Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

bezdarbnieka paskaidrojums

 
Reitings 176
Reģ: 17.07.2012
Sveikas! Vakar iestājos bezdarbniekos, lai saņemtu pabalstu, par kura izsniegšanu jau šaubos. No darba aizgāju,jo plānoju vasaru pavadīt brīvi (izbraukumos, ciemiņos,pasākumos, pie vecākiem laukos utt.), un aizgāju uz bezdarbniekiem, lai vismaz kaut kādu naudiņu maksā. Tā kā mana dzīvesvietas adrese mainīsies,un nebūšu tajā datumā Rīgā es fiziski nespēšu nokļūt Rīgā, lai apmeklētu jauniešu konsultācīju, kura man arī nav vajadzīga. Uz kuru esmu bijusi vairākas reizes gan skolas laikā, gan individuāli,gan i-neta ir pildīti testi. Es pati spēju uzzināt,kas mani interesē un vasaras beigās atrast piemērotāku darbu. Uzjautājot darbiniecei, vai tas ir obligāts pasākums, saņēmu kaudzi negatīvu tekstu, ar domu, ko tad vispār esmu atvilkusies,nevajadzēja nākt utt. Atbilde ir vienkārša-lai saņemtu naudu nevis apmeklētu to, kas man jau "kaklā" sēž. Tad mani jautājumi ir sekojoši:
1) vai ir iespējams ziņot elektroniski, par pasākuma neapmeklēšanu? Ar norādi, ka neatdradīšos tajā brīdī Rīgā. Vai tas ir pietiekami priekš paskaidrojuma?
2) Kad uzzināšu, ka man nemaksās pabalstu, ir zolīdi uzreiz iet prom no bezdarbniekiem? Vai kāda tā ir darījusi?

Piebildīšu, ka negāju uz turieni, lai man palīdz atrast darbu, lai kāds man mutē karotīti bāž ar darba piedāvājumiem,es gāju tīri pabalsta dēļ. Ne fiziski, ne finasiāli nespēšu atļauties izbraukāt pa visiem viņu norādītajiem pasākumiem,tāpēc cerēšu uz atbildēm ,jo nezinu kā pareizāk rīkoties (t)
28.06.2015 13:40 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Tev ir pienākums apmeklēt viņu piedāvātās konsultācijas. Kas tas par pasākumu? Varbūt vari vienoties, ka apmeklēsi nākošajā reizē? Un cik tad bieži tev tur ir jābrauc, lai baidītos, ka nespēsi apmeklēt un finansiāli nepavilksi? Neattaisnotas neierašanās var būt par iemeslu, lai izmestu no bezdarbniekiem.
Kas tur - zolīdi vai ne zolīd? Ja pabalsts nepienāksies, protams, ka vari iet projām, ja nevajag viņu palīdzību darba meklējumos negribi iet uz kursiem un ko tur vēl viņi piedāvā, kāda jēga?
28.06.2015 14:02 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Tu domā semināru jauniešiem vai tieši iešanu individuāli pie karjeras konsultanta?
28.06.2015 14:06 |
 
Reitings 2056
Reģ: 31.07.2010
Uz jauniešu lekcijām obligāti nav jāiet, jā NVA darbinieki spiež iet, bet ja neaiziesi nekas nenotiks,galvenais, aiziet atzīmēties nozīmētajā datumā (vai ātrāk ja netiec tieši tajā datumā), tad gan var atņemt bezdarbnieku statusu.
28.06.2015 14:14 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Nu nav tā, ka aiz neko darīt tie darbinieki liek kaut ko apmeklēt. Bezdarbnieka pienākums ir apmeklēt piedāvātos pasākumus un to neapmeklēšana bez attaisnojoša iemesla (aizmirsu, negribu utt.) var būt par pamatu statusa zaudēšanai. Visu var izlasīt NVA mājas lapā.
28.06.2015 14:37 |
 
Reitings 2056
Reģ: 31.07.2010
Es esmu strādājusi NVA, ja esi pierakstīta uz individuālo konsultāciju pie karjeras konsultanta, tad gan vajag paziņot, ka nevarēsi ierasties.
28.06.2015 14:45 |
 
Reitings 176
Reģ: 17.07.2012
marchixa, tā ir grupas karjeras konsultācija. Es esmu tādā jau bjusi. Iedod testu, palīdz viņu aizpildīt, pastāstā par jaunumiem tirgū utt. Un jā,es nespēšu atļauties braukt uz Rīgu,pec manām domām, uz nevajadzīgu konsultāciju. Dzīvesvietas maiņa nav te pat aiz stūra,bet otras LV galā.
LACE,darbiniece mani nostādīja neveiklā situācijā, ar domu, kāpēc tad vispār ierados, Teicu, ka esmu jau apmeklējusi tādas, atbilde bija, ka tas nav iemesls neierasties. Un teica, ja neieradīšos, tiks izskatīts pieteikums par bezdarbnieka statusu.
bet tas jau nav nekas tik nopietns, lai man būtu obligāti jāierodas.
p.s. atzimēšanās datumi vēl netika izsniegti
28.06.2015 14:47 |
 
Reitings 2056
Reģ: 31.07.2010
Sadusmoji ar tekstu, ka jau esi bijusi, galvenais nemelot,ka Tev ir veselības problēmas,tad var pajautāt ārsta zīmi, ja plāno pārvākties, varbūt ir iespēja pāriet uz kādu tuvāku NVA filiāli? Protams, no vienas reizes, ka neapmeklēsi nekas nenotiks. Manā laikā daudzi no laukiem neapmeklēja lekcijas, jo nevarēja izbraukāt un daudzi uz lekcijām vienkārša parakstījās lapā un notinās. Pēc idejas vajadzētu apmeklēt pāris lekcijas, bet ja tieši tajā dienā netiec, tad nekas traģisks nenotiks, sarunā citu laiku, kad varēsi apmeklēt seminārus.
28.06.2015 15:04 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Tev pie mājām tuvāk neatrodas kāda filiāle?
28.06.2015 15:24 |
 
10 gadi
Reitings 4012
Reģ: 02.01.2011
uz jauniešu konsultāciju neaizgāju, viss ok. galvenais- nekavēt atzīmēšanos un individuālo pie konsultanta
28.06.2015 16:03 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Nu tas, ka esi kādreiz kaut kur skolas laikā bijusi un testiņus pildījusi, šoreiz neko nenozīmē. Tādu grupas konsultāciju vienu reizi var izlaist, tam piekrītu, bet, ja pabalstu piešķir, aizej vismaz skata pēc uz kādu no viņu piedāvātajām nodarbībām.
28.06.2015 16:49 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
tas, ka esi kādreiz kaut kur skolas laikā bijusi un testiņus pildījusi, šoreiz neko nenozīmē.


March
28.06.2015 17:19 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
"Nebūšu tajā dienā Rīgā" nav attaisnojums. Bezdarbniekiem teorētiski jāpavada laiku nevis relaksējoties, bet aktīvi meklejot darbu. Ja esi no Ventspils vai Rēzeknes, tad kāda joda pēc reģistrejies bezdarbniekos Rīgā?

