Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Tere tere traktors

 
Reitings 193
Reģ: 29.01.2009
Sveikas!
Kārtējā diena, kad daudz brīvdienu un gribas parunāties.
Kāda ir naudas nozīme jūsu dzīvē, jūsu attiecības ar naudu? Vai nauda būtu svarīgāka par cilvēku, piemēram, attiecībās? Satiktos ar vīrieti,kurš pelna 400 eiro mēnesī un ir laimīgs? Vai tam pievērstu nozīmi vai tomēr, tas būtu mazsvarīgi? Skatoties, ka vīrietis vienmēr visur un vienmēr mēģina kā lētāk. Mani tas nomāc, jo neesmu tā radusi. Pelnu vairāk, dzīvoju viegli, tērēju kur vēlos savām vajadzībām, ne guess apaviem un tā, bet normāli. Tajā pašā laikā cilvēks ir svarīgs, ļoti. Tikai tā taupīšana un mūžīgā mēģināšana ekonomēt visur man rada nolemtības sajūtu. Neuzskatu,ka nauda man dzvē ir svarīgākā, vet ilgākā laika posma taupīšana un centu skaitīšana rada diskomfortu.
19.06.2015 11:51 |
 
Reitings 3308
Reģ: 20.03.2013
Nu, manuprāt, taupība nav slikta lieta. Kāpēc maksāt vairāk, ja var maksāt mazāk.
Bet es noteikti gribētu, lai vīrietis pelna vairāk par mani, vai nu vismaz tikpat, cik es. Lai var mani palutināt, kaut kur aizvest.
19.06.2015 11:57 |
 
10 gadi
Reitings 978
Reģ: 30.04.2011
Atšķirībā jau cim abiem ir gadi. Ja vīrietim būtu 30 un viņš jau savos gados nespētu vairāk naudu nopelnīt,tad es nez vai satiktos..ja satiekas 2 studenti,kam dzīvē vēl viss priekšā,tad kāpēc ne!?
19.06.2015 11:59 |
 
Reitings 193
Reģ: 29.01.2009
Taupība, protams, nav slikta. :) Es arī gluži nešķiežos ar naudu, bet tomēr ja gribu šodien,rīt,parīt ēst ārpus mājas, tad es to daru. Ja gribu vecākiem,draugiem nopirkt ciemakukuli es nežēloju to naudu un nopērku,ko labāku. Bet otrai pusei ir ilgi jāmeklē lētākais variants, ko iegādāties, neterēs lieki neko. No vienas puses, kas man par daļu gar otra naudu?! No otras puses...dzīvojas viņš vairāk pie manis, rēķinus par dzīvokli,komunālos maksāju es viena pati. Bieži vien pārtiku kopīgām maltītēm iegādājos es. Man prasītos kaut kā lielāks atbalsts tieši no vīrieša puses, vai arī es par daudz gribu šobrīd. Varbūt man grūti saprast kāpēc cilvēkam ir tik piezemētas prasības pret dzīvi. Kā ar to visu sadzīvot, lai vieglāk? :)
19.06.2015 12:06 |
 
Reitings 193
Reģ: 29.01.2009
Nav 30, bet neesam arī studenti jau krietnu laiku.
19.06.2015 12:08 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Laikam tiešām viss no vecuma atkarīgs, jo ja cilvēkam nav kaut cik normāli ienākumi savos 30, tad nu nezinu kā būtu. Lai gan man nauda nav primārā, taču tā daudz ko atvieglo un arī norāda uz cilvēka mērķiem un sasniegumiem dzīvē. Vēlme kāpt savā izaugsmē uz augšu man ir svarīga un pie tā pieder arī naudas palielināšanās.

Mūžīga knapināšanās nav priekš manis, jo es tomēr esmu pieradusi ieiet veikalā un paņemt, ko vēlos. Jā, pērku pa lielam arī akcijas produktus, bet naudu tomēr iziet arī lietām, kuras pērku, jo gribu, ja man visu laiku kāds bremzētu, tad būtu smagi, jo esmu tomēr pieradusi savādāk.

Kā arī uz sevi uzskatu, ka nav jāknapinās un viss jāliedz, ja ir mērķis priekš kā krāt, tad var knapināties, bet ja visu laiku ikdienā, tad es paliktu traka.
19.06.2015 12:09 |
 
Reitings 193
Reģ: 29.01.2009
Liliii, man tieši vairāk uztrauc tā mērķu nebūšana,dzīvošana ar to kā ir un ir labi. Mazliet nesaprotu tieši to,kā cilvēks iepriekš visu laiku dzīvojis, kāpēc nav tā vēlme,kaut ko savā dzīvē uzlabot, sasniegt un nopelnīt vairāk? Dzīvot labāk?! Man tas liekas tik pašsaprotami, ka dzīvojam,lai censtos uzlabot savu dzīves līmeni un dzīves kvalitāti. Arī es studiju gados ēdu vien rīsus,makaronus kartupeļus ar tomātu mērci un vairāk nesanāca ne kam. Bet ar laiku Tu taču cīnies,lai būtu labāk. To es laikam otrā nespēju saprast.
19.06.2015 12:15 |
 
Reitings 3308
Reģ: 20.03.2013
Nu tādi cilvēki ir. Kas samierinās ar to, kā ir..Ja tu to nevari pieņemt, tad varbūt jums nav pa ceļam.
19.06.2015 12:17 |
 
Reitings 205
Reģ: 20.02.2015
Piekritīšu pārējām meitenēm.
Pati nu galīgi nepelnu daudz, taču nav arī tā, ka apstaigāju piecus pārtikas veikalus, lai atrastu lētāko maizi. Tādā ziņā esmu pat ļoti izšķērdīga, jo saņemot algu varu nopirkt vīnu kāds kārojas, sieru, kurš garšo un vīnogas, un visu tikai tāpēc, ka tajā vakarā gribas sevi lutināt. Ja blakus būtu vīrietis, kurš nepārtraukti knapinās un liek man justies bez maz vai vainīgai par to, ka nerīkojos tāpat, tas tomēr ar laiku nosistu arī visas simpātijas, radot pretēju efektu.
19.06.2015 12:18 |
 
Reitings 193
Reģ: 29.01.2009
Emilie, tā ir...ar laiku tas sāk nomākt un no tā nogursti.
Pašlaik bruņojos ar pacietību , bet zinu,ka otru cilvēku izmainīt nav iespējams.
19.06.2015 12:21 |
 
Reitings 1049
Reģ: 03.05.2015
Vai nauda būtu svarīgāka par cilvēku, piemēram, attiecībās?


Nee.

Satiktos ar vīrieti,kurš pelna 400 eiro mēnesī un ir laimīgs?


Jaa, satiktos. Uzskatu, kaa tie ir normaali ienaakumi.

Pati ar naudu apejos uzmaniigi. Pelnu tieshaam labi, bet tas nenoziimee, ka shkjiezhos, driizaak tieshi otraadi. Mekleeju, kur kas ir leetaaks, daudz iepeerkos tirguu, iipashi paartiku, jo tur taa ir gan svaigaaka, gan nesaliidzinaami leetaaka kaa lielveikalos. Nepeerku lietas, kas man varbuut patiik, bet ar praatu saprotu, ka nemaz nav vajadziigas.
19.06.2015 12:25 |
 
Reitings 193
Reģ: 29.01.2009
Sylph, paldies par viedokli. :)
19.06.2015 12:28 |
 
Reitings 7908
Reģ: 05.02.2011
man ir svarīgi, lai cilvēks ar ko esmu kopā ir finansiāli neatkarīgs un ar stabiliem ienākumiem un vēlmi nākotnē savus ienākumus tikai palielināt, tā teikt - nemuļļāties uz vietas, bet iet, darīt, sasniegt, jo tas arī man sniedz stabilitātes sajūtu. pati varu sevi uzturēt un sagaidu to arī no vīrieša.
attiecībā uz taupīšanu - neuzskatu to par neko sliktu, bet saprāta robežās un uz attiecīgām produktu grupām. lielākoties varu atļauties, ko vēlos, bet tas nenozīmē, ka škiežos ar naudu - ir jādomā līdzi, bet, piemēram, lai arī daudz ko pērku pa akcijas cenām, tirgū vai vel kaut kur, tas nenozīme, ka ņemšu lētāko vai apšaubāmako. ir jāsaprot, kur var taupīt, kur nē.
esmu saskārusies ar situāciju dzīvē, kad bija nepieciešams atbalstīt vīrieti finansiāli un tērēt daudz vairāk no savas puses pilnīgi ikdienišķam lietām. nē, paldies, otrreiz nekad to vairs negribētu piedzīvot. sajutos kā džeks, kam jāuztur ģimene.
19.06.2015 12:36 |
 
10 gadi
Reitings 978
Reģ: 30.04.2011
Vasaraszied, varbūt tad labāk nevajag Jums uzsākt daudz nopietnākas attiecības,droši vien nauda Jūsu attiecībās būs lielākais strīdu iemesls.
19.06.2015 12:38 |
 
Reitings 583
Reģ: 04.03.2015
Pati pelnu tīri ok, vismaz pagaidām pietiek un iznāk iekrāt...
Bet es esmu pēc dabas ļoti taupīga, zinu, ka radiem tas tracina, bet tāda, nu, es esmu. Pat nezinu kādēļ, jo ģimene man nav nabadzīga :D

Piemērs:
Es neredzu jēgu restorānā maksāt par šķīvi auksto zupu piem. 5EUR zinot, ka pati taisot pa 5EUR varēšu sev uztaisīt 5 l katlu nedēļai, tāpat nesen nopirku dārzeņu rissoto, garšoja pretīgi, samaksāju par mazu šķīvīti ap 2,50EUR, kur parēķināju, ja taisītu pati un vēl garšīgāk man pus katliņš sanāktu par 1EUR..
Vot es par pārtiku neredzu jēgu mest ārā lielu naudu, mana loģika ir labāk iekrāt kam lietderīgam, piem. vai nu eju paēst kafejnīcā pa 10EUR vai labāk nopērku sev jaunu krekliņu, no kā vismaz kāds labums.
Tāpat vai nu aizbraucu uz Positivus uz 3 dienām, kur no pasākuma ne silts ne auksts un samaksā kā minimums 100EUR vai pa tiem 100 EUR nopērku kādu skaistu mēteli ar ko varētu sevi priecēt kādu gadu.

Vienīgi kad esmu veikalā un ir atlaides, esmu neapturama.
19.06.2015 12:48 |
 
Reitings 1304
Reģ: 29.01.2009
Nauda pati jau nedara laimīgu, bet gan lietas, ko mēs ar to daram. Piepildam sapņus.

Domāju kādā konkrētā punktā dzīvē nauda ir svarīga, lai iekārtotos dzīvē, izveidotu sev kādu stabilitāti. Un kad būsi iekārtojies un jutīsies droši, nauda nebūs tā, kas nesīs laimi un skaistākos mirkļus. Tās būs iespējams lietas, kas nemaksā neko. Dārzā parādījušās pirmās vīģes, verties ar partneri saulrietā, daba, izdevusies kūka, vecāku apciemojums, ģimene, gadalaiki un to maiņa, pirmais sniegs, draugu uzaicinājums uz kāzām.
Taupība jau nav nekas slikts, iespējams viņam sagādā pat prieku, ka var ietaupīt. Ko lai zin varbūt gatavo tev pārsteigumu. Iespējams viņam ģimenē ir ieaudzināts un ierasts tāds dzīesveids. Ne visi cilvēki ir ampiciozi un ar tieksmi uz naudas pelnīšan. Iespējams ir apmierināts ar situācija, iespējams tas jau priekš viņa ir daudz.
Vesels ir,jumts virs galvas ir, paēdis, apģērbts, ir draugi. Tas ja or daudz. Protams, kāds jumts virs galvas, ko apēdīs, vienam kaviārs vajadzīgs, citam lasis, un cits būs laimīgs patriotiski šprotes ēdot. Tāpat ar apģērbu, kādam vajag lai uz zomas redzams LV, MK un kādam tas ir nenozīmīgi, ka tik gaumei atbilst. Cik laukos ir laimīgi cilvēki, dzīvo vienkārši, aprūpē dārziņu, savus lopiņus ja ir, laimīgi dzīojot brīvā Latvijā un domās pat nav kautāds luksus. I'd rather wear flowers in my hair, than diamonds around my neck.
Mani netraucētu, ja draugs izvēlētos vispār nestrādāt, palikt mājās, vai darboties pa dārziņu, lasīt grāmatas, gatavo ēst, taisīt ievārījumus un konservs, nodoties sirdslietam, ja tas btu labākais viņam un viņam tas būtu nepieciešams,man ar to nebūt problēmas. Bet mēs jau arī esam diezgan ilgi kopā, jums laikam vēl svaigas attiecības.
Ir dažādi cilvēki, un arī vērtības un velmēs mainās.
Kā Moslova vajadzību piramīdā, naudu jau var nopelnīt, bet visgrūtāk ir sasniegt virsotni. Būtību, kas es esmu, kādas vērtības. Varbū jūs esiet atšķirīgos līmeņos.
Ja viņu šī situācija apmieina, un tev tas ir traucējoši, un tu nevari ar to samierināties, jo tev ir svarīgas konkrētas lietas, tad grūti jums būs izveidot harmoniskas attiecības..
Katrs esam savādāks, un tas ir arī lieliski un skaisti un nevajag domāt, ka tas ir slikti. Tev vienkārši nauda šobrīd ir nozīmīga, un protams bez tās ir grūti un tā sniedz drošības sajūtu.
Aii kautkā daudz sarakstījās..|-)
19.06.2015 13:13 |
 
Reitings 180
Reģ: 16.05.2015
Vasaraszieds: Tiiri intereses peec, cik Tu veletos, lai Tavs virietis pelna uz "rokas"?
19.06.2015 13:15 |
 
Reitings 193
Reģ: 29.01.2009
Kingston, nedaudz vairāk par mani, tas būtu 700-800 eiro. Kaut gan lai pelna,cik var svarīgi,lai nav jāužsver tā taupīšana visu laiku. Es arī taupu, bet nerunāju par to katru doenu nonākot veikalā.
19.06.2015 13:35 |
 
Reitings 850
Reģ: 24.10.2014
Vasaraszieds- pēc Tevis stāstītā ir noprotams, ka nav jau tas, cik viņš pelna Tevi satrauc, bet tā taupības uzsvēršana... Man, godīgi sakot, arī kaitina teksti: nav naudas, nav naudas! Nu bāc- nu (e) Ilgtermiņā tas tiešām nokauj visu prieku.
19.06.2015 16:00 |
 
Reitings 32
Reģ: 17.06.2015
nedaudz vairāk par mani, tas būtu 700-800 eiro


Ha pati pelni 600€ un pārmet otram cilvekam, ka viņs pelna 400€ :-D Nu ko novēlu atrast naudas maisu :D
19.06.2015 16:12 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Es arī cenšos netērēties, kur nevajag, bet nu... Domāt tikai par to, kur ko ietaupīt - muļķīgi. Kāda velna pēc tad mēs strādājam, ja ne tāpēc, lai to štrunta vīna pudeli, kurpju pāri vai vakariņās restorānā retu reizi neatļautos?

Taupīgs ir labi, bet tajā brīdī, kad taupīgums sāk robežoties ar santīmu p....anu (atvainojos par rupjību), tas vairs nav forši.

Pelnīt 400 eiro nav nekas slikts, bet nu, no otras puses, ta ir alga zem vidējās valstī. Ja puisis jauniņš, tad vēl neko, varbūt darbs tāds, kas nākotnē CV labi izskatīsies, bet nu, ja tas 400 tuvākajā pārskatāmajā nākotnē neizskatas, ka pieaugs, tad arī ta ir problēma. Ir JĀGRIB nopelnīt vismaz ap vidējo algu.
19.06.2015 17:30 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!