ja kaķis ieskrāpējis.

 
Reitings 2288
Reģ: 10.02.2013
Palīdziet ieteikt kaut ko ja kaķis ieskrāpējis tā ro visa spēka, un ko jāsmērē, lai mazinātu pušumu, gan visu pārējo kas tam līdzi nāk( rētu)..
23.05.2015 01:03 |
 
Reitings 408
Reģ: 07.07.2014
A bērnībā visi kaķi no manis baidījās. Tagad pat savaļas kaķi nemūk prom. Manuprāt viņi kaut ko zin par mani, tikai nesaka.
24.05.2015 02:33 |
 
Reitings 457
Reģ: 22.12.2012
Man mājās ir divas kaķenes, viena super mīlīga otra mežone. Mežonīgā bērnībā bija mīlīga, visu laiku ar mums gribēja dzīvoties. Līda pati klēpī un spēlējās. Tad sterilizējām un viņa palika neganta. Pret cilvēku ir samērā savaldīga, bet pret citiem dzīvniekiem ir mežone. Ir man pāris reizes saskrāpējusi pamatīgi. Vēl nesen man uz kakla bija gara svītra ievilkta ar viņas nagiem.
Otra kaķene arī pēc sterilizācijas ir tik pat mīlīga, pat pie daktera ejot murrā, kamēr otra gatava acis izskrāpēt.

Ieteiktu aizvest pie daktera pārbaudīt, varbūt ir kādas veselības problēmas tāpēc arī ir tik traks. Man kaķenei,kad bija iekaisusi aste viņa rūca gan uz sevi, gan uz mums un skrāpēja rokās.
Ja viss ar veselību kārtībā, kastrē, tas palīdz. Protams negaidi, kad nākošā dienā, kas mainīsies, jāpaiet vismaz 6 mēnešiem, tad hormonu darbība mainās. Protams šis var arī nelīdzēt, bet vairākumā gadījumu tas palīdz.
Ja vari nespundē viņu nekur. Tā vietā aizver uz savu istabu durvis, tad viņai būs pārējās telpas kur pa nakti dzīvoties. Saku no pieredzes kaķiem patīk, ja visur viss ir vaļā, pat tad ja viņš nav plānojis doties kaut uz otru istabu. Manējai tā arī ir, tikko kā aizver durvis viņa uzreiz drausmīgi ņaud plēš durvis. Tad es atveru atkal durvis un viss viņa paliek mierīga un aiziet atpakaļ gulēt. Tas pats ar logu. Viņa pieiet pie loga un sāk to skrāpēt es atveru, bet viņa neiet ārā, vienkārši apsēžas pie loga un skatās ārā. Neņem ļaunā, bet ja es būtu kaķis ko spundē es arī laikam sačurātu visu ko var un uzbruktu.
Man starpcitu reiz kaķis, kas bija mīlīgs ieleca sejā ar visām četrām un tā saplēsa seju,ka ilgi staigāju strīpaina. Pieļauju, ka kaķim, laikam nepatika, ka ņemu klēpī.
Ir vēl nopērkami tādi kā hormoni tagad vairs nosaukumu neatceros, bet baltā kastītē ir. Ir izsmidzināmi un ieliekami kā gaisa atsvaidzinātājs elektrības rozetē un tad tas izdala aromātu. Lieto gan zirgiem pie transportēšanas, kad ir paaugstināts stres, der arī kaķiem, suņiem varbūt šāds līdzeklis palīdz.
Ja viņš tik traki uzbrūk pamēģini uzsmidzināt ūdeni tieši tad, kad uzbrūk. Kolēģei šis labi strādā, tikko kā minka grasās ko sliktu darīt viņa vai nu uzpūš vai atdarina smidzināšanas skaņu un kaķis liekas mierā.
Pamēģini kādu nedēļu paspēlēties ar viņu tik izmanto kādu mantiņu, nespundē nekur, izmanto ūdeni izsmidzināšanai, paglaudi ne ilgi, bet ejot garām noglāsti varbūt palīdzēs un kas uzlabosies.
Varbūt kaķis ir greizsirdīgs uz kādu un pārdzīvo, ka vairāk uzmanību velta vairāk citiem, nekā viņam?

Sanāca gari, bet ceru, ka palīdzēs kaut kas no ieteiktā.
24.05.2015 03:08 |
 
Reitings 2288
Reģ: 10.02.2013
Ieva176 - nepalīdzēs, jo visu jau zinu un esmu mēģinājusi. Pie veta tika vests jau vairākkārtīgi, viss ok. Ar smidzināšanu loģiski, ka smidzinu, kad redzu - uzbuks. Bet pa nakti nevaru nespundēt, jo mums istabā nav durvis, viena izstaba kopā ar virtuvi un vannene. Pa nakti negulēšu ar smidzināmo, jo es guļu un nevaru zināt kurā brīdī uzleks. Un pasaki kā viņš var būt greizsirdīgs, ka guļu viena gultā, šis man blakus, murrā, es nekustos, un pēkšņi ar lielu agresivitāti metas virsū. Jeb arī es viņam iedodu gardumu, paglaudu, šis pēc minūtes manī ieķerās ar visām četrām un sāk plosīt. Ko vēl man darīt? Par streralizēšanu jau domāju, bet neticu, ka tas uzreiz varēš šo tā izmainīt pa 180 grādiem.
24.05.2015 12:30 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
Pēc sterilizēšanas kaķi tiešām paliek mierīgāki. Īpaši runči.
24.05.2015 12:32 |
 
Reitings 2288
Reģ: 10.02.2013
undya - nu ne jau es kādu tāpat vien par mamzeli nosaucu. Kā pret mani tā es arī. Jo necietīšu, ka man tādus vārdus velta cilvēks ko pat sejā neesmu redzējusi. Ja es tagad tevi par kuci nosauktu vnk garām ejot. Tu neko neiebilstu? Diez vai. Šis ir tāds pats gadījums
24.05.2015 12:34 |
 
Reitings 2288
Reģ: 10.02.2013
KAĶIS - esmu dzirdējusi, bet kā te minēja, ka gadoties arī pretēji un paliek vēl trakāk, jo kā nu ne - atņemta vīrišķība, it sevišķi ja kaķis to jau ir sācis apzināties.
24.05.2015 12:36 |
 
Reitings 28982
Reģ: 11.02.2015
Gandrīz katrā otrajā komentārā tev ir ieteikums runci kastrēt, bet tu vēl domā.. Kur problēma? Runči tiešām paliek mierīgāki (cik es esmu novērojusi, ~mēneša laikā) - ko tad vēl gaidi?

Draudzenei bija identisks variants, ilgu laiku naktī neviens nevarēja izgulēties, jo bruka virsū sejai, kājām. Uzkāpa uz skapjaugšas un leca virsū.
Pirmkārt, izkastrēja. Viņu gadījumā kaķim hormoni nomierinājās pēc nedaudz ilgāka laika, kādiem 4-5 mēnešiem.
Otrkārt, nekur viņi viņu nespundēja. Ja bruka virsū, galvenais ar rokām nesist, citādi tās uzskatīs par "ļaunumu", kam citreiz var uzbrukt arī neprovocēts. Negatīvu rīcību kontrolēja, skaļi sakot "pšssst" (līdzīgi, kā kaķi šņāc)
Treškārt, sāka laist ārā pastaigāties (jo ar izspēlēšanos arī bija par maz). Acīmredzot, kaķim ir par maz vietas, viņš grib savu kareivniecisko enerģiju kaut kur izlikt - rāpjoties kokos, dzenājot putnus, noķerot kādu peli, patrencot no savas teritorijas citus kaķus. Ja nav vēl tam radināts, sākumā var doties pie pavadiņas, lai pierod pie apkārtnes.
24.05.2015 12:42 |
 
Reitings 28982
Reģ: 11.02.2015
Tikko izlasīju, kur saskati problēmu.
Nevienam kaķim to neesmu novērojusi, pat ielas minči - lielākie kaušļi un ciltstēvi - pēc kastrācijas pilnīgi mainās uz + pusi.
Ir varbūtība, ka tajos gadījumos, kad pēc kastrācijas runcim kļūst vēl sliktāka uzvedība - viņš signalizē par veselības problēmām. Tas gan ir fakts, ka pēc kastrācijas ir diezgan liela iespējamība tieši runčiem iedzīvoties urīnceļu problēmās. Ja netiek piedomāts pie barības, tad ar visu kastrāciju runcis būs neciešams, jo viņam SĀP!!
24.05.2015 12:45 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
Llapsiņa, nu varbūt tas ir bijis kāds super ekstra izņēmums, jo man pašai bijuši vairāki kaķi un arī apkārt cilvēkiem gana daudz kaķu, neviens nav bijis šāds variants. Var nekas nemainīties, jā, bet tā, ka speciāli niknāks no tā paliktu, nu ļoti maz ticams.
Jums ir savs privāts, labs vets? Vai dzīvo Rīgā? Es varu ieteikt vienu ļoti saprātīgu, iejūtīgu ārstu, arī par zemām cenām, bet viņš tiešām ir ļoti sakarīgs. Iespējams, viņš zinātu, ko ieteikt, kā risināt to visu. Var aiziet kopā ar kaķi kaut aprunāties, ja ne uzreiz griezt...
24.05.2015 12:47 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
esmu dzirdējusi, bet kā te minēja, ka gadoties arī pretēji un paliek vēl trakāk, jo kā nu ne - atņemta vīrišķība, it sevišķi ja kaķis to jau ir sācis apzināties.

Brīžiem man šķiet, ka šīs baumas izplata vīrieši, kuriem bail, ka vienā dienā to izdarīs ar viņiem pašiem :D
Tikko pēc operācijas paiet brīdis, kamēr tas kaķis nomierinās, bet es arī nezinu nevienu kaķi, lai gan man apkārt to ir daudz, kas nebūtu nomierinājies.

KAĶIS - varbūt padalies ar to info par dakteri. Manam runčukam arī ir laiks atbrīvoties no bumbuļiem. Vēl man ir aizdomas, ka ir kaut kāds kreņķis ar asti, bet tā ārsta vietā, kas mums bija, tagad ir kaut kāda madāma, kas saka, ka nekas, ka kaķis nerāda, kas astei kaiš - ja sāks vairāk sāpēt, rādīs. Kā tad!
24.05.2015 12:56 |
 
Reitings 2288
Reģ: 10.02.2013
KAĶIS - dzīvoju stundas attālumā no Rīgas, bet tagad tā vai tā ir svētdiena, lai kaut kur vestu. Man no sākuma ar savu sadragāto roku jātiek galā, iekrāšu un došos kastrēt, protams, no sākuma aprunājoties ar vetu.

reina - pieļauju, ka vietas ir pamaz, jo dzīvoklis nav liels, bet ārā ļaut iet gan negribu, jo, pirmkārt, nezinu vai atnāks mājās, un, otrkārt, atvedīs vēl kādas slimības ko noteikti negribu. Un ja pēc tam man gulsies uz pārvalkiem, tad kā es to varēšu izturēt zinot, ka pirms kāda laika šis varbūt no miskastēm ko ķeksēja ārā.
24.05.2015 12:56 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
Par iešanu ārā - var izvest saitītē.. Mēs tā esam darījuši, jo Rīgā laist tā pašam klaiņot man arī bail - galvenokārt mašīnu dēļ..

Alexxa,
Aristida Briāna iela 12, Rīga, LV-1001
29 372 001
"Paija Vet"
Šobrīd mājaslapa redzu, ka neiet, es ceru, ka ar viņiem pašiem viss ok. :D
Tāds sirms kungs pieņem, ļoti draudzīgs, var pat sarunāt ārpus darba laika, ja nepieciešams. No sirds iesaku. Iepriekš dzīvoju tajā rajonā, pirms laika jau pārvācāmies, bet aizvien vedam pie viņa. Vienreiz bijām aizveduši uz Mazo Brāļu hospitāli, sapratām, cik mūsējais ir foršs un atkal vedam pie viņa.
Toreiz bija kkādas problēmas.. neēda īsti un vēma un apātisks bija, MB hospitālī uztaisīja rentgenu (lai gan teica, ka jēgas īsti nav, bet nu katram gadījumam, par ko cik tur desmiti eiro pa pieskari), iedeva zāles un teica, ja rīt nav labāk, griežam vaļā un skatāmies!!! Es šokā. Ar cilvēkiem taču tā nedara. Griezīsim un paskatīsimies. Protams, tik ātri nepalika labāk, aizvedām pie sava veta. Viņš pielika pie sistēmas, sadeva vitamīnus, teica, ka var būt dažādi iemesli, pat muša ne tur ieskrējusi... Palika palēnām labāk, aizvedām vēlreiz, jau vēl labāk un viss bija OK. Kaķis vesels, bez kaut kādām griešanām vaļā! Tam dokam nav galvenais nokāst pēc iespējas vairāk naudu, bet tiešām, lai pašam kaķim ir labāk.
Baigā reklāma sanāca, bet man patīk, ja cilvēki ir īstajās vietās un dara savu darbu no sirds. :)
24.05.2015 13:05 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Llapsiņa, runčiem kastrācija nav dārga, kādi 25 eiro, ja neskaita barības un pārējos sīkumus pēc tam :)
24.05.2015 13:08 |
 
Reitings 28982
Reģ: 11.02.2015
Llapsiņa, var iet arī pats pavadiņā ar kaķi, redzu, ka daudzi dzīvokļos dzīvojošie tā dara. Dabūs gaisu paošņāties, zāli pagrauzt, ar laiku var uz to pusstundiņu no pavadiņas atķeksēt (kad pieradis pie trokšņiem un apkārtnes), pats pastāvēt blakus, lai redzētu, ka nekur neaizskrien, neko sliktu nedara.