Cik zinu, obligātie pasākumi ir ta pirmā ievadlekcija (vai kā viņu sauc), kura obligāti jāāpmeklē, šķiet, 1-2 dienu laikā. Pārējais - obligāti ir atrādīties reizi menesī vai divos (kad nu tev liek). Pārējais obligāti ir tad, ja esi pieteikusies. Pieteikties un neapmeklēt nevar.
28.06.2015 17:22 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Machixai taisnība. Tas nav viens un tas pats. Turklāt nejau bezdarbnieki tev pabalstu maksā, bet VSAA. Vienkārši pārcel tos kursus vai kas tie skaitās. Zvani tai sievietei, kas par tevi atbild, pasaki, ka Tev tajā dienā pārrunas, man momentā pateica, ka tas ir svarīgākais, ka lai mājaslapā citu dienu paskatos, kad tie kursi. Tad es salauzu kāju, atkal netiku :D un tad jau es atradu darbu uz tiem kursiem neaizgājusi :D
Māsa bija, viņa bija izbesījusies tād 5h vai cik tur sēdēt, bet ko vajag, to vajag.
28.06.2015 17:23 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Nodarbinātības Valsts Aģentūra ir pilnīgi bezjēdzīgi radīta institūcija Latvijā, lai notriektu ES piešķirto naudu. Jēgas no šīs institūcijas nav nekādas. Bezdarbnieka pabalstu maksā Valsts Sociālās Apdrošināšanas Aģentūra, un tam visam ar NVA nav nekāda sakara (vienīgi nezinu, vai obligāti jābūt bezdarbnieka statusā). Ej uz VSAA un prasi tur pabalstu. Tas tiek maksāts, ja pēdējā gada laikā par tevi ir maksāts sociālais nodoklis vismaz 3 mēnešus. Es esmu bijis bezdarbniekos, uz konsultāciju neaizgāju un neko nepaskaidroju, un mani izmeta.
28.06.2015 17:44 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
skudrulacis, šoreiz Tava nezināšana iegāž. Lai saņemtu bezdarbnieka statusu un pabalstu (jā, taisnība - visus pabalstus izmaksā VSAA), bet ir jābūt reģistrētam NVA, bez reģistrēšanās tur, uz VSAA nav nekādas jēgas iet, jo viņi nereģistrē un neuzrauga bezdarbniekus. Un - reģistrējoties NVA, cilvēkam ir ne tikai tiesības saņemt pabalstu, bet arī pienākumi, kā jau tika minēts, aktīvi meklēt darbu, tajā skaitā arī apmeklēt pasākumus, ko šajā sakarā nodrošina NVA, viss, kas jādara - jāierodas, nekas pārcilvēcisks.
Par nelietderīgumu kā tādu šai institūcijai pat varētu drusku piekrist, ka visi tie semināri, konsultācijas utt. varēja būt pārdomātākas un efektīvākas, bet nu - manuprāt, ja ir vēlme, tad katrs atradīs sev ko noderīgu tur.
28.06.2015 18:09 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Galvenais ir būt cilvēcīgai, zvanīt, sarunāt, nevis pateikt, ka būšu, būšu, bet beigās uzmest.
28.06.2015 18:11 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Jā - un vispār painteresējies par iespēju atzīmēties sev tuvākajā NVA, kur nu tajā laikā būsi.
28.06.2015 18:12 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Es jau teicu, ka nezinu, vai obligāti jābūt bezdarbniekam, lai saņemtu pabalstu. Tātad, autorei jādara viss iespējamais, lai netiktu izmesta, ja grib saņemt pabalstu.
28.06.2015 18:53 |
 
Reitings 176
Reģ: 17.07.2012
Es pieteicos, te, Rīgā, jo faktiski te dzīvoju. Vienkārši tajā datumā nebūšu Rīgā. Un kā jau teicu, pieteicos bezdarbniekiem tikai un vienīgi pabalsta dēļ. Es par atzīmēšanos neko neminēju, bet gan par to konsultāciju. Vēlējos vienkārši uzzināt, vai tik tiešām obligāti jāierodas uz GRUPAS konsultāciju un vai kas notiks , ja neieradīšos. Pieteikusies neesmu, man vienkārši pateica, ka jāapmeklē
28.06.2015 19:18 |
 
Reitings 2338
Reģ: 28.06.2012
Bubulis* - ja pati aizgāji no darba, BEZ savstarpējas vienošanās, pabalstu Tev sāks maksāt tikai rudenī. Un runājot par grupas nodarbībām, uz kurām liek iet, man bija obligāts pasākums.
28.06.2015 19:33 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits