Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Seksa apsprieshana darba vietaa

 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Darbaa ir taada neerta situaacija. Ir pienjemta jauna darbiniece, kura tika pienjemta paziishanaas un zeelsirdiibas peec. Sievietei ir paari 60, gads vai cik tur liidz pensijai. Ir naakusi no Meksikas laukiem un ieradusies paaris gadus atpakalj (meksikaanis, kursh dziivo sheit ntos gadus, atveda sev jaunu liigavu no dzimtenes, pasham ir paari 70). Vinjai ir gariigi slims deels dzimtenee, kursh ir palicis ar vinjas maasu. Viirs naudu deela apkopei nedod, taapeec vinja ljoti grib straadaat. Probleema ir tajaa, ka ne tikai vinjas manieres pieklibo un vinja ir pat iedunkaajusi paaris darbiniekus, bet vinja savaa pussalauztajaa anglju valodaa visu laiku runaa par ..... seksu. Darbiniekiem metaas jau no vinjas skjeermi, pacientiem iet klaat veiksmiigi ieskaidrojaam ka nedriikst (vinja tiira griidas un WC). Man ir uzticeets tas pienaakums vinju savaldiit. Beigaas visi skrien pie maniim par vinju zeeloties, es meeginu vinjai kaut ko teikt, bet katru reizi tas beidzaas ar asaraam un kliegshanu no vinjas puses. It kaa tas nav mans tieshais pienaakums reguleet apkopeeju darbu, bet gan darba pluusmu kaa taadu paraleeli visiem izrakstiem un pasuutiijumiem un tieshais prieksnieks atrodaas citaa staavaa, atbildiiba tiek uzvelta uz maniim. Peedeejo reizi man tika pateikts ka lai es paveeroju situaaciju un pienjemu galeejo leemumu vai vinju patureet vai nee. No vienas puses, es zinu ka vinja laukos citu darbu neatradiis un vinjas muguras deelj iisti zemenes vaakt vinja nedriikst, no otras puses vairs nevaru iztureet paareejo chiiksteeshanu par to, ko vinja dara.
20.05.2015 04:02 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Nu tad pasaki viņai pašai - vai nu lai savaldās, vai lai ir gatava atvadīties no darbavietas. Tālāk skaties, ko šī darīs... Ja nekas nemainīsies, tad nu pati vainīga...
20.05.2015 04:40 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Tur jau taa lieta, ka pateikt neko nevar. Viss beidzaas ar to, ka mana salveshu kastiite ir izlietota uz vinjas punkjiem un asaraam. Tikko iesauc ofisaa, saak raudaat. :-( Agraak buutu taadu izspeerusi, ne mirkli nedomaajot. Bet tagad, zinot to kaadam meerkjim vinjas alga aiziet, ir gruutaak. (Par naudas paarvedumiem zinu no cita darbinieka, kursh gaaja kopaa ar vinju, lai paarsuutiitu naudu uz rehabilitaacijas centru Meksikaa, jo vinja iisti nepaarzin kaa ko dariit). Kaadas idejas, kaa smalkjuutiigaak vinjai to pateikt vai ko ieteikt paareejiem lai to paartrauktu? Ofisaa iesaukshana vai malaa pasaukshana neliidz. Kaut kaa tomeer gribeetos tam cilveekam dot otru iespeeju. It kaa jau ljaunu neko nedara un it kaa vareetu pieciest, bet kanaadieshiem taa ideja ka random darbinieks var pienaakt klaat un pateikt kaadu joku par seksu liekaas ljoti apvainojosha. Es jau meeginu ieskaidrot paareejiem, ka var vienkaarshi meeginaat noveerst teemu, bet sameejie ir saspiiteejushies un negrib ar vinju vispaar runaat vai atrasties vienaa telpaa.
Godiigi sakot, jau apnikushas taas moraalaas dilemmas kuras diez kaapeec pagadaas ik pa laikam manaa celjaa, bet arii negribaas dziivot ar netiiru sirdsapzinju.
20.05.2015 05:28 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Esi pārliecināta, ka šie puņķi un asaras nav tāds sava veida teātrītis? Protams, to tā diez vai var vispār pateikt, bet nu tomēr... Gan jau viņa ļoti labi apzinās, par ko un kāpēc ar viņu kāds grib personīgi parunāt un, ka viņas asaras iežēlina. Viņa noteikti nav nekāda naivā muļķīte...

Vienīgais, kas man šobrīd nāk prātā, ka neskatoties uz viņas raudāšanu un nevēlēšanos klausīties, mēģināšanu vārdus pārsist ar asarām, tomēr likt viņai skaidri saprast, ka te joki mazi un arī atgādināt viņai, kāpēc šī darba vieta un apkārtējo pacietība būtu jānovērtē (pretējā gadījumā, nevarēs atrast citu darbavietu = nevarēs sūtīt naudu uz mājām).

No vienas puses - būsi bijusi godīga gan pret sevi, gan pret viņu, ja pabrīdināsi un parliecināsies, ka viņa sadzirdēja beidzot tavu sakāmo. No otras puses, noņemsi no sevis sava veida atbildību par viņas darbībām, jo tālak jau būs viņas vaina, ja viņa turpinās kā ierasts un tāpēc tiks atlaista. Es saprotu, ka ir žēl tādu cilvēku, bet nu dažreiz šie vecīši arī citus par muļķiem tur un izdarās visādi, domādami, ka šiem jau nu nekas par to nebūs...

Bet vispār... jā... neapskaužama situācija!...
20.05.2015 05:49 |
 
Reitings 1170
Reģ: 28.03.2013
Peedeejo reizi man tika pateikts ka lai es paveeroju situaaciju un pienjemu galeejo leemumu vai vinju patureet vai nee.

Vari jau mēģināt viņai paskaidrot, ka uzvedība ir jāmaina (šaubos, ka tas līdzēs), tomēr žēlojot viņu atceries, ka arī pārējiem darbiniekiem ir tiesības uz profesionālu vidi darbā. Ja ar to visu netiec galā, tad beigās tas viss var mest nelabu ēnu uz tevi kā savas jomas profesionāli. Cik saprotu tas tomēr ir darbs, nevis žēlsirdības misija!
20.05.2015 06:41 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Tādās reizēs visefektīvāk ir pasaukt darbinieci un paprasīt viņai palīdzību. Pastāsti, ja tev no tavas vadības ir dots rīkojums uzraudzīt viņas darbu un ka viņa tev kā cilvēks patīk un darbu viņa dara labi, bet tagad esi nonākusi neveiklā situācijā, jo pie tevis nāk citi cilvēki par viņu sūdzēties. Apkopo sūdzības, uzskaitot, kas ir tās lietas, ko viņai nevajadzētu darīt. Pastāsti tās, iedod uz lapas izprintētu sarakstu (vecam cilvēkam vae būt slikta atmiņa) un paprasi viņai, vai viņa spēs tās lietas mainīt, jo tev ļoti negribas, lai viņu atlaiž.
Būsiet noslēgušas vienošanos-ja viņa apņemšanos nepilda, ej un saki vadībai, ka viņa jāatlaiž. Piesedzot viņu, vari pati bez darba palikt, jo viņas dēļ nebūsi sev doto uzdevumu izpildījusi.
20.05.2015 07:17 |
 
Reitings 1652
Reģ: 01.02.2013
Situācija nepatīkama, ņemot vērā to, ka darbiniecei jau aizrādīts un viņa neievēro norādījumus.
Es rīkotos šādi:
Iesauktu viņu kabinetā un paskaidrotu kanādiešu mentalitāti un par to kādas tēmas nevajadzētu pārrunāt ar kolēģiem(sekss). Pateiktu, ka ir sūdzības par to, kādas tēmas viņa pārspriež. Ja viņa sāktu raudāt, pateiktu, lai nomierinās un ieklausās, ko saku, jo es cenšos saglābt viņas darba vietu. Un paskaidrotu, ka ja viņa noteikumus neievēros un turpinās neieklausīties manos padomos, tad vadība viņu atlaidīs.

Ja cilvēks ir dumjš un pēc šādas sarunas nekas nemainās, tad tā ir viņas pašas vaina! (t)
20.05.2015 07:49 |
 
Reitings 752
Reģ: 30.05.2013
Vai tad nevar tādā pat veidā, kā ieskaidrojāt, ka nevar iet pie pacientiem, arī ieskaidrot, ka par seksu nedrīkst runāt? Pateikt, ka tā nav pareizi, nav pieklājīgi un tas ir bez maz vai tabu.
20.05.2015 09:28 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
Kāds sakars kanādiešu mentalitātei? Visos kolektīvos, kur esmu strādājusi, neviens par seksu nejoko un nestāsta savus piedzīvojumus. Piekrītu, ka tante slīpēta un savu dēlu visticamāk izmanto par aizbildinājumu jau gadiem. Ja jau viņai ir tik grūti, tad lai savācas un pacenšas šo darbu saglabāt.
20.05.2015 09:42 |
 
10 gadi
Reitings 2547
Reģ: 29.01.2009
Ja jau visi līdz šim izdomātie scenāriji nelīdz, tad tiešām mestu smalkjūtību pie malas un tiešā tekstā pateiktu, ka glāb viņas pakaļu, jo zini, kam aiziet viņas alga. Un piekodini, ja, piemēram, nedēļas laikā šāda situācija nemainās, tad būs jāatvadās. Visam ir savas robežas un cik ta ilgi caur puķēm kaut ko teiksi, ja nav rezultāta.
20.05.2015 09:49 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Nu Tev Krista problēmas :-D

Saprotu, ka lielu lomu spēlē slimais dēls, bet vai tāpēc Tev ir jāsaiet ragos ar citiem darbiniekiem?

Nu vari dot viņai pēdējo iespēju izrunajoties ar viņu kādā kafenē - uzaicini.
Bet manuprat Tā sieviete ir viens viltīgs sievišķis - jūt ka būs mēsli un ieslēdz bimbu!
20.05.2015 09:59 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Tādējādi nevis viņas atieksmē ir vaina, bet Tu esi tā ļaunā, kura nabaga apkopeju abižo.
20.05.2015 10:00 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Uz kafeni aicinātu tāpēc, lai neapraudas jau pie uzrunāšanas :-)
Īšta Meksikāņu ziepene :-D
20.05.2015 10:01 |
 
Reitings 774
Reģ: 16.01.2015
Pasaki,ja viņa grib savu darbu paturēt,lai protās un viss. Gribēs tik ļoti strādāt,tad arī savaldīsies.
20.05.2015 10:02 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Kāds sakars kanādiešu mentalitātei? Visos kolektīvos, kur esmu strādājusi, neviens par seksu nejoko un nestāsta savus piedzīvojumus.

Nu man liekaas, ka tomeer darba kultuura lv, Kanaadaa tomeer atskjiraas no darba kultuuras Meksikas dziljos laukos starp laukstraadniekiem.
Neko, beigaas pateicu, lai laizj valjaa. Peedeejo punktu pielika tas, ka vinja it kaa aakstoties ieknieba sanitaaram peecpusee. Shodien nostraadaas peedeejo dienu. Visu dienu staigaa ar asaraam aciis, bet ko padariisi.
20.05.2015 17:55 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Nu Tev Krista problēmas


Nodomāju to pašu :D Sakumā kaimini ar caureju, tagad šī darbiniece. Negribētu būt Tavā situācijā :)

Bet anyway.. Nezinu, tiešām parunāt. Grūti iedomāties, ka normāls un adekvāts ilvēks nesapratīs, ja runa ir par darba zaudēšanas iespējamību, nauda par kuru tiek sūtīta slimajām cilvēkam + gads līdz pensijai.
20.05.2015 17:59 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
cilvēks noteikti nav psihiski vesels.. :/
20.05.2015 18:01 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Cukurvāvere Es par to pashu iedomaajos. Lai gan, manaa darbavietaa meedz arii pienjemt citaadaakus darbiniekus. Piemeeram, segas un zurnaalus izneesaa viirietis ar Dauna sindromu. Tiesa, vinjsh ir ljoti jauks un patiikams. Tomeer visam ir sava robezja.
20.05.2015 18:05 |
 
10 gadi
Reitings 3545
Reģ: 13.03.2013
Krista, tu man šķieti pārāk iejūtīgs cilvēks ,un to brīžiem izmanto, vismaz, šis indivīds, es tavā vietā jau sen būtu viņai teikusi "Adios ,mi amigo" ,nu nevar tā ,viņa jau ir brīdināta bijusi par to, ka tā nevar darīties, visticamāk, ka viņa zin ,ka tevi var iežēlināt ,tad nu uz to spēlē.
20.05.2015 18:06 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Krista, tu man šķieti pārāk iejūtīgs cilvēks ,un to brīžiem izmanto, vismaz, šis indivīds, es tavā vietā jau sen būtu viņai teikusi "Adios ,mi amigo" ,nu nevar tā ,viņa jau ir brīdināta bijusi par to, ka tā nevar darīties, visticamāk, ka viņa zin ,ka tevi var iežēlināt ,tad nu uz to spēlē

Es driizaak domaaju, ka prieksnieciiba mani izmanto, jo pati negrib pienjemt sho leemumu, taapeec to veikli paargruuda uz maniim, lai gan man ar to pat nekaada sakara nav, jo zina ka es visticamaak, meeginaashu aukleeties pirms kaut ko citu pasaakshu.
20.05.2015 18:09 |
 
10 gadi
Reitings 3545
Reģ: 13.03.2013
Nu katrā ziņā problēma ir tajā ,kā tu teici ,ka tu ,visticamāk,mēģināsi auklēties pirms kaut ko citu pasāksi ,es tavā vietā šo darbinieci palūgtu atbrīvot vakanci ,jo viņas uzvedība ir neadekvāta, neatbilstoša.
20.05.2015 18:16 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits