Lai palīdzētu organismam būt veselam, uztura sadalījumam vajadzētu būt šādam: 80% sārmainu vidi veidojoši produkti un 20 procenti skābu vidi veidojošo produktu. (Butakova saka, ka var būt pat 50/50).Sārmainībai jābūt bez sāls un bez cukura:
Sārmainie
1) Ļoti sārmaini- arbūzi, asni (dažādu graudu), biezpiens svaigi izspiests, bumbieri, Citroni bez cukura, laimi, mandeles, mango, miežu asni, paprika, pētersīļi, pienenes, rudzu asni, ūdenskreses, zaļumi
2) Sārmaini - āboli, ārstniecības augi, asparagi, avenes, bietes, brokoļi, burkāni, cigoriņi, dārzeņi (svaigi), dateles, diedzēti graudi un sēklas, dilles, ērkšķogas, griķi, gurķi, kabači, kacenkāposti, kāļi, kāposti, kolrābji, korintes, kressalāti, kukurūza svaiga, kviešu asni, ķirbji, lucerna, mellenes, minerālūdens ārstnieciskais, papaija, pastinaki, piens vārīts, pipari, puķes(ēdamās), redīsi, rozīnes, salāti, sēklu rupjmaize, selerijas, soda, sparģeļi, spināti, sūkalas, sula, svaigi spiestas (15 min), tēja(zāļu bez cukura), vīģes, vīnogas (tumšās), ziedkāposti.
3) Nedaudz sārmaini - ananāsi, apelsīni, aronijas, artišoki, augļi (svaigi), auzu pārslas, avokado (1.vieta), baklažāni, banāni, Briseles kāposti, eļļas (nerafinētas un riekstu), graudaugu produkti, greipfrūti, kartupeļi ar mizu, kastaņi, kazenes, ķirši saldie, lācenes, mandarīni, nektarīni, ogas (svaigas), olīveļļa, persiki, pupas, pupiņas (svaigas), puravi, rāceņi, rīsi, rožu kāposti, smiltsērkšķi, tomāti (bez sāls), topinambūrs, upenes, vilkābeles augļi, zemenes (meža)
Ķimeņu tēja
Ķimeņu tēja (vienkārši šķipsniņu ķimeņu ieber krūzē un aplej ar karstu ūdeni, ļauj ievilkties) ir lielisks līdzeklis pret vēdera uzpūšanos, kuņģa un zarnu spazmām, kā arī uzlabo gremošanu. Ieteicams izdzert tasīti tējas pirms ēšanas.
Tēja „Mikslis" - fenhelis, kumelītes un kliņģerītes
Tautas medicīnā fenhelis tiek plaši lietots pret vēdera uzpūšanos, to var dot arī maziem bērniem.
Diļļu un pētersīļu tēja
Pret vēdera uzpūšanos palīdz arī diļļu un pētersīļu tēja.
Pēc iespējas mazāk sāls!
Sāls piesaista šķidrumu, kas savukārt izraisa vēdera pūšanos. Ēdi daudz augļu un dārzeņu, jo tajos ir daudz kālija, kas palīdz atbrīvoties no sāls, līdz ar to arī no liekā šķidruma.
Ja tevi nomoka arī skaļa vēdera burkšķēšana...
Laikā, kad ēdiens, šķidrumi vēderā tiek apstrādāti un pārvietojas pa zarnu traktu, vēders izdala burkšķošas skaņas, citiem tās ir klusākas, citiem - skaļākas. Ja tavs vēders mīl piesaistīt uzmanību ar šādu „dziedāšanu", to nedaudz apklusināt palīdzēs tējkarote olīveļļas vai tase zāļu tējas ar citronu.