bezdarbnieka paskaidrojums

 
Reitings 176
Reģ: 17.07.2012
Sveikas! Vakar iestājos bezdarbniekos, lai saņemtu pabalstu, par kura izsniegšanu jau šaubos. No darba aizgāju,jo plānoju vasaru pavadīt brīvi (izbraukumos, ciemiņos,pasākumos, pie vecākiem laukos utt.), un aizgāju uz bezdarbniekiem, lai vismaz kaut kādu naudiņu maksā. Tā kā mana dzīvesvietas adrese mainīsies,un nebūšu tajā datumā Rīgā es fiziski nespēšu nokļūt Rīgā, lai apmeklētu jauniešu konsultācīju, kura man arī nav vajadzīga. Uz kuru esmu bijusi vairākas reizes gan skolas laikā, gan individuāli,gan i-neta ir pildīti testi. Es pati spēju uzzināt,kas mani interesē un vasaras beigās atrast piemērotāku darbu. Uzjautājot darbiniecei, vai tas ir obligāts pasākums, saņēmu kaudzi negatīvu tekstu, ar domu, ko tad vispār esmu atvilkusies,nevajadzēja nākt utt. Atbilde ir vienkārša-lai saņemtu naudu nevis apmeklētu to, kas man jau "kaklā" sēž. Tad mani jautājumi ir sekojoši:
1) vai ir iespējams ziņot elektroniski, par pasākuma neapmeklēšanu? Ar norādi, ka neatdradīšos tajā brīdī Rīgā. Vai tas ir pietiekami priekš paskaidrojuma?
2) Kad uzzināšu, ka man nemaksās pabalstu, ir zolīdi uzreiz iet prom no bezdarbniekiem? Vai kāda tā ir darījusi?

Piebildīšu, ka negāju uz turieni, lai man palīdz atrast darbu, lai kāds man mutē karotīti bāž ar darba piedāvājumiem,es gāju tīri pabalsta dēļ. Ne fiziski, ne finasiāli nespēšu atļauties izbraukāt pa visiem viņu norādītajiem pasākumiem,tāpēc cerēšu uz atbildēm ,jo nezinu kā pareizāk rīkoties (t)
28.06.2015 13:40 |
 
Reitings 176
Reģ: 17.07.2012
Arielle, man ir abpusējā vienošānās :)
Viena saka, ka nav obligāts, savukārt cita, ka ir. Kā tad tur īsti ir?:-/:-((t)
28.06.2015 19:39 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Jāierodas ir. Ja netiec tajā datumā, sarunā, ka būsi nākošajā reizē. Par darba intervijām melot - ja gadās kāda izcili piekasīga darbiniece, var gadīties, ka arī piezvana un pajautā, vai tiešām esi bijusi.
28.06.2015 19:50 |
 
Reitings 2338
Reģ: 28.06.2012
es esmu bijusi bezdarbniece ar stāžu, vēl pirms pusgada. Biju bezdarbniekos 6mēnešus, un man bija jāapmeklē visas nodarbības, es nerunāju par kursiem utt., bet par tīri grupas pasākumiem - semināriem - kas ilga līdz pat 17 pēcpusdienā.
28.06.2015 19:52 |
 
Reitings 176
Reģ: 17.07.2012
ehh,nevēlējos šo visu, laika tērēšana. Jau nožēloju, ka iestājos. Ātrāk uzzināt, kas tur notiek ar pabalstu un tad lemt, ko darīt tālāk
28.06.2015 20:02 |
 
Reitings 2338
Reģ: 28.06.2012
ja godīgi...es nesaprotu, ko Tu besies, nav tajās nodarbībās nekas traks, nodarbības ir interesantas ar foršiem pasniedzējiem, laiks pagāja ļoti ātri, dažādi uzdevumi, + saturīgas diskusijas. Es pilnīgi neko nenožēloju :)
28.06.2015 20:05 |
 
Reitings 176
Reģ: 17.07.2012
Arielle, besījos tāpēc ka nebūšu Rīgā un papildus problēmas nevēlos. Neesmu problēmu cilvēks, nekad neiesaistos strīdošās diskusijās,necenšos kādu pārliecināt utt. Un katra problēma man ir kā akmens uz galvas, pat mazākā. Man kādam jāskaidrojas, lai tik mani no kaut kurienes neizmet. Brrr...riebjas šī sistēma
28.06.2015 20:15 |
 
Reitings 313
Reģ: 26.03.2015
Man kādam jāskaidrojas, lai tik mani no kaut kurienes neizmet. Brrr...riebjas šī sistēma


Protams, daudziem jau gribas saņemt naudu neko nedarot:-D

Man liekas, ka Tu šo visu uztver kaut kā pārspīlēti. Nu nav tā, ka obligāti Tev ir jāierodas vienā konkrētā dienā. Tās grupas nodarbības notiek regulāri, un var taču atrast kādu dienu, kas Tev der.
28.06.2015 20:50 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Protams, daudziem jau gribas saņemt naudu neko nedarot


Ahā, tiešām neko.. Pofig, ka visu laiku no algas nodokļus maksāja cilvēks, un tagad bezmaz vai jālūdzas, lai pabalstu maksā.

Zinu, ka obligāti jāiet atzīmēties.. Par tiem kursiem - teorētiski, ja neesi pieteicies, tad var neiet.. Ja tomēr ļoti uz to spiež, tad var pārcelt. Visu var sarunāt un iemesls neierasties var būt jebkurš, nav tā nekāds cietums :D

Tver to visu vieglāk! Ja principā esi Rīgā, tad sarunā citu datumu un miers.
28.06.2015 20:55 |
 
Reitings 176
Reģ: 17.07.2012
Citu datumu man nepiedāvāja, jo cik sapratu no dzirdētā ( no darbinieču sarunas savā starpā),daudzi ir atvaļinājumā un tas ir vienīgais datums, kurā "varēja" mani iebāzt
28.06.2015 20:59 |
 
Reitings 313
Reģ: 26.03.2015
Ahā, tiešām neko.. Pofig, ka visu laiku no algas nodokļus maksāja cilvēks, un tagad bezmaz vai jālūdzas, lai pabalstu maksā.


Es šeit nerunāju par to laiku, kad cilvēks vēl strādā un maksā nodokļus!!! Un kurā brīdī kādām ir jālūdzās?

Es pirms nedaudz vairāk kā gada biju bezdarbniekos. Viena mēneša laikā tur biju 2x - pirmo reiz, lai pieteiktos, otro reizi - uz grupu nodarbību (tā nodarbība bija pāris stundas un pati izvēlējos dienu, kurā gāju). Vispār nekā sarežģīta. Nesaprotu par ko tāds cepiens. :-/
28.06.2015 21:01 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Ahā, tiešām neko.. Pofig, ka visu laiku no algas nodokļus maksāja cilvēks, un tagad bezmaz vai jālūdzas, lai pabalstu maksā.

Nav taču nekas jālūdzas, pāris mēnešos reizi jāpasēž un jāpaklausās, ko tur stāsta.
28.06.2015 21:11 |
 
Reitings 2338
Reģ: 28.06.2012
jūs te nejaucat kursus (kas ir obligāts pasākums) un kuri norisinās ilgaku laiku, ar ,,semināriem'' par ko autore runā. Tās ir divas dažādas lietas. Par kursiem tiek maksāta papildus stipendija un NEDRĪKST neierasties,, par semināriem, grupu pasākumiem, uz kuriem ir VĒLAMS ierasties, var mēģināt ar darbiniecēm sarunāt, ka lai pārliek citā dienā.
28.06.2015 21:28 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Arielle, par kursiem te vispār netika nekas minēts, tikai grupu konsultācija, uz kuru autorei jāierodas un potenciālie semināri, uz kuriem tomēr ļoti vēlams ierasties. Tas taču arī tiek malts - lai sarunā uz nākošo reizi, kad būs, lai neizdomā pēkšņas atrunas.
28.06.2015 21:56 |
 
Reitings 1496
Reģ: 12.09.2009
kad es biju bezdarbniekos, tad es nevienu reizi visā tajā laikā, kad man maksāja naudu negāju uz nekādām konsultācijām un lekcijām :D es pat atzīmēju, ka es negribu, lai man piedāvā nekādus darbus kasēs utt., gribu tikai savā profesijā, kur man aģente jau pašā sākumā pateica - ka diez vai kkas būs! kas man bija ļoti iepriecinoši, jo nevēlējos strādāt, sāku mācīties. :D Un pašā sākumā viņa man vnk pajautāja - vai apmeklēsiet to un šito , es pateicu, nē, paldies. Un viss. :D nekad neviens man neko nelika darīt vai iet, obligāti bija tikai atnākt norādītajā datumā atrādīties, un pat tos datumus, sakontaktējoties ar savu pa e-pastiem, mainīju ..
28.06.2015 22:10 |
 
Reitings 1496
Reģ: 12.09.2009
Un Bubulis* , ko tu cepies, piesakies tajos bezdarbniekos, sagaidi pabalstu un neej uz nekādiem semināriem. Izmetīs Tevi tikai pēc 3 paskaidrojuma no bezdarbniekiem, līdz tam paspēsi saņemt naudu :D
28.06.2015 22:13 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Es teiktu, ka nebūšu ,jo braucu uz darba pārrunām :)
28.06.2015 22:36 |
 
Reitings 2056
Reģ: 31.07.2010
Nākamreiz ieteiktu iet pie citas nodarbinātības aģentes, izskatās, ka Tev tāda dusmīgā tikusi :D
28.06.2015 22:43 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Es šeit nerunāju par to laiku, kad cilvēks vēl strādā un maksā nodokļus!!! Un kurā brīdī kādām ir jālūdzās?


Protams, daudziem jau gribas saņemt naudu neko nedarot


Vai nu izsakies skaidrāk, vai lasi uzmanīgāk!
28.06.2015 23:19 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
jūs te nejaucat kursus (kas ir obligāts pasākums) un kuri norisinās ilgaku laiku, ar ,,semināriem'' par ko autore runā.


Par kursiem vispār nav runa. Diez vai autore baigi pretotos, ja būtu vēl papildu nauda un vēl kāda zināšanas klāt.

Nu bet te tiešām neko citu nevar ieteikt, tikai sarunāt. Pati bezdarbniekos biju laikam 3 gadus atpakaļ, t.k. mans info mož novecojis, bet gadu biju uzskaitē, reizi mēnesī gāju atzīmēties un neviens man nekādsus seminārus nav bāzis piespiedu kārtā. Jā, tā darbiniece man piedāvāja vairākus, bet teicu, ka man nesanāk laiks. Viss. Pieļauju, ka tas baigi no darbiniekiem atkarīgs.
28.06.2015 23:23 |
 
Reitings 176
Reģ: 17.07.2012
vasaras_beerns, tu tā pozītīvi-negatīvi mani ietekmēji :D izklausās, ka nebūs obligāti jāierodas uz visu, ko viņi piedāvā..
Cik es sapratu, man tiešām trāpījusies neganta darbiniece (t) ar tādu negatīvismu man centusies iestāstīt, ka esmu nekas. Pat tad, kad prasīja, par profesiju, kurā vēlos strādāt, uzbrauca, ka ar savu videnes izglītību es neko neatradīšu.
28.06.2015 23:36 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits