš dzimšanas pie manis. Ļoti paklausīga, apķērīga un prom nebēg. Taču seko otram sunim (bīgla krustojums) un pakļaujas viņam. Tas ir nenormāli ietiepīgs, iedomīgs un pienākas Oskars par aktiera spējām. Ja tas ko maina, tad haskiji bija/ir meitenes un trešais ir puika.

Jebkurš suns ir jāaudzina. Ja izaudzina haskiju kopš bērna kājas, arī viņš var bez saitītes iet blakus un nemukt prom. Es ar savu neriskēju, nav tik daudz tajā ieguldīts. Tas ir darbs un pacietība. Ļoti, ļoti, ļoti, ļoti aktīvi suņi. Ja tu neesi gatava 7x dienā ar suni darboties un skriet un būt ar viņu, tad apsver domu ņemt divus vai vismaz vēl kādu kompanjonu, kurš spēs turēt līdzi.

Mūsējie tusēja trijatā, tagad divatā jau meitenei sāk palikt garlaicīgi, jo nespēj turēt līdzi viņas enerģijai.

Barojam ar pašu taisītām putrām un sauso barību.

Haskiji tāpat ir runātīgi. Viņi īsti nerej, muļļājas savā valodā. Ar mums visiem gaudo, runājas, spēlējas, mēdz runāt pretī. Haskijam nav jāaizliedz riet/runāt. Tādi viņi ir.

Un absolūti nepiekrītu, ka haskijs nevar būt sargs. Kažoka krāsa neapšaubāmi piedod savu (ļaunais skatiens), taču manējā pašlaik mājā ir vienīgais sargs, naktīs patrulē pa perimetru un sargā savu teritoriju. Svešiem cilvēkiem neuzticas, ir ļoti apdomīga.

Kā arī katram sunim ir savs raksturs. Tos arī var nedaudz palabot, bet pamata iezīmes vienmēr saglabāsies. Piekrītu par greizsirdību gan. Kopumā nežēlīgi mīļš suns pret savējiem un dažreiz pretpols pret citiem.

Atceramies, lūdzu, ka haskijiem spalvu neskujam/negriežam nost uz vasaru :) ja kādi jautājumi, prasi. es uz sitienu nevaru iedomāties, ko stāstīt.

Bet ir jābūt gatavam savā apgādībā uzņemt haskiju!
10.08.2015 21:33 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
10.08.2015 21:45 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
ū, jā, spalva, spalva visur!
10.08.2015 21:46 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Haskijs ir suns par kuru es saku-kāda cita pavadas galā forši,bet savā-nekad.Ja mēs runājam par tiešām normāliem haskijiem ar ciltsrakstiem,nevis "haskijiem" no ss.lv pa lēto,kur reāli vispār neviens nezin cik ļoti tas suns ir haskijs.Haskijs ir suns,kas nevienam nepieķeras,tam varētu pusmūžā nomainīt saimnieku un viņi pat nepamanītu saimnieka maiņu,tā viņi radīti,jo agrāk,kad šie suņi tika izmantoti darbam, saimnieks varēja nomainīties jebkurā brīdī,vairākas reizes mūžā.Gaudo,teritoriju nesargās,nav sevišķi draudzīgi mazākiem dzīvniekiem par pašu,ārkārtīgi aktīvi un audzētāji saka,ka ideāli šiem suņiem skriet 6 stundas dienā,klaidoņi.
Izmaksas droši vien ne lielāka skā jebkuram citam šāda izmēra sunim.
10.08.2015 23:39 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
ak, jā, kā gan es neiedomājos par spalvu, mūsējais vēl pietam nesen bija vannā..tagad mēs dzīvojam vienkārši spalvu mākonī, gan tuvā apkārtnē, gan tālā...:-D Es nebrīnītos, ja pat pie kaimiņiem būtu mūsu sunča spalvas.:-D:-D
10.08.2015 23:39 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
ne visi gaudo, mūsējais tā pa īstam negaudo vispār, tikai, kad bija maziņš, tagad viņš runājas nevis gaudo.
10.08.2015 23:41 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (1)