Mājas kaķis nekad miskastēs nelīdīs.. (t) Smirdīgas lietiņas vilina tikai suņus :D
Ļaunākais ar kaķiem - ja slikts laiks, lien zem mašīnām, pie to motoriem, kas var pašam slikti beigties vai labākajā gadījumā - ar eļļainu kažoku. Vai arī vienkārši lietū nostašķīsies ar dubļiem. Atkal nesaskatu problēmu - var laist ārā tikai labā laikā.
Piemēram, vīra vecāku kaķis regulāri pārnāk mājās ar pelēkām ķepām (viņam baltas) - nomazgā un viss, easy, peasy.

Kaķi, starp citu, ir ļoti tīrīgi dzīvnieki, nekad viņš apzināti musuros nelīdīs. Maksimāli, zālītē pagulēs, putekļi kažokam pielips. Zālē nedzīvo aids vai nezinu, kādas tu vēl slimības domā, ka mājās atnesīs. Tad jau ar savu apsēšanos sabiedriskajā transportā un pēc tam - apsēšanos mājās, uz gultas, tu atnes vairāk zarazu, nekā kaķis :D Pret blusām, ērcēm - uzliek siksniņu vai iepilina pilienus.

Lai nesaslimst ar kaut ko infekcijas veidā, kaķis ir jāpotē un tad jau nepielips. Tas, starp citu, jādara arī tad, ja kaķis ārā nemaz neiet, jo, kā jau iepriekš teicu, paši arī mājās atnesam zarazas - nevakcinētam mājas kaķim slimību saimnieks var ienest arī ar saviem apaviem, apģērbu...
24.05.2015 13:33 |
 
Reitings 2288
Reģ: 10.02.2013
reina - ja kaķis ir mājas kaķis, tad mājas. Ja radinātu viņu laicīgāk, tad vēl tā, bet tagad jau pa vēlu. Un mans runcis ļoti netīrīgs, pati mazgāju visu laiku, jo pats nevīžo mazgāties vispār. Un padomā pati - viņš neies tikai ar ķepām, bet apgūlsies daudz kur. Un jā, es uz dīvāna sēžu, bet ne jau ar uzklātu pārvalku un palagu neeju gulties ar āra drēbēm un apaviem. Tas ir nehigēniski. Un nevedīšu siksniņā, jo man ir negatīva pieredze, kad vedu savu mammas kaķi, kuram bija jau pusgads siksniņā pastaigāties. Brauca garām smagā mašīna, šis protams nežēlīgi sabijās un skrēja man pa kājām uz augšu. vot tur faktiski šūt vajadzēja cik ļoti tiku saskrāpēta, jo asinis vnk šļācās. Un tas kaķim reāli ir vispār lieks strss. Ir āra kaķi, kas dzīvo mājās, kur ir pagalms, un viņiem uztvere ir savādāka nekā dzīvokļa kaķiem.
24.05.2015 13:46 |
 
Reitings 93
Reģ: 09.07.2013
Man no mana kaķa visas rokas ir vienās rētās un vienmēr skrāpēja tikai tad, kad man nebija laika ar viņu spēlēties. Centās pievērst uzmanību. Sāku vest ārā, pastaigājāmies, mājās pa pāris stundām ņēmos, bija palicis mierīgāks. Tagad gan manāmi apvainojies un pie manis vairs nenāk. Draugam apnika, ka viņš no rītiem kož kājās un bizenē pa istabu, tāpēc guļamistabā gulēt vairs nelaiž, tāpēc arī nenāk. Nezinu ko lai izdomā, jo godīgi sakot, biju pieradusi iet ar to mazo kamoliņu gulēt, tagad pat bieži vien grūti aizmigt. :/
24.05.2015 14:08 |
 
Reitings 457
Reģ: 22.12.2012
Man mamma arī izdomāju savu kaķeni izlaist ārā siksniņā, kad viņai jau divi gadi bija. Nekāda vaina. Protams viņa sākumā bija bailīga, bet pēc tam pati jau prasās iziet ārā un tad arī iet ar viņu ārā.
Protams, ka pēc kastrācijas ir jāpaiet laikam, jo organismam vajag laiku, lai tiktu galā ar hormoniem. Tieši tāpat ir ar zirgiem. Kastrē ērzeli, bet viņš vēl pirmās nedēļas uzvedas kā ierasts, bet pēc pāris mēnešiem nomierinās un paliek mierīgs.
Kā jau meitenes teica, kaķis ir jāpotē, vienalga ir istabas vai āra kaķis. Tagad vairs nepateikšu kādas tieši bija vakcīnas, bet ir pret trakumsērgu un kompleksā pote. Jāvakcinē regulāri par to dzīvnieka pasē izdara ierakstu.
Manas kaķenes arī iet ārā katru dienu, labi man gan privātmāja. Bet nu nav tā ka viņas sēž tikai mūsu teritorijā staigā arī pa apkārtējiem kvartāliem, iet pie kaimiņiem utt. Lai nu kas pa miskastēm rokas, bet ne viņas. Neesmu redzējusi, ka līstu pie atkritumiem, kas ir komposta kaudzē. Arī uz misenēm nelien. Jā ir reizes, kad pēc lietus atnāk ar melnām ķepām,bet tad noskalojam un viss kārtībā, guļ arī abas gan gultās, gan atpūtas krēslos un visur citur, vienīgais spalvas paliek citreiz. Ja kaķis ir vakcinēts tad nav nekādu problēmu.
Bet kā ir kad Tu viņu mazgā, viņš ir apmierināts, neplēšas prom?
Varbūt es kļūdos , bet kaķus nevajadzētu pārāk bieži mazgāt. Kāpēc Tev liekas, ka viņš sevi nekopj?
Ko dakteris saka par viņa uzvedību, kāpēc viņa prāt kaķis tā dara?
24.05.2015 15:50 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
Tikko mans resnais runcis ienāca mājā ar darvainām ķepām(e) Aizstiepu šo mazgāties, nenoturēju un nu mana kreisā roka ir nodīrāta driskās, māja slapja no kaķa. Škrobe, nu!
24.05.2015 18:54 |
 
Reitings 2288
Reģ: 10.02.2013
Ieva176 - jo paliek putekļains, sāk pat smirdēt, no spalvām saiet kunkuļos. Neesmu redzējusi, ka šis vispār kādreiz sevi mazgātu, tāpēc tāds secinājumus. Par daudz nemazgāju šo, tikai tad, kad jūtu nepieciešamību. Nemazgāju viena, bet divatā, jo viena nenoturētu. Potes lieki vēl neesmu potējusi, jo neuzskatu vajadzību ja neļauju ārā iet. Tas obligāti vajadzīgs kaķiem, kas guļ visur. Šim mājās trakumsērgu nereāli dabūt, jo ienākot mājās arī apavi uzreiz tiek novilkti nevis vazājos apkārt. Vets neko nemācēja pateikt par to, tikai to, ka pēc tik un tik mēn. jānāk kastrēt. Kaut kādas potes ielaida, kad maziņu aizstiepām pirmās reizes. Tad kaut kādas obligātās bija trīs ko ik pēc laika viņam taisīja. Tā kā nekam tādā ziņā vaina nav.
24.05.2015 21:24 |
 
Reitings 28982
Reģ: 11.02.2015
Potes lieki vēl neesmu potējusi, jo neuzskatu vajadzību ja neļauju ārā iet. Tas obligāti vajadzīgs kaķiem, kas guļ visur.

Garām. Vēlreiz saku, dažādas kaķu infekcijas slimības var ienest arī mājinieki, nav obligāti kaķim jāiet ārā. Trakumsērgu, jā, to nedabūs, bet kompleksajā potē iekšā ir vakcīna arī pret izplatītākajiem vīrusiem - kalici, herpes un panleikopēnijas.
Ja kaķis ir mājas kaķis, tad mājas. Ja radinātu viņu laicīgāk, tad vēl tā, bet tagad jau pa vēlu.

Tam nav objektīva pamatojuma. Kaķis ir iemācāms un pieradināms uz jauniem apstākļiem arī lielā vecumā.

Bet ok, rādās, ka tev ir tikai otmazkas ;)
Ja izlemsiet šo kaķi atdot, vismaz cilvēces vārdā tad lūgums - neņemiet citu vietā! Izskatās, ka ne mazākās izpratnes un sapratnes par viņiem vai vēlmes problēmu risināt.
24.05.2015 22:40 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits