Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Tikai naiva ilūzija?

 
10 gadi
Reitings 904
Reģ: 09.11.2009
Pēdējā laikā ar vien biežāk dzirdu komentārus no draugiem, ka dzīvoju ar pārāk naivu bildi galvā par to, kā dzīvē viss notiek. Šeit ir raibāka auditorija, (vairāk un dažāda pieredze) tāpēc vēlētos uzklausīt jūsu domas.

Man galvā sava dzīve ir izplānota. Ne gluži tā, ka visos sīkumos - kur dzīvošu, strādāšu, cik bērni būs utt., bet tādos lielos vilcienos gan. Man gan labāk patīk teikt, ka zinu, pēc kā tiecos. Es zinu kādā sfērā gribu strādāt un esmu noraidoša pret citiem darba variantiem. Neesmu spējīga atbildīgi izturēties pret darbu, ja zinu, ka nākotnē ar to nevēlos nodarboties. Es zinu kādu vīrieti vēlos sev blakus, un nē tas nav tā, ka esmu sastādījusi ieteicamos parametrus un kaut kādus kritērijus, tas ir tas, kas atbilst manai gaumei. Nevaru būt kopā ar kādu (pat tāpat vien, kā saka - labai laika pavadīšanai) tikai tāpēc, ka labi satiekam, viņš ir izskatīgs, kolosāls cilvēks vai es viņam patīku, vai dēļ tā vien, ka mums labi saskanētu. Un šeit arī sākas pārmetumu jūra, ka dzīvoju ar pārāk naiviem uzskatiem, ka mūsdienās tā nenotiek - strādā tur, kur vari labi nopelnīt, galvenais ir fakts, ka tev ir kāds vīrietis līdzās, dzīve nav nekāda pasaka un ar šādu domāšanu palikšu vecmeitās utt. Atzīstu, ka vēl neesmu ne savā sapņu darbā, ne pat sastapusi savu ideālo vīrieti, bet tomēr manī ir uzskats, ka tas viss nāks ar laiku... Negribu ticēt , ka mūsdienās tā nenotiek un cilvēki tikai ķeras pie tā, kas acu priekšā...
Ceru, ka domu uztvērāt, negribēju izpausties vēl garākā tekstā.
09.07.2015 21:08 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10567
Reģ: 29.01.2009
Varu piekrist tiem Taviem apkārtējiem.
Nevaru būt kopā ar kādu (pat tāpat vien, kā saka - labai laika pavadīšanai) tikai tāpēc, ka labi satiekam, viņš ir izskatīgs, kolosāls cilvēks vai es viņam patīku, vai dēļ tā vien, ka mums labi saskanētu.


Laba satikšana un saskaņa ir visa pamatā. Tas nav maz.
09.07.2015 21:16 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Attiecībā uz vīriešiem, tas ir tikai normāli, ka Tev ir sava veida prasības.. Bieži vien sievietes samierinās ar saviem kavalieriem, bet klusībā nīst kopdzīvi :)

Ne vienmēr viss notiek pēc plāna. Man arī vienmēr paticis visu izplānot.. bet dzīve ievieš savas korekcijas :)
09.07.2015 21:17 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Kas attiecas uz darbu un profesiju - tāda nostāja šķiet pilnīgi normāla un savā ziņā pat apsveicama. Protams, visam apakšā ir vēl n-tie kritēriji - taču mans uzskats, ka tik tiešām ideāli ir strādāt tādā amatā, kas sniedz pirmāmkārtām gandarījumu un ideālā variantā arī labu peļņu. Galvenais vai tev pietiks gribasspēka, potenciāla un talanta to visu sasniegt - tas ir smags darbs.

Kas attiecas uz vīrieti - šoreiz galīgi garām. Vai arī es nesapratu tavu formulējumu... Ko tad tu īsti meklē? Savstarpējai saskaņai noteikti ir jābūt! Te varbūt atšķiras tas, ka neesi no tiem cilvēkiem, kurš iemīlās ātri un viegli. Tev tas notiks lēni un "mokoši". Izsaku līdzjūtību! :-P Manuprāt, tādiem cilvēkiem atrast otru pusīti ir visai grūti, jo paši lāga nezina ko meklē un viss uzsvars ir uz emocijām un sajūtām, kas patiesībā ir visai mānīgas un nepastāvīgas vērtības... (t)
09.07.2015 21:18 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Nu, atkarīgs no tā, cik reālistiskas ir tavas prasības. Par darbu piekrītu taviem paziņām, ka ir noderīgi būt elastīgākai. Man personīgi patīk darīt to, par ko esmu pārliecināta, ka izdarīšu labi un ka man tas sagādās gandarījumu. Taču dažreiz tas nozīmē, ka nelabprāt speru soļus ārpus savas komforta zonas - bet pēc tam pieredze izvēršas ļoti pozitīva un apvāršņi ir paplašinājušies. Un tā ir ļoti laba, vērtīga lieta. Nevajag ķert un grābt visu, kas pagadās, bet nevajag arī būt noraidošai pret dažādām citām iespējām.
09.07.2015 21:19 |
 
Reitings 11
Reģ: 05.05.2012
Vai mūsu vēlmes un domas mums vairs nepieder? Vai tad mēs dzīvojam citu dzīvi, nevis savējo?
09.07.2015 21:19 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Interesanti cik jauna esi... Bet principā pat ja tas ir jaunietes maksimālisms tad viss ir tikai tavas rokas vai tā būs bijusi naiva ilūzija vai arī realitāte...
Bet esmu arī sapratusi ka ir reizes kad dzīve izkārto kā viņai labpatīk neņemot vērā tavas ambīcijas...

Lai vai kā tiešām vēlu veiksmi tavu cerību realizācijā dzīvē ;-)
09.07.2015 21:20 |
 
10 gadi
Reitings 904
Reģ: 09.11.2009
Scandinavian, bet tas nav arī viss... kā jau teicu, dēļ tā vien nevaru mesties attiecībās, man vajag ko vairāk, tā, ka jūti, ka ir uz visiem 100%
09.07.2015 21:21 |
 
Reitings 2715
Reģ: 13.12.2013
Ir jāprot sabalansēt ilūzijas ar vēlamo, jo tikai tādā gadījumā nedzīvosi ne pārlieku lielās ilūzijās, ne pret saviem dzīves uzskatiem. Ieteikumus vajag vienmēr uzklausīt, bet atklātu citu cilvēku uzbāšanos ar saviem viedokļiem par tavas dzīves attīstību nedrīkst pieļaut.
Skaisti, ka esi lielos vilcienos visu izdomājusi, bet bieži vien dzīvā tā nenotiek un cilvēks attopas ar pilnīgu neko - ne karjerā, ne attiecībās.
09.07.2015 21:23 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10567
Reģ: 29.01.2009
Es zinu kādā sfērā gribu strādāt un esmu noraidoša pret citiem darba variantiem. Neesmu spējīga atbildīgi izturēties pret darbu, ja zinu, ka nākotnē ar to nevēlos nodarboties.


Mana pieredze liecina, ka visi darbi ir labi, ja tos dara ar atdevi, tādējādi izjūtot gandarījumu, ka esi pielikusi roku/prātu, lai ritenis labi rit. Un Tava atbildība būs tā, ko, iespējams, pamanīs Tavs topošais sapņu darba devējs.
09.07.2015 21:25 |
 
10 gadi
Reitings 904
Reģ: 09.11.2009
Graciela_Andreina, no ta arī baidos, ka beigās dēļ saviem uzskatiem palikšu bez nekā... Cilvēki man apkārt dzīvo diez gan bezrūpīgi, tā, pa straumei, varbūt nedaudz neapdomīgi un nenopietni, tomēr dzīvo labi. Tajā pašā laikā es cenšos neiziet prom no savas ''ilūzijas'' un cieši pie tās turos, bet panākumi ir vainu lēni, vai nekādi... Bet bail, ka rīkojoties savādāk, nebūšu laimīga, iekšā būs nemiers, ka nedzīvoju kā patiesībā vēlējos, kā būtu, ja būtu bijis...
09.07.2015 21:27 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Scandinavian, bet tas nav arī viss... kā jau teicu, dēļ tā vien nevaru mesties attiecībās, man vajag ko vairāk, tā, ka jūti, ka ir uz visiem 100%


Šaubos, vai sagaidīsi. Katrs mēs esam atšķirīgs cilvēks ar savu domāšanu, labajām un sliktajām īpašībām. Piekrītu, ka ir jābūt izvēlīgai attiecībā uz partneri, bet, visticamāk, pasaulē vienkārši nav tieši tāda cilvēka, kādu tu esi iedomājusies, un varbūt nesanāks pirmajā randiņā tā 100% saskaņa. Domāju, ka tam ir jāpieiet ar prātu, nevis pliku paļaušanos uz emocijām. Vai jums saskanēs, vai ir kaut kādas kopīgas vērtības, uz kurām balstīt attiecības, vai esi gatava pieņemt viņa sliktās īpašības arī? Cilvēki attiecībās pieslīpējas viens otram. Neviens nav izliets no otra cilvēka iedomu "formiņas".
09.07.2015 21:29 |
 
Reitings 1183
Reģ: 15.02.2012
Man gan šķiet, ka pareizi vien dari, jo pēc būtības - Tu seko savai sirdsbalsij! Cits paklausītu apkārtējos un darītu kā pieņemts - būtu ar kadu kopā, kas neiet pa īstam pie sirds, darītu darbu, kas īsti nesniedz gandarījumu, utt. Un iekšēji tad varētu mocīties un sevi grauzt. Bet tagad Tu dzīvo ar tīru sirdsapziņu pašai priekš sevis.
09.07.2015 21:39 |
 
Reitings 2715
Reģ: 13.12.2013
beigās dēļ saviem uzskatiem palikšu bez nekā.


Es varu padalīties ar savu pieredzi šajā jautājumā, bet ne publiski.

Mana pieredze liecina, ka visi darbi ir labi, ja tos dara ar atdevi, tādējādi izjūtot gandarījumu, ka esi pielikusi roku/prātu, lai ritenis labi rit. Un Tava atbildība būs tā, ko, iespējams, pamanīs Tavs topošais sapņu darba devējs.


Es arī esmu izvēlīga attiecībā pret darbu - Un? Tas jau nenozīmē, ka cilvēks negrib neko darīt, vienkārši viņš nespēj darīt kaut ko pret savu gribu, ne vienmēr to arī vajag.
09.07.2015 21:40 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Man bija liidziigi - saplaanota karjera, apzinaats viiriesha ideaals, bet nu dziivee kaa vienmeer viss nenotiek kaa plaanots :D
09.07.2015 21:49 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Par vīrieti- domāju, ka katra pati zin vislabāk, cik ideāls cilvēks blakus vajadzīgs, attiecību mērķis taču ir uzlabot savu dzīves kvalitāti. Ja jūti, ka nav īstais, lai būtu kopā, tad nav ko pārvarēt sevi, mēģinot klausīt tam, ko citi saka.
Par darbu- šaubos, ka ir tāds ideālais, jebkurā ir zemūdens akmeņi, kuri pamanāni tikai pēc vairākiem nostrādātiem gadiem.
09.07.2015 21:53 |
 
Reitings 280
Reģ: 31.01.2011
Sveiki/as! Centīšos plaši, improvizētā veidā.
Mums visiem patīk dzīvi sarežģīt un pārāk daudz analizēt, kā būtu, ja būtu...
Kā arī mums ir liela tieksme pārspīlēt lietas un viegli pakļauties grūtsirdībai. Pasaki nē-neveiksmēm un jā- iespējām, drosmei un veiksmei! Nu nav jau tas TIK vienkārši. Bet noteikti vieglāk nekā ļauties grūtsirdībai, padoties neveiksmēm un sadzīvot ar nelabu situāciju. Neanalizē, neskaties atpakaļ un nemeklē cēloņus. Ej uz priekšu, skaties nākotnē, tur ir Tava lielā dzīve un lielā veiksme. Nākotne ir Tavā priekšā, netērē laiku, izmanto VISUS savus iekšējos resursus un ej pretī laimei, bagātībai, veiksmei. Tā ir tur, Tavā priekšā, un gaida, kad Tu spersi soli. Atmet tādus terminus-nē, nevaru, nespēju! Ko Tu nevari? Strādāt, domāt, labi izskatīties? Pilnīgas muļķības, Tev ir viss, lai Tu to varētu, tas ir lielais sākums. Un tāds nieks, kā sākt smaidīt, ticēt sev un saviem spēkiem, apbruņoties ar drosmi, un aizmirst visus aizspriedumus, kas Tev traucē būt laimīgai un veiksmīgai! Toties, tas ir milzīgs solis pretī labākai dzīvei, pretī saviem mērķiem un veiksmei, naudai, laimei un bagātībām. Nemeklē cēloņus, tie jau ir atrasti. Neveiksmes cēlonis ir Tavās domās, Tavās emocijās. Tiklīdz padodies neveiksmei, Tu atver auglīgu vidi nākamajām neveiksmēm. Bet drosme, pozitīvas domas un ticība ļoti ātri un veiksmīgi aprij visu, kas ir negatīvs. Nav sliktas lietas, ir sliktas domas.Dzīvosim,cerēsim un iesim uz to, kur prāts un sirds mūs ved!
09.07.2015 22:23 |
 
Reitings 4339
Reģ: 01.06.2014
Eganoms, visu labi uzrakstīja, bet...Dzīve viss nav tik viegli. Es, piemēram, nespēju noticēt saviem spēkiem...Nespēju...:-/
09.07.2015 22:28 |
 
Reitings 2715
Reģ: 13.12.2013
KristīnA!, līdzko sāksi noticēt saviem spēkiem, tā viss aizies kā pa diedziņu.
09.07.2015 22:34 |
 
Reitings 4339
Reģ: 01.06.2014
Graciela, nav jau tā, ka visās jomās es sev neticu... ir jomas, kurās es varu šaubīties, bet ir tādas, kur es jau sākumā sevi noskaņoju, ka nekas nesanaks, nav jēga utt. Jā, katram savi putni galvā! :D
09.07.2015 22:38 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Galvenais, lai tas puslīdz izplānotais dzīves modelis, kuru esi iedomājusies, nav pārāk šaurs, bet lai Tu esi pietiekami elastīga, lai spētu savu plānu variēt. Liktenis mēdz piespēlēt iespējas, kuras mēs pirmajā brīdī nepamanām, kaut gan "pa lielam" tās atbilst mūsu vēlmēm vai vismaz ir kā strapposms, tuvojoties mērķim. :)
09.07.2015 22:38 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits